Van depremi aslında saldırımı ..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bence gayet olağan bana mantıklı geldi. Japonya'da ki depremin zaten oyun olduğunu düşünüyordum ama burda tek düşündüğüm neden Van? Neden İstanbul değil? Bu düşünmeme neden oluyor.
Üye soruyor: Neden Van?

Cahil kesimleri hedef alıyolar başka bir video da öyle gördüm isterseniz onuda atabilirim oraya cahil kesimler nufusu belli bir sayının altında olan yerleri..
Bu cevabınız.

yo yo beni yanlış anladınız özür dilerim bi yukarıdaki video da diyolar. ben demiyorum özür dilerim yinede ama video da öyle diyo
Yani bu videoyu örnek vermeniz Van'ın nüfusu az ve cahil olmasına bağlamanız gibi algılanıyor. Bu arada Van, Türkiye'nin 20. büyük ilidir nüfus bakımından, yani daha küçük yerler de var.

mehmet970

Kayıtlı Üye
Peki özür dilerim yanlış anlaşıldım efendim :( bir daha kine daha dikkatli olurum

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Düşünerek ve gerçekten söylemeye değer birşeyimiz var ise konuşsak daha iyi olacak... İnsanların bilgi durumunu yaşadıkları şehire göre mi değerlendiriyoruz. Asıl bu cehalettir...

Perina

Banlı Kullanıcı
Bu insanlarla savaşacak kadar önemseyecekmiyiz yani?!..Çirkinlikleriyle başbaşa bırakıp biz insan olacağız..Çirkinleştirdikleri dünyayı geri alıp cennete çevireceğiz inşallah..

Perina

Banlı Kullanıcı
Neyle güzewlleşecekse öyle güzelleşecek..Çirkinleştiren her neyse gitmeli artık dünyamızdan..Bunun zamanı geldide geçiyor bile..Diyelim ki ışık doğru olanb..O gelşsin..Yda nur doğru olan o gelsin..Ya da herikisi yada daha çok doğru mu var..O halde hepsi gelsin de güzelleşsin artık şu dünya çok yorulduk artık!..

Ama şu da var:Bu dünyayı yaratan ewn son sözü söylecek makamdır!..O ne doğru ne yalnış bilir..Bizi doğru yola ilet Yüce Yaratıcı!..Doğruları gönder,çok ihtiyacımız var görüyorsun..Yorukduk biz,çok yorulduk.......

La-edri

Kayıtlı Üye
Bence Amerika'yi gözünüzde cok büyütüyorsunuz...

Perina

Banlı Kullanıcı

Şuan ki belaların en büyükleri Amerika yaratıyor sanırım.Yani son aylarda okuduğum tüm bilinçlenme yazılarının odak noktasıydı Amerika..Ve işin acı tarafı pek çok insan hala bilinçsiz.Dünyada dönen oyunların farkında olmadığımız gibi buna paranoya diyenlerimizde var.Yada hafife alan.

Ama dediğim gibi şu da var:Evet küçük Amerika.İnsanlarla oyun oynayan bir ülke hatta insan zaten küçüktür öyle değil mi?

S

SoNoL

Sizi tüm yüreğimle alkışlıyorum,yok cahillikti,yok savaşa savaştı,yok kana kandı.Hey mabet sakinleri bumudur sevgimiz ,evrenselliğimiz,bumudur Allaha inancımız? Kuran-Kerim de dil, din ,ırk ayrımı varmıdır.Dil,din,ırk ayrımı olamayan bir dünya düşlüyorum...çok mu ütopik geldi.Haydi buyrun hep birlilkte evrene mesaj yollayalım,sitenin amacı evrene mesajlar yollamak.olumlamak.En öenemlisi birbirimizi tüm evreni sevmek.İstemezsenizde üç beş karıştırıcıya inat hepinizi seviyorum.

Perina

Banlı Kullanıcı
Sizi tüm yüreğimle alkışlıyorum,yok cahillikti,yok savaşa savaştı,yok kana kandı.Hey mabet sakinleri bumudur sevgimiz ,evrenselliğimiz,bumudur Allaha inancımız? Kuran-Kerim de dil, din ,ırk ayrımı varmıdır.Dil,din,ırk ayrımı olamayan bir dünya düşlüyorum...çok mu ütopik geldi.Haydi buyrun hep birlilkte evrene mesaj yollayalım,sitenin amacı evrene mesajlar yollamak.olumlamak.En öenemlisi birbirimizi tüm evreni sevmek.İstemezsenizde üç beş karıştırıcıya inat hepinizi seviyorum.

