Adolf Hitler

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar Adolf Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Retro

Elit Üye
En hayret ettiğim ve vahşice saygı duyduğum yönü : Ülkenin heryerine kamplar kurdu.

Rehine kampları, toplama kampları, üreme kampları, çalışma kampları, esir kampları, işçi kampları, bilimsel araştırma kampları, kimyasal deney kampları...
Çiftçilik bile askeri kamp disiplinine tabi oldu. Disiplin ve sıkı yönetim sevdiğim için beni çekiyor bu rejim.

Bu kampları ülkedeki insan kaynağını yöneteceği bir atölye olarak gördü. Ülkeyi bir beşer fabrikasına çevirdi ve bir CEO gibi yönetti.

Saf Alman ırkını hızla geliştirmek istedi. Sanılanın aksine her yahudiyi acımasızca öldürmedi. Onların çoğunu işçi kamplarında çalıştırdı ve biyo-teknolojik araştırmalar için denek olarak kullandı. Ama homofobik biri olduğu için asıl eşcinselleri yahudilerden daha tartışmasız bir şekilde katletti. 15 binden fazla eşcinsel erkeğin sorgusuz sualsiz ölüm emrini verdi. O yüzden Hitler bastırılmış eşcinsellik yönelimi ile de itham edildi yıllar sonra.

Hergün kamplardan gelen haberlere göre hareket ediyordu. Süper asker serumu projesi onu sabırsızlandırıyordu. Belki de iktidarsızlığına bir çözüm arıyordu :p Yahudilerin çoğu da zaten sürep asker serumu enjekte edilerek öldürüldü.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Başarısız bir ressam.
Nietzche nın üstinsanının yanlış anlaşılmasının faşist bir yapılanması yaptıkları.Nietzche nın kitaplarını kız kardeşi bu yapıya sattı.Filozof un bazı aforizmaları değistirildi.Kötü insanlar yoksa Ruslar neden var gibi cümlelerle doldu.Karşı taraftan nefret ederken ona benzemenin ne kadar tehlikeli olduğu belirtilmişti.Hayvanlar çiftliği nde güç elde edince şikayet edilene benzemek örnek verilebilir.
Savaşı kaybetmesine rağmen propaganda yapısıyla füze ve uzay çalışmalarıyla hala varlığını sürdürüyor.
Merhametsiz ve vicdansız bir hayat sürmek gibi anlaşılsada nietzche nın kırbaçlanan bir ata sarılarak aklını kaybetmesi ironik.
Avrupa insanının ortadoğuda geriden gelen demokrasilerde yaşanan darbe gibi olayları anlamlandıramaması hitler zamanındaki olayları neslin hatırlamıyor olması.
Hakan gündayın Mussolini ve hitler gibi faşistlerin araba sanayisinde etkili olduğu konusunda bir cümlesi vardı.
Diktatörlerin savaş merakı her zaman geminin bir yere çarpmasına neden oluyor.Irak gibi ülkelerde darbe planları yapılması Polonya işgali Cermen ırkı yaşam alanı gibi müdahaleler...Hitler savaşı kazanmış olsaydı iyi adamdı.
Konuşmalarında vücut dilini nasıl etkin kullandığı merak konusu.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Eşcinselleri belki katletmemiştir de, içlerinde kadın ruhu aramıştır belki. Deney kurbanı olmuştur yani onlar da.

Ayrıca nazi subaylarının sözde kadını aşağı gördükleri için erkek erkeğe gizli nikahlar kıydıkları iddia ediliyor. Diğer homoseksüellerle dertleri neymiş, belli ki başka bir sebep var.

Retro

Elit Üye
Eşcinselleri belki katletmemiştir de, içlerinde kadın ruhu aramıştır belki. Deney kurbanı olmuştur yani onlar da.

Ayrıca nazi subaylarının sözde kadını aşağı gördükleri için erkek erkeğe gizli nikahlar kıydıkları iddia ediliyor. Diğer homoseksüellerle dertleri neymiş, belli ki başka bir sebep var.

