Artık dayanamıyorum

Seuta

Kayıtlı Üye
Sabir ne kadar buyuk bir kelime aslinda uygulamasida bir o kadar zor , Allah kimseye kaldiramayacgindan fazla yuk vermez bunu unutmayin eger yukunuz agir geliyorsa bir dal bulun tutunmak icin agirliginizi hafifletmek icin mesela bir yildiza tutunun yada bir kusa kediye yada sevdiginiz bi insana birakmayin kendinizi cukurun icine ve emin olun yalniz degilsiniz tek degilsiniz sadece bunlari yasayan Rabbim guzel insanlarin yolunu aydinlatsin insallah ama guzel insanlarda yükleri en agir olanlardir...?

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Benmde ciddi sikintilarim var komsularim esimin babasinin eşi ablamlarin asiri maddi sikintilari derken hayatimda hep bi maddi manevi sikintilar bitmedi hic, kendimce her seyi denedim dualar ( uygulamalar) meditasyon, inanc, pozitif dusunce ve daha bir cok sey ama hep yenisi cikiyor ben anlamiyorum bu nasil bir sey neden bir insan hayatinda ufak tefek sorunlar cikmiyor minicik yahu minicik ? Nasil bir adeletttir bu biri aciklasin ve bana sakin ama sakin sinav demeyin hayatimdaki duydugum en buyuk sacmalik ve vicdansizca bir hareket.. Ayrica cesaretimide kaybediyorum bana ne oluyor bilmiyorum, bana biri yol gostersin lutfen
Ben hayatındaki insanları minimuma indirdim. Etkileşime girmemeye çalışıyorum artık en ufak bir sorun beni delirticek duruma getiriyor çünkü. Yine de ne kadar uzak kalsam da bela yine geliyor evde durup dururken hiç bir iletişimim olmayan komşular mevzuatı çıkıyor, ev müstakil yine rahatsızlık veriyorlar yine veriyorlar sanki biri bana asla huzur bulamasin diye bisiler yapmış gibi geliyor artık.

Sınavdan başka bir açıklama getiremiyorum veya büyü ama Allah izin vermeden bunlar olmaz sonuçta orası da ayrı bir muamma. Mecbur sabredecegiz....

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Sabir ne kadar buyuk bir kelime aslinda uygulamasida bir o kadar zor , Allah kimseye kaldiramayacgindan fazla yuk vermez bunu unutmayin eger yukunuz agir geliyorsa bir dal bulun tutunmak icin agirliginizi hafifletmek icin mesela bir yildiza tutunun yada bir kusa kediye yada sevdiginiz bi insana birakmayin kendinizi cukurun icine ve emin olun yalniz degilsiniz tek degilsiniz sadece bunlari yasayan Rabbim guzel insanlarin yolunu aydinlatsin insallah ama guzel insanlarda yükleri en agir olanlardir...?
Bana şeytani insanlar tam anlamıyla musallat oluyor sebebini anlamış değilim. Bunları hayatıma ben mi soktum hayir kendileri dahil olmaya çalışıyor. Hep böyle oldu. Sürekli sorun yaratıp beni rahatsız ediyorlar hala daha anlamış değilim ve bu insanların başına hiç bişey de gelmiyor bu da ayrı sinir bozucu

muhalif06

Kayıtlı Üye
Denediğim şeyler: saatlerce Rukye dinlemek, 1000 kez Tebbet okumak , beddua etmek, dua etmek . Bu kadar. Bu şeytani insanlardan kurtulma isteğimi kanalize etmek istiyorum artık ailem kalp krizi geçirecek diye korkuyorum artık o derece büyük olaylara sebep oluyorlar lütfen yardım edin
Kim sebep oluyor? İnsanlar mı? Eğer insanda başın büyük belada. Yok ruhani varlıklar ise bu bir nebze daha iyi. İnsanda ki kötülük ifritte bile yok.

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Kim sebep oluyor? İnsanlar mı? Eğer insanda başın büyük belada. Yok ruhani varlıklar ise bu bir nebze daha iyi. İnsanda ki kötülük ifritte bile yok.
İnsan bedeninde oldukları kesin .evet insanlar gerçekten kötü olabilirler ama bu kadar sürekli ve senkronize kötü olmaya devam edemezler gibi geliyor. Sanki şeytan bedenlenmiş gibi bir his uyandiriyorlar bende. Farklı olduklarını hissediyorum.

