Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
''İstediğiniz şeyi önce vermeyi öğrenmelisiniz.''Eğer zeninlik istiyorsanız zenginlik verin,para istiyorsanız para verin,sevgi ,takdir ve ilggi istiyorsanız,sevgi,takdir ve ilgi verin.''

Deepak Chopra/Başarının 7 Spritüel Yasası

cathrine

Kayıtlı Üye
''Dilediğiniz şeye ulaşmanın en kolay yolu,başkalarının diledikleri şeylere ulaşmasına yardım etmektir.''

Deepak Chopra/Başarının 7 Spritüel Yasası

cathrine

Kayıtlı Üye
İŞLER KÖTÜ GİTTİĞİNDE NE YAPMALI

Bugün ördüğümüz kader ağına şekil veriyoruz.(WHITTER)

Hepimizin hayatında herşeyin kötüye gittiği zamanlar vardır;planlar ters gider,umutla beklenen karlar gerçekleşmez,hastalık ve kazalar günlük hayatın akışını aksatır.Böyle zamanlarda hepimiz dayanacak bir şeyler ararız,güvenebileceğimiz iç kaynaklar bulmaya çalışırız.

Geçen gün radyoda Kay Stevens'la yapılan bir röportajı dinledim.Şimdi Kay Stevens'ı tanımıyorum ama tanımak isterdimHepimizin tanımak istediği tipte biri bu kadın.Hikayesi de çok ilgimi çekti.Kay Stevens bir şarkıcı.Röportajda daha önce Las Vegas'taki büyük otellerden birinde salon proglamları yaptığını söyledi.Büyük yıldızların program yaptığı büyük salonda sahneye çıkma şansına sahip olacağı günün hayalini kuruyormuş bir yandan da.Her gece kendi programını bitirdikten sonra büyük salonun temizlenmesini bekliyor,sonra da sahneye çıkıp şarkı söylüyordu.Dinleyicileri temizlikçilerdi ve onu dinlemekten hoşlanıyorlardı,o da onlardan hoşlanıyordu tabii.Her gece sesi büyük salonu doldururken o da ,salonun insanlarla dolu olduğunu hayal ediyordu.Programın yıldızı olduğunu düşlüyordu hep.Sonunda kontratı bitti ve Los Angeles'e geri döndü.

Bir akşam üzeri 5:45'te Las Vegas'taki aynı otelden telefon gedli;programın yıldızı Deby Reynolds'un hasta oolduğu,onun yerine 8:30'da büyük sahneye çıkması gerektiği söylendi.''Orada olacağım''diye yanıtladı.Telefon geldiğinde saat altıya geliyordu ve Hollyood'daydı.Çabucak işlerini halletmeye çalıştı.Önce kuaförünü aradı ve kendisini havaalanında karşılamasını idtedi.Evini arayıp valizlerini hazırlamalarını,gelip alacağını söyledi;programda kendisine piyanoda eşlik edecek müzisyeni aradı ve durumu bildirdi.Kısacık sürede her şeyi ayarlamıştı.Ancak hava alanına gittiğinde Las Vegas'a tüm uçak seferlerinin fırtına yüzünden iptal edildiğini öğrendi.Birkaç dakika olduğu yerde kalakaldı.Dua ettiğini söylemedi röportajında ama eminim etmiştir.Bir yolunu bulup oraya gideceğinden emindi ve asıl bu düşüncenin kendisi bir duaydı.Az sonra Bonanza Hava Yolları'ndan bir görevli,bir uçak kaldıracaklarını bildirdi.Uçağa bindiler.Kay hala huzursuzdu.Bağajın uçakta olduğunu düşünüyordu.Kuaförü onun arkasına oturdu ve saçını yapmaya başladı.Sonra hostes geldi ve uçağın Las Vegas'a fırtınada güvenli bir iniş yapabilmesi için fazla ağırlık olmaması gerektiğini,bu yüzden bavulların uçağa alınmadığını bildirdi.

