Aşk üzerine parapsikolojik sohbetler

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Cuma günü akşam 22:00 da
Her cuma sorular üzerine sohbet edeceğiz.

canlı yayının yazılı versiyonu gibi daha sonra böyle sohbetleri sosyal medya da canlı yayın olarak yapmayı planlıyorum.
Cuma Venüs günü olduğu için Venüs aşkın sembolü olduğu için bu konu ile başlamaya karar verdim .

Sorularımızı Anlatmak paylaşmak istediklerimizi hazırlayalım

Darkon

Kayıtlı Üye
Cuma günü akşam 22:00 da
Her cuma sorular üzerine sohbet edeceğiz.

canlı yayının yazılı versiyonu gibi daha sonra böyle sohbetleri sosyal medya da canlı yayın olarak yapmayı planlıyorum.
Cuma Venüs günü olduğu için Venüs aşkın sembolü olduğu için bu konu ile başlamaya karar verdim .

Sorularımızı Anlatmak paylaşmak istediklerimizi hazırlayalım

Böyle farklı sohbet konusu olması güzel. Ben farklı konuları bekleyeceğim umarım herkese faydalı olur. Zira benim bu konularda pek şansım yok :D

makssenberg

Kayıtlı Üye
İlk sorular benden o zaman.

1) Bazı insanlar forumdaki majileri denediklerinde olumlu sonuç alıyorken bazıları neden hiç bir etki görmüyor?

2) Enokyan, havas ve druid gibi farklı ekollerin aynı amaca yönelik uygulamalarının aynı günlerde birlikte uygulanmasının iyi veya kötü etkileri oluyor mu? Bu durumda, dileği gerçekleştiren varlıklar varsa birbirleriyle yetki veya işleyiş konusunda ayrışmazlık yaşamaları gerekmez mi?

3) Gezegen hareketleri ve belli günlerde uygulanması gibi etkenlerin uygulamalara etki artırıcı veya azaltıcı etkileri var mı? Varsa örnekler nelerdir?

Son düzenleme:

makssenberg

Kayıtlı Üye
4) Bazı ekollerin belli inançlara ait geleneksel normları olduğunu biliyoruz, bu ekol uygulamalarında o inanç sistemlerine iman şart mıdır yoksa ritüel yeterli midir?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
İlk sorular benden o zaman.

1) Bazı insanlar forumdaki majileri denediklerinde olumlu sonuç alıyorken bazıları neden hiç bir etki görmüyor?

2) Enokyan, havas ve druid gibi farklı ekollerin aynı amaca yönelik uygulamalarının aynı günlerde birlikte uygulanmasının iyi veya kötü etkileri oluyor mu? Bu durumda, dileği gerçekleştiren varlıklar varsa birbirleriyle yetki veya işleyiş konusunda ayrışmazlık yaşamaları gerekmez mi?

3) Gezegen hareketleri ve belli günlerde uygulanması gibi etkenlerin uygulamalara etki artırıcı veya azaltıcı etkileri var mı? Varsa örnekler nelerdir?
Sorularınız benim açtığım konu ile ilgili değil lakin yine de cevaplayalım.

Zaman, uygulama yapan kişi, uygulama şekli, uygulama malzemeleri,

Zaman doğru zamandır

Uygulama ile uygulama yapan kişi uyumludur, uygulama yağabilecek becerisi/ yeteneği vardır.

Uygulamanın türü ve amacı kadersel etkisine uygundur

Uygulama malzemelerin de sorun yoktur

Bir kişi bu uygulamaların sadece birini yapabilir. Bir kişi ben satan, hem cadı, hem müslüman olamaz. İyi sonuç vermez, yanlış elemental varlıklar oluşur, yanlış kapılar açar. Kişi olumsuz bir şekilde etkilenir.

Varlıklar konusu bambaşka bir majisyen kendisi ile uyumlu bir varlıkla çalışabilir. Aralarında bir anlaşma düzenlenir ve devam eder çalışma başına yeni varlık majisyen için hizmet etmez, varlık çekilirse o varlık kendi menfaatleri için çalışır, majisyen zarar görür.

