Film ve Dizi Önerileri

acid

Kayıtlı Üye
X Files eski bir yapımdır ama kült modern dizilerin atasıdır.
Dark
Rick and Morty
Final Space
Mom (şu günlerde gülmek iyi geliyor)

dünyalı

Kayıtlı Üye
The Machinist
Başrol oyuncusu Christian Bale'dir.
izlediğim ve iyi sayılabilecek psikolojik gerilim türüdür...

Zindan Adası
Yine aynı tür sayılabilecek bir film başrolde Leonardo de caprio

1408 numaralı oda

Bahsettiğim filmler psikolojik gerilim türlerinde iyidir....

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Son dönemde izlediğim en iyi filmlerden biri Joker’di.O nasıl oyunculuk ?Muhteşem.⭐️Parazit’ide tavsiye ederim.O kadar çok izledim ki bir kısmını unuttum.Aklıma gelenler;
Platform
Konut
Bir de Morgan Freeman’ın İnancın Hikâyesi adlı dizi belgeselini tavsiye ederim.

fechken

Kayıtlı Üye
Kvinden i buret psikolojik gerilim temalı 4 seriden oluşan bir Danimarka filmi. İzlemenizi tavsiye ederim. Genellikle hoplamalı, uçmalı ve içi boş filmlerden yana bu tarz filmler hem ufkumu açıyor hem de hayatın bir parçası olaylar.

ProbablyPossible

Kayıtlı Üye
Ad: Nathan for you
İzleme linki: https://sezonlukdizi.vip/diziler/nathan-for-you.html
Özet:
Kanada'nın en iyi işletme fakültelerinin birinden çok iyi notlarla mezun olan Nathan, engin bilgilerini kullanarak küçük işletmelere kazanç sağlamaları için yardımcı olmaya çalışır. Ama sıra dışı önerileri (dondurmacıya boklu dondurma satmasını önermek gibi) değişik durumlara yol açar.

Belgesel-komedi türündeki programın başrolünde Nathan Fielder var. Not: Programda yer alan işletme sahipleri gerçek insanlar, oyuncu değiller. Herhangi bir senaryo veyahut rol yapma söz konusu değil. Nathan'ı gerçekten işletmelere yardım eden bir program sunucusu sanıyorlar.

Analiz ve yorumum:
Özette bahsedildiği üzere bunun bir belgesel olduğunu ve kurgusal olmadığını söylüyorlar ancak ben diziyi izlemeye başladığımdan beri bir kaç kurgusal eylem gördüm. Bence dizi genel olarak kurgusal ancak doğaçlamada var.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bugünlerde yüzümüzü güldüren filmlere ihtiyacımız var.Çok eğlenceli,komik ve mutluluğa dair güzel bir film izledim.Sizlere de öneririm:''Hektor'un Mutluluk Arayışı'' ,iyi seyirler:)

CHARMED%20logo.jpg

Charmed yayın hayatına 1998'de ABD'de WB kanalında başlamıştır ve ilk bölümü WB kanalının Smallville dizinden önce en çok reyting aldığı program olmuştur. Dizi 8 yıl boyunca sürmüş ve geçtimiz 2006 Mayıs'ında 178. bölümüyle yayın hayatına veda etmiştir. Dizi, Amerikanın dizi imparatoru Aaron Spelling'in prodüksüyonluğunda başlamıştır. Türkiye'de Dizimax kanalında 8. sezonu yayınlanmaktadır. Başrollerini kadınların paylaştığı en uzun süren dizidir.

Konusu
Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları "Gölgeler Kitabı" adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.

Her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır:

Prue, telekinezi gücüyle objeleri hareket ettirebilmektedir, daha sonra ise astral projeksiyon gerçekleştirebilme (geçici olarak kendini bedeninin dışına ışınlayabilme) yeteneğini kazanacaktır.

Piper objelerin moleküllerini yavaşlatabilmektedir. Daha sonra bu gücü gelişince objelerin moleküllerini hızlandırabilmeye başlayacaktır. Objelerin molekülleri yavaşladığında zaman yavaşlayıp durmuş gibi olmaktadır. Hızlandığında ise obje patlamaktadır.

