Deprem (Zina+Zülüm=Zelzele)

magicex

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Herkese Merhaba,

Başlıktaki bilgiyi islamiyet yanlısı birinden duymuştum. Yoga tarzıyla ilgilenen başka biri de cinsel çakranın fazla çalışması depremi tetikler gibi birşey söylemişti aşağı yukarı birbirine yakın bilgiler.

Şimdi bu zina kavramını nasıl tanımlamak gerekiyor, kabalist düşünceye göre de yaratanı edinmemiş kişi zaten adam ve insan sayılmıyor diye biliyorum, yani genelevlerde yapılan ile iki büyükbaş hayvanın arasında yapılan arasında fark yok ikisi de hayvan. Yani zina+zülüm=zelzelenin gerçekleşebilmesi için yaratanı edinmiş kişinin zina yapması gerekiyor diye düşünüyorum o zaman da Hz. Adem' den öncede dünya da yaşam olduğu söyleniyor. Hz. Adem' in aşağı yukarı 7.000 sene önce yaşadığı söyleniyor. Ama günümüzden 60.000 yıl öncede hayvani yaşamın olduğu söyleniyor, o zamanlarda yaratanı edinmiş insan yok haliyle zina da yok o zaman yani deprem yoktu diyebilir miyiz?

Bilgiler yaklaşıktır, hızlıca yazdığım için şimdilik bu kadar anlatabildim, maksat beyin fırtınası.

Saygılarımla,

Ü

Üye silindi 58480

Zina + Zulum = Zelzele

Aslinda son derece dogru bir cikarim. Baska turlusu zaten dusunulemez.
Simdi dicekler ki onla onun ne alaksi var !

Kurandaki butun kavim helaklari dogal afet yolu ile olmustur. Ve bu afetlerin tetiklenmesine de ahlakin busbutun bozulmasi sebep gosterilmistir. Kiyamet te bir dogal afet surecidir ve dunya tarihinde gorulmemis bir ahlaki bozulmaya denk getirilecek. Bu da tabiat olaylarindan sorumlu meleklerin vazifelerini cok iyi yerine getirdigini gosteriyor.

O halde hersey birbirine frekans olarak baglidir.

magicex

Kayıtlı Üye
Zina + Zulum = Zelzele

Aslinda son derece dogru bir cikarim. Baska turlusu zaten dusunulemez.
Simdi dicekler ki onla onun ne alaksi var !

Kurandaki butun kavim helaklari dogal afet yolu ile olmustur. Ve bu afetlerin tetiklenmesine de ahlakin busbutun bozulmasi sebep gosterilmistir. Kiyamet te bir dogal afet surecidir ve dunya tarihinde gorulmemis bir ahlaki bozulmaya denk getirilecek. Bu da tabiat olaylarindan sorumlu meleklerin vazifelerini cok iyi yerine getirdigini gosteriyor.

O halde hersey birbirine frekans olarak baglidir.

Büyük resmi görmeye çalışıyorum. Amerikayı kristopf colomb keşfetti bilgisi gibi birşey kalıyor zina+zülüm=zelzele, sanki amerika kıtası 1000 yıldır ordaymış gibi. 60000 yıl öncesi natedrallerden falan bahsediyorlar, hadi diyelim onlarda daha türemişti o zamanlar deprem olmuyordu yani zina ve zülüm yoktu o zamanlar tabi hayvanların çiftleşmelerini zina ya da cinsel çakra falan saymazsak.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Zinayı ayrı bir başlık altında ele almaya lüzum yoktur, zira zina zulüm çeşitlerinden sadece biridir. Çünkü; zulüm kelimesi Kuran da çok geniş başlıklar altında ele alınmıştır.
Asıl olan şudur ki; zulüm halk arasında yaygın kullanılan anlamı itibariyle ele alındığından mütevellit mana tam verilemeyince bu tür sorular inkişaf ediyor.
Zulüm kelimesinin kökeni ve dini terim anlamı tam olarak anlaşılırsa zannediyorum sorun çözülecek ve sorunuza cevap bulacaksınızdır.

Aslı zulm olup Türkçe'de zulüm şeklinde kullanılır. Çoğulu zulümat tır.
Herhangi bir şeyi kendi yerinden başka bir yere koymak manasını taşır genel bir deyişle.
Azgınlık, gaddarlık, karanlık, azab, eza kelimeleriyle eş anlamlıdır.
Dini terim olarak; hak yemek, eziyet, işkence baskı kullanmak, adaletsizlik yapmak, haddi aşmak ve söz, fiillerde aşırı gitmek demektir.

Kur-an'ın üzerinde en çok durduğu kavramlardan biridir ve aynı kökten gelen kelimelerle birlikte 300 e yakın ayette geçmektedir.

