Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
Uygun. Umarım beğenirsiniz. Benim tavsiyem olduğu için biraz sorululuk hissediyorum.
Amacımız birlikte bir konuyu tartışmak,beraber bir etkinlik yapmak...Şimdiden heyecanlanıyorum,daha önce başka arkadaşlarımla ortak okuma yapmıştım ama sizinle ilk defa bir ortak okuma yapacağız...Kitabı beğeneceğimizi düşünüyorum,çünkü kendisi tanıdığım bir yazar ve türü de bize hitap ediyor...Hiç endişen olmasın,beğenmezsek ne olacak ki?Birlikte kitap okuyup beğendiğimiz cümleleri paylaşamk ya da kitap üstüne tartışmak paha biçilemez bir duygu benim için...Bir kitabın mutlaka iyi bir yönünü bulurum ben,diğer arkadaşlarım da öyleyse ''beğeni''mühim değil burada...Anladıklarımızı ,anlamdıklarımızı değerlendirmek olsun amacımız...Bu daha başlangıç...Zamanımız oldukça sene içinde ortak okumalar yaparız isteyen arkadaşlarımızla....

Alex06

Kayıtlı Üye
Amacımız birlikte bir konuyu tartışmak,beraber bir etkinlik yapmak...Şimdiden heyecanlanıyorum,daha önce başka arkadaşlarımla ortak okuma yapmıştım ama sizinle ilk defa bir ortak okuma yapacağız...Kitabı beğeneceğimizi düşünüyorum,çünkü kendisi tanıdığım bir yazar ve türü de bize hitap ediyor...Hiç endişen olmasın,beğenmezsek ne olacak ki?Birlikte kitap okuyup beğendiğimiz cümleleri paylaşamk ya da kitap üstüne tartışmak paha biçilemez bir duygu benim için...Bir kitabın mutlaka iyi bir yönünü bulurum ben,diğer arkadaşlarım da öyleyse ''beğeni''mühim değil burada...Anladıklarımızı ,anlamdıklarımızı değerlendirmek olsun amacımız...Bu daha başlangıç...Zamanımız oldukça sene içinde ortak okumalar yaparız isteyen arkadaşlarımızla....
Ben daha önce kitap kulübüne katılmıştım, birlikte okumanın ve tartışmanın güzel tarafı bizim hiç göremediğimiz algilayamadigimiz şeyleri diğer arkadaşımızın algılaması. Başka bakış açısı bizim kitaba, daha geniş anlamıyla dünyaya bakışımızı zenginleştiriyor. Beğenmek önemli bir kriter değil önemli olan kitabın tartışacak konuşacak malzemeyi bize sağlaması . @cathrine bu okumanın moderatoru olmak ister misin? Kitapla ilgili bir takım sorular sorarak tartışmayı başlatmak yönlendirmek derli toplu konusabilmemiz açısından önemli. Zaten sohbet kendi içinde evrilir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben daha önce kitap kulübüne katılmıştım, birlikte okumanın ve tartışmanın güzel tarafı bizim hiç göremediğimiz algilayamadigimiz şeyleri diğer arkadaşımızın algılaması. Başka bakış açısı bizim kitaba, daha geniş anlamıyla dünyaya bakışımızı zenginleştiriyor. Beğenmek önemli bir kriter değil önemli olan kitabın tartışacak konuşacak malzemeyi bize sağlaması . @cathrine bu okumanın moderatoru olmak ister misin? Kitapla ilgili bir takım sorular sorarak tartışmayı başlatmak yönlendirmek derli toplu konusabilmemiz açısından önemli. Zaten sohbet kendi içinde evrilir.
Heyecanlandım şimdi,hiç moderatörlük yapmamıştım ama zaten benim sabırsız yanımla ,konuşmayı başlatan kişi genelde ben olurdum kitap kluplerinde de...Tabii ki olurum ,sizlerin de yardımıyla güzel ve eğlenceli bir okuma deneyimi diliyorum bütün arkadaşlarıma...

