Deprem (Zina+Zülüm=Zelzele)

magicex

Kayıtlı Üye
Ademe secde eden melekler arasında Mikail de var mıydı? Vardı. Mikail hangi titreşim den sorumlu? Doğal afetlerden.

Secde etmek ne demek? Ademin frekansina hapsolmak ve o frekansta göre dış alemi şekillendirmek ve Adem kendini aşarsa ademin duasına göre davranmak.

Zina yaparak Hz. Ademin frekansının dışına çıkılınca deprem oluyorsa ki olabilir benim bi iddiam yok sadece konuşuyoruz.

O halde aşağıdaki hadisi nasıl açıklamak gerekiyor.

(4141).1 (...) - Ebu Eyyub (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı." [Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizî, Da'avât 105, (3533).]

İbisu

Kayıtlı Üye
Zina yaparak Hz. Ademin frekansının dışına çıkılınca deprem oluyorsa ki olabilir benim bi iddiam yok sadece konuşuyoruz.

O halde aşağıdaki hadisi nasıl açıklamak gerekiyor.

(4141).1 (...) - Ebu Eyyub (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah Teâlâ hazretleri sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı." [Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizî, Da'avât 105, (3533).]
demek istediği melekler ademe secde ederken onun frekansına girdiler onun frekansına hapsoldular ve o frekansta dış alemi şekilendirdiler adem yani insanlar insanların frekansı bozulunca dolayısıyla melekler de işlerini ona göre yapıyorlar
burada bahsettiğimiz insanlığın bataklığa girmesi ahlaki erozyon aydınatılmaması ve aydınlığı aramamasından dolayı insanların çok sayıda doğru yoldan sapması

İbisu

Kayıtlı Üye
Japonya ya atom bombası atılması ve deprem gibi felaketlerin neden onların üzerine geldiği hakkında daha önce ben de düşünmüştüm. Aşağıdaki oyunda bir ninja karakteri var ve ekranın sol altına bakarsanız magic yazısını görürsünüz yani sadece cinsellik değil okült olaylara da girmiş olabilirler ki "Kamisama hajimemashita" animesinde de türk halkının aman cin deme toplanırlar diye konuştuğu şeyleri adamlar üşenmemiş çizgi filmini yapmışlar normal sıradan birşeymiş gibi. Bir de bir bayanın bloğuydu galiba japonya da yaşarken ordaki yaşlı bir japon kadına belden aşağısını gösterip, ben hala o işi yapabiliyorum demiş. Şimdi onlara atom bombasını atan amerika Yaratan' ın yeryüzündeki tecellisi mi? Allah' ın sopası yok denir ya.

Aslında ben konunun insandan önceki dünya yaşamının üzerine ilerler belki diye düşüyordum yada bilinen en eski deprem hangi yıldaydı gibi ama konu farklı şekilde ilerlemeye başladı.

Ekli dosyayı görüntüle 740
yok o dönemlerde yoktu pek bunlar ben cinsellik içeren materyallerle sapmaktan bahsediyorum sosyal medyada vs. biraz araştırsanız çok görürsünüz yoksa japonyanın doğum oranı düşük diye biliyorum
evet okültizmle ilgilenen japonlar var ama büyük bir kitle de ateist var çok ağır da çalışıyorlar meslek ders iş sisteminde çok zorluyorlar ve vakitlerini harcıyorlarmış gibi geldi bana ona bakarsan noragami diye bir mangada da cinlere benzeyen bir tür var büyücü de var onları çağırıp saldırtabilen arkadaşlık kuran araştırmakla alakalı biraz da bu şimdi büyülü bir anime yapacağım diyorlar tarihi araştırıyorlar japonyanın okültizmdeki tecrübelerinden elde ettikleri bilgilerle yapmaları bilmeleri normal ama okültist olmak başka materyal olarak kullanmak başka

Ben192

Kayıtlı Üye
Depremin cinsellik ile uzaktan yakından ilgisi yoktur böyle cahil düşüncelere düşmeyiniz

berksurucu

Banlı Kullanıcı
sevgili @dennise malesef üstteki mesajında bazı noktalara katılamayacağım.

doğa olaylarını, hem newton fiziği ile hemde modern fizik olarak inceleyebiliriz.

Bu konuda bir sınır bulunamamıştır. Atom altı nerde biter, Atomüstü nerde başlar bunu bilemiyoruz. Ölçümler tıkanıyor.

Evet.... atom altına bakınca; gözlemlerimizin Süperpozisyonları, TEK olasılığa indirdiğini görebiliyoruz. Ama Makro düzeylere çıkıldıkça Plank sabitinden dolayı sanki gözlemlerimizin dışında deterministik gelişiyormuş kanıtları çıkıyor.