Ben burada savaşalımdiyen tek üye gördüm..Başka kimse savaş istemedi ki..Sadece gerçekleri görme konusunda,uyanmamız konusunda bir ısrar var hepsi bu:)

S

SoNoL

Sevgili perina bu deprem uzmanlarının her deprem konusunda bas bas bağırdı bir olaydı,ha uyanacaksa devletimiz,kızılay uyanmalı, her şeyi son raddeye bırakmamalı.Ülkemiz hareketli bir deprem kuşağında,şimdide doğudan batıya kayan bir fay hattından sözedliyor.Aman dikkat diyorlar ve il il sıralıyorlar.Sırada yina bolu,erzurum,elazığ.kocaeli,adıyaman,muş var diyorlar.Uyanması gereken yetkililer.

Perina

Banlı Kullanıcı
Sevgili perina bu deprem uzmanlarının her deprem konusunda bas bas bağırdı bir olaydı,ha uyanacaksa devletimiz,kızılay uyanmalı, her şeyi son raddeye bırakmamalı.Ülkemiz hareketli bir deprem kuşağında,şimdide doğudan batıya kayan bir fay hattından sözedliyor.Aman dikkat diyorlar ve il il sıralıyorlar.Sırada yina bolu,erzurum,elazığ.kocaeli,adıyaman,muş var diyorlar.Uyanması gereken yetkililer.

Ya o komple teorileri doğruysa?O zaman asıl mesele anlaşılacaktır..Ah bizim talihsiz devletimiz:(Kopmlolorla dolu tarihimiz!:(

S

SoNoL

Komplo teorilir her zaman olacaktır,ama herşeyde de komplo ararsak ciddi anlamda psikoljimiz bozulur.Paranoyak bir toplum olur çıkarız.Sevgiyle kalın.

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Komplo teorilir her zaman olacaktır,ama herşeyde de komplo ararsak ciddi anlamda psikoljimiz bozulur.Paranoyak bir toplum olur çıkarız.Sevgiyle kalın.

Katılıyorum...
İkincisi varsayalım bahsedilen herşey doğru. Sonuç? Yani bu konuda ne yapmayı düşünüyoruz?
Biri gelip "Bravo olayı çözdünüz, tebrik ederiz çok uyanıksınız." diyip bize madalya mı takacak?
Sağlıklı bir toplum olabilirsek ve öncesinde de sağlıklı bir birey olmayı başarabilirsek, iyi birşeyler yapıp yararlı olabilirsek, bunları hiçbiri olmayacak zaten.

Perina

Banlı Kullanıcı
Katılıyorum...
İkincisi varsayalım bahsedilen herşey doğru. Sonuç? Yani bu konuda ne yapmayı düşünüyoruz?
Biri gelip "Bravo olayı çözdünüz, tebrik ederiz çok uyanıksınız." diyip bize madalya mı takacak?
Sağlıklı bir toplum olabilirsek ve öncesinde de sağlıklı bir birey olmayı başarabilirsek, iyi birşeyler yapıp yararlı olabilirsek, bunları hiçbiri olmayacak zaten.

Aslında bunlarada katılıyorum ama yinede etrafımızdaki komplolardan haberimiz olmalı..Olur ya tuzaklarına düşebiliriz..Hani denir ya su uyur düşman uyumaz diye.Aynı öyle..Bileceğiz,tedbir alacağız ama daha çok da yoklarmış gibi davranıp sakin ve mutlu yaşayacağız:)Ve tabi biz deen azonlkarkadar çalışacağız.Tabi bizim çalışmamız iyilik için olacak:)

**

Ve şu alıntıyı da göndermek istiyorum bu konuyla ilgili:

Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanı Demir Akın, Van depreminin şu ana kadar yaşanan depremlere benzemediğini söylüyor
Van'da yıkılan ve ağır hasarlı binaların, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndaki (AFAD) uydu izleme sistemleri ile 12 saatte tespit edildi. Deprem Dairesi Başkanlığı Deprem Risk Yönetimi Çalışma Grubu Başkanı Demir Akın, Van depreminin Türkiye’nin şu ana kadar yaşadığı depremlere benzemediğini belirterek, “Bu deprem bizi şaşırttı. Burada yeryüzünde iz bırakmayan kör bir fay var. Öyle bir cinayet düşünün ki yani cinayet mahalinde çok az bir iz bulabiliyorsunuz. Arkadaşlar bölgede santim santim dolaştılar ama bu fayın kırılmasıyla ilgili izleri doğrudan doğruya bulamadılar. O yüzden bir gariplik var” dedi.(alıntı)

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
kıyamete yakın bir sarsıntı yada onun gibi birşeyle zincir kopacak iki dağ arasından yecüc ve mecüc çıkacak

turco

Kayıtlı Üye
ibrahim suresi 46. Ayeti okumanızı tavsiye ederim...

Onlar gerçekten tuzaklarını kurmuşlardı. Tuzakları yüzünden dağlar yerinden oynayacak olsa bile, tuzakları Allah katındadır (Allah onu bilir).