Elbiseleri ,müzik aleti,güzel tuvaleti havaalanında kalmıştı;büyük salona girdiğinde olması gerektiği görüntüyü sağlayacak hiçbir şeyi yoktu.Evet ,her şey kötüye gidiyordu,ama bu onu yıldırmadı.Birden uzanıp uçak tutan yolcular için hazırlanmış kesekağıdını aldı,çantasından bir kalem çıkardı ve söyleyebileceği şarkılarla ilgili bir program hazırlamaya başladı.Las Vegas'a 8:15 civarında vardılar.Polis refakatindeki bir araba onu bekliyordu.Çabucak otele götürdüler onu ve oraya vardıklarında ''Senin sıran! ''dediler.İşte oradaydı,saçında bigudiler,program için giyinmemiş.Siz ne yapardınız?Aslında söyleyecek fazla bir şeyi yoktu .Planları bir anda değişmişti.

Kay Stevens biliyordu ki gerçek benliğini ortaya koymasını engelleyebilecek hiçbir şey yoktu.Sahneye çıktı ,orkestra şefine gitti ve işte numaralarım''dedi ve üzerinde numaralar yazılı kahverengi kesekağıdını uzattı.Programa başladılar.Birkaç parçadan sonra piyanistin yanına oturdu ve o çalarken şarkı söylemeye başladı;bu arada kuaför de saçındaki bigudileri çıkarmaya başladı.Kay de sonunda hepsini birden izleyicilere doğru fırlattı.Orada dokuz yüz kişi olduğunu vehiçbirinin parasını geri istemediğini söylüyordu röportajda.Herkes memnun kalmıştı.Neden?Farklıydı,alışılmışın dışındaydı;gerçek benliğinin ifadesiydi.İnsanlar işin gösterişini değil özünü hissettiler ve bu cesur şarkıcıyla işbirliği yaptılar,onu sevdiler.

Röportajı dinlerken bir yandan da düşünüyordum.Evet başımıza ne geldiği değil,ona nasıl tepki gösterdiğimizdi önemli olan.Hayatın sorunlarını nasıl karşılamalıyız?Karşılaştığımız problemlerden ders alıyor muyuz?Hepsinden önemlisi ,problemler Tanrı'ya ve kendimize güvenimizi oluşturmaya yardımcı oluyorlar mı?İşler yolunda gitmediği zamanlar kendi kendime şu telkinde bulunurum.Bu her duruma uyar.''İçimdeki çok güçlü Tanrı'nın mükemmellik derecesinde doğru kararlarına engel olabilecek hiç kimse,hiçbir yer,hiçbir şart ve durum yoktur.

HER ŞEY İŞBİRLİĞİ YAPAR
Aziz Paul Tanrı'yı(iyiliği)sevenler için iyi olan her şey işbirliği yapar demiş.Kendi içimizdeki ve birbirimizin içindeki iyiliği sevdiğimiz zaman,iyiyi karşımıza çıktığında tanır,anlarız.Başka birisi hayatın kendisini onda spontan bir biçimde ifadesine izin verdiğinde iyiyi tanırız.Herkes iyi için işbirliği yapar,her şey iyi için birlikte çalışır.Kay hayatın kendisi vasıtasıyla akıp gitmesine izin verdi,planlarındaki değişikliği güzellikle kabullendi ve herkes memnun kaldı.Hatta program öylesine beğenildi ki bunu her programda tekralaması istendi.Hit oldu,çünkü panik yapmadı,egosunun ortaya çıkamsına izin vermedi.Hayatla birlikte aktı ve hayat ona güzel bir şekilde karşılık verdi.Kötü gidiyormuş gibi görünen şeyler gerektiği gibi karşılanırsa pekala tebdil-i kıyafet etmiş nimetlere dönüşebilirler.

