Buyuye buyuyle karsilik vermek veya vermemek?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Merhaba
Buyuye maruz kalinca ve bunu gec farkedince konu daha da beni dusundurdu.
Kuranda hz musa buyu yaptiran firavunun sihirbazlarina yine buyude ustunluk gostererek mücadele veriyor.
Peygamberimiz ise kendisine yapilan buyuyu hz ayse ye cozdurmus diye biliyorum.
Sahsen Allah a havale etme taraftariydim. Ama su aklima takildi peki bu durumda dusmana karsi zayif mi kalinmis oluyor? Buyuyu bozmak icin islem yapılmalı mi yapmamali mi? Ne dersiniz?

K_kop

Kayıtlı Üye
Hz Muhammede Kim büyü yapsin Allah așkina adamda ki manyetizmayi geçeçek majisyenler zaten fiziksel dünyada savasmazlar sacmalik.Islem yaptirmak nedir yahu.Size büyü yapacak kadar șizofren kișilerle aynı ortamda olmak da iyiymiș.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yılan zehirine panzehirle karşılık verip vücuttan atmak haktır. Daha fazlası değil. Yani bir yılan da sen bırakma başkasının odasına. Bu da hak değildir.[/QUOTE
Evet buyu yaptirmaya karsiyim zaten.
Ama buyuyu bozmak da yine buyuyle yapilmiyor mu? Buyu bozumunu da muska yazarak malzeme alarak yapanlar ne derece dogru acaba?

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba
Buyuye maruz kalinca ve bunu gec farkedince konu daha da beni dusundurdu.
Kuranda hz musa buyu yaptiran firavunun sihirbazlarina yine buyude ustunluk gostererek mücadele veriyor.

Hz. Musa buyu yapmiyor ki,
Mucize gostertiyor.
Mucize acz kelimesinden gelir. Akli caresiz birakan, direk Allaha en yakin olan kisiye Allahtan kirmizi telefon gelmesi gibidir.
Buyu falan yok.

Aynisini Hz. Suleymana da soylediler. Hukmetme gucunu, dunya liderligini, cinler ordusunu, iblisler konseyini buyu kullanarak elde etti dediler.
Ayet indi ve bunu yalanladi.
Der ki Kuran : Hayir o buyu yapmadi ve kafir olmadi.
Yani buyu her halukarda kafirlik ile ozdeslesmistir dinimizde.
Peygamberimiz ise kendisine yapilan buyuyu hz ayse ye cozdurmus diye biliyorum.

Dogrudur. Ama cozdurmek baskadir.
Buyude cinler bir amaca hapsedilir. Buyuyu cozmezseniz geriye tek secenek kalir :
Cinini oldurmek. Cine anlatamazsiniz bunu.
PEygamber adabinda bu olmadigi icin savas acmamistir.
Hatta buyunun atildigi kuyuyu vahiyle haber vererek inanilmaz bir psikolojik ustunluk elde etmis ve Buyuculeri nerdesye caresiz birakmistir.
Sahsen Allah a havale etme taraftariydim. Ama su aklima takildi peki bu durumda dusmana karsi zayif mi kalinmis oluyor?

Allaha havale etmek en dogrusu.
Allah her musibeti kisinin uzerinden kaldirirken kisinin birikmis karma borclarini da o musibetle beraber azaltir.
Bu sistem geri donusumlu bir sistemdir. Karma borcu ve atalardan gelen lanetler temizlenir. KArma borcunuz yoksa zaten evrenden alacakli hale gelirsiniz. Sitem kesin olarak alacak verecek hesabini aksatmaz cunku.
Buyuyu bozmak icin islem yapılmalı mi yapmamali mi? Ne dersiniz?

Bozmak icin yapilir.
Ama taruza gecmek icin yapilirsa Allaha havale etmeniz gecersiz kalacak. Imaniniz dayanagini yitirecektir.
Zaten sonradan en ihtiyac duydugunuz anlarda Allaha yonelmelerin etkili olmamasi bu tarz islere bulasan insanlarin kendi kendilerini blokaja ugratmalari dolayisi iledir. Sonra da hasa Allahi suur altinda etkisiz eleman olarak gorurler. Halbuku sen kendin irtibatin kopacagini bildigin seyin altina imza atmissindir. Yani akil kisa ise 2 hakikati 3.sune baglayamaz. 3, hakikate gectiginde 1.sini kacirir. Akil uzun olmali heryere uzanmalidir. Kisa akil basa beladir.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim @dennise oldukca ayrintili aciklamissin, bir de Hz. Musa konusu kuranda cok geçiyor, yanlis anlamisim bunu da duzelttigin icin ayrica tesekkurler.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Hz. Musa buyu yapmiyor ki,
Mucize gostertiyor.
Mucize acz kelimesinden gelir. Akli caresiz birakan, direk Allaha en yakin olan kisiye Allahtan kirmizi telefon gelmesi gibidir.
Buyu falan yok.

