Film ve Dizi Önerileri

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı

İzleyen var mı merak ettim ?

3. Bölümdeyim ve insanların yaftaladığı gibi kötü olmadığını görmek içimi rahatlattı. Orijinal dil İngilizce.

Türkçe izlemek isterseniz, anlatıcımız Halit Ergenç ( :love: ) Fakat benim tercihim orijinal dilden yana. Özellikle anlatıcı nefis ? Belgeseli, masal tadında anlatmasından mı bahsedeyim, şövalye ruhundan mı bilemedim..

Not. Belgesele yakışmayan tek kişi Tuba Büyüküstün. Ne oyunculuk, ne konuşma dili ? Vitrin mankeni bulundurmak isteyen yapımcıları kınıyorum !

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı

İzleyen var mı merak ettim ?

3. Bölümdeyim ve insanların yaftaladığı gibi kötü olmadığını görmek içimi rahatlattı. Orijinal dil İngilizce.

Türkçe izlemek isterseniz, anlatıcımız Halit Ergenç ( :love: ) Fakat benim tercihim orijinal dilden yana. Özellikle anlatıcı nefis ? Belgeseli, masal tadında anlatmasından mı bahsedeyim, şövalye ruhundan mı bilemedim..

Not. Belgesele yakışmayan tek kişi Tuba Büyüküstün. Ne oyunculuk, ne konuşma dili ? Vitrin mankeni bulundurmak isteyen yapımcıları kınıyorum !

Fatih tesbihini yere atıp üzerinde zıplamamış o yüzden beğenmedim...

Şaka bir yana güzel yapım olmuş, tarafsız kalınmış olabildiğince

Ü

Üye silindi 56746

Arkadaslar, Netflixi olan var mi ? Tavsiye eder mi
Netflix hesabı edinmemek pişmanlıktır :D prison break de netflix engeline takılıyor sırf bu nedenden hesap açtım iyi ki yapmışım.

Şimdilerde Babies diye bir belgesele bakıyorum; meğer bebekler ilk doğdukları anda, anneler gibi babaların da oksitosin seviyesi en yüksekteymiş, ayrıca babalar bebişleriyle ilgilendikçe seviye yüksekte kalmaya devam ediyormuş.

Anneler emzirsin babalar oyun arkadaşlığı yapsın sonra gelsin mutlu aileler... Gelecekteki on yılda kendimi anne olarak görmeye başlayacağım sanırım

star53

Kayıtlı Üye
TRT3'te 09.10 Su Savaşları 16.35 Dünya'nın En Büyük Nehirleri 23.00 Felaket Senaryoları en sevdiklerim.
DMAX'te 15.25 Restoran Sırları 15.55'te Alaska: Son Sınırda Hayatta Kalmak 16.55 Doğa Evi Ustaları favorilerim. Denk geldiğimi izliyorum :) Arada Bear Grylls falan çıkıyor da zamanını bilmiyorum o da denk geliyor :p Şu an aklıma geldi DMAX'in kendi sitesinde alfabetik olarak sıralanmışlar. Girip izleyebiliyorsunuz istediğinizi.
Madem yazmaya başladım dizilerden devam edeyim. Benim en sevdiklerim yerli olarak Ezel, Suskunlar,Diriliş Ertuğrul (Kuruluş Osman hiç hoşuma gitmedi. Belki boş kaldığımda bakarım netten.)
Yabancı olarak ilk izlediğim dizi Teen Wolf olabilir. En azından hatırladığım ve iki kere izlediğim buydu :p İnto the Badlands benim için çok iyiydi. Ama Pilgrimin gücünü kim 99 yaptıysa kızgınım. Olan Sunny reise oldu. Prison Break, The Walking dead ilk 7 sezon (gerisini izleyemedim iş dolayısıyla :p) Stranger Things, Daredevil, Punisher, Chernobyl, Love,Death & Robots (Her bölümü birbirinden ayrı. Favorim Dünya'yı ele geçiren yoğurt) şu an aklıma gelenler. Diğer büyüklere henüz vakit bulamadım.
Sinema kulvarında en çok bilinenlerin yanında bilinmeyenlerim de var ortaya karışık yazıyorum.
Zindan Adası, Yarının Sınırında, Oblivion, Diriliş(Revenant), Başlangıç(İnception) Kara Şövalye(2008) Yıldızlararası, Marslı, Apollo 18, Transformers ilk 3, Scott Adkins'li Ninja 1-2, Ready Player One, Rüzgardaki Dövüşçü(Fighter in the Wind- Kyokushin karate'nin ortaya çıkışını gösteriyor. Zavallım neler çekmiş ama değmiş.) Hızlı ve öfkeli serisi, Marvel filmlerinin alayı, Dc filmlerinin de alayı, Avatar, Asla pes etme. Sonra aklıma gelirse düzenlerim. Şimdi Klasikler;
Forrest Gump,
Truman Show,
Yeşil yol(Green Mile)
Geleceğe Dönüş
Matrix 1-2-3
Terminator
Cinnet(The Shining)
Alien
Predator
Star Wars
Bonus olarak anime filmi eklemek istiyorum. Koe No Katachi ve Stranger: Mukou Hadan/Sword Of The Stranger. İkisini de kesinlikle tavsiye ediyorum. Özellikle Sword of the Stranger filmini :) Bazı unuttuklarım var pek popüler olmayan ama güzel olanlar. Bulursam düzenler alta eklerim.

Seraphine

Kayıtlı Üye
İzlemekten çok zevk aldığım bir dizidir Desperate Housewives, hatta bir dönem kızlarla kim kim testi yapıyorduk ve hep Bree çıkıyordum :rolleyes: Özellikle başkalarının hayatlarını gözlemlemeyi seviyorsanız buna bayılacaksınız. 2000'nin başlarında yayına verildiği için ilk sezonları biraz nostaljik etki de yaratıyor..

Makyavel

Kayıtlı Üye
Dizi önerebilirim, şuan takip ettiğim ve keyif alarak izlediğim bir dizi var.

Project Blue Book - Mavi Kitap Projesi

Amerika'nın ilk Ufo gözlemlerini anlatıyor. Nasıl örtbas etmeye çalıştıklarını. Josef Allen Hynek hayatını konu almış gibi görünüyor.
Kendisi muazzam biri. Tavsiyem bu yönde olabilir.