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yarın kitaba başlıyoruz.Herkesin kitabı hazır mı?Siparişi geç gelecek olan ya da kitapçılarda bulamayanlar için internette pdf şeklinde var...Biraz geç haber verdim ama ben de araştırırken buldum...

Alex06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yarın kitaba başlıyoruz.Herkesin kitabı hazır mı?Siparişi geç gelecek olan ya da kitapçılarda bulamayanlar için internette pdf şeklinde var...Biraz geç haber verdim ama ben de araştırırken buldum...
Benim kitabım umarım elime yarın ulaşır PTT kargo söz konusu olunca emin olamıyorum. Herkesin okuma hızı farklı ne zaman basladigimiz değil ortak ne zaman bitirdigimiz önemli. Kitabı bitirmeden tartışmak sağlıklı olmaz.

cathrine

Kayıtlı Üye
Benim kitabım umarım elime yarın ulaşır PTT kargo söz konusu olunca emin olamıyorum. Herkesin okuma hızı farklı ne zaman basladigimiz değil ortak ne zaman bitirdigimiz önemli. Kitabı bitirmeden tartışmak sağlıklı olmaz.
Şehir dışındayım haftaya dönebilirim.

Tabii ki kitabı bitirmeden tartışmak sağlıklı olmaz ,ne zaman bitirdiğimiz daha önemli..herkesi bekleriz zaten,amacımız birlikte ilerlemek bir kitapta...İlerlerken de ara sıra gelip yorum yaparız:)En zevkli tarafı o zaten...Kitap ilerlerken ara ara birbirimize hangi konuda olduğumuzu,anlamdaığımız ya da çok beğendiğimiz yerleri bildirmek sürece aktif katılmak önemli...Siz ne zaman başlamak isterseniz o zaman ,bitirirken de aynı şekilde,acelemiz yok...Bir kişi dah önde gider,bir kişi daha hızlı okur ama ortada bir yerde buluşuruz(y)
Eğer yarın başlamak uygun değilse tarih ne zaman olsun?

Manetekelfares

Banlı Kullanıcı
Siz kitabı elde edince başlayın.200 sayfadan fazla sanırım...Ben yetişmeye çalışırım.Salı günü bulabilirim diye düşünüyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Siz kitabı elde edince başlayın.200 sayfadan fazla sanırım...Ben yetişmeye çalışırım.Salı günü bulabilirim diye düşünüyorum.
Biz de salı günü başlarız,elimde başka kitaplarım da var,başlangıç tarihi hiçbirimiz için sorun olmaz . @Alex06 da kitabını bekliyor.. @Absoluta Virtute'nin kitabı zaten var....Hepimiz aynı anda başlayıp ,bitirmeye yakın da hızımızı birbirimize göre ayarlarız.Bu etkinliğin amacı bu ...Farklı mekanlarda aynı zamanda buluşmak:)Ben sizleri bekleyeceğim,haftaya salı daha uygun oluyor bu durumda...Sizler ne diyorsunuz arkadaşlar? @Alex06 @Absoluta Virtute

star53

Kayıtlı Üye
Burada bayağı önce birisi bir kişisel gelişim kitabı paylaşmıştı. Şu an aratsam da bulamadım burada. Shakti Gawain'in "Yaratıcı İmgeleme" kitabını okumuştum. Normalde kişisel gelişim kitabı okumuşluğum yoktu bunu okuyana kadar ama beni o kadar çekti ki her konusunu sindire sindire okudum. Kitabın ismini aratarak indirebilirsiniz, linkini koymak doğru olmayabilir. Bir de "Rezonans Kanunu" var. Pierre Franckh adlı yazarın yazdığı bu kitap gerçekten mükemmel noktalara değiniyor. İkisi de okumanızı tavsiye ettiğim kitaplar, hatta çoktan okumuş olabilirsiniz ama okumayan varsa tavsiye ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben konuyu açtım. Hatta ücretsiz PDF paylaştım. Böylece belki başka katılanlar da olur. Şu zamanda herkesin kitaba harcayacak para olmayabilir. Bundan sonra okuyacağımız kitaplar PDFsi olanlar olsun. İstediğiniz zaman baslayabiliriz.
Çok teşekkürler @Absoluta Virtute pdf için verdiğin emeklerden dolayı...Ben de onun için demiştim,katılım daha fazla olsun diye uğraşıyordum...Ben kitabın moderatörlüğünü üstlendiğim için zamanı ısrarla soruyorum...Tamam , @Manetekelfares 'in de bize aynı anda katılması için tarihi ileriye aldık arkadaşlar.Salı günü okumaya başlıyoruz,o gün yine yazarım ben...

