Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
Türk yazarlardan Hakan Günday tavsiye ederim bu tarzı sevenlere
Hakan Günday'ı ben de seviyorum...Onun gibi başka yazarlar varsa yeraltı edebiyatından okuyup önerebileceğiniz bilmek isterim...Hakan Günday rakipsiz gibi...

Alex06

Kayıtlı Üye
Hakan Günday'ı ben de seviyorum...Onun gibi başka yazarlar varsa yeraltı edebiyatından okuyup önerebileceğiniz bilmek isterim...Hakan Günday rakipsiz gibi...
Okumadiysaniz Irvine Welsh in Trainspotting kitabını tavsiye ederim.Filmi de güzeldir.
Aslında benim en sevdiğim edebiyat türü bilim kurgu.

cathrine

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares Bir kitap seçip birlikte ortak okuma yapmaktan bahsetmiştim..İsteyen diğer arkadaşlarımız da katılabilir...Türü fark etmez...Sitemize uygun olan psikolojik,parapsikoloji ile ilgili ya da felsefe,edebiyat,tarik,bilim-kurgu türünde ,nasıl isterseniz....Kitabı bir tarih belirleyip o tarihten itibaren okuruz,kitap bittikten sonra da değerlendirmelerimizi ve bizi etkileyen cümleleri burada paylaşırız.Hep beraber kitabı inceleriz ,ortak okuma insana iyi gelen bir deneyim...Aklında kitap ismi olan ve katılmak isteyen herkesi davet ediyorum:)

Alex06

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares Bir kitap seçip birlikte ortak okuma yapmaktan bahsetmiştim..İsteyen diğer arkadaşlarımız da katılabilir...Türü fark etmez...Sitemize uygun olan psikolojik,parapsikoloji ile ilgili ya da felsefe,edebiyat,tarik,bilim-kurgu türünde ,nasıl isterseniz....Kitabı bir tarih belirleyip o tarihten itibaren okuruz,kitap bittikten sonra da değerlendirmelerimizi ve bizi etkileyen cümleleri burada paylaşırız.Hep beraber kitabı inceleriz ,ortak okuma insana iyi gelen bir deneyim...Aklında kitap ismi olan ve katılmak isteyen herkesi davet ediyorum:)
Ben Castaneda nin Don Juan... kitabını sipariş ettim. İlk bu kitaptan başlayın diyorlar. Üzerine konuşmak için iyi bir yazar olabilir

cathrine

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares @Alex06 Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim...:)Bu kitabı ben de merak ediyorum...Kitabı alana kadar,sizin de siparişiniz gelene kadar bekleyip,o tarihte de birbirimize haber verelim,zaten o kitabı ben de çok merak ediyordum... @Manetekelfares Senin için de uygunsa bu kitabı okuyalım,ne dersin?İsteyenler de bu gönderi altında bize katılabilir...

cathrine

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares Bu kitap @Alex06 arkadaşımızın önerisiydi,ben kabul ettiğimi söyledim sadece..''.Don Juan Öğretileri ''iyi olur dedim ama başka bir öneriniz varsa onu da tartışalım,hepimiz ortak bir kitap seçeriz,nasıl isterseniz,ben uyarım...Bu etkinliği çok sevdiğim ve bize iyi geleceği için maksadımız öğrenmek,eğlenmek:)Kitaba karar verip tarihi de belirleyelim(y)

Alex06

Kayıtlı Üye
@Manetekelfares Bu kitap @Alex06 arkadaşımızın önerisiydi,ben kabul ettiğimi söyledim sadece..''.Don Juan Öğretileri ''iyi olur dedim ama başka bir öneriniz varsa onu da tartışalım,hepimiz ortak bir kitap seçeriz,nasıl isterseniz,ben uyarım...Bu etkinliği çok sevdiğim ve bize iyi geleceği için maksadımız öğrenmek,eğlenmek:)Kitaba karar verip tarihi de belirleyelim(y)
Sevgili @Absoluta Virtute Castaneda kitaplarını önermişti. Bence önerisine kulak verelim.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
" S*ktir et " kitabini okumustum 7 sene once kadar, cok sıkılganımdir hep yarim okur birakirim, okumaktansa izlemeyi tercih ederim genelde ama kitap sarmisti ve hemen hemen bitirmistim.