Gezegenler yıldızlar, asteroidler, tüm gök cisimleri, hava olayları etkilidir. Her çalışmanın günü, saati vardır. Bazı çalışmalar illa o zamana uymak zorunda değildir lakin enerjisi yeterli olmaz.

Herşeyi aksi giden biri için Mars ile çalışmak uygundur. Mars günün de Mars saatinde Mars’ın konuma yaptığı açıya yapılacak kişinin Mars ile ilişkisine bağlı olarak çalışma yapmak ile, gök hareketlerine ve onun zamanına uymadan çalışma yapmak arasında dağlar kadar fark vardır.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
4) Bazı ekollerin belli inançlara ait geleneksel normları olduğunu biliyoruz, bu ekol uygulamalarında o inanç sistemlerine iman şart mıdır yoksa ritüel yeterli midir?

Evet iman şarttır. İnanmadığınız herhangi bir şeye karşı kendi enerjinizi aktaramazsınız.

Adaklar, dualar ya da altar o Tanrı ya da tanrıçala ithafen yapılır.

İnanmadığınız bir Tanrı ya da Tanrıçaya adanma işlemi yapamazsınız.

Ey İsis beni ışığınla kutsa diyen bir müslüman olamaz

Allah’ım altarımı kutsa diyen bir pagan olamaz.

İnanç sistemlerinden bağımsız ekollerde vardır lakin o da bir inanç oluyor sonuç.

Evrenin bir Tanrı ya da tanrıça olmadan var olduğuna inanma da bir inanç sistemi

Tavrının var olmadığına inanma da bir inanç

Sonuç itibari ile inançların bir ispat noktası yoktur.

Tanrı ya da tanrıça olduğunu savunan ile Tanrı olmadığını savunan iki kişi de bu düşüncelerini kanıtlayamaz sadece inanır. O yüzden mutlaka bir inanç sistemi vardır ve o inanç sistemine ait fizik ötesi güçleri kullanmaya yönelik çalışmalar sistemi de vardır

Dracolia

Moderator
Aşk duygusu ilk olarak enerjisel bir bağdan mı doğar, yoksa fiziksel sebeplerden mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş

Evet iman şarttır. İnanmadığınız herhangi bir şeye karşı kendi enerjinizi aktaramazsınız.

Adaklar, dualar ya da altar o Tanrı ya da tanrıçala ithafen yapılır.

İnanmadığınız bir Tanrı ya da Tanrıçaya adanma işlemi yapamazsınız.

Ey İsis beni ışığınla kutsa diyen bir müslüman olamaz

Allah’ım altarımı kutsa diyen bir pagan olamaz.

İnanç sistemlerinden bağımsız ekollerde vardır lakin o da bir inanç oluyor sonuç.

Evrenin bir Tanrı ya da tanrıça olmadan var olduğuna inanma da bir inanç sistemi

Tavrının var olmadığına inanma da bir inanç

Sonuç itibari ile inançların bir ispat noktası yoktur.

Tanrı ya da tanrıça olduğunu savunan ile Tanrı olmadığını savunan iki kişi de bu düşüncelerini kanıtlayamaz sadece inanır. O yüzden mutlaka bir inanç sistemi vardır ve o inanç sistemine ait fizik ötesi güçleri kullanmaya yönelik çalışmalar sistemi de vardır
Aşkın doğasını anlamak için hala çalışıyorum. Tam çözebilmiş değilim.

Bu yüzden bu soruya cevap vermem lakin

Aşkın kaosu düzen, düzeni kaos yaptığını, evrensel yasaları değiştirdiğini, çok özel çok büyük bir güç olduğunu söyleyebilirim.

Belki de bu kadar muazzam bir güç olduğu için hala çözülebilmiş değildir.

fechken

Kayıtlı Üye
Aşkın doğasını anlamak için hala çalışıyorum. Tam çözebilmiş değilim.

Bu yüzden bu soruya cevap vermem lakin

Aşkın kaosu düzen, düzeni kaos yaptığını, evrensel yasaları değiştirdiğini, çok özel çok büyük bir güç olduğunu söyleyebilirim.

