İncil 4 kitabın manası

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
İsayı takip edip sevgi verilmişlerin notları.

İsa=>Rab kurtarır

İsrail=>Güreşir

Moşa(musa)=>Tutup çıkarmak

İsa deneniyor.Luka 4:1-13

Ayartıcı yaklaşıp,’Tanrının Oğluysan ,söyle şu taşlar ekmek olsun.’dedi

İsa ona şu karşılığı verdi:’İnsan yalnız ekmekle yaşamaz,Tanrı’nın ağzından çıkan her sözle yaşar’diye yazılmıştır.’

İblis ‘Yere kapanıp bana taparsan,bütün bunları sana vereceğim’dedi.

İsa ona şöyle karşılık verdi:’Çekil git şeytan!’Tanrın Rabbe tapacak,Yalnız O’na kulluk edeceksin’diye yazılmıştır.’

Gerçek Mutluluk Luk.6:20-23

‘Ne mutlu ruhta yoksul olanlara!

Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır.

Ne mutlu yaslı olanlara!

Çünkü onlar teselli edilecekler.

Ne mutlu yumuşak huylu olanlara!

Çünkü onlar yeryüzünü miras alacaklar.

Ne mutlu doğruluğa acıkıp susayanlara!

Çünkü onlar doyurulacaklar.

Ne mutlu merhametli olanlara!

Çünkü onlar merhamet bulacaklar.

Ne mutlu yüreği temiz olanlara!

Çünkü onlar Tanrı’yı görecekler.

Ne mutlu barışı sağlayanlara!

Çünkü onlara Tanrı oğulları denecek.

Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere!

Çünkü Göklerin egemenliği onlarındır.

‘Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri,yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size!Sevinin,sevinçle çoşun!Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür.Sizden önce yaşayan peygamberlere de böyle zulmettiler.’

Öfke ve Cinayet Luk.13:34-35

‘Atalarımıza, ‘Adam öldürmeyeceksin.Öldüren yargılanacak’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,kardeşine öfkelenen herkes yargılanacaktır.Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse,Yüksek Kurul’da yargılanacaktır.Kim kardeşine ahmak derse,cehennem ateşini hak edecektir.

Zina ve Boşanma

‘Zina etmeyeceksin’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,bir kadına sehvetle bakan her adam,yüreğinde o kadınla zina etmiş olur.Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa ,onu çıkar at.’

Adolf Friedrich Nietzsche bu bölümü deccal kitabında işlemiş.Mantıksız olduğunu söylemiştir.

Göz Göz,Dişe Diş Luk.6:29-30

Kötüye karşı direnmeyin.Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin.

Düşmanlarınızı Sevin Luk.6:27-28,32-36

‘Komşunu seveceksin,düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,düşmanlarınızı sevin,size zulmedenler için dua edin.’

‘Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz,ne ödülünüz olur?’

Yoksullara Yardım

Doğruluğunuzu insanların gözü önünde gösteriş amacıyla sergilemekten kaçının.Yoksa göklerdeki Babanızdan ödül alamazsınız.

Siz sadaka verirken,sol eliniz sağ elinizin ne yaptığını bilmesin.

Dua Luk.11:2-4

Dua ettiğiniz zaman ikiyüzlüler gibi olmayın.Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin köşe başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar.

‘Başkalarının suçlarını bağışlarsanız , göksel Babanız da sizin suçlarınızı bağışlar.’

Başkasını Yargılamayın Luk.6:37-38,41-42

‘Başkasını yargılamayın ki ,siz de yargılanmayasınız.

Tanrı’dan Dileyin Luk.11:9-13

‘Dileyin size verilecek:arayın,bulacaksınız:kapıyı çalın,size açılacaktır.Çünkü her dileyen alır,arayan bulur,kapı çalana açılır.’

Sirius-B-MaveRa

Kayıtlı Üye
İsayı takip edip sevgi verilmişlerin notları.

İsa=>Rab kurtarır

İsrail=>Güreşir

Moşa(musa)=>Tutup çıkarmak

İsa deneniyor.Luka 4:1-13

Ayartıcı yaklaşıp,’Tanrının Oğluysan ,söyle şu taşlar ekmek olsun.’dedi

İsa ona şu karşılığı verdi:’İnsan yalnız ekmekle yaşamaz,Tanrı’nın ağzından çıkan her sözle yaşar’diye yazılmıştır.’

İblis ‘Yere kapanıp bana taparsan,bütün bunları sana vereceğim’dedi.

İsa ona şöyle karşılık verdi:’Çekil git şeytan!’Tanrın Rabbe tapacak,Yalnız O’na kulluk edeceksin’diye yazılmıştır.’

Gerçek Mutluluk Luk.6:20-23

‘Ne mutlu ruhta yoksul olanlara!

Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır.

Ne mutlu yaslı olanlara!

Çünkü onlar teselli edilecekler.

Ne mutlu yumuşak huylu olanlara!

