Deprem (Zina+Zülüm=Zelzele)

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Birileri zina yapıyor sonra deprem oluyor ve daha sütten kesilmemiş bebeler enkazda kalıyor. Hayatı boyunca harama el sürmemiş nice can gitti, nice günahsız çocuk öldü ülkemizdeki depremlerde. Bazı konuları ahlaksızlığın sebebi olarak yaftalarken yitirilen insanların yakınları üzerinde bıraktığınız hissi de biraz düşünün derim.

magicex

Kayıtlı Üye
Şimdi bütün kavim helakları bir peygamberin duası ile olmuştur. Bunu zannediyorum açıklayabildim. Kozmik referans alınmadan doğal afet başlatılmaz.

Varoluşun Hz. Adem ve Hz. Havva' dan başladığına inaniyorsan bişey diyemem ama onlardan öncesinin var olduğunu düşünüyorsan, o zamanki afetlerin duasını kim yaptı? Ortada peygamber yok?

Bir de aklımda tam kalmamış ama şöyle bir şeydi bir kabilenin yaşadığı yerde yılanları mı ne öldürüyorlar insanlara zarar veriyorlar diye sonrasında yılanlar azalınca onların yediği fareler çoğalıyor ve salgın hastalıklar yılanlardan daha fazla can alıyor gibi bir şeydi.

Depremde varoluştaki ekolojik dengeyi sağlayan bir unsur olabilir. İçinden çıkılması zor görünüyor. Baykuş bir evin önüne geldiği için mi o evdeki kişinin ölümü yaklaşmıştır, yoksa o evdeki adamın ölümü yaklaştığı için mi o baykuş o adamın evinin önüne gelmiştir gibi birşey.

Ü

Üye silindi 58480

Varoluşun Hz. Adem ve Hz. Havva' dan başladığına inaniyorsan bişey diyemem ama onlardan öncesinin var olduğunu düşünüyorsan, o zamanki afetlerin duasını kim yaptı? Ortada peygamber yok?

Bu cok alakasiz bir cikarim olmus ama. Pek bir mantik oturtamadim. Belki oluyordu o zaman da depremler. Ama ne degisecek ki ?
Zimpara kagidi kibriti yakiyor diye her yanmis kibrit icin zimpara kagidini sebep gostermek pek akil kari degil,

Tek bir degisken yok ki. Cok fazla degisken var. Zaten nedensellik ilkesini kagida dokup projelestirememenin sebebi de bu.

Depremde varoluştaki ekolojik dengeyi sağlayan bir unsur olabilir.

Tabi ki. Zaten bircok kavim helakinda degiskenler var : Allah peygambere buralar yanacak vakitlice yol alin geri kalani arkanizda birakin da der. PEygamberin duasina gore de bir afet denk getirebilir. Degiskenleri sabitleyemiyoruz biz. Duanin hangi nedensellik siralamasi ile tecelli edecegi Allahin hikmeti, bizim degil. Biz sonuclara bakariz. Allah sistemi matrix gibi egip buker denk geririr. Duanin gucu ile alakali birsey bu.

Ü

Üye silindi 58480

Şimdi bazen olaylar sabit, peygamberin talebi değişkendir. Bazen de peygamberler sabit ama olaylar değişkendir:

Bazen Peygamber beddua eder doğal afet olur. Bazen de doğal afet zaten olacaktır ve peygamber belli kişileri oradan alıp uzaklaşmakla görevlendirilir.

Simdi 3. boyuttan olayların sıralanımı alakasız gibi dursa da, 4. boyuttan bakarsanız Allahın tüm değişkenleri değişik bir şekilde ama tam kontrol altında tuttuğunu çok net görürsünüz.

Allah sistemini gizemli bir şekilde ve vadine sadik kalarak yönetiyor.

Ayette ``onlar Allahın kadrini taktir edemediler`` denir. Birşeyleri doğru tabana oturtamayan biziz. Allah kendi oyununu zaten kusursuzca ve bizi yaniltarak oynuyor.

Ü

Üye silindi 58480

O en masumu Aisling. En masumu.