Belki de bu kadar muazzam bir güç olduğu için hala çözülebilmiş değildir.
Konuyla alakasız ve konuyu kirletiyorsa özür dilerim. Aşkın doğası ile ilgili yorumunuza ithafen; Celal Şengör'ün bir programda aşk ile ilgili yorumu vardı.

'' Binlerce yıldır insanoğlu hayatta kalma ve üreme adı altında içgüdüsel olarak buna aşk ismini koymuş. Aslında aşk diye bir şey yok. '' diye bir yorumu vardı. Yani bi nebze daha detaylıydı ancak tek tük hafızamda bu kaldı ortalama böyle bir yorumdu. Ancak bu da tabi nereden bakılırsa bakılsın elde kalır. :)

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Herkesin kaderinde gerçek aşk var mıdır, merak ediyorum doğrusu. Eğer varsa kaç kişi gerçek aşkı bulmuş ya da ıskalamıştır? Ve aşk insanı güçsüz yapar, zayıf kılar mı? Fiziken çoğu zaman evet ama ya enerjisel olarak? Karşılık bulunamadığında ya da ulaşılamadığında veyahut durum tamamen olumlu olduğunda dahi bizi zayıf düşürdüğü, bir yerde noksan kıldığı için kötü varlıklara, enerjilere dolaylı ya da dolaysız maruz bırakır mı?

makssenberg

Kayıtlı Üye
Sorularınız benim açtığım konu ile ilgili değil lakin yine de cevaplayalım.
Parapsikoloji deyince öyle anladım, cevaplar için teşekkürler.

Uygulamanın türü ve amacı kadersel etkisine uygundur
kadersel etki nedir

Varlıklar konusu bambaşka bir majisyen kendisi ile uyumlu bir varlıkla çalışabilir. Aralarında bir anlaşma düzenlenir ve devam eder çalışma başına yeni varlık majisyen için hizmet etmez, varlık çekilirse o varlık kendi menfaatleri için çalışır, majisyen zarar görür.
Varlık çekilmesi ve kendi menfaatlerine çalışmasından kastınız yardımı bırakıp parazit gibi sadece enerji emmeye başlaması mı?

"4) Bazı ekollerin belli inançlara ait geleneksel normları olduğunu biliyoruz, bu ekol uygulamalarında o inanç sistemlerine iman şart mıdır yoksa ritüel yeterli midir?"

İmandan kastım majisyenin, o uygulamayı gerçekleştireceğine inandığı bir üstün varlığa(o ritüelin ait olduğu dinin tanrısına değil) olan imanı aslında. Yule veya origanum çevre baskısından dolayı bazı uygulamaların majisyenler tarafından bazı dinlerin ritüellerine göre yeniden şekillendirildiğini söylemişti. Gerçekten o ritüel dininin tanrısına/tanrıçasına iman şart mıdır yoksa gerçekleştirecek varlığa iman etmesi yeterli midir demek istedim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Herkesin kaderinde gerçek aşk var mıdır, merak ediyorum doğrusu. Eğer varsa kaç kişi gerçek aşkı bulmuş ya da ıskalamıştır? Ve aşk insanı güçsüz yapar, zayıf kılar mı? Fiziken çoğu zaman evet ama ya enerjisel olarak? Karşılık bulunamadığında ya da ulaşılamadığında veyahut durum tamamen olumlu olduğunda dahi bizi zayıf düşürdüğü, bir yerde noksan kıldığı için kötü varlıklara, enerjilere dolaylı ya da dolaysız maruz bırakır mı?
Herkes için gerçek aşk vardıra inanıyorum ve onu bulduğu zaman tamamlandığını düşünüyorum. Tabi tek bir aşk olmak zorunda değil bu, belki birden fazla da gerçek aşk olabilir ve onları bulabilir bir kişi.
aşka kavuşamamış kimse negatif enerjilere açıktır diyemeyiz

makssenberg

Kayıtlı Üye
Konuyla alakasız ve konuyu kirletiyorsa özür dilerim. Aşkın doğası ile ilgili yorumunuza ithafen; Celal Şengör'ün bir programda aşk ile ilgili yorumu vardı.

