Doğru mu yapıyorum ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Doğaüstü14

Kayıtlı Üye
Sayın forum üyeleri , Çakra açma yollarını araştırırken bu yazıyı buldum , ve uygulamaya başladım.

Çakra açmak

1. Çakra, cesaret çakrası: (omurganın dibinde kök çakra):Bu çakrayı korkular tıkar.açmak için korkularınızı imajine edip onların dereyi tıkıyan bir taş yığını olduğunu düşünün.sonra korkularınızı kabullenin ve kabullendikçe taşların küçük parçalara ayrıldığını düşünün sonrasımda kabullendiğiniz korkularınızı derenin akışına bırakın ve zihninizden çıkarın.

2. Çakra, zevk çakrası: (göbek altındaki çakra):Bu çakrayı suçluluk duygusu tıkar.açmak için suçluluk duygusu duyduğunuz olaylar hatırlayın daha sonra onları kabullenin ve kabullendikçe taşların ufalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün. sonra kendinizi bağışlayın ve suçluluk duygusunu aklınızdan atın.

3. Çakra, irade gücü çakrası: (güneş sinirağında):Bu çakrayı utanç tıkar.utanç içinde olduğunuz anılarınızı hatırlayın ve onları kabullenin kabullendikçe taşların ufalanıp derenin aktığını imajine edin.sonra utandığın anıları aklınızdan uzaklaştırın.

4. Çakra, sevgi çakrası: (göğüsün ortasındaki kalp çakrası):Bu çakrayı üzüntü, keder tıkar.üzüntü, keder yaşadığınız anıları imajine edin ve kabullenin kabullendikçe taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün.sonra üzüntüyü, kederi aklınızdan uzaklaştırın.

5. Çakra, gerçeklik çakrası: (boğaz merkezindeki çakra):Bu çakrayı kendinize söylediğiniz yalanlar tıkar.kendinize söylediğiniz yalanları hatırlayın ve bunları kabullenin kabullendikçe taşların ufalanıp derenin aktığını imajine edin.daha sonra kendinize söylediğiniz yalanları aklınızdan uzaklaştırın.

6. Çakra, çakranın adını hatırlamıyorum: (alnın ortasında üçüncü göz yerindeki çakra): Bu çakrayı yanılgılar tıkar.Örneğin: beyazlar zencilerden üstündür.bu bir yanılgıdır çünkü zenciler ve beyazlar eşittirler.Bu yanılgıların yanlış olduğunu kabullenin kabullendikçe taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini düşünün.daha sonra hepsini aklınızdan çıkarın.

7. Çakra, düşünce çakrası: (başın tepesinde bulunan taç çakra):Bu çakrayı dünyevi bağlantılar tıkar.Dünyevi bağlantılar kişiyi bulunduğu dünyaya bağladığı şeylerdir.örneğin anne, kardeş, sevgili.bunları yavaş yavaş unutun aklınızdan uçup gitmesine izin verin onlar uzaklaştıkça taşların parçalanıp derenin akmaya devam ettiğini imajine edin.sonra aklınızdan atın.

1 çakrayı açmayı başardım ama biraz düşündükten sonra bunun Avatar Ang animesindeki Guru'nun sözleri olduğunu anladım , bu doğru bir bilgimi yoksa yalan mı ? Yani Şu çakra açma yöntemleri.