Aldatan ve gizleyen erkek kadin, tecavuz ve taciz vakalari, sinema sektorune girmek icin yapimciyla kiristiran unluler vs
Sex degil ki mesele, sex gudulerinin seni ne kadar topluma tehlikeli hale getirebilecegi.

La-edri

Kayıtlı Üye
Savasma sevis! Hic bir sorun kalmaz.
Size göre bu dünyada tek sorun zina mi? Iki insanin nikahsiz sevismesi mi ortaligi yerle bir ediyor ? Cidden mi ya?

Yani savaslar cocuk istismari kadinari kendi malinmis gibi öldürmeler. Bir avuc toprak ugruna kardesini öldürmek.
Farkli bir irk renge dini innisa sahib oldugu icin insanlari yargilamak ve asagilamak.Para makam ugruna yetimlerin hakkina girmek, nefret kin bunlari ne yapacagiz ? Asil asksizlligi ne yapacagiz?

Allah'in dinini bildiren Kur'an sana ne yapmani ve nelerden uzak durmani bildiriyor, LUT kavminin isini yapma diyor, zina yapma diyor hakka tecavüz etme insan öldürme. Bir baskasinin iffetine dil uzatma. Agir konusma böbürlenerek yürüme calim atma!
Calma. Dedikodu fitne cikartma.Yetimi itip kakma.Peygambere resulume karsi gelme.Adima yalan yere yemin etme!
Seytan'a uyma!

Kisaca;Emir olundugun gibi dostdorgu ol! Diyor.

Allah'in men ettigi her sey ayni ölcüde Haram ve kötü, zina ve Temiz bir kadinin iffetine dil uzatmak ayni ölcü de haramdir. Alkol ne Kadar yasak ise zina da o Kadar yasaktir.
Insanlar tek zinayi böyle büyütüyor sanki onun da affi bir tevbeye bakmiyor.Likir likir alkol icen bir zahmet kardesini escinsel olmakla suclamasin.

Lut Kavminin helakinin tek sebebi onlarin escinsel yada zina ehilleri olmalari degildi. Onlara bir uyarici (LUT) gönderildi, uyarici nedir? Uyariyor yapmayin helak olacaksiniz gelin tevbe edin diyen bir rasul.Neymis? Tevbe edebiliyormus!Edince de sorun kalkiyormus.
Etmediler hatta dahada fazla Ileri gittiler uyaricnin canina kast ettiler. Bir kavim kendi resulunu öldürmeye kast ederse o kavim helak olur.
Lut'un kavmi zina dan helak oldu diyelim.SEMUD AD kavmi ne yapti? 3 meselede de ayni ortak sebeb vardir.
Her kavim tevbeye davet ediliyor, demekki kusur ne olursa olsun tevbe hakktir.
Hic bir kelakin sebebi islenilen fiiler degildir,sebeb rasule karsi gelmek ve yola girmemek.Yani tabiri caiz olmasa da Allah'a kafa tutmaktir.Bunada Allah sirk diyor.

Hollanda'da bir sey olmuyor bu arada :)

berksurucu

Banlı Kullanıcı
sevgi ve ten uyumuyla birleşen gerçek bir seks Tanrıyla buluşma demektir.

malesef ortadoğu ülkelerinde bu pek bilinmez.

Helak olacaksak, ensest, tecavüz, akraba evliliği gibi şeylerle oluruz.

Sosyal medya şimdiki gibi yaygın değilken bilmiyorduk. Psikatr bir arkadaşım söylemişti. Her 5 evden birinde ensest vakası var. bu istatistik ne demek biliyor musunuz ? bakın her 5 evden biri diyorum. artık insanlar bilinçlendi ve şikayet edebiliyorlar.

yetimhane ve tarikat yuvalarındaki çocuk tacizleri... zaten geçmişte danışanlarımdan duyduğum hikayeler de cabası...

İnsanlığın evrimini engelleyen yegane şey "akraba evliliği" denen halttır. fiziksel ve mental olarak çekinik ne kadar gen varsa ortaya çıkıyor.

bir aile düşünün 3 nesil boyunca herkes birbirinin kuzeniyle evleniyor. o genetik havuzda bir yerden sonra kuzeninle evlendiğini sanıyosun ama kendinle evleniyorsun...