'' Binlerce yıldır insanoğlu hayatta kalma ve üreme adı altında içgüdüsel olarak buna aşk ismini koymuş. Aslında aşk diye bir şey yok. '' diye bir yorumu vardı. Yani bi nebze daha detaylıydı ancak tek tük hafızamda bu kaldı ortalama böyle bir yorumdu. Ancak bu da tabi nereden bakılırsa bakılsın elde kalır. :)
Şengör'ün aşk konusuna maddeci bakış açısı doğru olsa da(bu konuda eminim, saatlerce konuşabilirim ama yeri değil), asıl düşüncesini o cümlelerde tam ifade edemediğini düşünüyorum. Aşk kavramını reddettiğini sanmıyorum, bahsedildiği gibi üremeyle alakasız olmadığını tam tersine üreme olmasa düşünülemeyeceğini kastetmiş.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kadersel etki, evrenin yaşayanlar için büyük olmadıklarının yaşanacağını yaşam çizgisidir.

pek çok majisyen aslında pagandır lakin yaşadığı toplum nedeniyle hristiyan ya da müslüman takliti yapabililir ya da bir inanç sistemi ile başlar zamanla yaptığı çalışmalar ile İnanç sistemi değişir, korku sebebi ile inanç sisteminin değiştiğini söylemez öğretilerini sembol dili ile anlatamaya çalışır

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
AşkıN üreme üzerine kuruLu olduğu düşüncesini lbgt bireyler, aseksüller, doğurganlık özeliğini kaybetmiş ya da olmayan bireyler zaten yalanlamış oluyor.

Kahrunum

Kayıtlı Üye
Herkes için gerçek aşk vardıra inanıyorum ve onu bulduğu zaman tamamlandığını düşünüyorum. Tabi tek bir aşk olmak zorunda değil bu, belki birden fazla da gerçek aşk olabilir ve onları bulabilir bir kişi.
aşka kavuşamamış kimse negatif enerjilere açıktır diyemeyiz
Negatif enerjilere açıktır demekten ziyade farklı bir şeyi kasetmiştim ama anlatamadım sanırım sayın Urum. Merak ettiğim şu; genelleme yapmak ne kadar doğru, bilmiyorum ama diyebiliriz ki aşık olmuş bir insan manevi olarak zayıf düşüyor. Sözgelimi cin gibi varlıklar da insanların bu zaaflarının, zayıflıklarının çok olduğu zamanlarda insanlara daha kolay etki edebiliyorlar. Aşk, insanı bu tür varlıklara karşı daha savunmasız yapar mı?.. veya kafayı varlıklarla bozmuş gibi görünmeyelim. Daha genel olarak, kötü, negatif enerjilere karşı kişiyi daha savunmasız bırakır mı?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ruh ikizi gerçek mi, dünyadan onu bulmak kesinlikle olacak bir şey diyebilir miyiz ? Bulursak bir araya gelinmesi için hep engelleri mi aşmamız gerekecek ? Ve ruh ikizleri arasında aşk olması şart mı, dostluk olur mu Mevlana ve Şems gibi..

makssenberg

Kayıtlı Üye
AşkıN üreme üzerine kuruLu olduğu düşüncesini lbgt bireyler, aseksüller, doğurganlık özeliğini kaybetmiş ya da olmayan bireyler zaten yalanlamış oluyor.
Yalanladıkları yok. Normal kavramının olması tüm popülasyonun aynı olacağı anlamına gelmiyor. Mutasyon dediğimiz şey bu zaten. Aseksüeller üremezlerse popülasyondan elenecekler ve yeni popülasyon çoğunluk olan normal libidolulardan oluşacak. Doğurgan olmayanları da saymışsınız belli ki bir yanlış anlaşılma var, "yalnızca üreyebilecek olanlar aşık olur" gibi bir iddiası yok bilimin. Nörotransmitterları araştırın anlayacaksınız meseleyi.