%100 Düşünce Gücü/Jack Ensıgn Addıngton

cathrine

Kayıtlı Üye
HER ZAMAN BİR ÇIKIŞ YOLU VARDIR

Kaymak kovasına düşen iki küçük kurbağanın hikayesini çok severim.Kurbağalardan biri korku doluydu ve derin bir aşağılık duygusuna sahipti.Kaymağın içinde yüzmeye çalıştı,ama çok geçmeden vazgeçti.Kaymağın içinde nefes alamadı ve boğuldu.Öbür kurbağa ise bir yolunu bulup kovadan çıkacağını biliyordu.Boğulan arkadaşını seyrederken,''Bu benim başıma gelmeyecek !''dedi kendi kendisine.Sonra ön ayaklarını kovanın kenarına yerleştirdi ve arka ayaklarını çırpmaya başladı.Kısa zamanda altında bir tereyağı tabakası oluştu.Altındaki adayı hisseder hissetmez dışarıya atladı.Bu işin üstesinden gelmenin bir yolu olduğunu biliyordu ve haklı çıktı.Mücadeleyi göze aldı ve kazandı.Evet ne olduğu değil,nasıl tepki gösterdiğimiz önemlidir.

%Düşünce Gücü/Jack Ensıgn Addıngton

cathrine

Kayıtlı Üye
YARATICI İMGELEMENİN GÜCÜ

KUTSAL KİTAP YARATICI İMGELEMEYİ NASIL KULLANIR

Kutsal kitapta Yakub'un yaratıcı imgelemeyi nasıl kullandığını anlatan güzel bir öykü vardır.Yakupb'un kayınpederi Laban ,güvenilir bir adam değildi.Ve Yakub'u bir kez aldatmıştı.Ancak bu kez Yakub,yaratıcı imgelemeyle olayın üstesinden gelebildi.Laban yıllar sürecek hizmeti karşılığında sürüsündeki tüm benekli hayvanları Yakub'a vermeyi kabul etmişti.Ama anlaşmayı uygulama zamanı geldiğinde Laban sürüsündeki tüm benekli hayvanları sakladı ve Yakub'a hiçbir şey bırakmadı.Yakub hiç endişelenmedi;yaratıcı imgeleme sayesinde kazandı.Hayvanların su içmeye ve üremeye gittikleri yerlere benekli kamışlar dikti ve böylece yavrular benekli doğdu.Hayvanların benekli kamışları seyretmeleri,benekli yavrular doğurmalarına neden olmuştu.

Bu bir yaşam yasasıdır.Dikkatimizi yoğunlaştırdığımız şeyi yaşarız.Yapmamız gereken bu yasayı bilmek ve etkin biçimde kullanmaktır.

cathrine

Kayıtlı Üye
AMAÇLARA ULAŞMAK İÇİN BEŞ İLKE:
1-Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirleyin.
2-Çaba göstermeden, yalnız inanmak hiçbir işe yaramaz.
3-Düşüncelerinizi kendinize saklayın.
4-Esnek olun,gerekirse plan değişikliği yapın
5-Gözleriniz hedeften ayırmayın,işi yarı yolda bırakmayın