Aynisini Hz. Suleymana da soylediler. Hukmetme gucunu, dunya liderligini, cinler ordusunu, iblisler konseyini buyu kullanarak elde etti dediler.
Ayet indi ve bunu yalanladi.
Der ki Kuran : Hayir o buyu yapmadi ve kafir olmadi.
Yani buyu her halukarda kafirlik ile ozdeslesmistir dinimizde.

Dogrudur. Ama cozdurmek baskadir.
Buyude cinler bir amaca hapsedilir. Buyuyu cozmezseniz geriye tek secenek kalir :
Cinini oldurmek. Cine anlatamazsiniz bunu.
PEygamber adabinda bu olmadigi icin savas acmamistir.
Hatta buyunun atildigi kuyuyu vahiyle haber vererek inanilmaz bir psikolojik ustunluk elde etmis ve Buyuculeri nerdesye caresiz birakmistir.

Allaha havale etmek en dogrusu.
Allah her musibeti kisinin uzerinden kaldirirken kisinin birikmis karma borclarini da o musibetle beraber azaltir.
Bu sistem geri donusumlu bir sistemdir. Karma borcu ve atalardan gelen lanetler temizlenir. KArma borcunuz yoksa zaten evrenden alacakli hale gelirsiniz. Sitem kesin olarak alacak verecek hesabini aksatmaz cunku.

Bozmak icin yapilir.
Ama taruza gecmek icin yapilirsa Allaha havale etmeniz gecersiz kalacak. Imaniniz dayanagini yitirecektir.
Zaten sonradan en ihtiyac duydugunuz anlarda Allaha yonelmelerin etkili olmamasi bu tarz islere bulasan insanlarin kendi kendilerini blokaja ugratmalari dolayisi iledir. Sonra da hasa Allahi suur altinda etkisiz eleman olarak gorurler. Halbuku sen kendin irtibatin kopacagini bildigin seyin altina imza atmissindir. Yani akil kisa ise 2 hakikati 3.sune baglayamaz. 3, hakikate gectiginde 1.sini kacirir. Akil uzun olmali heryere uzanmalidir. Kisa akil basa beladir.
büyüyü fark eden geri de gönderebilir demiştiniz şimdi birisi geri döndürmek istese blokaja mı uğratmış olur

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Buyu yapmadan, islam dinince buyu bozma nasil yapilabilir?

EkSen

Kayıtlı Üye

Nefsi müdafaa mantığıyla hareket edilirse yapılan büyüyü bozma hakkı vardır. Vücuda giren mikropla savaşan antikor gibi ama her şeyde olduğu gibi bunda da haddi aşmamak şartı vardır.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Nefsi müdafaa mantığıyla hareket edilirse yapılan büyüyü bozma hakkı vardır. Vücuda giren mikropla savaşan antikor gibi ama her şeyde olduğu gibi bunda da haddi aşmamak şartı vardır.
Evet tamamiyle kimseye zarar vermeden sadece bizdeki rahatsiz edici etkileri gidermek icin buyu bozulabilir mi dinimizce nasil yapilir? Illa hoca mi gerek baska yolu var midir yok mudur?

Ü

Üye silindi 58480

Dininize ne kadar bağlı olduğunuza göre değişir. Helal ve haramlar, emir ve yasaklar kesin olarak insanı şeytanı enerjiden emin kılan mukaddimelerdir.

Büyü enerjinizi dönüştüren bir girdidir. Ama siz Şahadet ettiyseniz artık, ve Hak değişmeyeceği için sizin içinizde artık bir enerji sabitiniz olur ve büyü zihninizi kolay kolay istila edemez.

5 vakit namaz ile zaten sürekli sıfırlanır ve tüm aldığınız telkinlerinizi etkisiz hale getirirsiniz
Hacca bir kere gitseniz büyünün en çetrefillisi bile düşer evelallah. Oruç tutsanız büyüyü hakettirmiș karma açığınız yama gibi yamanır.
Zekat vererek ruhunuzdaki kasintiyi atar, sadaka ile belaları defedersiniz. Güzel söz ile olumlu karmik bağlar kurarsınız. Bir kadir gecesi bile bir yılın kasvetini alır götürür. İslamiyeteki emir ve yasaklar şeytana kafa tutabilmenin tek yoludur.