Kur-an'ı Kerim i baz alan alimler zulmü 3 kategoriye ayırmışlardır:
1.si insanın Allah'a karşı işlediği zulümdür.
KÜFÜR ve ŞİRK
Delil Kitap'tır.
Yahut iman esaslarından herhangi birini inkârı da küfürdür. Bu da ayet ile kayıtlıdır.

2.si insanlar arasındaki zulüm.
İnsanların kendi hemcinslerine karşı işledikleri suçlar, günahlar ve haksızlıklardır. En geniş kapsamlı olanıdır.
Adam öldürmek, hırsızlık yapmak, homoseksüellik, zina yapmak, suçluyu bırakıp suçsuzu cezalandırmak, Allah ın hükümlerince toplumların idare edilmemesi gibi bir çok şey ayetlerde apaçık zulüm örnegi olarak verilmiştir. Nitekim hadislerde niceleri mevcuttur. İsteyenler detaylıca araştırabilir, kalabalık yapmaya gerek görmüyorum.

3.sü insanın kendi kendine ettiği zulümdür.
Bir ayeti kerime ile açıklık getirelim.

"(İnkâr edenler), ille kendilerine meleklerin gelmesini, yahut Rabb'inin (azab) emrinin gelmesini mi bekliyorlar? Onlardan öncekiler de öyle yapmıştı. Allah onlara zulmetmedi. Fakat onlar kendi kendilerine zulmediyorlardı" (en-Nahl, 16/33).

İnsan dışındaki hiçbir varlık yaratılış düzenini bozmamakta fakat Allah'ın emir ve yasaklarını dinlemeyip zulümkar olan insan, yaratılış gayesinin dışına çıkmaktadır. Zelzele gibi ilahi azab ise kulun kul üzerindeki hakkını zayi etmeyen Allah tarafından zalim insanlara bir ikab(uyarı) olarak gönderilmektedir.
Geçmiş ümmetlerin başına gelen ilahi azap Kuran da ibretlik kıssa olarak bizlere anlatır. Okuyup aynı hataya düşmemek icab etse de müslümanın vaziyeti aşikardır.
Hak Teala dan umula ki bizi azaba düçar etmeden akıllandıra...

nikılıs

Kayıtlı Üye
Ben bu düşünceye katılamayacağım.Dünyanın her yerinde zina var.ama sadece belli yerlerde depremler ve doğal afetler oluyor.Siz hiç Hollanda'da,İngiltere'de,Kanada'da,Danimarka'da,Almanya'da,kitlesel insan ölümlerine yol açan deprem veya doğal afet olduğunu duydunuz mu?
Ama dünyanın belli yerlerinde sık sık oluyor değil mi?
Çünkü buralardan fay hatları geçiyor.Bu da jeolojik bir olgu.
Bugün Japonlar 5 vakit namaz kılsa yine depremlerle sarsılacak.Konya ovasında yaşayanlar da 24 saat zina yapsa yine birşey olmayacak.

Buyrun bu da 2019 Türkiye zina haritası.
images (1).jpeg

dhardhar

Kayıtlı Üye
Arkadaslar sizi gercekten azicik samimiyetime inaniyorsaniz akli selime davet ediyorum. Olum yasam kadar gerekli yasam olum kadar gerekli. Deprem bir doga aracidir. Masanin azicik kenarinda kalmis bardagin ufak bir masa dokunusuyla yere dusmesidir. Birakin depremi evren titressin birakin hayvanlar cogalsin.

Dnz1

Kayıtlı Üye
japonlarda o iş yok nerdeyse orda niye debrem oluyor acaba ?

Ü

Üye silindi 58480

Ben bu düşünceye katılamayacağım.Dünyanın her yerinde zina var.ama sadece belli yerlerde depremler ve doğal afetler oluyor.

Her yerde doğal afet tabanı mevcuttur.

Tusunamiye müsaitsa tusunami olur, fay hattı varsa deprem olur, su seviyesinin altındaysa su basar, asit yağmuru da yağar, kulakları sağır edici bir ses te gelir, çekirge istilası da olur, yanardağ varsa o patlar, 20. yy da bunlara Çernobil gibi insan yapımı tesislerin patlaması vs de dahil.

Batmaz denilen, çift dikiş kaportası ile sükse yapan Titanik bile batar. Tarihte buz dağına çarparak batan başka gemi var mı ben bilmiyorum yani.

Allah tüm değişkenlerin hikmetini bilir. Sen belayı hakedersen kurtulamazsın ondan. Deprem haritasina takılı kalma yani.

Bu arada helaklar, kollektif bilincin titreşimine göredir. Münferit vakalara göre değil. Sistem default edilemez yola sapma esigine geldiklerinde ya helak olurlar ya da uyarı alırlar. Yasa böyle. Kurandaki istatistik bu.

