Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
''Tek bir nergis bir milyon nergisin olduğu bir tarlaya bile değer katar.Sadece var olmakla değer sahibidir.Aynını kendiniz için de hissedebiliyor musunuz?''

Kendinle Zorun Ne?,Mark Coleman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kelebekler kanatlarını göremezler.Ne kadar güzel olduklarını göremezler ama onlardan başka herkes görür.İnsanlar da öyledir.

Kendinle Zorun Ne?/Marc Coleman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Her düşündüğüne inanma.''

Kendinle Zorun Ne?/Marc Coleman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Hayatlarımızı düşlerimizin peşinden koşarak geçirmek yerine eleştiri korkusundan kaçarak yaşıyoruz.''

Kendinle Zorun Ne?Marc Coleman

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bir kez kendini tanıdğında başkalarını umursamazsın.Tüm dünya seni unutsa bile fark etmez,sende küçücük bir fark bile yaratmaz.''

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Sen hiç öfkelenmeyen bir kişinin çok sevgi dolu olmasının kaçınılmaz olduğunu düşünürsün.Yanılıyorsun.Asla kzımayan bir kişi sevemeyecektir de.Onlar birlikte hareket eder,onlar aynı pakedin içinde gelir.Gerçekten seven bir adam bazen gerçekten öfkelenecektir.Ancak onun öfkesi güzeldir;o sevgiden kaynaklanır.''

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Ve herkes annesiyle bir barış sağlamak zorundadır.Anneyle barışmadığın sürece asla herhangi bir kadınla barışmayacaksın çünkü her kadın yeniden ve yeniden sana anneni hatırlatır.''

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Arada bir insanların söylenmemesi gerektiğini düşündüğü şeyler söylüyorum ama sen kimsin ki ne demem gerektiğine ve ne demem gerekmediğine karar veresin?''

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Niçin asla kim olduğumla ve varoluşun bana vermiş olduğuyla tatmin olamıyorum?Her zaman yapılacak daha iyi bir şey arıyorum,başka birisi olmaya çalışıyorum,her zaman başka birisine benden daha fazla verilmiş olan bir şey olduğunda,onu istiyorum.Tıpkı söyledikleri gibi:''Çimenler her zaman çitin diğer tarafında daha yeşildir.''Niçin böyledir?

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Niçin sana yakın kişilere daha çok kızarsın?Nedeni şudur:Sen kendine karşı öfkelisin.Bir kişi sana ne kadar yakınsa o,seninle o kadar özdeşleşmiştir.Sen kendine kızgınsın.Bu yüzden kim senin yakınındaysa,öfkeni onun üzerine atabilirsin.O senin bir parçan olmuştur.''

Erkek/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Girmekten korktuğumuz mağara,aradığınız hazineyi barındırır.''

Seninle Başlamadı/Mark Wolynn

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bilinçaltı duyulmak için ısrar eder,tekrarlar ve bir bakıma kapıyı kırar.''

Seninle Başlamadı/Mark Wollyn

cathrine

Kayıtlı Üye
''Acıyı görmezden gelmek gerçekte onu derinleştirir.Bastırılan şeyin genellikle yoğunluğu artar.''

Seninle Başlamadı/Mark Wolynn

cathrine

Kayıtlı Üye
''Bir şair bir şarkı yaptığında bunu sevdiği için yapar.Tanrı seni resim olarak yaptı,şarkı olarak söyledi,dansını etti.Tanrı seni seviyor!Eğer tanrı kelimesinde bir anlam göremiyorsan ona varoluş de,bütünlük de.Varoluş seni seviyor,yoksa sen burada olmazdın.Kendi varlığında rahat ol,bütünlük seni seviyor.İşte bu yüzden o senin içinde nefes almaya,senin içinde nabız gibi atmaya devam eder.Varoluşun sana karşı duyduğu bu muazzam saygı,sevgi ve güveni bir kere içinde hissetmeye başladığında kendi varlığına kök salmaya başlarsın.''

Sadece Kendin Ol/Osho

cathrine

Kayıtlı Üye
''Derin yaram bol miktarda çamur oluşturuyor,zamanı geldiğinde burada bir lotus tomurcuklanabilir.''

Hayır Demenin Gücü/Claude Azula Altucher

cathrine

Kayıtlı Üye
''Gerçek ve destekleyici bir aşka sahip olma,yaratıcılığınızı göklere çıkarma ve bolluk içinde yüzme hakkına sahipsiniz.''

Hayır Demenin Gücü/Clauda Azula Altucher