Şeytan korkunç yırtıcıdır. Vallahi insandan üstündür. Evet şeytan haklı bu konuda. Allah'a bunu söylüyor da. Allah şeytanın üstün olduğunu zaten biliyor. Ama onun kibrine alternatif bir değer yaratmak sureti ile aciz yarattığı insanı şeytana üstün tutuyor. İşte o üstünlüğü garanti bilmenin tek şartı var : helal ve harama titizlik! Vallahi bu yoksa Allah insanı iblise karşı üstün tutacağını söylemiyor. İblise yem olacaklarını söylüyor.

EkSen

Kayıtlı Üye
Evet tamamiyle kimseye zarar vermeden sadece bizdeki rahatsiz edici etkileri gidermek icin buyu bozulabilir mi dinimizce nasil yapilir? Illa hoca mi gerek baska yolu var midir yok mudur?

Büyü bozmak için hacı hoca olma şartı yoktur da siz de bozabilecek donanımda değilsiniz ama. Vücuda atılan dikişi kendiniz mi sökersiniz yoksa bir hemşireye mi gidersiniz?
Ayrıca bazı büyülerin çok farklı yöntemlerle bozulması gerektiğini bilirim. Ama işte kime güveneceksiniz de kimden yardım isteyeceksiniz onu bilemem. Etraftakilerin hemen hepsi güvenilir olmayan tipler maalesef.

Ü

Üye silindi 58480

Dua ederek çözülür büyü. İnanç gücü ile çözülür. Büyü küçük balık arkadaşlar. Allah'a olan interaktif yönelme asıl bahaneniz olsun. Büyük balık yakalayın.
Büyüyü üzerinizden kaldıracak sebepleri Allahtan dua ile talep ederseniz vallahi Șafi olan, size öyle birini çıkarır getirir ki gökte ararken yerde bulmuş olursunuz. Öyle büyük bir ayna kırılır ki önünüzde büyü sekme yapar mesela, belki umre nasip olur gidersiniz ve ihya olmuş olarak dönersiniz.

Büyü mutlak değildir. Büyü, asıl mutlak Cebbar olan Allahın katından mahiyeti ile bize bildirilen bir şeydir. Mutlak olana sahipseniz mutlak olmayan ve bozulabilecek olana en baştan haddinden fazla itibar etmeyin.

Büyü dua ile bozulur. Duayi esgecerseniz Allah zaten en doğru kişi dibinizde bile olsa size uzaklardan hakkettiğiz ehil olmayanı musallat eder. Duanız olmasaydı Allah size kıymet verir miydi der Allah. Dua kaderin anahtarıdır.

Ü

Üye silindi 58480

Oyle buyuler vardir ki hemen etki eder ve karsi taraf Nur sahibiyse hemen bunu farkeder. Nur indiriliyor ve kisi nur gozu ile gorebiliyor ayette var.
Klasik muzik dinlerken araya Rock muzik girerse bunu anlarsiniz. herkez anlar. Ama klasik muzik dinlerden araya slow muzik girerse bunu bir cok kisi iskalar ama bilir kisi onu da farkeder. Nur fitrata dair en acil olan ayirdetme ozelligini getirir. Cahilsinizdir ama nur iner ve okumus insanlarin uzerlerindeki musallatlari farkedersiniz. Nur direk kirmizi telefonla Allahtan gelir.

Oyle buyuler de vardir ki hemen etki etmez, bir kurbagayi pisirir gibi yapilir. Yani yavas yavas, takvime ve yildiz dongusune gore yapilir. Kisi dogum haritasinin belli gezegenlerine ilistirilir.

Bu enerji degisimini farkedemediginiz icin zaten o ejerjinin girmesine musade edersiniz.
Bu da hergun Kola icmek gibidir. Hergun buyu sizi nakis nakis isler ama siz belki 5 sene sonra herseyinizi kaybedecek hale gelirsiniz.

Gercek buyuculer sirket CEO`su gibidir arkadaslar, etrafi bilir, yildizlari bilir, isimleri, harfleri, alemleri, gezegenleri bilirler. Ham maddeleri bilirler.
Sizin sakindiginiz buyuculer cok buyuk ihtimalle bakkal gibidirler. Bircogu kafasindan madde uyduran, kisiye ozel bir esyayi, les veya pislikle kafasina gore karmalayip icinden bunun buyu olduguna inanan kisilerdir.

