genel olarak bazı semboller ve anlamları

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
Katılım
25 Haz 2008
Mesajlar
2,596
Tepkime puanı
165
Konum
somewhere outthere
İş
dış ticaret uzmanı
symbols.jpg

Aşağıda açıkladığım semboller büyülerde kullanılmışlardır. Kısaca açıklamalarını ekledim.Umarım biraz olsun sizi bu konuda bilgilendirebilirim. Kaynağım bazı yabancı sitelerden alıntıların çevirileridir.


air.gif

Hava ; ortaçağda hava elementini sembolize eder.

allseeingeye2.gif
herşeyi gören göz, masonizmde kullanılan bu sembol tanrının herşeyi gördüğünü sembolize eder.

blessingmoon.gif

takdis eden ay;yeryüzü ile gökyüzünün, karanlık ile aydınlığın kutsal evliliğini sembolize eder.
butterfly.gif


kelebek, periler ve cadıları temsil eder. Kelebekler ve cadılar fiziksel görünümlerini değiştirebilme yetisine sahiptirler. Bazı insanlar kelebeklerin cadıların ruhunu taşıdıklarına inanır.İnanışa göre kelebekler kendi vücutlarını ararlar, bulduklarında ruh bedene girebilmek için ağzı bulamaz ve böylece cadı bedeni ile buluşamayınca ölür. Bu kavram meleklerin kuştan ziyade kelebek kanatları olduğunu açıklar.

crescentmoon.gif

hilal işareti ya da dolunaya dönüşmek üzre olan ay tanrısallığı ifade eder.
Ruhen büyüme, yaratıcılık tarzı yapılan büyülerde kullanılır. Ayrıca iki ayrı şekli vardır; yeni ay genç kızlığı hilale tam dönmüş ay ise olgun çağı temsil eder.
lightningbolt.gif
mitolojide şimşek işaretinin erkek tanrıların cezalandırması suyu, dünyayı ve dünya üstü varlıkları döllemesi olarak inanılmıştir.Bazı mitlere göre bu işaret kurtuluş ve bereket olarak kullanılmıştır.
seax-wicca.gif
cadılıktan etkilenmiş olan anglo saxon sembolüdür. Güneş, ay, sebt günlerini ve kutsal günleri işaret eder.
triquetra-triqueta.gif
tanrısallığın üç halini ifade eden bir semboldür. Genç kızlığı, anneliği ve kocamışlığı sembolize eder. Balık, venüz ve kadınsal doğurganlığın işaretidir. Kelt inanışındaki yer, gök ve denizin olduğu kadar düşünce, beden ve ruhun tanrısal uyanışın mükemmek bir sembolüdür.
water.gif
bu ters üçgen suyun sembolüdür.Eski bazı antik çağ inanışlarına göre bu kadın genital organlarını işaret eden doğurganlık sembolüdür.Suyun özelliği olarak soğuk ve nemlidir.
fire.gif
Ateş; kalbi sembolize eder. Bu sembol ruhu ve serominilerde kullanılacak araçların temizliğinde kullanılır. Yeni fikirler, yeni bir kişi olmak,eskinin küllerinden yeniden mükemmel doğuştur. Ateş bir mesajcıdır.
 

so0kie

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Ağu 2010
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Konum
Dünya
Güzel paylaşım ama keşke ilk resimdekilerinde anlamları olsaydı merak ettim.. =))
 
Üst