Film ve Dizi Önerileri

AJA

Elit Üye
Harika bir film izlemenizi tavsiye ederim :)

gemzuli83

Kayıtlı Üye
İş
ithalat
Biraz abartılı da olsa... İyi niyet ve kararlılıkla ideallerinize ulaşabileceğinizi anlatıyor...
Ayrıca Khan'a annesinin verdiği ders (İki çeşit insan vardır ... iyi insan ve kötü insan) çok etkileyici............

moskov

Kayıtlı Üye
ben bu filmi paylaşmadım yahu buraya yapmadıysam öyle bir şey çok utandım şimdi harika bir film

snm35

Kayıtlı Üye
Paylaştıgım filmler paylaşacaklarımın teminatıdır. Tavsiyelerime güvenin ;)

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Tek kelimeyle harika bir film.. Uzun, ama izlerken fark edilmiyor bile.. Hem güldürüp hem ağlatan bir film.. tavsiye ederim..

Mentalman

Banlı Kullanıcı
Hinduizm ile islama büyük göndermeler yapan bir film baş karakterin ( khanın ) Asperger sendromu oldugu bilinmektedir yani düzgün konusamaz ve çok sık düşünür dikkatini bir işe toplayamaz ama ona rağmen normal insanlardan kat kat daha detaylara dikkat eden bir insan olarak gözükmektedir.

moskov

Kayıtlı Üye
Bende izledim mükemmeldi ve baya ağlatmıştı beni. :)

Biliyordum bunu eklemiştim açtığım konularda var :)
snm35 başka öneriler istiyorum film bulamıyorum :)

snm35

Kayıtlı Üye
[h=3]The Shawshank Redemption[/h](Esaretin Bedeli) güzel bir film bunu da izleyin arkadaşlar ;)

byrosa

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 3195

Ekli dosyayı görüntüle 3196

Ekli dosyayı görüntüle 3197

Yönetmen:
Jon Knautz

Ülke:
Kanada

Tür:
Korku

Rating:

5.5 (5,039 Oy)

Vizyon Tarihi:
01 Temmuz 2010 (Kanada)

Süre:
85 dakika

Senaryo:
Jon Knautz | Jon Knautz | Trevor Matthews | tümü »

Görüntü Yönetmeni:
James Griffith

Yapımcılar:
J. Michael Dawson | Trevor Matthews | Danielle Robinson | tümü »

Nam-ı Diğer:
Cult

Firma:
Wesley Clover Media | Brookstreet Pictures

Ödüller:
1 adaylık

Çekim Yeri:
Pickering, Ontario, Canada

Filmin Özeti

[COLOR=#333333 !important]Geçmiş çağlarda insan kurban edildiği iddiaları bir grup gazeteci haberin kaynağını araştırmak için yola koyulurlar;fakat haber yapmak için çıktıkları yolda haber olacaklarının farkında değillerdir.

[/COLOR]