Böyle bir şey mümkün mü onu da bilmiyorum. Sanki içleri boş ve kendilerini kötülük yapmaya adamışlar gibi.

muhalif06

Kayıtlı Üye
İnsan bedeninde oldukları kesin .evet insanlar gerçekten kötü olabilirler ama bu kadar sürekli ve senkronize kötü olmaya devam edemezler gibi geliyor. Sanki şeytan bedenlenmiş gibi bir his uyandiriyorlar bende. Farklı olduklarını hissediyorum.

Böyle bir şey mümkün mü onu da bilmiyorum. Sanki içleri boş ve kendilerini kötülük yapmaya adamışlar gibi.
Kardeşim benim de ailevi çok sıkıntım oldu zaten son sorum da babamla ilgili yardım istedim. Panik atak hastasiydim 8 ay ilaç kullandım. Birgün abdest alıp şükür namazı kıldım ve gözyaşları içinde dua ettim. Ve inan bana bir gece de kurtuldum panik ataktan. Cinlerle ilgili deneyimim 2 defa rüyada oldu onda da benden kaçtılar hepsi bu

muhalif06

Kayıtlı Üye
Denediğim şeyler: saatlerce Rukye dinlemek, 1000 kez Tebbet okumak , beddua etmek, dua etmek . Bu kadar. Bu şeytani insanlardan kurtulma isteğimi kanalize etmek istiyorum artık ailem kalp krizi geçirecek diye korkuyorum artık o derece büyük olaylara sebep oluyorlar lütfen yardım edin
Yine de çok bunaldi isen konuşuruz. Kafanı açmaya yönelik işte. İstersen eğer.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Ben hayatındaki insanları minimuma indirdim. Etkileşime girmemeye çalışıyorum artık en ufak bir sorun beni delirticek duruma getiriyor çünkü. Yine de ne kadar uzak kalsam da bela yine geliyor evde durup dururken hiç bir iletişimim olmayan komşular mevzuatı çıkıyor, ev müstakil yine rahatsızlık veriyorlar yine veriyorlar sanki biri bana asla huzur bulamasin diye bisiler yapmış gibi geliyor artık.

Sınavdan başka bir açıklama getiremiyorum veya büyü ama Allah izin vermeden bunlar olmaz sonuçta orası da ayrı bir muamma. Mecbur sabredecegiz....
Allah izin vermeden olmaz mi ? Hayatini bi kosede buna inanarak bekleme allahin ya umrunda degil ya da hic bir seye karismiyor, bak ban babama buyu yapildi 6 7 yil allahtan baskasina ihtiyacim yok dedim ama bana musallat olan cinlerden aileminde bir turlu isinin gucunun rast gitmemesinden kurtulamadik ne oldu biliyormusun bana yardim eden bir insan oldu allah oylece durdu bu yuzden artik ona inncim yok saygim yoktur.. ona derken bazende oyle bir sey var mi diye dusunmeden edemiyorum

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Kardeşim benim de ailevi çok sıkıntım oldu zaten son sorum da babamla ilgili yardım istedim. Panik atak hastasiydim 8 ay ilaç kullandım. Birgün abdest alıp şükür namazı kıldım ve gözyaşları içinde dua ettim. Ve inan bana bir gece de kurtuldum panik ataktan. Cinlerle ilgili deneyimim 2 defa rüyada oldu onda da benden kaçtılar hepsi bu
Bu son olayda artık oturup ağladım ki ben çok zor ağlarım ama hiç birşey değişmedi. Ya ilahi adalet tecelli edecek ya da ben gözü karartip kötülükle karşılık vericem.

Kurtulmaniza sevindim hastalıktan bende çok hastanelerde uğraştım zor gerçekten zaten o süreçler. Sağlık her seyden önemli..

Lilitschild

Kayıtlı Üye
Allah izin vermeden olmaz mi ? Hayatini bi kosede buna inanarak bekleme allahin ya umrunda degil ya da hic bir seye karismiyor, bak ban babama buyu yapildi 6 7 yil allahtan baskasina ihtiyacim yok dedim ama bana musallat olan cinlerden aileminde bir turlu isinin gucunun rast gitmemesinden kurtulamadik ne oldu biliyormusun bana yardim eden bir insan oldu allah oylece durdu bu yuzden artik ona inncim yok saygim yoktur.. ona derken bazende oyle bir sey var mi diye dusunmeden edemiyorum

Sizi çok iyi anlıyorum şuan bir sitem içindesiniz , o sitem bende de var ama sizin ki kadar bir boyutta değil henüz. Benim ve ailemin hayatında da işler 10 yıldır mahvolmuş durumda her yerden fire verildi sağlık iş aşk huzur. Hani derler ya gün yüzü görmek istiyorum benimki de o hesap.

