çok kötüyüm :( intihar edeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sema.

Kayıtlı Üye
bu konuyu buraya yazmak istedim. çünkü çok kötüyüm. 2011de lise 1 okuyodum. psikolojik nedenlerden bıraktım sorumluluk sınavına girmedim.ailem başka okula yazdırırız dediler. baskı yaptılar azıcık ben istemedim bunalımdaydım. açık liseye. girdim. çalışmıyorum elime kitabı alıyorum olmuyo içime sıkıntı basıyo çalışmak istemiyorum. 1. senede girmedim sınav tarihlerini unutmuşuz 2. dönem girdim çalışmadan 4 dersten filan geçtim . lise 1i geçemedim 2013de girdim. çalışmadım ama iyi geçmişti sınav sonuçlarına baktım kötü gibi bilmiyorum açıklanmışmı 2012nin diyo. :( ARKADAŞLAR NAPICAM OYUNCU OLMAK İSTİYORUM. O YETENEK BENDE VAR. BABAM OKUL OLMAZSA KİMSE ALMAZ DİYO. :( KAFAYI YİCEMM

Sema.

Kayıtlı Üye
Baktim da 2012den daha kötü durumumm :( o kadar iyi geçmişti offf :(

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Allah manevi sıkıntılar vermesin! Bu sıkıntılar gelip geçici kardeşim bunu bil istedim.

Sema.

Kayıtlı Üye
akrabalarım baskı yapıyo ruhu pislik olan bi kuzenim var onu herkes elde tutuyor. elinde bi mesleği yok ama bi liseyi geçmiş diye. üniversiteyede gitmedi genç yaşta evlenicek ne yapıcam ben :/

scLeng

Banlı Kullanıcı
Belki klişe olacak eleştiri olarak anlama da sen sıkıntı görmemişsin henüz,sınavlar falan filan bu kadar büyük sorunlar değil herkes yazgısını yaşar çözülemeyecek sorunlar çıkarsa karşına sen onlara hazırlıklı ol bence :)

Sema.

Kayıtlı Üye
ama olmaz ki :( herkes aşılayacak beni liseyi geçmezsem :( galiba :( ama çok oyuncu olmak istiyorum off :(

kodi

Kayıtlı Üye
Baban haklı aslında, okul olmazsa iyi bir oyuncu olamazsın. Yetenekli olabilirsin, ama eğer bunu işlemezsen o yeteneğin elinde kalır. Gerçekten oyuncu olmak istiyorsan bunun eğitimini alman şart. Aklında gerçekten iyi işler yapmak varsa liseyi bitirmen gerekli. Bunu düşünürsen bence çalışmana yardımcı olur. Ben de sanatla ilgiliyim fakat esas ilgi alanım resimdir. Yine de tiyatro okuyan arkasaşlarımdan sana bu ylda faydalı olabilecek kitap isimleri önerebilirim. Yani eminim burdaki pek çok insan sana yardımcı olur. Ama senin de başka bir taraftan çabalaman lazım. Önce liseyi bitir, sonra yetenek sınavlarına hazırlan, kim bilir belki Mimar Sinan Üniversitesinde okuyor olursun bir kaç yıl sonra.

@Y$e

Kayıtlı Üye
Bizim burada size yardım edebilmemiz imkansız. Şuan itibariyle yaşıtlarınızdan 2-3 yıl geç hayata atılacak konumdasınız. Derdinizin nedeni de sizsiniz derdinizin dermanı da yine siz olacaksınız. Oyuncu olmak için eğitimli, genel kültürü yüksek, çevresi geniş ve "kendisine güvenen" biri olmalısınız ki diğerlerinin arasından sıyrılasınız. Ama siz kendinizi geliştirip daha fazla zaman kaybetmeyi engellemeye çalışacağınıza intihar etmekten bahsediyorsunuz. Siz böyle düşünürken hiçbir şey size altın tepside sunulmaz.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kusura bakmayın ama intihar etmeyi sadece düşünen biri bile ne kadar yetenekli olursa olsun iyi bir oyuncu olamaz.Elime kitabı alınca sıkıntı basıyor diyorsunuz ben burada birazcık çabuk pes ettiğinizi sezdim sanki.Öyle midir acaba ?

Godric

Banlı Kullanıcı
GSF'ye girebilirsin gerçekten yeteneğin varsa yetenek sınavını dene?

