Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
''Her birimiz dünyayı kendi kişisel bağlamımızın merceğinden görürüz,o mercek de hayatımızın benzersiz tecrübeleriyle biçimlendirilmiştir.''

Robin Sharma/

cathrine

Kayıtlı Üye
''İnsanların yaşadığı en derin kişisel yenilgi,olabileceği kişiyle olduğu kişi arasındaki farktan kaynaklanır.''

Robin Sharma/Ermiş,Sörfçü ve Patron

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kusurlu oluşumuz hayatımıza anlam katar,bize temel bir misyon yükler.''

Robin Sharma/Ermiş,Sörfçü ve Patron

cathrine

Kayıtlı Üye
''Milton Erickson bir yazısında şöyle demiş:''Hayat size acıyı zaten getirir.Sizin sorumluluğunuz neşeyi yaratmaktır.''

Robin SharmaErmiş,Sörfçü ve Patron

cathrine

Kayıtlı Üye
''Özgürlük,size iradesini dayatan kimse olmadığında sahip olduğunuz şeydir.'' Adam Kokesh/Özgürlük

Retro

Kayıtlı Üye
Kişisel gelişim ve araștırmacı yazar kitapları okumak sanırım benim değişmez birkaç hobimden biri.
Aşağıdaki kitapları tavsiye ederim :

Şimdinin Gücü - Eckart Tolle
Zengin baba yoksul baba - Robert Kiyosaki
Atomik Alışkanlıklar - James Clear
Beyin Sizsiniz 1,2,3,4,5 - İsmail Hakkı Aydın
Son Söz 1,2 - Aidin Salih
DNA' nın 12 tabakası - Lee Caroll
Düșün ve Zengin ol - Napoleon Hill
İnancın Biyolojisi - Bruce Lipton
Bilinçaltının Gücü - Joseph Murphy
Kozmik Satranç - Ahmet Serhat Tan
Tanrıların Arabaları - Erich Von Daniken

cathrine

Kayıtlı Üye
Kişisel gelişim ve araștırmacı yazar kitapları okumak sanırım benim değişmez birkaç hobimden biri.
Aşağıdaki kitapları tavsiye ederim :
Bende resmen bağımlılık olmuştu bir ara...Başka türlerde de kitaplar okumama rağmen kişisel gelişim kitaplarını kafamı boşaltmak için okuyorum,okumak bile iyi geliiyor...Çoğunu uygulayamasam da yukarıda sayılan kitaplar kişisel gelişim kitaplarından öte benim için...Bu kitapları bir defa okuyup kaldıramıyorum, ara ara tekrar karıştırıyorum...Diğer kitapların arasında ufak bir mola oluyor...Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.:)Hepimizin kafa dağıtmaya ihtiyacımız var...Okuyun,okutun dostlarım:)

cathrine

Kayıtlı Üye
''Düşünmek sanattır.Sanat keşfetmektir.Keşfetmek ise kendini yeniden bulmaktır.Ben kusursuz ama tek tip ,tek sesli bir müzik aleti olmayı kabul etmedim.Her şekle girebilmeliydim.Bunun için de var olan şeklimi terk edip şekilsiz olmalıydım.Su gibi olmalı,içine girdiğim bütün kalıpların şeklini almalıydım.
Öyle de yaptım.
Sen de öyle yap.
Tek bir kurala bağlı kalma.Çünkü hayat bir sebepten doğan basit bir sonuçtan ibaret değildir.Süper pozisyon halinde yaşıyoruz bu hayatı.Aynı anda milyonlarca olasılığı içinde barındırır hayat.Hangi olasılığın gerçekleşeceğine,hangi gerçekliği yaşayacağına niyetin ve zihinsel kapasiten izin verir.Hayatın belli kuralllara göre yaşandığını düşünüyorsan belli kuralların olduğu bu dünyada yaşamaya da devam edersin.Çünkü sen milyonlarca olasılıktan şu an yaşadığın hayatı görmeyi tercih edip,bunu gerçekliğin haline getirensin.

Taner Şanlıoğlu/Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kişi asıl esaretin zihinde yer aldığını,tek kurtuluşun oradaki esarete son vermesi olduğunu anladığı anda özgürlüğe ilk adımı da atmış olur.Sen de kurtul artık oradan.Zihnini hapseden duvarları yıkmakla başla işe.Mahkumiyetine karar veren hakim de ,dışarıda bekleyen gardiyan da ,seni içeri atan polis ve seni kurtaracak olan avukatın da aslında sen olduğunu fark et.Ancak böyle kurtulabilirsin kendi hapishanenden çünkü.

Taner Şanlıoğlu/Issız Yerlerde Kendin İçin Bir Evren Ol

cathrine

Kayıtlı Üye
''Hayat çok seyrek olarak 'öyle ya da böyle'dir.Örneğin hiç kimse bütünüyle zeki ya da aptal değildir.Aynı zamanda hiç kimse herşeyiyle çekici ya da tamamiyle çirkin değildir.Bu evrende ''mutlak'' yoktur.Eğer yaşantınızı mutlaklık sınırına doğru zorlarsanız sürekli bunalımda hissedersiniz.''
David Burns/İyi Hissetmek

cathrine

Kayıtlı Üye
''Yaşamdan ve çalışmaktan zevk almaya başlayabilir ve depresif olmak için harcadığınız enerjiyi canlı ve yaratıcı bir hayat için kullanabilirsiniz.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Depresyonunuz aslında gerçeğin doğru olarak algılanmasından değil,zihninizdeki çarpıtmalardan kaynaklanmaktadır.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kendi durumunuzun son derece kötü,bunaltıcı ve ümitsiz olduğuna,ne olursa olsun iyileşmeyecek tek kişi olduğunuza ikna olmuş olabilirsiniz.Ama önünde sonunda,bulutlar dağılacak,gökyüzü açılacak ve güneş yeniden parlamaya başlayacak.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Günlük yaşamın sorunları hepimizi bunaltır;ancak bakış açısındaki ufak bir değişiklik,hislerinizde büyük farklılık yaratabilir.''

cathrine

Kayıtlı Üye
Üzgün Olduğunuzda Üç Adım:

1-Olumsuz otomatik düşünceleri hedef alın ve kağıda dökün.Bu düşüncelerin kafanızda bir iş yapıyormuş gibi ortada dolaşmalarına izin vermeyin;,onları kağıt üzerinde tuzağa düşürün.
2-Olan biteni tam olarak nasıl çarpıttığınızı ve haddinden fazla abarttığınızı öğrenin.
3-Kendinizi hor görmenizi sağlayan yalan düşüncenin yerine daha nesnel bir düşünce yerleştirin.

cathrine

Kayıtlı Üye
''Hep ya da hiç düşüncesi,mükemmeliyetçiliğin temelini oluşturur.Herhangi bir yanlış ya da hatadan korkarsınız;çünkü ,o zaman kendinizi başarısız,beceriksiz,yetersiz ve değersiz hissedersiniz.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Size kendinizi kötü hissettiren sadece ve sadece kendi düşünceleriniz;dünyada size zulmeden tek kişi kendi kendinizsiniz.''