Çünkü onlar yeryüzünü miras alacaklar.

Ne mutlu doğruluğa acıkıp susayanlara!

Çünkü onlar doyurulacaklar.

Ne mutlu merhametli olanlara!

Çünkü onlar merhamet bulacaklar.

Ne mutlu yüreği temiz olanlara!

Çünkü onlar Tanrı’yı görecekler.

Ne mutlu barışı sağlayanlara!

Çünkü onlara Tanrı oğulları denecek.

Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere!

Çünkü Göklerin egemenliği onlarındır.

‘Benim yüzümden insanlar size sövüp zulmettikleri,yalan yere size karşı her türlü kötü sözü söyledikleri zaman ne mutlu size!Sevinin,sevinçle çoşun!Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür.Sizden önce yaşayan peygamberlere de böyle zulmettiler.’

Öfke ve Cinayet Luk.13:34-35

‘Atalarımıza, ‘Adam öldürmeyeceksin.Öldüren yargılanacak’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,kardeşine öfkelenen herkes yargılanacaktır.Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse,Yüksek Kurul’da yargılanacaktır.Kim kardeşine ahmak derse,cehennem ateşini hak edecektir.

Zina ve Boşanma

‘Zina etmeyeceksin’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,bir kadına sehvetle bakan her adam,yüreğinde o kadınla zina etmiş olur.Eğer sağ gözün günah işlemene neden olursa ,onu çıkar at.’

Adolf Friedrich Nietzsche bu bölümü deccal kitabında işlemiş.Mantıksız olduğunu söylemiştir.

Göz Göz,Dişe Diş Luk.6:29-30

Kötüye karşı direnmeyin.Sağ yanağınıza bir tokat atana öbür yanağınızı da çevirin.

Düşmanlarınızı Sevin Luk.6:27-28,32-36

‘Komşunu seveceksin,düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz.Ama ben size diyorum ki,düşmanlarınızı sevin,size zulmedenler için dua edin.’

‘Eğer yalnız sizi sevenleri severseniz,ne ödülünüz olur?’

Yoksullara Yardım

Doğruluğunuzu insanların gözü önünde gösteriş amacıyla sergilemekten kaçının.Yoksa göklerdeki Babanızdan ödül alamazsınız.

Siz sadaka verirken,sol eliniz sağ elinizin ne yaptığını bilmesin.

Dua Luk.11:2-4

Dua ettiğiniz zaman ikiyüzlüler gibi olmayın.Onlar, herkes kendilerini görsün diye havralarda ve caddelerin köşe başlarında dikilip dua etmekten zevk alırlar.

‘Başkalarının suçlarını bağışlarsanız , göksel Babanız da sizin suçlarınızı bağışlar.’

Başkasını Yargılamayın Luk.6:37-38,41-42

‘Başkasını yargılamayın ki ,siz de yargılanmayasınız.

Tanrı’dan Dileyin Luk.11:9-13

‘Dileyin size verilecek:arayın,bulacaksınız:kapıyı çalın,size açılacaktır.Çünkü her dileyen alır,arayan bulur,kapı çalana açılır.’
Bir kişi'de çıkıp;Meryem,İsa sisteme sokulmuş virüs olabilir mi? acaba diye sormuyor enteresan...

Retro

Kayıtlı Üye
Genelleme yaparsak tüm dinler kavmin epigenetik bir eksikliğine vurgu yaparak ilk emri belirlemiștir.

Tevrat - ilk emir : yaşat!
Bizden olmayan hayvandır. Bize zimmetlidir. Bizim güdümüzdedir, ister yok ederiz ister sömürürüz demesinler diyedir. Bugün bu emre uysalardı fonlama sisteminde roșçiltlerin elini öpüp başımıza koyardık.

İncil - ilk emir : sev!

Bugün hristiyanlar analitik düşünme dolayısı ile sol beyinli oldular. Batı felsefesi mantık çıkmazı üzerine kuruldu. Vicdanlarını kullanamayan, bilimsel olarak hayata darvinist bakan, dolayısı ile de koşulsuz sevgiyi beynen ișleyemeyen bir hale geldiler.

Kuran - Oku!
Sevme kodları çalışır ortalama bir Müslümanın, yaşat emrinin kodları da çalışır. Bunlarda bir sorun yok.
Depremlerde bile bağış rekoru kırdık.

Ama çok saf ve kandırılmaya, oyuna getirilmeye, dünyada olup biteni anlamamaya çok müsaitiz.

O yüzden oku diyor. İslam son din, ilim yahudilerde ve hristiyanlarda binlerce yılda birikti. Müslüman çok yeni daha. Olayları ve orijini anlasın diye resmen ayetle dünya tarihi ve kozmik tarih ona özetlenmiș ama anlamamakta (okumamakta) ısrar ediyor.