Phoebe ise gelecekten ve ya geçmişten imgeler görme gücüne sahip olur, sonra ise havalanma gücünü kazanır. 6.sezondan 7.sezonun ortasına kadar duygudaşlık diye adlandırılan,karşısındakinin duygularını hissedibilme yeteneği kazanmıştır.

Duygudaşlık dışındaki bütün güçler iyi cadılara ve yüksek dereceli bazı iblislere işlememektedir.Halliwell kardeşler şeytani varlıklara karşı savaşabilmek için kullandıkları bu yeteneklerini birleştirdiklerinde ise yenilmez sihirli bir güç yaratırlar.Bu eşi olmayan üçlünün gücüdür. Yüksek dereceli bazı iblisleri yok etmek için üçlünün gücü gerekmektedir. Kardeşler üçlünün gücünü oluşturmadıklarında, yani tek başlarına sıradan birer cadıdır ve bu yüksek dereceli iblisleri tek başlarına yok edemezler.

3. sezon finalinde Prue'nun ölümünün ardından anneleri Patty'nin Beyaz Işıklı'sından (Samuel) olan bir kardeşleri olduğunu öğrenen Piper ve Phoebe, Paige'i yani kayıp kız kardeşlerini bir cadı olduğu konusunda ikna ettikten sonra Üçlü'nün Gücü yeniden oluşmuş olur.

Paige baba tarafından yarı beyaz ışıklı olduğu için objeleri hareket ettirebilme gücü, beyaz ışıklar içinde ışınlama olarak işlemektedir. Yine aynı nedenden ötürü Paige kendini ve başkalarını da istediği yere belirtebilmektedir. Yarı beyaz ışıklı olması dolayısıyla, normal beyaz ışıklılar gibi ona da korumak, yardım etmek ve yol göstermekle görevli olduğu insanlar verilir. Aynı zamanda Paige bilinen ilk yarı beyaz ışıklı olan cadıdır.Beyaz ışıklı olduğundan iyi insanları ve cadıları herhangi bir nedenden çıkan yaraları iyileştirebilmektedir. Wikicik.

Nihayet cadılarla ilgili güzel bir dizi. Aslında çok önce keşfetmeliydim. Ama gözüm The Craft filminden başkasını görmüyordu.
En sevdiğim diziyi paylaşmışsin. Charmed 2018 versiyonuda güzel ama ilk favorim 1998 yapımı. Bu aralar YouTube da power Of three spells sözlerini çok dinliyorum.bir wiccan olarak derimki charmed izleyin. Çok değerli bir eserdir.🥰🙋🤗

Snooww

Kayıtlı Üye
En sevdiğim diziyi paylaşmışsin. Charmed 2018 versiyonuda güzel ama ilk favorim 1998 yapımı. Bu aralar YouTube da power Of three spells sözlerini çok dinliyorum.bir wiccan olarak derimki charmed izleyin. Çok değerli bir eserdir.🥰🙋🤗
Yeni sezonu yayınlanmış izlemediyseniz , izleyin.Cok güzel bir dizidir , bende tavsiye ediyorum 😊

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben izledim. Son bölümlere doğru beni şaşırttı fakat genel akıcılık için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sahnelerin çoğu kısmında ileri sarma ihtiyacı hissettim.
Ben de beğendiğimden değil ama sitemize uygun bir konu olduğundan ve merak edenler için iyi olacağını düşündüğümden önerdim.Bazı yerleri anlayamamış bile olabilirim ama bu konuya ilgi duyanlar çok iyi anlar ve de severmiş gibime geldi...Zaten 8 bölümlük bir dizi,sarmazsa yarıda bırakılabilir...

Alakan

Kayıtlı Üye
Ben de beğendiğimden değil ama sitemize uygun bir konu olduğundan ve merak edenler için iyi olacağını düşündüğümden önerdim.Bazı yerleri anlayamamış bile olabilirim ama bu konuya ilgi duyanlar çok iyi anlar ve de severmiş gibime geldi...Zaten 8 bölümlük bir dizi,sarmazsa yarıda bırakılabilir...
Ay yok ben anlatamamışım tam olarak. Daha doğrusu fazla spoiler vermek istemedim. Konuyu ben de çok beğendim ve tavsiye ederim izlemelerini. Sadece benim gibi sabırsızlar için biraz yavaş ilerliyor o konuda sorun yaşadım.