Zengin olmak

slytherinnn

Kayıtlı Üye
Acaba ruhani yollardan zengin olmak mümkün mü yada ruhunu şeytana satıp para şöhret kazanılmaz mı cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ruh size ait değil ki Yaratıcıya ait, satamazsınız, şeytani varlıklarla işbirliği yapıp zengin olanlar var, ama herkes değil benim büyücüm hala bordrolu işte çalışıyor zengin olsa o olurdu ömrünü adadı bu kutsal(!) yollara..

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Zenginlik bir enerjidir.Zenginligi kendine celp edebilirsin.Bir çok farklı yol ile.Kuran Kerim üzerinde baz alırsak.Ya Ganiyy Ya Muğni mesela Allah en zengindir.Diledigini zengin eder manasında.Bu esmalarin ebcedi yüksek çok zikir edersen etkileşim olur.Bir de sürekli yapman lazım.Yani vird devamlı zikir.Vakia süresi mesela zenginlik suresi olarak geçer.Bunlar zenginliği celp eder.Birde senin yeteneğine azimine devamlılığına bağlı.O enerjiyi sürekli aktive etmen lazım.Zamanla bereketini görürsün.Ummadiğin yerden yorulmadan rızık kapısı açılir.Havass kitapların bu tür uygulamalara devam edenleri Zenginlik zümresine yazılır diye geçiyor.Önemli olan devamlılık enerjiyle bağlanti.

karatay

Kayıtlı Üye
Şan, şöhret zenginlik elbette bu tür yollarla elde edilebilir fakat mesele karşılığında ne verebilirsin? İşe yarar bir mevkiin varmı veya işe yarar bir topluluğun? Çulsuz ve tembele hiçbir yöntemle zenginlik verilmez 😛 Olasılık dahilinda rastgelebilir fakat o halde bile elinden kayar gider her ihtimalde...

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Doğru zamanda doğacaksın,
Zengin bir ailen olacak,
İyi bağlantıların olacak,
Odaklandığın şeye para yatırımı ve zihinsel efor yatırımı yapacaksın,
Zamanını harcadığın şey günün sonunda "çok önem arz edecek" şekilde talep edilen olması gerekecek.
Yani sen o talep edilen işin aranılan adamı olacaksın.
Geleceği okuyabilen bir girişimci olmak gerek yani.

Dünyadaki zenginlerin genel nitelikleri bu şekilde imiş. Yani işin özü zenginsen zenginsin. Öyle duayla olsaydı. Kim bu halde olurdu. Öyle bir dua olsaydı kim paylaşırdı. Öyle bir duayı yapan adamın burada ne işi var.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Hz.Suleyman dua ile dünyaya hüküm etti.Duanin enerjisine inanmayınin parapsikoloji sitesinde ne işi var.
Biz Hz Süleyman mıyız :)
Dua ile çok zor.. tanıdığım zenginlerin çoğu aileden zengin, mesela miras kalan tarlaları değerlenince apartman karşılığı veriyorlar, bugün bir arkadaşımın zengin tanıdığının başkalarının mallarına nasıl çöktüğünü öğrendim.. ya çok başarılı aranılan biri olacaksın yaptığın işte, tabi iyi kazandıran bir iş olacak, yada varlıklardan destek alacaksın, yada aile yoluyla.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ben akılcı yolu seçtim. Tavsiye ettim. Hadi madem konuyu uzattık insanların parmaklarını kaydırdıklarına değer bir paylaşım yapayım.
Hz. Hızır çağırma duası ve öncesinde yapılması gereken duaları yap. Tevbe, zikir, vs.
Sabah olmadan geliyor. Sorunu bir sürü duaları okurken hep içinden geçir. Mümkünse içinde ya çok büyük bir sevgi ya da büyük bir çaresizlik olmak zorunda. Kalbinle sormazsan gelmez.
İki kere denendi ve gerçekleşti sürekli yapma. En yoğun olduğunda yap.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Hz.Hizir insanın hiç beklemediği bir anda gelir.O da çok özel bir olacaksın ve çok ihtiyaç sahibi olacaksın.Zaten kendisi sistemi kontrol eden biri.Şeytani sistemi engelleyerek sistemde değişiklik yaratıyor.Ben açıkçası bir çok olayın arkasıda Hz.Hizirin olduğunu düşünüyorum.Gelecekte zaman yolculuğu imkanına sahip olan biri ve sistemin akışıni sürekli degiştirebiliyor.Katimizdan ilim verdiğimiz bir kul.Sadece şuana değil bütün zamanlara peygamberlerin hayatlarına etki ediyor.Zaman Paradoksu...

