çok kötüyüm :( intihar edeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Elit Üye
Biraz daha sabredersen bunların gelip geçici sıkıntılar olduğunu anlayacaksın. Sen daha zorluğu tatmadan en başından kaybetmeyi seçiyorsun. Unutma! Sende bir KİŞİ'sin önce bunun farkına varmaya çalış. Yaşın daha çok genç ve bende senin geçtiğin yoldan geçeli pek uzun bir zaman olmadı. Senin ne düşündüğünü anlayabilirim. Senin şuan sıkıntı diye hissettiğin his, boşluk hissi. Sadece yapman gereken boşlukları doldurmak ve bunu gerçekten yapabilirsin. Aklını uyuşturmayı değil, kullanmayı seç. Ben bu konuda bayağı bir zorlanmıştım. :)
Senin şuan yapman gereken adam akıllı önünde ki şansı yaratmak. İntihar gibi gereksiz konuları aklından çıkarma tamam, ama yine de o yola gitmek için biraz erken değil mi sence de? Sen biraz daha yaşamaya devam et, ileride neyin ne olduğunu kavradığın zaman intihar etmekte özgürsün, karışmam.

AJA

Elit Üye
İnsan yaşarken kaç kez intihar eder biliyormusunuz ? !

Hayat öyle bir düzen içinde yaratılıp kurulmuş ki herşeye rağmen güzelliğiyle umut vermeye devam ediyor.Bunu yaşamalıydınız ve tecrübe ederek atlatıcaksınız.Kendinize haksızlık etmeyin,hele ki sizi sevenlere hiç.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

katina joker

Kayıtlı Üye
ben öyle bunlar ufak tefek sıkıntılar demeyeceğim çünkü kişiye göre değişir evet bana göre basit birşeydir ama sana ağır gelebilir sana basit gelen de bana ağır gelebilir. önce şunu söyleyim senin asıl taktığın aşağılanma korkusu eğer bunu aşıp kafanı rahat bırakırsan emin ol anlama zorluğu çekmessin ayrıca kendini sev ve değer ver insanların sana biçtiği değerle yetinme bırak onlar öyle bilsin. ve asla anlamıyorum gibi koşullama kendini insan beyninin neler yapabileceğini tahmin bile edemezsin sınırsız bilgiyle doldurabilirsin. sen çalış mutlaka anlarsın eğer beynin geri kalmış olsaydı 6. sınıftan öteye gidemezdin yani liseye başlayabildiğine göre beynin normal bir şekilde çalışıyor ki çok çalışmanda gerekmez lise derslerine her türlü geçersin. ve anlıyorum için almıyor çalışmak istemiyorsun ama bunun içinde birşeyler yapılabilir sevgilin varsa onla beraber çalış bu iyi gelir yoksa arkadaşınla çalış aslında liseden bi arkadaşın varsa kesnlkle onla çalış derim onun sınavlarının olduğu zamanlar beraber çalışmayı teklif et. lise 1 kolaydır aslında yani millete en zor lise 1 gibi gelir oda bütün dersler olduğu için ama aslında kolaydır ortaokuldaki dersleri tekrr gördüğünü düşün hepsinden biraz biraz. önce kendine ben bunu yaparım mutlaka yapıcam de mükemmel olmak zorunda değilsn ama ucu ucunada olsa geç ve liseyi bitir sonra üniversite sınavından sadece barajı geçmen yeterli konservatuara gitmen için ki barajı geçmek te çok basittir hiç matematik yapmasanda olur türkçe ve sosyali yapsan yeter. ama pes etme sen elinden geleni yap milletin kıyaslamaları seni üzmesin güdülesin onlara vereceğin en güzel cevap onların inanmadıklarını yapmandır.

magics21

Kayıtlı Üye
Kardeş birine bi yasin,ayetel kürsi falan okuttur bence.

aşk1

Banlı Kullanıcı
Sen bencede kendini çok yorma yazık sana :D :D :D

Birde kitaplarınıda gerçekten okumak isteyen insanlara ver faydalansınlar onları alamayan insanlar var.