Keira

Moderator
Ekli dosyayı görüntüle 3306

Filmin Yönetmeni: Uli Edel

Filmin Türü: Dram, Fantastik, Tarihi
IMDB Puanı: 6.7
Yapım Yılı: 2001
Ülke: ABD, Çek Cumhuriyeti, Almanya
Yayınlanan Tarih: 15 Haziran 2001
Senaryo yazarı: Marion Zimmer Bradley, Gavin Scott
Başrol Oyuncuları: Anjelica Huston, Julianna Margulies, Joan Allen, Samantha Mathis, Caroline Goodall, Edward Atterton, Michael Vartan, Michael Byrne, Hans Matheson, Mark Lewis Jones, Clive Russell, Tamsin Egerton, Christopher Fulford, David Calder, Hugh Ross, Edward Jewesbury, Freddie Highmore, Ian Duncan, Noah Huntley, Honza Klima, John Comer, Karel Dobry, Klára Issová, Biddy Hodson, Tony Curran, Philip Lenkowsky, Lucy Fillery, Elias Zerael Bauer, Justin Muller, Gabriela Zajickova
Filmin öyküsü, Britanya’nın bir yandan Roma işgali altında hristiyanlaşmaya başladığı, bir yandan da kuzeyli barbarların saldırılarına direnmeye çalıştığı dönemde geçiyor. Dağlarda hala Eski Halk’tan gelen, soyları peri masallarına dek uzanan ve geleneklerine uygun yaşayarak değişime direnenler bulunuyor.
Avalon, güç kazanan Kilise’ye, kadınların üzerindeki baskıyı dayatan yeni yaşam biçimine direnişin ve pagan geleneklerin son ayakta kalan kalesi.Morgaine, Avalon’lu kadınlardan biriyken kendi isteği dışında evlendirilmiş olan Igraine’in kızıdır. O da annesi ve tüm Avalon kadınları gibi özel güçler barındırmaktadır. Igraine, yakında Britanya Kralı olacak Uther Pendragon ile tanışıp aşık olur ve ona bir erkek evlat verir. İleride Arthur olarak bilenecek olan çocuğun adı Gwydion’dur.Morgaine ve Arthur, Britanya halklarını tekrar birleştirmek üzere oynanan politik oyun ve ihtirasın, Avalon ile Kilise’nin arasında kalarak birer kurbana dönüşecektir…
Utanç içinde Avalon adasından kaçan Morgaine, karnında Arthur un çocuğuyla teyzesi Morgause un yaşadığı Lothian a sığınmıştır. Oğlunu yetiştirmesi için Morgause a veren Morgaine nin yolu, ilk önce Gwenhwyfar ın mutsuz bir kraliçe olarak hüküm sürdüğü Arthur un sarayından, ardından Avalon a dönmeye çalışırken de zamanın bir rüyadan ibaret olduğu peri ülkesinden geçecektir. Bu düş diyarından neden sonra kurtulan Morgaine, gerçek dünyaya döndüğünde hem dünyayı hem de kendini başkalaşmış bulacaktır…
Öte yandan Gwenhwyfar, bir taraftan Britanya ya bir varis doğuramamanın acısını yaşarken, Lancelet e duyduğu umutsuz sevda yüzünden de gün be gün hırçınlaşmaktadır. Kraliçesinin hüznüne yüreği dayanmayan Arthur ise, sofu Gwenhwyfar ın ısrarı üzerine Pendragon sancağını bir yana bırakarak Avalon geleneğine ihanet eder. Olan Olmuş, Yüce Kral ın bağlılığını yitiren Avalon, sislerde silinme tehlikesine iyiden iyiye yaklaşmıştır artık…
Yeni kralı uzun bir yaşam beklemektedir. Fakat yeni kral kim olacaktır? Cevap gizemli ve gücü ustalıkla kullanan Avalon kadınlarından çıkacaktır. Marion Zimmer Bradley in en çok satan kitabından uyarlanan Avalon un Sisleri nde Kral Arthur efsanesi tinsel güçleri olan bir kadın tarafından tekrar anlatılıyor.
Anjelica Huston, yüce rahibe, gölün hanımı Viviane ve Avalon adasına ulaşmak için sisleri kaldıran tek kişi, Julianna Margulies ise Morgaine rolleriyle karşımıza çıkıyorlar.Joan Allen kraliyet soyunu devam ettirmek için kendi sonun hazırlayan Morgause rolünde çok başarılı. Bu üç kadının ve diğerlerinin yanında bir ulusun kaderine tanık olacaksınız…
Marion Zimmer Bradley’in ünlü fantastik romanlar serisinden aslında TV için çekilen film, büyük bütçesiyle sinema yapımlarına taş çıkarıyor. Bradley’in filme de lham veren kurgusu, Arthur efsanesini hiç anlatılmadığı bir şekilde yeniden sunarken solukları kesiyor…

Alıntıdır.