Peki sizin hayatınız nasıl değişti

nurumm

Kayıtlı Üye

Dini inancınızı elbette sorgulamak haddimize değil herkesin inancı kendine ...Lakin o insanı karsınıza kim çıkardı diye bi düşünceye girmiş olsaydınız o ruh halinden de çıkardınız...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Babama buyu yapilmis 40 yil once kendisine cocuklarina ve torunlarina kadar etki etmis, koskoca babamin 40 yili maddi manevi hep dususteymis ve cocuklari hepsi diyor ki elimi neye atsam kuruyor, gercekten te oyle oldu sadece maddiyat degil manevi huzursuzlukta var, benim isyan degil cok cok sorguladim ama bi yerde kiziyor insan cunku insanim duygularim var cok normal degil mi ? Ben 10 yil musallata maruz kaldim 31 yasindayim daha yeni kurtuldum ve cook uzun birsure svastim kendimce hic bi yere gitmedim Allah bana yeter dedim, bir sey yapacagim zaten istihare yaptim hayirli cikana devam ettim hayirsiz cikani biraktim.. Hayirli cikan evliligimde ilk gunden beri cok huzursuzluk var maddi manevi ( maddi kismi yeni yeni duzelmeye basladi ) esimle birbirimizi cok seviyoruz ama ondan ama baskalari tarafindan surekli birhuzursuzlugumuz var, belkide diyorum evden kaynakli ( mekan enerjilerine inanirim ) gerekli temizlemeleri cok cok yaptim ama nereye kadar hadi evi satiliga cikardik 2 aydir duruyor gelen giden yok...Herseyi gectim cocuklara kadinlara tecavuz ediliyor, insanlarin haklari yeniliyor, hayvanlara zarar veriliyor insanlar birbirleri ile saygisizca konusuyor, icim parcalaniyor benim inanin her bir cocuk tecavuzu ve hayvanlara zarar verildiginde icim kan agliyor benim

nurumm

Kayıtlı Üye
Babama buyu yapilmis 40 yil once kendisine cocuklarina ve torunlarina kadar etki etmis, koskoca babamin 40 yili maddi manevi hep dususteymis ve cocuklari hepsi diyor ki elimi neye atsam kuruyor, gercekten te oyle oldu sadece maddiyat degil manevi huzursuzlukta var, benim isyan degil cok cok sorguladim ama bi yerde kiziyor insan cunku insanim duygularim var cok normal degil mi ? Ben 10 yil musallata maruz kaldim 31 yasindayim daha yeni kurtuldum ve cook uzun birsure svastim kendimce hic bi yere gitmedim Allah bana yeter dedim, bir sey yapacagim zaten istihare yaptim hayirli cikana devam ettim hayirsiz cikani biraktim.. Hayirli cikan evliligimde ilk gunden beri cok huzursuzluk var maddi manevi ( maddi kismi yeni yeni duzelmeye basladi ) esimle birbirimizi cok seviyoruz ama ondan ama baskalari tarafindan surekli birhuzursuzlugumuz var, belkide diyorum evden kaynakli ( mekan enerjilerine inanirim ) gerekli temizlemeleri cok cok yaptim ama nereye kadar hadi evi satiliga cikardik 2 aydir duruyor gelen giden yok...Herseyi gectim cocuklara kadinlara tecavuz ediliyor, insanlarin haklari yeniliyor, hayvanlara zarar veriliyor insanlar birbirleri ile saygisizca konusuyor, icim parcalaniyor benim inanin her bir cocuk tecavuzu ve hayvanlara zarar verildiginde icim kan agliyor benim

Dile getirmek istediğim birçok düşüncem var ama ne bu şu yerde mümkün nede böle bazı kendimden örnekler vererek dillendirmek istemiyorum.Şunu unutmayın ki kimsenin hayatı da dört dörtlük değil ve bu dünyanın döngüsüde sizinle bizimle değişebilecek bir şey değil.diyeceksiniz ki tuzunuz kuru konuşması kolay hiç öle de değil maalesef.benim de satılık bi gayrimenkulüm var şu an alıcı bulamıyorum piyasanın şartlarına bağlasak daha doğru olmaz mı enerjimizde kötüye çekmemiş oluruz...Dua herseyin döngüsünü değiştirir bugün değilse de elbet birgün...siz diyorsunuz ki dua ediyorum düzelmiyor ne biliyorsnuz belki daha kötüye gidecekti de dua ile daha kötü olması engellendi...bilemeyiz...imanı bozarsanız sıkıntı bitmez ....