Son düzenleme:

Sirius-B-MaveRa

Kayıtlı Üye
Genelleme yaparsak tüm dinler kavmin epigenetik bir eksikliğine vurgu yaparak ilk emri belirlemiștir.

Bizden olmayan hayvandır. Bize zimmetlidir. Bizim güdümüzdedir, ister yok ederiz ister sömürürüz demesinler diye. Bugün bu emre uyan roșçiltlerin elimi öpüp başımıza koyardık.

Bugün hristiyanlar analitik düşünme dolayısı ile sol beyinli oldular. Batı felsefesi mantık çıkmazı üzerine kuruldu. Vicdanlarını kullanamayan, bilimsel olarak hayata darvinist bakan, dolayısı ile de koşulsuz sevgiyi beynen ișleyemeyen bir hale geldiler.

Kuran - Oku!
Sevme kodları çalışır ortalama bir Müslümanın, yaşat emrinin kodları da çalışır. Bunlarda bir sorun yok.

Ama çok saf ve kandırılmaya, oyuna getirilmeye, dünyada olup biteni anlamamaya çok müsaitiz.

O yüzden oku diyor. İslam son din, ilim yahudilerde ve hristiyanlarda binlerce yılda birikti. Müslüman çok yeni daha. Olayları anlasın diye resmen ayetle dünya tarihi ona özetlenmiș ama anlamakta (okumamakta) ısrar ediyor.
Oku ile yaratılmış OL'anı...
Mikrodan,makroya...
Makro'dan,mikroya...
Bu doğrultu üzre Oku denmiş...
Ulaşmak için,fırtanalara dalıp çıkan...
Oku'nun gerekliliğini yerine getiren(Arife Din Yok'tur.) Sevgin'in sisteme sızdırılmış bir virüs olduğunu,Şefkât'in kuşatân ve kapsayan olduğunu...
Hâkikat'in Hâk boyutun'da ise Saĥiplenme olarak kendin'i gösterdiğini,Oku gereği keşfi ile...
Sevgi;Arzu ve Hayvani içgüdüler doğrultusun'da sisteme kalp boyutunda,sızdırılmıs gizli bir ajan olarak kendini gösterir...
OL'an'a karşı beslenir,OL'mayana Nefret olarak geçirir...
Dual'in içindeki en büyük truva atıdı'dır,diyebilirz...
🌹

hamit43

Kayıtlı Üye

Bizden olmayan hayvandır. Bize zimmetlidir. Bizim güdümüzdedir, ister yok ederiz ister sömürürüz demesinler diyedir. Bugün bu emre uysalardı fonlama sisteminde roșçiltlerin elini öpüp başımıza koyardık.

Kuran - Oku!

O yüzden oku diyor. İslam son din, ilim yahudilerde ve hristiyanlarda binlerce yılda birikti. Müslüman çok yeni daha. Olayları ve orijini anlasın diye resmen ayetle dünya tarihi ve kozmik tarih ona özetlenmiș ama anlamamakta (okumamakta) ısrar ediyor.
Size nasıl ulaşabilifim

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Aklıma kadıköyde gülümseyerek üzerime gelen ve biz dostuz diyerek elime incil tutuşturan çekikler geldi. Konudan bağımsız olarak soruyorum hristiyan mısınız?

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Güvenlik nedeniyle cevap veremeyeceğim.Normalde maskeyle dolaşıyorum.Bana hep fazla samimiyet tez ayrılık getirir dediler.Ben samimiyeti yakınlık anlıyordum.
Bir kaç Cinle konuştum.Başkalarının içindilerdi.İnsanları kazanmak önemli dediler.Eğer insanları kazanmaya çalışmazsan ayrılık sorun olur dediler.Bu adamlar bunlara değer veriyor belki faydalanırlar diye eklediler.Eskiden bir yorum yazıcam diye sözümde vardı,iyi oldu.
Arkadaş İsa hristiyanlık virüs olabilir yazmış.Dini değerlere hakaret ayrıştırmadan sorun yaşayabilir.

Sirius-B-MaveRa

Kayıtlı Üye
Iııyyyy....

Yetkililer açıklama ekibi gönderebilir mı acaba?
Etmesin üs
Güvenlik nedeniyle cevap veremeyeceğim.Normalde maskeyle dolaşıyorum.Bana hep fazla samimiyet tez ayrılık getirir dediler.Ben samimiyeti yakınlık anlıyordum.
Bir kaç Cinle konuştum.Başkalarının içindilerdi.İnsanları kazanmak önemli dediler.Eğer insanları kazanmaya çalışmazsan ayrılık sorun olur dediler.Bu adamlar bunlara değer veriyor belki faydalanırlar diye eklediler.Eskiden bir yorum yazıcam diye sözümde vardı,iyi oldu.
Arkadaş İsa hristiyanlık virüs olabilir yazmış.Dini değerlere hakaret ayrıştırmadan sorun yaşayabilir.
İsevilik desey'dim doğru idin...
🫡

Retro

Kayıtlı Üye