%100 Düşünce Gücü/jack Ensıgn Addıngton

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
Bir de kişisel gelişim kitapları biraz gerçeklikten kopuk, çok çalışırsan başarılı olursun gibi iddiaları var, yalakalığı hesaba katmıyor, bazı yerlerde yaptığın iş değil birilerine ne kadar yarandığın önemlidir. Gerçekçi olmak lazım. Ayrıca birkaç kitap okudun diye kendini programlamış olmuyorsun bu emek isteyen uzun bir süreç, bilinçaltı, alışkanlıklar, yetiştiğin çevre, aile, kişisel yeterliliğin, yeteneklerin her şey etkiler, herkes her şeyi elde edemez.
Sana katılıyorum mya
Çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Sana katılıyorum mya
Çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık
@Mya @nyctophilia_ Bu düşünceye ben de katılıyorum ama bunu daha önce tartışmıştık...Kişisel gelişim kitapları insanın hayatını değiştirmez ama yapacaklarına dair okuyan kişinin bakış açısını geliştirir,umut veren hikayeler ruhumuza iyi gelir,şifa olur...Almasını bilirsen iyi bir şiir,şarkı,iyi bir film ve kişisel gelişim kitapları dışındaki türler de(edebi,felsefi,sosyolojik,psikoloji,tarihi,macera ve aksiyon) de insana örnek olur,hayata daha olumlu bakmamızı sağlar,bizi gülümsetir...Kişisel gelişim kitapları hayatımızı değiştirmese de bazen bir terapi kadar faydalı olduğunu ben kendi hayatımda deneylediğim için ruhsal olarak bir şifa kattığına inanıyorum.Hayatımızı değiştirmez ama harekete geçmeyi sağlayacak olumlu bir enerji sağlar ya da yaşadığımız hayata keyif,neşe enerjisi katar...Karamsarlık bizi bir yere götürmüyor bari bu kitapların iyi enrejisi bize geçsin ve frekansımız yükselsin..Madem yüksek frekans bu kadar önemli...Hiçbir kişisel gelişim kitabı gerçekçi çözümler sunmaz ama bizi kederden uzaklaştırır ve çözüm yollarına odaklanmamızı sağlayabilir....Günlerimiz sorunlarımızla öyle de böyle de geçiyor ama bu hayatı kendine zehir ederek de geçirebilirsin ,başka hikayelerle kendine umut da yaratabilirsin...

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
@Mya @nyctophilia_ Bu düşünceye ben de katılıyorum ama bunu daha önce tartışmıştık...Kişisel gelişim kitapları insanın hayatını değiştirmez ama yapacaklarına dair okuyan kişinin bakış açısını geliştirir,umut veren hikayeler ruhumuza iyi gelir,şifa olur...Almasını bilirsen iyi bir şiir,şarkı,iyi bir film ve kişisel gelişim kitapları dışındaki türler de(edebi,felsefi,sosyolojik,psikoloji,tarihi,macera ve aksiyon) de insana örnek olur,hayata daha olumlu bakmamızı sağlar,bizi gülümsetir...Kişisel gelişim kitapları hayatımızı değiştirmese de bazen bir terapi kadar faydalı olduğunu ben kendi hayatımda deneylediğim için ruhsal olarak bir şifa kattığına inanıyorum.Hayatımızı değiştirmez ama harekete geçmeyi sağlayacak olumlu bir enerji sağlar ya da yaşadığımız hayata keyif,neşe enerjisi katar...Karamsarlık bizi bir yere götürmüyor bari bu kitapların iyi enrejisi bize geçsin ve frekansımız yükselsin..Madem yüksek frekans bu kadar önemli...Hiçbir kişisel gelişim kitabı gerçekçi çözümler sunmaz ama bizi kederden uzaklaştırır ve çözüm yollarına odaklanmamızı sağlayabilir....Günlerimiz sorunlarımızla öyle de böyle de geçiyor ama bu hayatı kendine zehir ederek de geçirebilirsin ,başka hikayelerle kendine umut da yaratabilirsin...
Tabiki de sizin düşünceniz saygı duyarım ama bence madem enerjiden bahsediyorsunuz kendinizi geliştirmek için veya iyi enerjiye ihtiyacınız varsa sadece kişisel gelişim kitaplarından beklemek de bunu yanlış.
Çok daha farklı şekillerde olumlama yapıp veya meditasyonlarla da iyi enerjiyi kendinize çekebilirsiniz.
Saygılarımla...