Bilindiği gibi Hitler'in çok başarılı bir propoganda kalemi vardı: Joseph Goebbels !
Adam tarihe geçti ve uyguladığı yöntemler okullarda propoganda, algı bilimi ve toplum mühendisliği olarak okutuluyor.

Belki de Hitler, düşmanları tarafından bir karşıt propoganda malzemesi olarak itibarsızlaştırılmak istenmiş te olabilir.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Amfetamin arkadaşlar o.Yahudi toplama kampında öylesine vermişler.Doktor da bu mahkum 24 saatten fazla yemeden içmeden işkenceli vücutla kar soğugunda nasıl yaşadı diye bakınca anlaşılmış.Askerlerde kullanmışlar sonrasında.
Cesaret hapı olarak Suriye ordusu ve terör gruplarıda kullanıyor.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Amfetamin arkadaşlar o.Yahudi toplama kampında öylesine vermişler.Doktor da bu mahkum 24 saatten fazla yemeden içmeden işkenceli vücutla kar soğugunda nasıl yaşadı diye bakınca anlaşılmış.Askerlerde kullanmışlar sonrasında.
Cesaret hapı olarak Suriye ordusu ve terör gruplarıda kullanıyor.
Ehehehehehe hehehe... 24 saat ne ki? Ben kız halimle yemeden içmeden uyumadan 96 saat durabiliyorum. Gelsin bana işkence yapsın, bekliyorum.

Cesaret hapı captagon değil mi? Bu arada ben herhangi madde kullanmıyorum. Yalnızca devamlı Teheccüd kılıp visal orucu tutan biriyim. Bu yüzden gençlerin denemesini tavsiye etmem.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Ehehehehehe hehehe... 24 saat ne ki? Ben kız halimle yemeden içmeden uyumadan 96 saat durabiliyorum. Gelsin bana işkence yapsın, bekliyorum.

Cesaret hapı captagon değil mi? Bu arada ben herhangi madde kullanmıyorum. Yalnızca devamlı Teheccüd kılıp visal orucu tutan biriyim. Bu yüzden gençlerin denemesini tavsiye etmem.
Bilmiyorum.Aslında bir çay yazacaktım da özendirmeden çekindim.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Arkadaşlar Adolf Hitler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bence sadece bir kuklaydı. Başkaları tarafından yönlendirilen, anlamını bile bilmediği fikirleri savunan. Partinin başına geçecek birisi lazımdı, bir tür fal bakarak Onu sectiler. İsmi ve doğduğu köyle alakaliymis sanırım, bir yerde okumuştum ama hatirlayamiyorum. Kulak cinlerinin haber verdiği bir şeyler, seçilecek kişinin özellikleriyle ilgili. Onu sözde karizmatik bir lider haline getirip kullandılar, kendi kimlikleri ifşa olmasın diye onu ön plana çıkardılar yani. İşleri bitince de öldürdüler. Esas perde arkasındakiler kimlerdi, onu bilmek gerekiyor.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Nazi partisini destekleyen insanlar da ölümsüzlük, ebedi gençlik gibi birtakım hayallerle kaldırılmıştı bence. Yoksa Hitler'i ilah ya da halife gibi göreceklerini hiç sanmıyorum. Herkes kendi çıkarı pesinde, bu her zaman böyledir. Bu yüzden Avrupa'nın göbeğinde onca soykırıma göz yumuldu, birileri ölürken birileri ölümsüz olsun diye. Yoksa kalabalıklar göz yummasaydı, öyle büyük kiyimlar söz konusu bile olamazdı. Kralları bile halklar başa getirir, yine aynı halklar memnun kalmadıkları anda alaşağı ediverir. Hele Avrupalılar, şehir meydanlarında krallarını yöneticilerini linç etmeleriyle meşhurdur.