Yazilanlari dikkate aldigimda gercekten gerek olmayan seyleri umursamamaya basladim. Suan bir alintisini bile hatirlamiyorum ama o zamanlar bana iyi hissettirmisti.

"Sınırlar" okuyorum, ve siddetle tavsiye ederim. Kisilerle ilgilenmedigimden yazarlarin isimlerine hic bakmam o yuzden yazarini bilmiyorum. Kitap, genel insan iliskilerini temel aliyor ve benim icin hayatimdaki buyuk bi soruna biraz cozum olmustu yazan bir hikayesi ve tavsiyesi.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
"21 gunde guc icinizde" kitabini okumustum, gerceklikten kopuktu tavsiye etmem.

Bir ara cok populerdi. Kitap genel olarak sizi gaza getirmeye calisiyor ve kendinizi sevmeye zorlamanizi istiyor. Iste surekli aynaya gecip "seni seviyorum" v.s. demeni istiyor. Bana sacma geldigi icin hadi uygulayim bakayim degisiklik olacak mi diye denerken bile olayi komik bulmaktan konsantre olamadim 😅 Gunluk olumlamalar yaptiriyor, sahsen ise yaradigini dusunmuyorum. Bence bir insan kusurunu fark etmeli ve kabul etmeli "evet ben kusurlu davrandim" diyerek baslamali kendini gelistirmeye. "ben cok iyiyim, kendimi seviyorum" diyerek kusurlarimiza odaklanip kendimizi gelistirmekten ziyade bencillesmeye baslariz ve kusurlarimizin farkina varmadigimzida ise gunun sonunda yalniz kaliriz.

O yuzden kitap da anlatilan yontemi dogru bulmadim.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Kisisel gelisim icin psikolji kitaplarini tavsiye ederim. Psikoljiyi anlamak, gozlemlemek, kaynagini bulmak ve cozumler uretmek en iyi kisisel gelisimdir.

"Psikanalizi" ve " Bir psikaytristin gizli kitabi" okumustum. Ozellikle psikaytristin gizli kitabindaki vakalar cok ilgi cekiciydi. Aslinda bir cok kisisel kusurlarimizin kaynagi psikoljik sorunlardan kaynaklaniyor onlarinda kaunaklari cocuklugumuza ve ozelliklede ailemizin davranislarina dayaniyor.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
" S*ktir et " kitabini okumustum 7 sene once kadar, cok sıkılganımdir hep yarim okur birakirim, okumaktansa izlemeyi tercih ederim genelde ama kitap sarmisti ve hemen hemen bitirmistim.

Yazilanlari dikkate aldigimda gercekten gerek olmayan seyleri umursamamaya basladim. Suan bir alintisini bile hatirlamiyorum ama o zamanlar bana iyi hissettirmisti.

"Sınırlar" okuyorum, ve siddetle tavsiye ederim. Kisilerle ilgilenmedigimden yazarlarin isimlerine hic bakmam o yuzden yazarini bilmiyorum. Kitap, genel insan iliskilerini temel aliyor ve benim icin hayatimdaki buyuk bi soruna biraz cozum olmustu yazan bir hikayesi ve tavsiyesi.
Ben de okudum. Gerçekten yararlı bir kitap.

cathrine

Kayıtlı Üye
@AbelMarid Ben de psikolojik türde kitapları seviyorum...Bu daha başlangıç...Bu kitaptan sonra biraz zaman geçer,yeni bir okuma yaparız ,o zaman sizin önerdiklerinizden seçeriz.''Sınırlar''gerçekten çok ufuk açan bir kitap(y)