Ü

Üye silindi 58480

sevgi ve ten uyumuyla birleşen gerçek bir seks Tanrıyla buluşma demektir.

malesef ortadoğu ülkelerinde bu pek bilinmez.

Helak olacaksak, ensest, tecavüz, akraba evliliği gibi şeylerle oluruz.

Sosyal medya şimdiki gibi yaygın değilken bilmiyorduk. Psikatr bir arkadaşım söylemişti. Her 5 evden birinde ensest vakası var. bu istatistik ne demek biliyor musunuz ? bakın her 5 evden biri diyorum. artık insanlar bilinçlendi ve şikayet edebiliyorlar.

yetimhane ve tarikat yuvalarındaki çocuk tacizleri... zaten geçmişte danışanlarımdan duyduğum hikayeler de cabası...

İnsanlığın evrimini engelleyen yegane şey "akraba evliliği" denen halttır. fiziksel ve mental olarak çekinik ne kadar gen varsa ortaya çıkıyor.

bir aile düşünün 3 nesil boyunca herkes birbirinin kuzeniyle evleniyor. o genetik havuzda bir yerden sonra kuzeninle evlendiğini sanıyosun ama kendinle evleniyorsun...

En sonunda zulum + zina kombinasyonunu biri dogru yapmayi basardi : ))
5 sayfa olmus bosu bosuna D

Ü

Üye silindi 56746

Mahallemden iki örnek geldi hemen aklıma, ayrıca sülalemde de akraba evliliği yapan kişiler mevcut. Özünü vererek açıklamışsınız ancak "kendinle evlenmek" ifadesi çok dikkat çekici, bunu biraz daha açabilir misiniz? @berksurucu

Ü

Üye silindi 58480

Bi ornek daha geldi aklima :

Kerimcan gibi aykirilarin pipisini gosterip piskin piskin siritmalari bunu lifestyle olarak tesvik etmeleri ve artik toplumun zihinsel olarak iyice iffet tecavune ugramalari.

E kusura bakmayin da Kiyamet alameti bu akim ..

La-edri

Kayıtlı Üye
Akraba evliligi yüzünden helak mi? Kuran sana kimler ile evlebilecegini bildiriyor, ve sayilanlarin arasinda kendi hala/teyze/amca/dayi kizi da var ve karsi cins icin ayni:) Hem evlen deyip sonra helak mi ediyor nedir:)

Ensest heryede var yani insan denilen mahlukatin bulundugu her yerde, niye? Cunki arkadaslar sapik! Sapikligin irki dini yok kafada bir sikinti hatta tam da ardamarinda bir catlak var.

Ü

Üye silindi 58480

Mesela hicbir kavim escinsel oldugu icin ya da sapkin cinsellik yasadigi icin de helak edilmemistir. Boyle birsey yok.
O kavimler bu sapkinligi ``dayatma `` yolu ile mesrulastirmaya tesebbus ettikleri icin uyarilip helak edilmislerdir. Allahin gayretine dokunduklari icin. Kul hakkina girdikleri icin.

Mesela Hz, Lutun ustune yuruyorlar sapikar ve Lut onlara kizlarini teklik etmek zorunda kaliyor. Olayin boyutlarina bakar misisiniz ?

Demişlerdi ki: “Andolsun ki kızlarında bir hakkımız olmadığını sen de biliyorsun ve sen bizim ne istediğimizi de çok iyi biliyorsun.” (11/Hûd 79)

Demişti ki: “Keşke size karşı bir gücüm olsa ya da (sizden koruyacak) bir güce sığınabilseydim.” (11/Hûd 80)

E Peygambere yuruyen halk bi zahmet helak olsun yani !

La-edri

Kayıtlı Üye
Allah'in yapma dedigi bir seyi asla basite almak degil amacim, benim sorunum su ki. O Kadar yüzeysel seylere takiliyoruz ki, eyvah eyvah!

Insan melek degildir, mecburi istikamet hata yapacak. Allah tevvab dir sen tevbe edeceksin ki onun tevvab esmasi tecelli etsin, sifati yani.Senin tevbe edebilmen icin ise bir pismanligin sart esittir hata.