ip seken kız

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Sadace biyoloji 5 ten kaldım 26 kredi aldım ben de kötüyüm.Sen kendi içinde sıkılmışsın sebebini kafanda ders olarak bırakmışsın

Kizir

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Neden kendini bu kadar gerip ve kasıyosun. Ben pilot olmayı çok istiyordum ama şuan turizmdeyim. Herkes hayallerinin peşinden koşmak ister ama kader ve hayat şartları bizimde uğraşlarımız bunu yönlendirir. Sen liseyi bırakmışsın bu dünyanın sonu değil,derslerden geçememek buda büyük bir sorun değil. Gir bir işe çalış kafan dağılsın toparlarsın kendini yeni insanları tanıdıkça bişeyler paylaştıkça bişeyler öğrenip şuan ki kafana taktığın bu sorun senin için basit bir neden haline gelecek. Hiç birşeye başlamadan önce kafanı toparlamalısın. Daha yaşın genç hiç birşey için geç değil 30 yaşında üniversite okuyan 25 yaşında üniversite okuyan arkadaşlarım var benim. Hiç birşeyi sıkıntı etme rahat ol. Takma kafaya anı yaşa ama anlık karar verme hiç bir zaman. Benim tavsiyem kafayı toparlayacağın bir iş bulup yeni çevre edinip insanlarla bişeyler paylaşıp birşeyler öğrenmen sonra ders çalışacak istekte gelir hem. Bir bakmışsın ünidesin ve oyuncu olmak için ilerliyosun emin ol. Umarım anlarsın ;)

utku

Kayıtlı Üye
cin çağırsam rahat bir şekilde intihar edebilime şansım nedir?intiharı daha önce 4-5 defa denedim (kafama poşet-torba geçirerek kendimi boğmak yöntemini de kullandım çamaşır deterjanı içip zehirlenme yöntemini de)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
cin çağırsam rahat bir şekilde intihar edebilime şansım nedir?intiharı daha önce 4-5 defa denedim (kafama poşet-torba geçirerek kendimi boğmak yöntemini de kullandım çamaşır deterjanı içip zehirlenme yöntemini de)

Kafanıza poşet/ torba gecirmeniz birşey ifade etmez. ''Can havli'' diye bir şey duydunuz mu hiç.
Çamaşır suyu içmenizde anlamsız ölüm için vakit çok kurtulma ihtimali yüksek.

Sonuç itibariyle ölmeyi istememişsiniz ki;

İstediğiniz şey bence dikkat çekmek, ilgi, şefkat vs...

İyi forumlar.

67890

Banlı Kullanıcı
Kafanıza poşet/ torba gecirmeniz birşey ifade etmez. ''Can havli'' diye bir şey duydunuz mu hiç.
Çamaşır suyu içmenizde anlamsız ölüm için vakit çok kurtulma ihtimali yüksek.

Sonuç itibariyle ölmeyi istememişsiniz ki;

İstediğiniz şey bence dikkat çekmek, ilgi, şefkat vs...

İyi forumlar.
cin çağırsa ne olur bir yorum yapmamışsın demir:D
böyle bir şey yaparsa ihtimal ne olur:(

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Canı sıkılanın intihar edesi geliyor arkadaş. Bu kadar kolay mı yani bu ? Sizin olmayan bir şeye siz nasıl son verebilirsiniz ?

