Bergamot kokusunun kaynağı, daha açık ol, anlamlandıramıyorum.

rosecr

Kayıtlı Üye
Garip başlığım için özür dilerim site sakinlerinden ama bazı şeyler yaşıyorum şuan ve işaret beni tekrar buraya getirdi cevabı burada bulacağım sanırsam. İşaretlerin kaynağını bilmiyorum ama bu sitede bana vermesi gereken bir mesajı olan ulaşsın bana.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bergamot rahatlatıcı sakinleştirici etkisi nedeniyle asabi ve sinirli insanlara verilmiş. Bulunması be işlenmesi de kolay olmadığı için lüks sayılırmış. Türkler de bu sebeple de bey armudu olarak isimlendirilmiş.

antik Yunan da Artehena ile ilişkilendirilir. Yine rahatlatıcı etkisinden dolayı.
bergamot kokusu dinince aklıma bunlar geldi

rosecr

Kayıtlı Üye
Birçok kişi cevabı burada arasa da cevap bura

Bergamot rahatlatıcı sakinleştirici etkisi nedeniyle asabi ve sinirli insanlara verilmiş. Bulunması be işlenmesi de kolay olmadığı için lüks sayılırmış. Türkler de bu sebeple de bey armudu olarak isimlendirilmiş.

antik Yunan da Artehena ile ilişkilendirilir. Yine rahatlatıcı etkisinden dolayı.
bergamot kokusu dinince aklıma bunlar geldi
Çok hoş. Teşekkür ederim bilgi için

rosecr

Kayıtlı Üye
Bu bir mesaj olmayabilir belki sadece canınız çekmiştir. Benim canım bir yiyeceği çektiği zaman kokusunu ve tadını deneyimleyebiliyorum.
Farklı birkaç ortamda kısa aralıklarla aldım. Ve başımda bir uğultu oluşuyor kokuyu aldığımda. Ben anlamlandıramadım ama hislerim kaybettiğim ve çok sevdiğim bir büyüğümdenmiş gibi hissettirdi. Ölü ruhların insanlarla koku aracılığıyla iletişime geçtiğine dair bilgiler var doğruluğunu bilmesem de. Bu sitede hisleri kuvvetli mesaj alan insanlar var. Onlardan biri belki bana anlayamadığım bu mesaj hakkında yardımcı olur diye düşündüm. Aklıma ilk burası geldi

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Kokular anıları canlandıran en güçlü uyarıcılardan biridir. Migren ataklarının bazılarında koku ve görüntüler gören insanlar var. Bunlar olmayabilir tamamen sizin dediğiniz gibi bir mesajda olabilir. Bu koku imgesiyle ilgili araştırma yapmalısınız belki birşeyler bulabilirisiniz.

rosecr

Kayıtlı Üye
Kokular anıları canlandıran en güçlü uyarıcılardan biridir. Migren ataklarının bazılarında koku ve görüntüler gören insanlar var. Bunlar olmayabilir tamamen sizin dediğiniz gibi bir mesajda olabilir. Bu koku imgesiyle ilgili araştırma yapmalısınız belki birşeyler bulabilirisiniz.
Anladım araştıracağım o halde. Çok teşekkür ederim ☺️

zamazingobro

Kayıtlı Üye
Ramiz dayının tarzıyla cevap verseydik , bu alemde soru da biziz cevap da yeğen :D

Evet bazı cevapları bulmak zaman alır ama çok dışarılarda aramamalısın dostum. Dışardan bir etken senin içindeki cevabı açığa çıkartacaktır ancak bu zorunlu değildir her zaman. Sen ki yaratılmışların en kudretlisi kainatın bilgisini taşıyan insansın.
Eğer düzenli meditasyonlarla farkındalığını ve enerjini geliştiriyorsan şöyle bir sakin ortam yaratıp kendinle başbaşayken bulabilirsin cevapları.