Diyorki; Sen hata yapmaz isen ben kendime hata yapan kullar halk ederim.
Önemli olan sey, herhalukarda insanin kendi acziyyetini bilmesi ve tevbeye yüklenmesi, yoksa hic bir kusur velev ki bu escinsellik hatta Adam öldürmek olsun Allah'in rahmetinden daha büyük degildir..

Cok süper bir sey ya bu, gercekten müthis bir sey. Yani sen ucurtma gibi bir seysin (Tesbihte hata olmaz) ipin Alemlerin rabbinin elinde seni bir yere biraktigi yok yani, ucmana savrulmana süzümene inmene cikmana aslinda senin kendi dalganda olmana öyle bakmiyor, o senin kendisine ne Kadar sadik bagli ve kendisine ne Kadar güvendigine bakiyor. Sen kendi kendine ipini kopart sonra vay arkadas niye helak ettin.Ama netice itibariyle sen kendi kendi ipini kopartmak ile kendi helakini da kendin cagirmadin mi... diyor ya ben kendini düzeltmek istemeyeni düzeltmem!

SEMUD AD HUD kavimleri kendilerini cok Dogru buldu ve duzelmeyi istemediler.

Bela cümlesi ne demek biliormusunuz? Hani su "ALLAH BELANI VERSIN" de ki bela… Bela arabca bir kelimedir ve asla olumsuz yada olumlu degildir. Bela kasilik demektir yani hak ettigin sey. Mesela sen calisiyorsun belan maasindir. Allah asla zulum etmez herkeze belasini verir esittir karsiligini.

Müthis bir Rab!

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Nisa Suresi 35
Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşin kızları, kız kardeşin kızları, sizi emziren analarınız, süt bacılarınız, eşlerinizin anaları, kendileriyle birleştiğiniz eşlerinizden olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız size haram kılındı.
Eğer onlarla birleşmiş değilseniz (evliliğiniz son bulduğunda) kızlarını almanızda size bir sakınca yoktur. Kendi sulbünüzden olan oğullarınızın eşleri ve iki kız kardeşi birden almak da size haram kılındı; ancak geçen geçmiştir, Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Şimdi bunlar haram kılındı diye geriye kalanlar Meşru mu oluyor ? Meşru olsaydı ayriyetten sayar "Helal kılındı" demez miydi...
Mesela peygambere özel olarak sayıp "Helal Kılmış"

Buyrunuz....

Azhab Suresi 50

Ey peygamber! Mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verip de elinin sahip olduğu kadınları, seninle birlikte hicret eden amca kızlarını, hala kızlarını, dayı kızlarını, teyze kızlarını, kendini peygambere mehirsiz olarak bağışlar da peygamber de onunla evlenmek isterse böyle bir mümin kadını sana helâl kıldık. Müminlere eşleri ve sahip oldukları kadınları hakkında hangi kuralları geçerli kıldığımızı biliyoruz. Sana mahsus olanı güçlük çekmeyesin diye meşrû kıldık. Allah çok bağışlayıcı, pek esirgeyicidir.
......

Genetik bilimi %25 sakat doğumu kanıtlayacak...
Kur'an onlarca Ayette "Aklınızı kullanmaz mısınız ?" diyecek...

Bizim müslümanlar da açık bulup kuzenine hallenecek...

Ü

Üye silindi 58480

Şimdi bunlar haram kılındı diye geriye kalanlar Meşru mu oluyor ? Meşru olsaydı ayriyetten sayar "Helal kılındı" demez miydi...

Bir ayet buna ışık tutuyor :

``Allahın nimetlerini genelleme yaparak bile saymaya güç yetiremezsiniz`` (mealen) der.
Helalleri özel durumlar hariç, tek tek bildirecek olsaymış demek ki Kuran hala inmeye devam ediyor olmalıymış.

Çocuğuma harçlık veriyorum. İçki ve sigara alma ve nasıl istersen harca mı derim ? Yoksa bu para ile çikolata, gofret, şeker, sakız, kola, cips, kahve, oyuncak,... biskuvi, dondurma alabilirsin mi derim ?

Allah zaten haramları ortaya koymuş. Helalleri sen kendin çıkaracaksın aklını işletip.