cathrine

Kayıtlı Üye
Çok daha farklı şekillerde olumlama yapıp veya meditasyonlarla da iyi enerjiyi kendinize çekebilirsiniz.
Yapmaya çalışıyorum ama onları tek başıma yapıyorum,oysa kitaplardaki hikaye ve cümleleri arkadaşlarımla paylaşabilirim.Meditasyonlar ve olumlamalar tek başına yapılabilecek etkinlikler ,onları birlikte yapamıyoruz ama kitap tavsiyelerini arkadaşlarıma yazabilirim..Amacım , arkadaşlarımın da iyi hissetmesini sağlamak...Belki okuyacak kitap arayan arkadaşlarım vardır ,onlara da hazır liste olur,bir nevi öneriler listesi gibi düşünülebilir.Ya da burada hayatla ilgili amaçları olan insanlar vardır.Örneğin sınava hazırlanan bir öğrencinin ders çalışmasına vesile olur ya da iş arayan birine ışık olur.Bu sadece kitaplarladaki hikayelerle değil ki,tarihte bile efsaneler,mitler,destanlar ,masallar bize ''mucizelerin varlığını göstermeye''çalışırlar.Ben çok faydalı olduğuna inanıyorum...Diğer arkadaşlarım bu alıntılardan memnun olduğu sürece de yazmaya devam etmek istiyorum.Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim...Daha önceki sayfalarda da bazı alıntılar paylaşmıştım,başlarda diğer arkadaşlarımın da tavsiye ve alıntıları var...Siz de okumak isterseniz bir göz atın:)

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
Yapmaya çalışıyorum ama onları tek başıma yapıyorum,oysa kitaplardaki hikaye ve cümleleri arkadaşlarımla paylaşabilirim.Meditasyonlar ve olumlamalar tek başına yapılabilecek etkinlikler ,onları birlikte yapamıyoruz ama kitap tavsiyelerini arkadaşlarıma yazabilirim..Amacım , arkadaşlarımın da iyi hissetmesini sağlamak...Belki okuyacak kitap arayan arkadaşlarım vardır ,onlara da hazır liste olur,bir nevi öneriler listesi gibi düşünülebilir.Ya da burada hayatla ilgili amaçları olan insanlar vardır.Örneğin sınava hazırlanan bir öğrencinin ders çalışmasına vesile olur ya da iş arayan birine ışık olur.Bu sadece kitaplarladaki hikayelerle değil ki,tarihte bile efsaneler,mitler,destanlar ,masallar bize ''mucizelerin varlığını göstermeye''çalışırlar.Ben çok faydalı olduğuna inanıyorum...Diğer arkadaşlarım bu alıntılardan memnun olduğu sürece de yazmaya devam etmek istiyorum.Fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim...Daha önceki sayfalarda da bazı alıntılar paylaşmıştım,başlarda diğer arkadaşlarımın da tavsiye ve alıntıları var...Siz de okumak isterseniz bir göz atın:)
Teşekkür ederim yorumunuz ve bilgilendirmeniz için.Haklısınız ama meditasyonları enerji çalışmalarını da arkadaşlarınızı arkadaşlarınıza çevrenize tavsiye edip paylaşabilirsiniz.Bir sürü böyle çalışmaların ve olumlama örneklerini bu forumda veya çoğunlukla paganizm içerikli bazı yazılarda sayfalarda vb yerlerde bulabilirsin okuyup paylaşabilirsin.Sadece ikimizin de düşüncesi biraz farklı ama ikimizin de düşüncesi bence mantıklı.Sadece benimki biraz daha spiritüel bir yöntem.
Saygılarımla :)

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumunuz ve bilgilendirmeniz için.Haklısınız ama meditasyonları enerji çalışmalarını da arkadaşlarınızı arkadaşlarınıza çevrenize tavsiye edip paylaşabilirsiniz.Bir sürü böyle çalışmaların ve olumlama örneklerini bu forumda veya çoğunlukla paganizm içerikli bazı yazılarda sayfalarda vb yerlerde bulabilirsin,okuyup paylaşabilirsin.Sadece ikimizin de düşüncesi biraz farklı ama ikimizin de düşüncesi bence mantıklı.Sadece benimki biraz daha spiritüel ve daha etkili bir yöntem.
Saygılarımla :)