ZeytinVeSu

Kayıtlı Üye
İş
...Yaradılış MuHafızı...
Nazi partisini destekleyen insanlar da ölümsüzlük, ebedi gençlik gibi birtakım hayallerle kaldırılmıştı bence. Yoksa Hitler'i ilah ya da halife gibi göreceklerini hiç sanmıyorum. Herkes kendi çıkarı pesinde, bu her zaman böyledir. Bu yüzden Avrupa'nın göbeğinde onca soykırıma göz yumuldu, birileri ölürken birileri ölümsüz olsun diye. Yoksa kalabalıklar göz yummasaydı, öyle büyük kiyimlar söz konusu bile olamazdı. Kralları bile halklar başa getirir, yine aynı halklar memnun kalmadıkları anda alaşağı ediverir. Hele Avrupalılar, şehir meydanlarında krallarını yöneticilerini linç etmeleriyle meşhurdur.
Bence onların çabası daha çok maddi/dünyevi bir ölümsüzlük ve gençlik arayışıydı.

Onların arayışı Yaradanı aramak değildi.Yaradana meydan okumaktı.

Bu sebeple cesetlerini mumyalatmışlardı hani ilerde genetik bilimi geliştiğinde dirilebileceklerini kanıtlamak için.

Ne yazık ki gemileri kızıldeniz de battı.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Bence onların çabası daha çok maddi/dünyevi bir ölümsüzlük ve gençlik arayışıydı.

Onların arayışı Yaradanı aramak değildi.Yaradana meydan okumaktı.

Bu sebeple cesetlerini mumyalatmışlardı hani ilerde genetik bilimi geliştiğinde dirilebileceklerini kanıtlamak için.

Ne yazık ki gemileri kızıldeniz de battı.
Öncelikle birbirlerine saygıları ve inançları yok. Ölenleri için o artık aramızdan ayrıldı deyip, Algida makinesinin fişini çekiveriyorlar hemen.

cortana

Kayıtlı Üye
Okült bir deney yapmaya çalıştığını düşünmekteyim. Svastikanın kullanımı, Thule cemiyeti ve Rudolf von Sebottendorf‘la olan bağlantıları bunu destekler nitelikte, üzerine derin düşünmeler ve okumalar yapılırsa belki bir kısmı deşifre edilebilir, kim bilir.

Roses and Corbeu

Kayıtlı Üye
Dünya tahayyülü kendinden daha güçlü arzulara sahip kimseler için uygun bir zemin sağlıyordu, yeterince istememiş.

Efgan

Kayıtlı Üye
En hayret ettiğim ve vahşice saygı duyduğum yönü : Ülkenin heryerine kamplar kurdu.

Rehine kampları, toplama kampları, üreme kampları, çalışma kampları, esir kampları, işçi kampları, bilimsel araştırma kampları, kimyasal deney kampları...
Çiftçilik bile askeri kamp disiplinine tabi oldu. Disiplin ve sıkı yönetim sevdiğim için beni çekiyor bu rejim.

Bu kampları ülkedeki insan kaynağını yöneteceği bir atölye olarak gördü. Ülkeyi bir beşer fabrikasına çevirdi ve bir CEO gibi yönetti.

Saf Alman ırkını hızla geliştirmek istedi. Sanılanın aksine her yahudiyi acımasızca öldürmedi. Onların çoğunu işçi kamplarında çalıştırdı ve biyo-teknolojik araştırmalar için denek olarak kullandı. Ama homofobik biri olduğu için asıl eşcinselleri yahudilerden daha tartışmasız bir şekilde katletti. 15 binden fazla eşcinsel erkeğin sorgusuz sualsiz ölüm emrini verdi. O yüzden Hitler bastırılmış eşcinsellik yönelimi ile de itham edildi yıllar sonra.

Hergün kamplardan gelen haberlere göre hareket ediyordu. Süper asker serumu projesi onu sabırsızlandırıyordu. Belki de iktidarsızlığına bir çözüm arıyordu :p Yahudilerin çoğu da zaten sürep asker serumu enjekte edilerek öldürüldü.
Sen nasıl Allah’tan korkmaz bir A**sın.