Teşekkürler.

ikbal1505

Guest
Evet, bu yöntem forumumuzda mevcuttur. Linki aşağıdadır.
http://www.gizlimabet.com/threads/17973
Yöntem doğrudur. Çakralarımız zaten açıktır. Negatif düşüncelerimiz çakralarımızda blokaj oluşturur. Düşüncelerimize dikkat etmeli ve bu yöntemi çakralarınızı dengelemek için kullanabilirsiniz. Aşağıda vereceğim linkten sayın Urumhamatahayil'in hipnomeditasyon çakra çalışmalarını deneyebilirsiniz. Sevgiler.
http://www.gizlimabet.com/forums/499

forward 1905

Kayıtlı Üye
Evet, bu yöntem forumumuzda mevcuttur. Linki aşağıdadır.
http://www.gizlimabet.com/threads/17973
Yöntem doğrudur. Çakralarımız zaten açıktır. Negatif düşüncelerimiz çakralarımızda blokaj oluşturur. Düşüncelerimize dikkat etmeli ve bu yöntemi çakralarınızı dengelemek için kullanabilirsiniz. Aşağıda vereceğim linkten sayın Urumhamatahayil'in hipnomeditasyon çakra çalışmalarını deneyebilirsiniz. Sevgiler.
http://www.gizlimabet.com/forums/499
benim anlamadığım bir nokta var çakralar açılınca ne oluyor ? mesela düşünce çakrasını açınca anne ,baba ,arkadaşlarımızı sevmiyecekmiyiz artık tam anlayamadım?

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Öncelikle vereceğim linke bakmanızı önereceğim avatar çizgi filminde ki diyalog ve aşağıda ki mesajlarda videosu var.

http://www.gizlimabet.com/threads/31532-Avatar-çizgi-filmi-Çakra-anlatımı

Çakraları enerji yöntemleriyle kısa süreliğine dengelemek mümkündür, ancak asıl önemli ve kalıcı olan düşüncelerimizle, bilinçaltımızda yarattığımız blokajları, yani dereyi tıkayan taşları kaldırmakla mümkündür. Aksi takdirde geçici denge sağlanır ki olumsuz düşündüğünüz an tekrar tıkanır. Kalıcı dengeyi sağlamak gerçekten zordur, çakrada ki problemin kökünü bulup dönüştürmemiz gerekir.
Enerji, bedende nehir gibi meridyenler boyunca akar, ancak çocukluğumuzdan itibaren kendimiz veya etrafımız için oluşturduğumuz olumsuz düşünceler, korkular, güvensizlikler önce zihinsel, sonra duygusal oradan da eterik bedenimize yani çakralara yansır ve zamanla fizik bedende çakraların bağlı bulunduğu organlarda hastalıklara yol açar.
Yapmamız gereken önce düşünce ve duygularımızı olumluya çevirmek, kendimize ayna tutmaktır.

7. çakra ilahi çakradır. Yedinci çakranın fonksiyonu, kişinin sonsuz bilinç alanına açılımını sağlamaktır. Bu çakraya ilişkin duyum, birlik, huzur, arınmışlık ve zaman/mekan ötesi bir dinginliktir.

Bu çakrayla gelen, bilinçlilik ve aydınlanma halidir. Tepe çakrasının açılmasıyla, kişi üçüncü boyut realitesine ait fiziksel duyumların, formsal kalıpların, sınırlı inanç ve düşünce sistemlerinin ötesine uzanır. Çok farklı bir enerji alanıyla bağlantı kurar ve bu enerjiyle bütünleşir. Bilinmeyen 'bilinen' olur. Yaşamın transandantal (aşkın) anlamı idrak edilir.

Kişi bütünden ayrı olduğunu yanılgısını besliyorsa, tepe çakrası tıkalı, ilahi kapısı kapalıdır. Bu durumda, adeta bir kabuk içine hapsedilmiş gibi, yoğun bir yabancılaşma ve yalnızlık içine düşer. Çevresiyle bağlantı kurması çok zorlaşır. İşte 'cehennem' budur, ancak blokajlar ortadan kalktığı, kapı açıldığı anda cenneti bulmuş olur.
Bu şekilde baktığınız anda zaten anne, baba, abi,abla, akraba kavramları da ortadan kalkar. Çünkü kişi onlardan ayrı olmadığının bilincine varır. Birlik bilincine varır ki en zoru da bunu başarabilmektir.

Sevgi ve ışıkla kalın:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...