cathrine

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim yorumunuz ve bilgilendirmeniz için.Haklısınız ama meditasyonları enerji çalışmalarını da arkadaşlarınızı arkadaşlarınıza çevrenize tavsiye edip paylaşabilirsiniz
Ben de teşekkür ederim size...Meditasyonlar ya da diğer konularda kendimi çok yeterli bulmuyorum.Onu çok daha iyi bilen arkadaşlarımız paylaşsa daha iyi olur..Ama bir öneride bulunabilirim tabii ki...Osho'nun meditasyonlarını çok seviyorum...Okumak ve uygulamaya çalışmak bile bambaşka hissettiriyor...Osho'nun her kitabını tavsiye ederim de ,herkes kendine en uygun olanı başlığından anlayabilir.Hayata ne katabiliyorsanız onu dünyayla paylaşmaya başladığınızda hisleriniz gerçekten değişiyor...Bazı insanlar bilgisini,bazısı mizahını,kimi huzurunu,kimi eşyasını,yemeğini,kimi maddi kimi manevi varlığını paylaşır....Bu hayata ne katabileceğimizi,insanlara,doğaya,kendimize nasıl faydalı olabileceğimizi düşünmeye başlayınca aydınlanma değil ama ruhunuzda başka açılımlar yaşıyorsunuz.Kısaca kim hangi konuda iyiyse,bu dünyadaki varlık sebebini bulup onu da paylaşmalı...Ben kitaplardan alıntılar paylaşıyorum ,siz de belki ritüeller,dualar ya da rüyalar konusunda iyisinizdir,bilemiyorum,sevgiler:)

nyctophilia_

Kayıtlı Üye
Ben de teşekkür ederim size...Meditasyonlar ya da diğer konularda kendimi çok yeterli bulmuyorum.Onu çok daha iyi bilen arkadaşlarımız paylaşsa daha iyi olur..Ama bir öneride bulunabilirim tabii ki...Osho'nun meditasyonlarını çok seviyorum...Okumak ve uygulamaya çalışmak bile bambaşka hissettiriyor...Osho'nun her kitabını tavsiye ederim de ,herkes kendine en uygun olanı başlığından anlayabilir.Hayata ne katabiliyorsanız onu dünyayla paylaşmaya başladığınızda hisleriniz gerçekten değişiyor...Bazı insanlar bilgisini,bazısı mizahını,kimi huzurunu,kimi eşyasını,yemeğini,kimi maddi kimi manevi varlığını paylaşır....Bu hayata ne katabileceğimizi,insanlara,doğaya,kendimize nasıl faydalı olabileceğimizi düşünmeye başlayınca aydınlanma değil ama ruhunuzda başka açılımlar yaşıyorsunuz.Kısaca kim hangi konuda iyiyse,bu dünyadaki varlık sebebini bulup onu da paylaşmalı...Ben kitaplardan alıntılar paylaşıyorum ,siz de belki ritüeller,dualar ya da rüyalar konusunda iyisinizdir,bilemiyorum,sevgiler:)
Ben de bundan bahsediyordum.Siz bunu örnekleme ile ve daha detaylı bir şekilde açıklamışsınız.
Teşekkür ediyorum tekrardan
İyi forumlar :)