Magnus357

Banlı Kullanıcı
@Rhea Dünyanin en zengin insanlarıyla bile hz.Suleyman arasında uçurum var.Ama eminim çoğu Hz.Suleymani örnek alıyordur.Neye meyil edersen ona dönüşürsun.Örnek almak insana çok şey katacaktır.Ezoterik örgütler majikal sistemi kullanarak zenginleşiyorlar.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Acaba ruhani yollardan zengin olmak mümkün mü yada ruhunu şeytana satıp para şöhret kazanılmaz mı cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum
dostum bu Amerikan filmlerinin, senaristlerinin, yapımcılarının ortaya attığı bir kavram. Ruhunu şeytana satamazsın, çünkü o ruh sana ait değil.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Rhea Dünyanin en zengin insanlarıyla bile hz.Suleyman arasında uçurum var.Ama eminim çoğu Hz.Suleymani örnek alıyordur.Neye meyil edersen ona dönüşürsun.Örnek almak insana çok şey katacaktır.Ezoterik örgütler majikal sistemi kullanarak zenginleşiyorlar.
İşte Hz Süleyman büyü yapmadı ama onlar büyü yaparak zengin oluyor, tabi bunlar sıradan basit büyüler değil, varlıkların en güçlüleriyle işbirliği içindeler. Biz Hz Süleyman gibi bir duamızla zengin, ünlü vb olamayız, onun ağzı farklı enerjisi farklı yani..

Retro

Kayıtlı Üye
@Rhea Dünyanin en zengin insanlarıyla bile hz.Suleyman arasında uçurum var.

Hz. Süleyman zaten dünyanın sahibi, haliyle tüm yer altı kaynaklarının sahibi.

Zenginlere zenginliklerini bağışlayan malik.

72 çeşit demondan bir kaçı zenginik, nam, ün, zafer ișleri için itme gücü yapar. Bu demonlar yeryüzü işlerini yöneten ifrit krala tabidir. İște o ifriti, hz. Süleyman yakalayıp dizinin dibinde sürgün ediyor.

Şimdi bu şu demek, zenginlik hz. Süleymanın kendi imkanlarını ve sahip olduklarını koruması noktasında çaresizdir. Zengin biri meydan olursa bunu serveti ile öder.

Sebe halkı hz. Süleyman onları bağışlıyor diye varlık buluyor. Sonradan melikenin kalbini fetetme yolu ile evleniyorlar o ayrı.

Bugün yahudiler o gücü yakaladılar. Baronlar bize göre zengin, ama onlara göre para diye bisey yok😃 para üstüne büyü yapılmış kağıt. Bu büyüyü aşmadan zenginlik biraz zor gelir insana.

Ama eminim çoğu Hz.Suleymani örnek alıyordur.

Yahudiler hz. Süleymanı büyücü kral olarak görür. O yönü ile örnek alırlar. 72 demonla neredeyse akraba oldular da denebilir bazı kaynaklara göre.

Ama Müslüman hz. Süleymanı olduğu gibi örnek alırsa bolluk ve zenginliğe doğal yolla ulaşabilir.