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bugün herkesin kitabı hazırsa başlıyoruz...Bugün sözleştiğimiz gibi salı günü...Herkes hazır mı? @Absoluta Virtute @Alex06 @Manetekelfares ve katılmak isteyen bütün arkadaşlarımı davet ediyorum...Kitabın giriş kısmını ve sunuş bölümünü mutlaka okumanızı öneririm,ben her kitabınkini okurum ama bu kitabı iyi anlayabilmek için önsöz,giriş ve sunuş bölümü gerçekten önemli...Ben kendi adıma kitaba bu bölümleri okuyarak bir giriş yaptım,hepinize iyi okumalar:)

cathrine

Kayıtlı Üye
Kitabın başlangıcına kısaca değinecek olursam;Carlos Castenada insanbilim(antropoloi)dalında uzman bir öğrenciyken kızılderililerce kullanılan çeşitli tıbbi bitkileri incelemekteydi.Yaşlı bir Yaqui kızılderilisi olan Don juan'la tanıştı ve bu kitap bu iki insanın usta ve öğrenci olarak geçirdikleri beş yılın öyküsüydü..Bulunduğu yerde(Güneybatı Amerika)doğadışı güçlerinden ötürü herkesi korktuğu Don juan'ın gizli bilgisi Castenada'yı batı uygarlığında rastlanmayan güzellikler ve korkunçluklar alemine götürdü.
Casteneda'nın önemli özelliklerinden biri Peyeto tanrısı Mescalito ile üç kez karşılaşmış.Sonunda,yaşamının sonuna kadar açıklayamadığı güçler tarafından tehdit edildiğini görüp bir bilgi adamı olmaktan vazgeçmiş.Bu elimizdeki kitabı yazmak için aylar süren bir kararsızlıkla mücadele etmiş ve sonra yazmış.Kitabın başlarındayım ,çok ilginç erk öyküleri var(y)

cathrine

Kayıtlı Üye
Okuduklarım arasında beni etkileyen ve Don Juan'ın anlatmaya çalıştığı konuyu onun sözleriyle anlamaya çalışalım:''Gündelik yaşam dünyası,asla üzerimizde etkisi olan kişisel bir şey,bizi yapan ya da yıkan bir şey olarak görülmemelidir,zira insanın savaş alanı ta ufukta,sıradan bir insanın düşünemeyeceği bir alandadır.İnsanın insan olmaktan vazgeçtiği alan,sonsuzluğun kişiselleştirilemeyecek,hatta anıştırılamayacak bir şey olduğudur.

Benim buradan anladığım herkes ''sonsuzluğu ''farklı bir şekilde deneyimler ve bunu bazen söze dökemeyiz.Dile getirsek bile diğerleri için sınırlı olur....

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
@cathrine neden benim açtığım konudan devam etmiyoruz. Buraya başka şeyler de yazılabilir ve kitap muhabbeti karışır. İnsanlar her gördükleri rüyaya ayrı başlık açıyorlar. Bir kitap bence ayrı başlık altında konuşulmaya hak ediyor.

cathrine

Kayıtlı Üye
@cathrine neden benim açtığım konudan devam etmiyoruz. Buraya başka şeyler de yazılabilir ve kitap muhabbeti karışır. İnsanlar her gördükleri rüyaya ayrı başlık açıyorlar. Bir kitap bence ayrı başlık altında konuşulmaya hak ediyor.
Tabii ki senin açtığın başlık altında devam edelim...Doğru söylüyorsun...Diğer arkadaşlar da okumaya başladılar mı?Bilemiyorum ama burayı okuyunca anlarlar,senin açtığın başlık altından devam ederim ben artık...