cathrine

Kayıtlı Üye
YARATICI İMGELEMEYİ KULLANAN PRENSİN ÖYKÜSÜ

Kambur bir prensin hikayesini anlatan eski bir efsane vardır.Prens ,görüntüsü hakkında çok duyarlı olduğu için halkının önüne pek çıkmıyordu.Bir gün sarayın heykeltraşını çağırıp kamburu yokmuş gibi güzel bir heykelini yapmasını istedi.Heykeltraş çalışmaya başladı.Zamanı geldiğinde prense,tam görünmek istediği gibi mermer bir heykel sunuldu.Prens çok mutlu oldu.Heykeli bahçede gizli bir yere koydu ve hergün oraya gidip sahip olmak istediği görüntüyü uzun uzun seyretti.Aradan aylar geçti;heykeli her ziyaretten sonra biraz daha dik durabilmeye başladı.Birkaç yıl geçti.Sonunda tüm tebasını bir toplantıya çağırdı.İnsanlar her yerden prenslerini görmeye geldiler.Bu sefer mutlu bir yüzle ortaya çıktı.Bakın ve görün!İnsanlar onu gördüklerinde gözlerine inanamadılar.Prens artık kambur değildi.Gözünün önünde sürekli kusursuz bir sırtın hayalini yaratmış ve bu ideal görüntü sonunda gerçekleşmişti.

cathrine

Kayıtlı Üye
İnsan bir fare kapanını bile diğerlerinden daha iyi yapıyorsa dünya onu bulur çıkarır.Bunu Emerson'dan alınan şu szölerle daha iyi açıklayabiliriz:

''Eğer bir insanın diğerlerinden daha iyi satılık mısırı,odunu ,tahtası veya domuzları varsa ya da herkesten daha iyi sandalyeler,bıçaklar,eritme kapları veya kilise orgları yapıyorsa,ormanların derinliklerinde dahi yaşıyor olsa tüm zor yollar aşılıp ona ulaşılır.Ve kişi''yasayı'' biliyorsa ıssız bir kulübede bile olsa insanlar onu bulur çıkarırlar.İnsan bir enstrüman çalarak ya da şarkı söyleyerek,cennete hapsolmuş ruhları sarabiliyorsa;veya peyzajlar yapıp ilkbaharın ve sonbaharın tüm cazibesini yağlıboyalarıyla ifade edebiliyorsa ya da şarkıları veya mısralarıyla insanları rahatlatıp sarhoş edebiliyorsa,bu sırrın gizli tutulamayacağı kaçınılmaz bir gerçektir.İlk tanık ikinciye söyler ve insanlar beşer,onar,ellişer kapısına dayanırlar.(Ralph Waldo Emerson'un Günlükleri-Boston,1909)

cathrine

Kayıtlı Üye
@Ben_&_Kedilerim Bir önceki mesajımda ''kitaptan alıntılar''yaptığımı söylemiştim..Başlık ''Kişisel Gelişim Kitapları''.Bu bölümden bahsetmiştim size...Siz de isterseniz bu bölümü 1.sayfadan itibaren inceleyebilirsiniz...Beğendiğiniz satırlar olur belki...Birlikte kitaplar üzerine de konuşabiliriz.Türü de hiç fark etmez...İsterseniz birlikte aynı anda bir kitap seçer ,ortak okumalar yapıp birbirimizle düşüncelerimizi de paylaşabiliriz.Fikir alışverişinde bulunabiliriz....Vaktiniz olursa tabii ki...Nasıl isterseniz...Ama bu sayfayı baştan itibaren bir okumanızı öneriyorum:)

cathrine

Kayıtlı Üye
@Ben_&_Kedilerim Bir önceki mesajımda ''kitaptan alıntılar''yaptığımı söylemiştim..Başlık ''Kişisel Gelişim Kitapları''.Bu bölümden bahsetmiştim size...Siz de isterseniz bu bölümü 1.sayfadan itibaren inceleyebilirsiniz...Beğendiğiniz satırlar olur belki...Birlikte kitaplar üzerine de konuşabiliriz.Türü de hiç fark etmez...İsterseniz birlikte aynı anda bir kitap seçer ,ortak okumalar yapıp birbirimizle düşüncelerimizi de paylaşabiliriz.Fikir alışverişinde bulunabiliriz....Vaktiniz olursa tabii ki...Nasıl isterseniz...Ama bu sayfayı baştan itibaren bir okumanızı öneriyorum:)
Dün burada sizi etiketlemiştim... @Ben_&_Kedilerim