Sonuçta Allah Müslümana mülk sahibi olmayı, çok çok zengin olmayı helal kıldığını, bunun bir kısıtlayıcı inanç olmaması gerektiğini vurgulamıştır. Sırf bu bile bir Müslüman için itici iç güç olmalıdır.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bunu çoğu insan merak etmiştir ama neden zengin olmak istediğinize dair sebepleriniz var mı kendi içinizde?Para,ün,şöhret üçlüsü birbirine bağlı olan kaderler var ama nasıl?Bir insan işini aşkla yapıyordur,para ya da ün umurunda değildir ama o kadar ustadır ki işini yaparken kendini unutuyordur...Bir doktor ya da bir terzi...Doktor kendini insanların şifasına ve ilime,bilime adamıştır...İnsanlar o kişi farkında olmadan adı dillerden dillere dolaşır ,sonra ne olur?Hem ünlü olur hem de çok zengin olur,şanı şöhreti diğer meslektaşlarından ayırır onu...Ama bu kişi bunu amaçlamamıştır ,yaptıklarının sonucunda başarı ve zenginlik onun kapısını çalmıştır...Terzi de bütün gün kendini yeni modellere ve güzel elbiseler dikmeye adamıştır...Kendisi farkında olmadan yine şöhret edinmiş ve bir gün ünlü oyuncuların modacısı haline gelmiştir...Bu kişi de böyle olmayı amaçlamamış ama yaptıklarının yeteneklerinin sonucu böyle şan şöhret ve parayla ödüllendirilmiştir...Bir öğrenci bir sınavda birinci olmayı hedeflememiş ama gerçek bir öğrenmeyi hayatına katabildiği için bütün ders çalışmaların sonucunda başarılı olup birinci gelmiştir sıralamada...Yani bu kişiler amaçlayarak değil kendilerini çok adayıp bunu sonuç olarak yaşamışlardır genelde...Onlar da bunun farkında değildir....Şimdi siz zengin olmayı neden istiyorsunuz?Sağlığınız için mi gerekiyor ,mal-mülk edinmek için mi ya da rahat bir şekilde yaşayabilmek için mi?Sadece zengin olmayı merak ettiğiniz için mi?Sorularınıza göre cevap alırsınız belki....İnsanlar ruh zenginliğinden bahsederler ,bununla demek istedikleri aslında yukarıda bahsettiğim ,hayata karşı iştahlı ,yaratıcı ve heyecanlı olmayı kast ederler,ki bu çok şeyi değiştirir...Asıl zenginlik ilerlemeye çalışmak ,hayatın içinde keyif alabileceğimiz alanlara yönelmektir...Paranın gücünü de kabul ediyorum ama tek zenginliği parayla sınırlandırmamak gerektiğini eklemek isterim...Sorunuza cevap olmadıysa bile yine buraya not düşmek istedim bu başlık altında...

cathrine

Kayıtlı Üye
Bunun üzerine bir kitaptan bazı cümleler paylaşayım,belki ilham olur sizlere:

''Bolluğu doğrudan para ile ilişkilendirmek yaşam enerjisinin paraya endekslendiği bir gerçeklikte sizi paranız kadar nefes alacağınız,paranız kadar yaşayacağınız yanılgısına hapseder.''

''Bir hedefe odaklandığınızda dış dünya ile bağınız bir süreliğine zayıflar,bir müddet sonra odaklandığınız şey ile bir olursunuz.Bu oluş hali beyin dalgalarının yaydığı enerjiyi ve çekim gücünü belirler ve hedefinize iden yolu belirler ve hedefinize giden yolu açar.Böylelikle siz kendi kaderinizi yazmaya ve yönetmeye başlarsınız.''

''Hayatınızdaki en önemli şeyin kendi ruhsal yolculuğunuz olduğunu,dünyaya gelme amacınızın kendi özünüzü ve kendi içsel gücünüzü fark etmek olduğunu,her yeni doğan güneşle kendinize hatırlatın.''

Bolluk ve Bereket Formülü Kişisel Dönüşüm Rehberi/Aydanur Aktaş Hıra

cathrine

Kayıtlı Üye
Bir de zenginlik,şan,şöhret,bilgelik,ezoterik sırlar hakkında edinmek istediğiniz her türlü ruhsal öğretilere Mustafa Karnas'ın kitaplarıyla ulaşabilirsiniz...Mustafa Karnas'ın her kitabını herkese rahatlıkla tavsiye ederim...Her kitap herkese tavsiye edilmez ama bu yazarın kitaplarınıın adı bile bir başka...Araştırmanızı öneririm,başka bir ruhla yazılmış sanki...Okuyun,okutun...Başka başlıklar altında da bu yazardan bahsetmiştim...Keşfettiğim bazı yazarları paylaşmayı çok seviyorum...Buradaki herkes arayış içinde ve iyi gelecek yeni bir kitap keşfettiğimde sizlere söylemeden geçemiyorum...Film,müzik,şiir ,herşey olabilir...Bilincimiz ve yüreğimiz bazen bir yazardan bazen bir yönetmenden bazen bir şairden (kimden,ne zaman ve ne şekilde belli olmaz...)öğrenir,sevgiler:)