Isparta bu yönde iyi olur gönül ister ki 9 Eylülü tercih et diyim ama.

Önüne Lise hedefini koy ,
liseyi bitir ve össde barajı geç bu kadar sonrasında sadece yetenek sınavına girmen gerecek

zombiee

Kayıtlı Üye
Ama sorun çalışıp çalışmaması değil gibi geldi bana. Bu sözüne bakınca '' çalışmıyorum elime kitabı alıyorum olmuyor içime sıkıntı geliyor '' aynı durumda olan ( ben de dahil ) bir çok insan var. Hayatındaki en enerjik günler ile normal günlerini kıyaslayabilen biri bilirki insanın üstünde bir ağırlık var adı her ne olursa olsun engelleyen şey bu. Bu siteye üye oluş nedenlerim arasındaki en önemlisidir benim için de. Intihar çözüm değil. Aynı durumdan şikayetciydim. Şu konuyu okuyunca olan şeylerin aynısı olduğunu gördüm ( kendim için söylüyorum ) http://www.gizlimabet.com/threads/32236-Cin-%C3%87a%C4%9F%C4%B1racaks%C4%B1n-da-ne-olacak/page3 yöneticiye mesaj attım yönlendirmesi için. Üstümüzdeki enerji bizlerden alınıyor gibi geldi bana. Bahsettiğim konunun içeriklerini özellikle konu sahibi ve Yule isimli yöneticinin mesajlarına bak ( enerjimizin alınma kısımlarına ).

janet

Kayıtlı Üye
Eline 10 kiloluk çapa bir ay tarlada çalışacak bak bakalım kitap alınca eline sıkıntı basıyor mu. Valla anne babalar ne zorluklarla çocuklarını büyütmeye çalışıyor, sonuç örnekte görüldüğü gibi. Yok canım sıkılıyor, yok sıkıntı basıyor falan filan. Hele bi durun daha yaşınız başınız kaç, bu hayat sizi şöyle bi hırpalasın bakalım canınız sıkılmaya vaktiniz kalacak mı. Tek sorun özdissiplin eksikliği. Ben bu okulu bitirmek zorundayım diye düşünüp tıpış tıpış sınavlarına gideceksin. Yoksa yetenek metenek bi işe yaramaz koca tavlamaktan başka. Sızlanıp durursun koca evinde elinde bi çocuk karnında bi çocuk hayatımı mahfettim diye. Yahu ne intihar meraklısı gençlerimiz varmış yaa, canı sıkılan intihar edecem diye konu açıyor. İş bulun çalışın, okul okuyun, zaman geçirmekten başka ne yapıyorsunuz ki. Yarın bi bakacaksın gelmişsin 40 yaşına elde avuçta kocaman boş bi hayattan başka hiç birşey yok..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eline 10 kiloluk çapa bir ay tarlada çalışacak bak bakalım kitap alınca eline sıkıntı basıyor mu. Valla anne babalar ne zorluklarla çocuklarını büyütmeye çalışıyor, sonuç örnekte görüldüğü gibi. Yok canım sıkılıyor, yok sıkıntı basıyor falan filan. Hele bi durun daha yaşınız başınız kaç, bu hayat sizi şöyle bi hırpalasın bakalım canınız sıkılmaya vaktiniz kalacak mı. Tek sorun özdissiplin eksikliği. Ben bu okulu bitirmek zorundayım diye düşünüp tıpış tıpış sınavlarına gideceksin. Yoksa yetenek metenek bi işe yaramaz koca tavlamaktan başka. Sızlanıp durursun koca evinde elinde bi çocuk karnında bi çocuk hayatımı mahfettim diye. Yahu ne intihar meraklısı gençlerimiz varmış yaa, canı sıkılan intihar edecem diye konu açıyor. İş bulun çalışın, okul okuyun, zaman geçirmekten başka ne yapıyorsunuz ki. Yarın bi bakacaksın gelmişsin 40 yaşına elde avuçta kocaman boş bi hayattan başka hiç birşey yok..

Bildiğin annem gibi konuştun abla...

:D

Sema.

Kayıtlı Üye
psikolojim yerinde değil. en iyisi bu hayattan kurtulmak sağolun. yorumlarınız için. konuyu silebilirsiniz.

