Film ve Dizi Önerileri

thales

Kayıtlı Üye
Filmi değilde , filmin esinlendiği Ceyda T olayını daha çok merak ettim. Yüzeysel google'da araştırdım ama sonuç yok.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bence çok abartmışlar yok işte cin tutuyor merdivenden aşağı sürüklüyo yok çarpıyo felan hayatım hiç görmedim ve duymadım böyle birşey siz hiç cin tarafından çarpılmış biri gördünüz mü ? bu yüzden ben pek inanmam ama beğenirim de ibret alınması gereken bazı şeylerde oluyo.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Hasan Karacadağ’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Dabbe: Bir Cin Vakası’ filmi 3 Ağustos’ta UIP’nin dağıtımıyla Türkiye ile birlikte Avrupa ve Uzakdoğu sinemalarında da vizyona girecek.

Fragmanı izleyenler uzun süre etkisinden kurtulamadıklarını yorumlarıyla belirtirken, Hollywood’daki en önemli korku filmi haber sitesi Twitchfilm.com'un sahibi Todd Brown fragmanın ve cin konusunun filmde kullanılış biçiminin etkileyici olduğunu yazınca bir anda dünya çapında korku filmi severlerin dikkatini çekti. Uluslararası alanda sosyal paylaşım sitelerinde filmin fragmanı hızla paylaşıldı.

Kanada'da yayın yapan horror-movies.ca sitesi ise filmin fragmanını dahice ve korkutucu bulduğunu yazdı.

Amerika'da en çok tıklanan bloody-disgusting.com sitesi de fragmana ve filmin konusuna yer verdi.

Hellhorror.com sitesi filmin fragmanının şimdiye kadar gördüğü en korkutucu fragmanlardan biri olduğunu yazdı.

İngiliz horrorcultfilms.co.uk web sitesi fragmanı ürpertici ve çok başarılı bulduğunu filmin en az birinci Dabbe kadar başarılı olacağını yazdı.
‘Dabbe: Bir Cin Vakası’, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.’nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz başka bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine ‘Ceyda T.’ kayıtları olarak geçen bu olayı kaynak alan film, Ceyda T. ve ailesinin söz konusu video görüntüleri ve adli kayıtları ile kurgulanarak oluşturuldu…

Gösterim Tarihi: 03 Ağustos 2012

Fragman:

[video=youtube;UxreeBPQ6Zk]http://www.youtube.com/watch?v=UxreeBPQ6Zk&feature=youtube_gdata_player[/video]

Kizin bagirmasi beni bayagi ürküttü:willy_nilly: Yönetmenin söyledigine göre bu filimde gercek cinlerde varmis.:hurray:

nybergsund

Kayıtlı Üye
Bende Ceyda T. olayını araştırdım internette ama herhangi bir bilgiye ulaşamadım olayın akibeti ne olmuş diye.Herhalde filmi izleyene kadar da bir bilgiye ulaşamıyacağız.Filmi beklemekten başka da şansımız yok sanırım.Bilgi sahibi olan arkadaşlar bu konu hakkında yazarsa eğer seviniriz.

Nazarlik

Kayıtlı Üye
Ben sahsen pek korkunc ya da urkutucu bisey bulamadim fragmanda olsun diger benzer filmlerde olsun, blair witch project gibi birsey, gercek cinlerin figuranlik yapacaklarinida hic sanmiyorum. Konuyu ben ekledim ilgilenenler olur diye ama pek beklenildigi gibi cikmayacak bu film. Sinemada ciktiktan sonra seyredenlerin yorumlarini merak ediyorum.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Paranormal Activity'nin kopyasi gercekten.Ama kabul etmek gerekir ki 1.si kadar ilgi cekici ve saglam'a benziyor ( 2.yi begenmemistim)

HerakleSs

Kayıtlı Üye
Filmi izleyen yokmu eğer varsa görüşlerini yazabilirmi bizde filme gidip gitmeme konusunda kesin bir karar vermiş oluruz, kesin bir cevap verirseniz iyi olur,vereceğimiz paraya değermi :D öğrenci olduğum için o sinema parası benim için kıymetli :D

furkan40

Banlı Kullanıcı
10 numara 5 yıldız.Hamsin büyüsü M harfi felan gerçek gibi olmuş.Mükemmel film.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Fragmanını izledim bana çok saçma geldi. Afişindeki bayanın o kadar tuhaf bakmasına gerek yokmuş birde zaten her hali ürkütücü :D
Ayrıca paranormal activity çakması gibi bir hali var.

furkan40

Banlı Kullanıcı
Bence yargısız infaz yapıyosunuz izlemediyseniz :D bende başta beğenmedim ama izleyince fikirlerim değişti.

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Evet...Birkac gun once gittim sinemada izledim.
Ilk basta cok klasik bir paranormal activity izlenimi verdi.
Lakin ozellikle ikinci yarisinda muthis derecede gerileceginize eminim.Film icerisinde islamla ilgili unsurlarinda bulunmasi korkmaniza sebep olacaktir.
Gerilimim en cok surada ( hocanin Zafer'e seslendigi sahne) ; "Tuzaga dustuk Zafer" cok yukseldi.
Kisacasi tavsiye ederim...

dokuz

Kayıtlı Üye
İş
Arkeoloji Öğrencisi
Olayı biliyorum lakin film tamamen bir "paranormal activity" uyarlaması gibi göründü gözüme o yüzden izleme isteğim yok...

furkan40

Banlı Kullanıcı
Paranormal activitye ilgi çok duyuldu biz türkler bir film yapmışlar şimdide paranormal activity çakması olarak değerlendiriliyor bence bir nevi destek vermeliyiz.Ayrıca olay o kadar gerçekçi ki heralde gerçekten bu olayları yaşadılar kameraya çektiler zannedersiniz.

kucukavril

Kayıtlı Üye
Bu filme gittim ama gitmez olsaydım :)
Yaklaşık 3 saat kadar sürüyor ve sinemadaki herkes güldü ve izlemedi nerdeyse. Uykumuz geldi biz uyuduk. Açıkcası verdiğimiz parayada acıdık :)
Oyuncular bu kadar yapmacık oynayabilirlerdi ve bu kadar saçma olabilirdi. Hep aynı seyirde gidiyor film.. Korku filmi değil vakit kaybı resmen.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
O kadar saçma bir davranış ki korku filmini beğenmeyen insan tepkisini gülerek gösteriyorsa , komedi filmini beğenmeyen de ağlasın mı! ?