Kütle arttıkça olay bizden çıkıyor.

ÖRN: ben 6 ay sonra MARS gezegeninin nerede olacağını biliyorum. Bunu astronomik hesaplamalarla yapabiliyoruz. Simule edebiliyoruz.
Ama sırf niyet ve gözlemle Marsın "Orada" değilde "Şurada" olmasını sağlayamıyoruz.

Ama titreşimlerin Rüzgarı 5 cm kaydırmasının bir yolu olmalı olabilir. Ama bu hayalet etkiyle olmuyor.

Telekinezi ye gelince. çok büyük bir yanılgı olduğunu düşünüyorum. bugüne dek laboratuar ortamında kanıtlanabilmiş bir telekinezi deneyimi bulunmuyor. O kalemin hareket etmesi için yine fiziksel bir determinizim işlemesi gerekiyor. Tabi işin içinde Bedensiz varlıklar yoksa...

gözlemlerimiz; plank sabitleri içerisinde an da bizi başka paralel evrenlere çekiyor olabilir. ama çekildiğimiz evrenlerde ölçülebilir fizik kurallarına uygun oluyor...

Bu da ancak luciferin kalemi oynatması gibi deterministik bir kelebek etkisiyle olabilir.

Aslında niye olmasın : D

Ü

Üye silindi 57044

kabalaya göre dünyadaki bütün bozuklukların sebebi; kalpteki noktası olduğu halde yaradılışının amacına göre davranmayan insanlar yüzündendir.. kutsal kitaplarda kafir kavramı vardır.. aslında bunlar onlar işte.. biz zannediyoruz ki elin garibanıda o kafir tanımına giriyor.. yani kutsal kitaplardan hiç haberi olmayan elin garibanı kafir mi oluyor şimdi? hiç alakası yok.. kutsal kitaplardaki kafirler, kalpteki noktası olduğu halde, hatta kabalayıda bilip, öğrenip, tanıyıp anladığı halde, o yönde değil egoizme yönelik davranan insanlardır kısacası..

dünyadaki bütün bozuklukların sebebi israildir denilir.. israil demek; yaradana doğru demektir.. yaşar ve el kelimesinden gelir.. yaradan - doğru kısacası.. bir ülke değildir israil.. bir bayrak değildir israil.. fiziksel dünyada öyle olabilir fakat manevi dünyada öyle değildir.. manevi dünyada müslümanlık ve ümmet gibi kavramların anlamıda değişiyor aynı şekilde.. islam, müslümanlık, ümmet vs onların manevi dünyalardaki yansımaları ve gerçeklikleri bizim fiziksel dünyamızdaki gibi değiller onu açıkca söyleyebilirim size...

bizim fiziksel dünyamızda müslümanlık ve islam kültürel bir olgudur.. bir coğrafyadır.. kaderdir kısacası.. fakat manevi dünyalarda öyle değildir.. manevi dünyalarda yahudi,müslüman,salaam,islam aynı.. bizim fiziksel dünyamızla ve bizim fiziksel dünyamızdaki hareket ve egoist düşüncelerle en ufak bir alakaları yoktur..

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Depremler milyonlarca yil once de oluyordu milyonlarca yil sonra da olacak.
Biz ise aklını kullanan bir toplum olmadığımız sürece deprem gercegiyle yasamayi bilmemeye devam edecegiz hayatta kaldigimiz sürece...

Ü

Üye silindi 58480

sevgili @dennise malesef üstteki mesajında bazı noktalara katılamayacağım.

doğa olaylarını, hem newton fiziği ile hemde modern fizik olarak inceleyebiliriz

Çok sevinirim. Keşke kimse yazdığım şeylere katılmasa da başka şekillerde anlata dinleye muhabbet sürse gitse xd

Ana fikir șu: üst boyut alt boyutu yönetir.
4b, 3b yi yönetir. 4b ''zaman" boyutudur. Ama bu "tanrı parçacığı" yakıştırması gibi bilimsel bir ironidir.

4b "zamanlama" boyutudur. Zamanın ruhunun insanın içine işleyerek ilginç tesadüfleri insanın leduni perspektifinden ele alan gizlenmiş bir istihbarat boyuttur.