Godric

Banlı Kullanıcı
Hayattan Kurtulmanı gerektirecek bir şey yok herşey eğitim sistemi deildir. Dediğim yöntemi dene

elit

Kayıtlı Üye
bak diyosun bi kuzenim var liseyi bitirdi diye el üstünde tutuldu diyosun sen daha lisede böyle küçük sorunlar ile kafayı yiyecem diyorsan ileride büyük bir sorunla karşılaşınca tepe takla olursun. okul derslerim kötü diyosun otur adam akıllı çalış kendini motive et Allah insan sağlık sorunu vermesin belki senin yerinde olmak isteyen milyonlarca insan vardır.takma böyle küçük şeyleri bir iki sonra diyeceksinki ulan nelere kafa takmışım.

Sema.

Kayıtlı Üye
intihar etmeyede gücüm yok İNANÇLI OLAN BİRİYİM. UYKU HAPI ALIRIM HER GÜN 1 TANE ÖLÜMÜ BEKLERİM. HİÇBİRŞEYE GÜCÜM YOK BİTTİM ÇÜNKÜ.

Vasilis1st

Kayıtlı Üye
İş
σπουδαστής (αμεÏ￾ικανικές μελέτες /4)
bu konuyu buraya yazmak istedim. çünkü çok kötüyüm. 2011de lise 1 okuyodum. psikolojik nedenlerden bıraktım sorumluluk sınavına girmedim.ailem başka okula yazdırırız dediler. baskı yaptılar azıcık ben istemedim bunalımdaydım. açık liseye. girdim. çalışmıyorum elime kitabı alıyorum olmuyo içime sıkıntı basıyo çalışmak istemiyorum. 1. senede girmedim sınav tarihlerini unutmuşuz 2. dönem girdim çalışmadan 4 dersten filan geçtim . lise 1i geçemedim 2013de girdim. çalışmadım ama iyi geçmişti sınav sonuçlarına baktım kötü gibi bilmiyorum açıklanmışmı 2012nin diyo. :( ARKADAŞLAR NAPICAM OYUNCU OLMAK İSTİYORUM. O YETENEK BENDE VAR. BABAM OKUL OLMAZSA KİMSE ALMAZ DİYO. :( KAFAYI YİCEMM

Saçmalama ya ^^ Hiç ama hiç canını sıkma. Eğer olmuyorsa zorlama, ilerde halledersin. Hem oyuncu yada sanatçı olmak için illa okumaya gerek yok. Bana sorarsan, oyunculuk akademilerinden birine gir ve birçok ajansa başvur. Aşağıya eklediğim linke gir bakalım illa okumak şartmıymış sen karar ver, ha tabii eğitimli olmak her zaman iyidir. Fakat olmuyorsa bu da dünyanın sonu değildir. :)

http://fotogaleri.haberler.com/unlulerin-egitim-durumu/

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Ergenlik dönemini bi araştırmanızı tavsiye ederim. Bu dönemde kişi intihara daha meyilli oluyor. Ben ergenlik döneminin son evrelerindeyim. Başta ergenliğin ne olduğunu, nasıl değişimler olduğunu araştırdığım için çok rahat bir ergenlik dönemi geçirdim. Size tavsiyem ergenlik dönemini iyice bir araştırın ve düşüncelerinizi tarafsız bir şekilde sorgulayın. çözüm bulacağınıza eminim :)

umraojaan

Kayıtlı Üye
Benim hayatımın da çok kolay olduğu söylenemez.Her insan bazı problemler yaşar.Açıköğretimde başarısız olmanın sebebi seni destekleyen,sana saygı duyan ve ne olmak istersen iste yanında olduğunu hissettirek birinin olmaması arkadaşım.Eğer bildiğim bir tek şey varsa o da hayat senin hayatın olduğundan cesur olmalısın.Asla pes etmemeli zavallı biri gibi davranmamalı,hayallerinin peşinden gitmeli onları desteklemelisin.Sırf bu yüzden yanlış bir meslek seçtim.İşimi sevmiyorum,ancak işim gereği merhametli ve sevecen olmam gerekiyor.Hiçbir şey için geç değil.Bak ben ünv bitirmiş olmama rağmen hala hayallerimin peşini bırakmadım.Yurtdışında çalışmak için pasaport başvurusunda bulundum.Sen daha yolun başlarındasın.Hemen pes etmek olur mu :))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...