67890

Banlı Kullanıcı
en iyisi bu konuda sizlere yaşanmış bir olayı anlatim.
teyze dediğim bir akrabam yazları köye gider.
bir komşuları varmış kadıncağızın oğlu ölmüş.sürekli oğlundan dolayı anne yüreği dayanmaz hep üzgünmüş.
bir gün mutfakta düşünceye dalmış(sanırım deprasyona girmiş)kendini asmayı düşünüyormuş.
o an evin kapısı açılmış.saçı başı dağınık cadılara benzer bir kadın içeri girmiş.
kendinimi asmayı düşünüyorsun.as kendini ne duruyorsun derken bir yandanda bir sandalye getirmiş birde ip yukarıya asmış
hadi gel kendini as deyip kandırmaya çalışıyormuş.
birden kadın aniden sıçrayıp dizlerine vurup ben napıyorum deyip teyzemlerin evine kendini zor atmış bu olayı anlatmış.

sevimistanbu

Kayıtlı Üye
bence en büyük günah bir insanın intihar etmesidir .Aklını başına al ve eğitimine devam et.ÖNCE KENDİNE BİR SAAT AYIR BU SAATTE SADECE ÇALIŞ

partos

Kayıtlı Üye
Okusanda,konservatuara girsende içinde azim ve hırs olmadıkça ne yapsan nafile o kadar çok üniversite bitirip süper markette , telefoncuda neyim çalışan tanıdığım varki hele konservatuardan çıkan insanlar yiyecek kataloğu gibi ajans katologlarında soluyorlar.Şöyle söyleyeyim ne azim nede hırs yapabileceğini sanmıyorum çaba bile göstermeden kolay çıkış yolları aramaya çalışıyorsun bu gün kim istemezki oyuncu olayım milyonlarım olsun şöhret olayım.Diğerlerinden farkındır seni onlara kavuşturacak olan ne büyü ne şeytan hiç birine çaput bağlama.Gerçi gene horlamış konu belki arkadaş intihar etti

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu konuda söyleyeceğim bir kaç sey var
Eğer kıtabı elıne aldığında sıkılıyorsan dikkat dağınıklığın var demektir bunun için doktora gidebilirsin. Seneryo metinlerini nasıl ezberliyeceksın? Kımse ders calışmak istemez okula yada işe zevkle gitmez bazı zamanlar dışında tembellik rahat olandır.
Anladığım kadarıyla bir düşünce yada ideale saplantılı şekilde bağlanmıssın. Tek düşündüğün oyuncu olmak sırf bunun için hayatını salmış uyku hapı alıp vunlerını uyuyarak gecirmeyi tercih eder duruma gelmişsin. Bazı hayaller gerceğin önüne gectiği zaman tehlikeli olurlar. Bir hayalı dusunurken yılların geciyor farkındamısın?
Ortaokulda tiyatro ve oyunculuk knusunda cok yetenekli olduğunu düşünen bir arkadaşım vardı. Her yıl gösteriler düzenlenlerdik belli de yetenekliydi ama bunun dışında yeteneğinın olduğu pek bir şey yoktu. Okulda başarısız oldu...üniversiteye giderken gördüm onu liseyi bırakmış ama hala oyuncu olmaya çalışıyordu. Gördüğün gibi her insanı hikayesi var evde oturara eline ne gecer?
Önereceğim tek şey okul için sınavlar hazırlanırken dersaneye gitmen yada bir lise öğretmenine rica edip dersine girip dinlemen. Bunları yapıcak toplumsal cesaretın yoksa zaten oyuncu olamazsın...

<yasemin>

Kayıtlı Üye
Bence oyuncu olmak bile istemiyorsun. Gerçekten isteseydin hedefine ulaşmak için her yolu dener bütün güçlükleri aşardın. İstemek Başarmanın yarısıdır. Hedefine ulaşmak için önüne çıkan zorluklar ise başarının süsüdür.

Almina_s

Kayıtlı Üye
Şuan yetenek sınavları başladı özel okullarda. Barajı geçtiğinde oraya girmeye hak kazanıyorsun.
Sınavlardan 4 senelik 100de 100 burs kazanma şansın var.
Devletlerin bir kaç ay sonra başlayacak. Bu sene girme ihtimalin varsa gir, olmadı soruları mulakatları öğren ne sorduklarını bidahaki sene gir.
İnsanın istediği olmadan ruhu tatmin olmaz. İstediklerine yönel, zamanla düzelirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...