Musa denizi yardı. Ama ha dedi mi deniz yaracak güce sahip değildi. Kızıldeniz zaten ya gelgit etkisi ile, ya tektonik bir deprem ile yarılmış hatta kapanmaya bile başlamıştı. Allah ne diyor Musaya? Asanı yere vur dedik diyor. Musa içgüdüsel olarak çubukla su kaynağı arayan o deliler gibi bir anda asasına davranıyor. Ve denizde açıklık oluşmuş olduğunu tesadüfi bir Mikail dokunuşu ile farkediyor. Yani dış şartlara karşı Musa ve kavminin kurtuluşu için herşey çoktan hazır. Ama zamanın ruhunu dinleyebilen 4b bilincindeki insanlar bundan istifade edebiliyorlar sadece. Firavun 3b olduğu için suda boğuluyor.

Mesela Allah Musaya yola koyulması için doğru zamanı vahiyle bildiriyor. Musa da ona göre tevekkül ile izdüșümlenerek yola koyuluyor. 4b zaman boyutudur. Ama doğru zamanlama ve ironik tesadüflerden istifade edebilme boyutudur. Allahın zamandan ve mekandan münezzeh olduğunun nișanesidir.

Quantum bu boyutu tam açıklayamıyor. O yüzden de ben kalpten ve düz açıklıyorum ?

Ü

Üye silindi 58480

Kök çakra ve deprem bahsi :

Hz. Musa kök çakrası en güçlü olan Peygamber olabilir. Tek bir yumruk ile K.O. yaptığından bahsedilir ayette. Hatta tek yumruk ile insan öldürecek kadar kadar güçlü bir momentum kuvvetine sahiptir. 2m boyu olduğundan, çabuk heyecan yaptığından, ters bakışı ile insan bayilttigindan vs bahsedilir. Kuranda bunların hepsinin karşılığı var.

Kök çakrası ile deprem yaratabilir mi? Yaratır. Yarattı da.

Musa As bir gün delirecek gibi olur ve Allah'a yakarir. Ya bana kendini göster ya da senden aldığımı umduğum bu sesin beni artık delirtmesinden korkuyorum der. Bunu her peygber demiştir.

Allah bu şiddetli istege yine imtihanı bozmayacak şekilde karşılık verir. Karşıda duran dağa bak ey Musa der. Ve?

Musa dağa bakar bakmaz dağ yerle bir olur. Heybetten Musa as bayılır oracıkta.

Şimdi Musa dağ devirecek kuvvete sahip değil. Ama dağı yaratan Allah dağın içine kendi kendini yok et dinamiği de koymuştur. Ve doğru bir cılız titreşim ile dağ yerlebir olur. Bunu Musa tetiklemistir.

Musa Alplerden yakarsa belki de Allah çığ düşürecekti. Çünkü bir tek kar tanesinin kartopu olması için gereken 1hertslik kuvvet yine Musa nin kök cakrasindan çıkacaktı.

Büyük olayların arka planını küçük tetiklemeler başlatır. İnsan dua ederek küçük titreşimleri ile nedensellik ilkesinin sıralanımını çok tinsel bir şekilde değiştirmiş olur. Bunu takibini de yapamazsınız. Mikail fizik kurallarını yönetir. Ama bunu kozmik frekansa göre inceden ve üstü kapalı yönetir.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Büyük olayların arka planını küçük tetiklemeler başlatır. İnsan dua ederek küçük titreşimleri ile nedensellik ilkesinin sıralanımını çok tinsel bir şekilde değiştirmiş olur. Bunu takibini de yapamazsınız. Mikail fizik kurallarını yönetir. Ama bunu kozmik frekansa göre inceden ve üstü kapalı yönetir.

harika :alien:

Ü

Üye silindi 58480

Şimdi bütün kavim helakları bir peygamberin duası ile olmuştur. Bunu zannediyorum açıklayabildim. Kozmik referans alınmadan doğal afet başlatılmaz.

E Allah ne diyor başka bir ayette ? ``Allah dilemeden siz dileyemezsiniz`` (ayet) O halde tüm olup biten Allahın en en en derinden kendi yönetimine ve kendiselliğine çıkıyor. Bir başka bir ayetin vurgulaması ile ``isteyerek veya istemeyerek bana gelin. İsteyerek geldik dedier`` yani insan farkedemediği şuur altından Allaha hizmet eder. Şuur üstü ile istediği kadar çatışsın.

Kıyamet ise yine bir kozmik bir referans ile yaratılacaktır. Dua olmadan kiyamet baslamaz ! Onu da Hz. İsa As yapacak.

Ayette O yani hz. İsa kıyamet saati için bir ilimdir denir. Yani tetiklemeyi de o yapacak. Allahin onure etmesi ile. Çünkü hz. İsanın çilesi kozmik olarak dengelenicidir. Adetullah böyle. Peygamber işi yarım kalmaz.