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Dile getirmek istediğim birçok düşüncem var ama ne bu şu yerde mümkün nede böle bazı kendimden örnekler vererek dillendirmek istemiyorum.Şunu unutmayın ki kimsenin hayatı da dört dörtlük değil ve bu dünyanın döngüsüde sizinle bizimle değişebilecek bir şey değil.diyeceksiniz ki tuzunuz kuru konuşması kolay hiç öle de değil maalesef.benim de satılık bi gayrimenkulüm var şu an alıcı bulamıyorum piyasanın şartlarına bağlasak daha doğru olmaz mı enerjimizde kötüye çekmemiş oluruz...Dua herseyin döngüsünü değiştirir bugün değilse de elbet birgün...siz diyorsunuz ki dua ediyorum düzelmiyor ne biliyorsnuz belki daha kötüye gidecekti de dua ile daha kötü olması engellendi...bilemeyiz...imanı bozarsanız sıkıntı bitmez ....
Kesinlikle tuzunuz kuru diyemem her insanin bir sikintisi vardir ya da birden fazla, dua edipte sonunun istedigim gibi oldugu cok sey oldu acikcasi, ama olmayanda var belkide sirasi degildir dogru ama su var ki her yasin her zamanin bir degeri vardir dusunenize koskoca 60 70 yil sikinti cekip te sonra dan huzura kavustugunuzu ne yapabilirsiniz ki yasli bir insansiniz artik :)
Tanidigim tum ateistler her kosulda iyi durumdalar hep bi cozum odakli ve basariyorlar( inanc yok isyan yok dua yok ) ben basaramadigim zaman oturup dua ediyorum ve ya bir cok kisi hic bir eyleme gecmeden dua ediyor bu cok sacma degil mi ? Ben kendimde sunu fark ettim ki inancsiz sorgusuz sualsiz oldugumda daha iyi oluyorum peki bu ne anlama geliyor siz ce ?

nurumm

Kayıtlı Üye
Kesinlikle tuzunuz kuru diyemem her insanin bir sikintisi vardir ya da birden fazla, dua edipte sonunun istedigim gibi oldugu cok sey oldu acikcasi, ama olmayanda var belkide sirasi degildir dogru ama su var ki her yasin her zamanin bir degeri vardir dusunenize koskoca 60 70 yil sikinti cekip te sonra dan huzura kavustugunuzu ne yapabilirsiniz ki yasli bir insansiniz artik :)
Tanidigim tum ateistler her kosulda iyi durumdalar hep bi cozum odakli ve basariyorlar( inanc yok isyan yok dua yok ) ben basaramadigim zaman oturup dua ediyorum ve ya bir cok kisi hic bir eyleme gecmeden dua ediyor bu cok sacma degil mi ? Ben kendimde sunu fark ettim ki inancsiz sorgusuz sualsiz oldugumda daha iyi oluyorum peki bu ne anlama geliyor siz ce ?

Düşüncelere saygım sonsuz tabiki ama enteresan ataistler üzerinde böle bi kanıya varmanız.Ataist değilim yakın çevremde de tanımadım bilemiyorum o yüzden.ama insanın çok istediği şeyle hep sınava çekildiğini imtihan edildiğini unutmayınız derim.Ve Müslümanlığın ilk yıllıarını yayılışını anlayarak,hissederek okursanız aslında bu sizi rahatlatacaktır.