moskov

Kayıtlı Üye
Açıklama
: (imdb: 5.9 ) Gerçek bir olaydan esinlenilen filmde, bir ailenin başından geçenler anlatılmaktadır. Bir süre önce boşanmış olan basketbol koçu Clyde (Jeffrey Dean Morgan) ile takı tasarımı yapan Stephanie (Kyra Sedgwick) aralarında ufak çaplı sürtüşmeler yaşarlarken, kızları Emily (Natasha Calis) ve Hannah (Madison Davenport) ayrı yaşayan ebeveynleri yüzünden sıkıntı çekmektedirler. Küçük Emily babasını çok sevmektedir ve ailesinin tekrar bir araya gelmesini ümit etmektedir. Hafta sonunu birlikte geçirmek üzere, Clyde kızlarını yanına alır. Yolda karşılaştıkları, eski eşyaların satışının yapıldığı bir evde dururlar. Ev sahibi yaşlı bayan kısa süre önce trajik bir kaza geçirmiştir. Çeşitli antikaların olduğu satışta, Emily siyah, ahşap oymalı bir kutuyu gözüne kestirir. Kısa zaman sonra da kutuya olan ilgisi ve yakınlığı giderek artmaya başlar. Yanından ayırmayı hiç istemediği kutuya bir arkadaş edasıyla bağlanır. Bununla birlikte Emily'nin davranışlarında da fark edilir bir değişme yaşanacaktır. Ardı arkası kesilmeyen bir dizi tuhaf olaylar meydana gelecektir. Kızının içine düştüğü bu duruma bir çare arayan Clyde, modern tıbbın derman olamaması üzerine, Musevi din adamlarından yardım almak için yola koyulur. Fakat aldığı cevap, onu bir hayli sarsacaktır. Nitekim bazı kapalı kutular hiç açılmamak durumundadır

[video=youtube;0gBeG31fX40]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0gBeG31fX40[/video]

snm35

Kayıtlı Üye
Dün akşam açtım izlemek için ama izleyemedim başka bir işim çıktığı için. Bugün izlemeye çalışacağım bakalım .

La-edri

Kayıtlı Üye
Cok guzel bir filme benziyor,nerden izleyebiliriz ?

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Vuvvv, izlemem lazım :D Teşekkürler.

moskov

Kayıtlı Üye
link veremediğim için nereden izleyebileceğinizi yazamıyorum ama google yardımcı olur bu konuda :)

Ben çok beğendim özellikle gerçek bir olaya dayandığı için çok ilgimi çekmişti. iyi ki de izlemişim dedim.

Ori

Kayıtlı Üye
Felaket süper kesinlikle izlemem lazım. :)

hürem

Kayıtlı Üye
Lise son sınıfta okuyan Charlie Brewster (Anton Yelchin) okulda popüler bir öğrencidir ve herkesin imrendiği seksi bir kız arkadaşı vardır. Charlie, kendisini çok sevmesine rağmen en yakın arkadaşı Ed’i bile (Christopher Mintz-Plasse) umursamaz hale gelmiştir. Fakat sıradan bir insan gibi gözüken komşuları Jerry (Colin Farrell) ile tanışması onun için hiç iyi olmayacaktır.

Başlarda harika biri imajı çizen Jerry’deki tuhaflığı ne annesi (Toni Collette) ne de arkadaşları fark eder. Charlie gitgide garip şeylere şahit olukça, Jerry’nin kendi mahallelerinde av peşinde olan bir vampir olduğunu keşfeder. Ama buna kimseyi inandıramaz, şimdi kendi yöntemleriune biraz da yardım karatarak bu vahşi vampirin icabına bakacaktır…

Gösterim tarihi: 23 Eylül 2011
IMDB puanı: 6.7/10
Yapım: 2011
Oyuncular: Colin Farrell, David Tennant, Imogen Poots, Toni Collette, Anton Yelchin, Christopher Mintz-Plasse, Chelsea Tavares
Tür: Fantastik, Gerilim, Komedi, Korku
Senaryo: Tom Holland, Marti Noxon
Yönetmen: Craig Gillespie
Alternatif İsim: Fright Night