La-edri

Kayıtlı Üye
Evet sevgili berksurucu, mesela sana ayete göre teyzen helal iken teyzekizi Haram zira ona nikahin düser.Ve bu böyle devam eder kardesin sana helal ama onun kizi da helal niye? Cünki sen onun daysi yada amcasi oluyorsun. Sanirim sen onu karistirdin amcasin sen yegeninle evlenemessin.

Allah bir bir saymis sen simdi su uzak akrabayi saymadi ama akrabadir olmaz diyemezsin. Demek istiyorsan de tabiki de ama bu böyle, ben sana kendi fikrimi demiyorum ayette yazani diyorum.
Allah tek tek haramlari sayiyor yani domuz kann les vs, alkol u genel uyusturucu özelliginden dolayi sayiyor ve sarab diyor o Zaman sen yukaridaki mantiga göre sarab yasak ama visky olur mu diyeceksin??

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Evet sevgili berksurucu, mesela sana ayete göre teyzen helal iken teyzekizi Haram zira ona nikahin düser.Ve bu böyle devam eder kardesin sana helal ama onun kizi da helal niye? Cünki sen onun daysi yada amcasi oluyorsun. Sanirim sen onu karistirdin amcasin sen yegeninle evlenemessin.

Allah bir bir saymis sen simdi su uzak akrabayi saymadi ama akrabadir olmaz diyemezsin. Demek istiyorsan de tabiki de ama bu böyle, ben sana kendi fikrimi demiyorum ayette yazani diyorum.
Allah tek tek haramlari sayiyor yani domuz kann les vs, alkol u genel uyusturucu özelliginden dolayi sayiyor ve sarab diyor o Zaman sen yukaridaki mantiga göre sarab yasak ama visky olur mu diyeceksin??

doğru yorumladıysam beni anlamamış ve zaten yine beni haklı çıkarmışsınız...

La-edri

Kayıtlı Üye
Paylasiminizda ki Nisa 35. de bir cumle var kardesleriniz ve onlarin kizlari yasak.; Bu kardes senin ablan kizi da yegenin zaten ,nasil evleneceksin. Ama senin kizin ve kardesinin oglu gayette evlenir.

Bunu kendi adina tercih edersin etmezsin bu cok farkli bir mesele, ama sen etmedin diye de buna Haram demek olmuyor. Anlatabildimmi ?
HZ.Ali varya Hz Muhammedin damadi, ayni zamanda amcasinin oglu degerli kardesim. Daha bir cok sayardimda ne gerek var dedim.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Paylasiminizda ki Nisa 35. de bir cumle var kardesleriniz ve onlarin kizlari yasak.; Bu kardes senin ablan kizi da yegenin zaten ,nasil evleneceksin. Ama senin kizin ve kardesinin oglu gayette evlenir.

Bunu kendi adina tercih edersin etmezsin bu cok farkli bir mesele, ama sen etmedin diye de buna Haram demek olmuyor. Anlatabildimmi ?
HZ.Ali varya Hz Muhammedin damadi, ayni zamanda amcasinin oglu degerli kardesim. Daha bir cok sayardimda ne gerek var dedim.

Ya ben anlatamıyorum...

ben nisa 35'i önce söyleyerek bize HARAM KILINMIŞLARI belirttim zaten. Evleneyim ve ya Müslümanlar evleniyor demedim...

Anne, Baba, Kardeş ve Yiğenler haram kılınmış zaten ben anlayamadım bunu desteklediğimi mi sandınız.?

Ama Kuzenler le ilgili bir ayet geçmiyor diye bunu NASIL meşru kılarsınız ?

Azhab 50 yi de PEYGAMBERE özel olarak KUZENLERLE evlenme izni verildiğini ve ona mahsus helal kılındığını gösterdim...

Başka bir ayet de yok !!!!

Yukarıda Viski-Şarap metaforu kullanmışsınız.... Şarap günah ama viski olur tabi demeyeceğim...

Aynı sizin yiğen Yasak ama kuzen olur diyemeyeceğiniz gibi... Ama diyorsunuz işte...

Haram kılınmadı diye, kafadan helal kılıyorsunuz...