Ü

Üye silindi 45859

Konuyu manevi açıdan ele almak oldukça yerinde olsa da bir hezeyan yaşıyor olabilirsiniz. Manevi olarak dualarla kendinizi güçlendirirken bir yandan psikolojik destek almak sizin için iyi olabilir. Anlattığınız kadarıyla yaşamınız üzerinde bir kontrolünüzün olmadığı ve olayların sizin dışınızda gerçekleştiği anlaşılıyor fakat bu bir gerçeklik değil ne yazık ki. Ateistlere yaptığınız atıfı şöyle değerlendirebilirim; inançlı kişiler çoğu zaman inandıkları yaratıcı tarafından yaşamlarının bir şekilde yoluna sokulacağına ve adaletin yerini bulacağını düşünürler fakat ateistlerin inandığı bir yaratıcı olmadığı için kendi başlarının çaresine bakmaları gerektiğini düşündükleri ve bu şekilde hareket ettiklerini gözlemliyorum. Bu genel bir gözlem, lütfen kimse kişisel algılamasın, yanılıyorsam düzeltebilirsiniz.
Psikolojik bir "sorununuz" olduğunu düşünmüyorum fakat insanın bedeni gibi ruhu da hastalanabilir bu yüzden destek almayı olumsuz algılamayın lütfen. Fakat bilişsel inançlarınızda, hayatı algılayışınızda bir yenilenme ihtiyacı var gibi görünüyor. Üstelik yaşantıladıklarınızı birine aktarmanız da size esenlik verecektir.

muhalif06

Kayıtlı Üye
Bu son olayda artık oturup ağladım ki ben çok zor ağlarım ama hiç birşey değişmedi. Ya ilahi adalet tecelli edecek ya da ben gözü karartip kötülükle karşılık vericem.

Kurtulmaniza sevindim hastalıktan bende çok hastanelerde uğraştım zor gerçekten zaten o süreçler. Sağlık her seyden önemli..
Kardeşim seninle muhabbet kurmak isterim

D

DAİMON

Hangimizin derdi yok ki...
Bende sabredeli 10 yıl oluyor. Aynı anda başlayan 7,5 yılda tamamlanan başka bir imtihanım daha vardı. Tabi bunlar öyle şeyler ki hem acısı hem tatlısı bir arada...
İnsan zamanla başındaki dertle yaşamayı da öğreniyor ya hu! Neden ki hep bu isyan?
Yaradılışımız dolayısıyla da bir çok şey bizim canımızı yakabiliyor. Kim bilir onlar ne zamana kadar sürecek öyle değil mi?
Şunu anlamalısınız. Mutluluk görecelidir. Siz kendi hayatınızda mutlu olabileceğiniz şeyleri arayıp bulmalısınız. Mutlu ve huzurlu olanlar güzel şeyleri görebilme yetenegine sahip olanlar. Kiminin önüne dünyaları versen umrunda olmaz kimi bir çiçekle mutluluğu tadar. Bakış açınızı yeniden düzenleyin.
Ve....
Asıl musibet ve zararlı musibet, imanımıza, ahlakımıza gelen musibettir. Bu musibetlerden her zaman Allah’a sığınmamız ve ağlayıp sızlanmamız gerekir. (bk. Tirmizî, Deavât: 79)
Fakat dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler. Bunların bir kısmı Allah’ın bir ikazı ve uyarısıdır; bir kısmı günahlara kefarettir; hastalık gibi bir kısmı ise, Allah’ın bir iltifatıdır, bir temizliktir. (bk. Buhâri, Îman: 39, Müslim, Birr: 52)
Nitekim bir rivayetlerde müjdeleri verilmiştir:
“Meyveleri olgunlaşmış bir ağacı silkmekle nasıl meyveleri düşüyor; sıtmanın titremesinden günahlar öyle dökülüyor.” (Buharî, Merdâ: 3, 13, 16; Müslim, Birr: 45)
“Ateşin altın ve gümüşün paslarını giderdiği gibi, bîr müslümanın hastalığı da onun günahlarını giderir "(İbn Mace, Tıb 18)
Başka bir hadiste ise Allah'ın en çok sevdiği kullarına, en ağır ve şiddetli musibetleri verdiği bildirilmektedir:
“İnsanların en çok musibete uğrayanları evvela peygamberlerdir, sonra derecelerine göre (veliler ve salihler) gelir. Kişi dinine göre bela ve imtihanlara maruz kalır. Eğer dine bağlılığı varsa, belası daha da artar. Fakat dininde gevşek yaşıyorsa ona göre musibetlerle karşılaşır. Kişiye belalar gelir gelir de artık onun üzerinde hiçbir günah kalmaz.” (Tirmizi, Zühd 57; Ahmed b. Hanbel, I/172, 174)
"Bir kul kendisi için (cennette) hazırlanmış olan makama ameliyle erişemeyecekse, Allah onun bedenine veya malına veya çoluk çocuğuna bir bela verir de bu belaya sabrı sebebiyle o makama eriştirilir." (Ahmed b. Hanbel, V/272)
Bu nedenle müminlerin başına gelen bela ve musibetlerin bir çok nedeni ve hikmeti olabilir. Ama hepsi de onun faydasınadır.
1. Bunlardan birisi işlediğimiz günahlar sebebiyledir.
"Size gelen musibet, işlediğiniz (günahlar) yüzündendir..." (Şura, 42/30)
"Sana gelen kötülük, kendindendir, (günahların yüzündendir)..." (Nisa, 4/79)
"...Bir millet, kendini bozmadıkça, Allah onların hallerini değiştirmez..." (Rad, 13/11)
2. Bela, hastalık ve musibetler, günahların kefareti (affolması) için gelir.
"Dünyada musibetlere maruz kalıp da güzelce sabreden kimse, ahirete günahsız gider veya günahları azalır."
"Her musibet, affedilecek bir günah için gelir." (Ebu Nuaym)
"Mümine gelen her sıkıntı, günahlarına kefaret olur." (Buhari)