Yoksa tabi ki her devirde zulüm var zina var. Ama o zulmü dengeleyen salihler de var. Erdemli ahlaklı kişilerin kollektif titreşimi her devirde dengeleyici olmuştur. Yani ince ayar var bu iste.

Hasvili

Kayıtlı Üye
Zina ile deprem ne alaka . Ic anadoluda hic mi zina, fuhus yapilmiyor? Gulluk gulustanlik , cok ahlakli bir yer mi? Fay hatti varsa mutlaka deprem kusagindasindir ve tedbirini alacaksindir. Fay hatti yoksa , depremde yoktur. Yazicam diye bosuna edebiyat parcalamaya gerek yok. Bilim cagindayiz bilim!

Ü

Üye silindi 56746

Şimdi aklıma geldi; evet doğa olayları olmazsa olmaz, doğanın yaşayışın devamı adına gerekli ama Allah bir kavmi felakete uğratıp yok etmek istediğinde doğa olaylarını sebep kılmış, ayetlerden bunu anlıyoruz. Acaba ne gibi bir hikmeti olabilir?

nikılıs

Kayıtlı Üye
Şimdi aklıma geldi; evet doğa olayları olmazsa olmaz, doğanın yaşayışın devamı adına gerekli ama Allah bir kavmi felakete uğratıp yok etmek istediğinde doğa olaylarını sebep kılmış, ayetlerden bunu anlıyoruz. Acaba ne gibi bir hikmeti olabilir?
Evrenle birlikte yarattığı fizik kanunlarına kendisi de uyuyor olabilir mi?
Peygamberlerin gösterdiği mucizelerle bu kanunları esnetmiş olsa da,helak edilmesi gereken toplumlara doğal olayların dışında müdahale etmesi kendisini çok açık etmez miydi?
İnsanları,yaratıcı eliyle kitleler halinde yok etmenin en doğal yolu salgın hastalıklar ve deprem,yanardağ,sel gibi afetlerdir.

Mithra

Kayıtlı Üye
Konu cinsellik olunca çarşaf gibi her tarafa çekilir, taki uzaylı biri gelip o çarşafı yırtmadan acaba ne kadar devam edecek(uzayı aranıyor).Mikro organizmalardan tutun hayvanlara ve ordan bitkiler hepsi cinsel ilişkiye giriyor.İnsanlar toplam da 7 milyar civarı birşey, bence yanın da plaj da kum tanesi kalırız.Eğer birileri suçlu aranıyorsa yine de çok bencilce bir düşünce olur, bunu bize bahşeden evrim veya yaratana sorgu da bulunmalı.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
@dhardhar önce üslubunuza çekidüzen verin ki davetinize icabet edilsin.

Geyiğinizi geyik bölümünde yapınız.
Katılmadıgınız fikirleri, dini görüşleri veyahut insanları küçümseyici, alaycı ve tahkir edici bir söylemle hafife alarak kendi görüşlerinizi muhkemleştirmek gibi bir zillete düşmeyiniz.

Ben bu düşünceye katılamayacağım.Dünyanın her yerinde zina var.ama sadece belli yerlerde depremler ve doğal afetler oluyor.Siz hiç Hollanda'da,İngiltere'de,Kanada'da,Danimarka'da,Almanya'da,kitlesel insan ölümlerine yol açan deprem veya doğal afet olduğunu duydunuz mu?
Ama dünyanın belli yerlerinde sık sık oluyor değil mi?
Çünkü buralardan fay hatları geçiyor.Bu da jeolojik bir olgu.
Bugün Japonlar 5 vakit namaz kılsa yine depremlerle sarsılacak.Konya ovasında yaşayanlar da 24 saat zina yapsa yine birşey olmayacak.

Buyrun bu da 2019 Türkiye zina haritası.
Ekli dosyayı görüntüle 737
Yukarıdaki harita zina haritası değil Türkiye deprem tehlike haritasıdır.
Soru sahibi zina ile deprem arasında herhangi bir baglantı olup olmadıgını sordugu için depremin topyekün zinadan ortaya çıktığı sonucuna varılmış olması son derece sığ bir söylem.

İslam dininde muteber sayılan iki kaynak olan Kur-an ve sahih hadîs doğrultusunda müslüman bir kimseye göre zinanın depreme sebebiyet verebileceği düşüncesi ne bilime ne de ilime zararı olmayan bir inançtır.
Bu sadece birbirini teksif etmeyen iki düşünceden ibarettir. Yani saygı duymaktan başka yapılabilecek bir şey oldugunu sanmıyorum.

Foruma yeni üye oldum. İslam diniyle uzaktan yakından bir şekilde alakası olan her mevzuunun belli bir kesim tarafından özellikle sulandırıldıgını bir çok konu başlıgı altında müşahede ediyorum.
Açıkçası böyle bir ortamda saglıklı fikir alışverişinin varlığı dahi söz konusu edilebilir mi ondan da şüpheliyim.