Hadis var : bir kisi beddua edip yerden aldigi iki tasi birbirine vursa, sihir yapmis olur ( SAV )

Yani anliyoruz ki buyunun kaynagindan cikip kisiye dogru yola koyulmasi icin 2 sey olmazsa olmazdir : 1- niyet 2-niyet eder etmez bir hareket enerjisi.

Dua ederken de aynin sistem gecerlidir, Duamizi ederiz ama o duayi bir hareket ve amel kuvveti ile ivmelendirmek icin sadaka veririz.
Kainat niyet + harekete birsekilde gecirmek ile sizi dinler cunku.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Yazdığın şeyleri çok fazla süslüyorsun Dennise, bu yazmak istediğin şeyin amacını şaştırıyor. Yani araya o kadar kelime giriyor ki, karmaşık bir durum oluşuyor.

Şimdi işlem yapılması gerekse bunu zaten yapamayacaksınız. Farklı yollarda ilerlemeden büyüyle savaşma yollarını da öğrenemezsiniz. Yapamayacağınız, kaynak bulamayacağını bir konuyu sorsanız ne kazanacaksınız? İyi veya kötü, sizin en güvenilir yolunuz sadece Tanrı'ya inanmak. Eğer bu büyüden çok çekiyorsunuz, korkuyorsanız, o zaman Tanrı'nın lütfunu kazanmak için çabalayacak ve korunma talep edeceksiniz. Karşılık vereyim derken olaylar tepetaklak oluverir ve yine başınıza dert açtığınızla kalırsınız.

EkSen

Kayıtlı Üye
Peki şöyle bir soru sorayım; Varlıklar ki kastım cinlerdir, bunlar olmadan büyü yapılabilir mi? Yapılabilirse ne tür büyülerdir bunlar?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ben bundan daha öncede bahsettim. Siz bu varlıkları her şeyin altına iliştiriveriyorsunuz. Halbuki onlarında kendi dünyası ve yaşamları bulunuyor. Tek amaçları birbirine büyü yapanlar arasında koşuşturmak mı?

Tabii ki de varlıksız büyü yapmak mümkün. Büyünün temelini enerji oluşturur. Eğer bir enerjiye farklı frekanslar ile yükleme yaparsanız bu o enerjinin yapısını değiştirir. Arada kodlamalar vb. detaylarda mevcut. Burada büyünün türünü belirleyen aktarılan enerji, niyet ve kodlamalar. Bunu bir kil hamurunu şekillendirmek gibi düşünebilirsiniz.

Enerji belli alanlara yerleştirilebilir, kişilerin hayatına aktarılabilir ve benzeri yollar ile bir akış gerçekleştirilir. Bu durumda kişilerin eşyası olayı da çok önem gerektirmez. Kullanıldığı yerler bulunuyor tabii, ama genelde gerekmez. Bizim oluşturduğumuz enerji yavaşça o kişiye veya bölgeye kar ve enerji transferi gerçekleşir. Enerji, kodlamalar o bölge veya kişiye geçerek daha derin etkide bulunmaya başlar. İşin en özet hali budur.

Bakın ben kaç yıldır uygulamalar yapıyorum. Bunların hiçbirinde bir varlıktan yardım almadım. Siz şifa uygulaması da yapsanız, bolluk bereket veya intikam uygulaması da yapsanız bunun temeli tek bir noktaya dayanır. O enerjiyi şekillendirme. Sonraki aşamalar uygulamaya göre farklılık gösteriyor.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
@dennise ictenliginize cok tesekkurler, kalbimi tatmin eden bir aciklama buldum vesilenizle..
Sanirim kilit nokta guclu bir iman.. kuran da seytanin Allah in hidayetine iman etmis kullarina hukmu olamayacagina dair bir ayet hatirliyorum ve beni derinden etkilemisti...
Biliyorum ki hersey O ndan O gonderdiyse bunun bir hikmeti vardir... Zaten endiselerim kendimden cok sevdiklerim icin ama onlarda benden once O nun elbette... bir diger endisem de esasdan ziyade usul icindi o yuzden dinimizce bir usulu olup olmadığını ogrenmek istedim ancak verdiginiz hadis ornegi cok guzeldi dediginiz gibi O na sigindiktan sonra tasta vesile...???