"Müminin günahları affoluncaya kadar bela ve hastalık gelir." (Hakim)
3. Cennette yüksek derecelere kavuşması için mümine musibet gelir. Bunun için peygamberlere çok bela ve musibetler gelmiştir.
"En şiddetli bela, peygamberlere, velilere ve benzerlerine gelir." (Tirmizi)
"Nimete kavuşması için insana musibet gelir."(Buhari)
"Musibet, kavuşulacak bir derece için gelir."
(Ebu Nuaym)
Allah Teâlâ'nın hayrını murad ettiği kul, belaya maruz kalır."(Taberani)
"Kişi, hep sıhhat ve selamette olsa idi, bu ikisi onun helakı için kâfi gelirdi."
(İ. Asakir)
"Mümin, keler deliğine saklansa, ona, eza edecek biri musallat olur." (Beyhaki)
"Dünya, (cennetteki nimetlerin yanında) mümine zindandır." (Müslim)

"Allah’ı ve Resulünü seven, belaya (hazırlıklı olsun) zırh giysin!" (Beyhaki)
Demek ki belanın en şiddetlisi, Allah Teâlâ'nın çok sevdiği kimselere geliyor. Belalara sabır, sıddıkların derecesidir. Peygamber Efendimiz (asm), kendisine gelecek musibetlere karşı dayanma gücü vermesi için Allah Teâlâ'ya dua ederdi.

Selam ile...

Derman Baba

Kayıtlı Üye
Allah bazen belaya musibete izin verir belayı yapan bela açacak mı diye belaya uğrayan ne kadar sabredecek diye ama ne dersek diyelim çooookkkkk zor be kardeşim çok yinede hz Ali’nin bir Bedevi’ye dediği gibi allah varmı ahiret varmı diye soruyor önüne geçip mübarek te diyorki ya varsa !!! Varsa sıkıntı büyük bu hissettiklerinden dolayı sen yine sakin ol sabret demek çok acı veriyor biliyorum ama gidecek yerimiz de yok :(

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Allah bazen belaya musibete izin verir belayı yapan bela açacak mı diye belaya uğrayan ne kadar sabredecek diye ama ne dersek diyelim çooookkkkk zor be kardeşim çok yinede hz Ali’nin bir Bedevi’ye dediği gibi allah varmı ahiret varmı diye soruyor önüne geçip mübarek te diyorki ya varsa !!! Varsa sıkıntı büyük bu hissettiklerinden dolayı sen yine sakin ol sabret demek çok acı veriyor biliyorum ama gidecek yerimiz de yok :(
Peki sizce neden bunu yapiyor ? Sonucta ne yapacagimizi bilmiyor mu ki ? Amac ceza mi sinav mi guclendirmek mi? Ben guclendirmeye inaniyorum bisey basimiza geliyor evet ve savasarak daha da gucleniyruz ama bitmemesi yada yenilerinin eklenmesi ve ya baska birinin yaptigi hatanin cezasini odemek ? Anlayacaginiz kafamda deli sorular cevap ariyorum bazende umursamiyorum bazende kiziyorum, umursamamak en huzurlu oldugum an ama her zaman olmuyor bu