Tuhaf Kokular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Byznr

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Son birkaç haftadır tuhaf kokular alıyorum.Evimin farklı yerlerinde farklı kokular oluyor ve benden başka kimse o kokuyu almıyor.Kokular bazen çok rahatsız edici ve mide bulandırıcı ama bazen de sadece tuhaf rahatsız edici değil.Kapalı bir ortamda çok fazla insan içinde olduğum zaman da rahatsızlık verici tuhaf kokular alıyorum, tanımlayamadığım yabancı kokular.Kokuyu duymuyor musunuz dediğimde bana tuhaf tuhaf bakıyorlar.Daha önceden böyle bir şey olmuyordu sizce burnumun bu kadar hassaslaşmasının sebebi ne olabilir?Artık iyice rahatsız olmaya başladım, bir çözüm bulmak istiyorum:(

67890

Banlı Kullanıcı
bende bir aralar ölümün kokusunu alıyordum.
çok kötü olmayan biraz tuhaf ilgi çekici bir kokuydu.
sonra meditasyon yaparken çiçek kokularını almaya başladım.koku yani burun perdesi açık olanlar
başka boyutlardaki kokuları alabiliyorlar.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Aklıma Odd Thomas adlı filmi getirdiniz :)Ordada adam ölümüm felaketleri görebiliyordu...

Agita

Kayıtlı Üye
Bahar geldiya çiçek böcek kokusudur o koklamayı bilmeyenler her kokuyu alamazki koku almak için saglık huzurlu bir kafayla koklıycan yoksa burnuna sokmak lazım odadaki kokuyu bile alamazsın öyle..

La-edri

Kayıtlı Üye
Sebebini bilmiyorum bu yüzden bir yorumda bulunamayacagim ama bir arkadasim var uzun süre nereye giderse gitsin insan idrarinin kokusunun kendisini takip ettigini anlatiyordu, kendisi ile alakasiz yani kilik kiyafet fakat cevresinde bu kokunun kendisini takip etiginin sykayetini yapiyordu, belkide arastilirmasi gereken bir durumdur..

Bu arada sevgili gökyüzünden ölümkokusu nasil birsey acaba, ilginc bir sey demissiniz, merakimi uyardi :)

67890

Banlı Kullanıcı
sevgili la edri ölüm kokusu ismini ben taktım.bilemiyorum belki başka bir ismi vardır.
çevremdeki bazı ölümlerden önce daha önce hiç kokusunu almadığım bir koku almaya başladım sanki başka bir alemden geliordu.
tarif edemeyeceğim bir koku.çok kötüde değil aslında.sadece çok değişik.

mor_haziran

Kayıtlı Üye
sevgili la edri ölüm kokusu ismini ben taktım.bilemiyorum belki başka bir ismi vardır.
çevremdeki bazı ölümlerden önce daha önce hiç kokusunu almadığım bir koku almaya başladım sanki başka bir alemden geliordu.
tarif edemeyeceğim bir koku.çok kötüde değil aslında.sadece çok değişik.

Ben de anneannem vefat ettiginde cenazesini arabayla memlekete gotururken bir koku aliyordum ölü kokusu oldugunu dusunmustum ama benden baska kimse koku almiyordu. Birkac hafta sonra bir tanidigin ölüm haberini duydum ve yine ayni koku geldi burnuma. Simdi sizin yazinizi okuyunca da o koku geldi. Psikolojik sanirim

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Biri bu soruya tatmin edici bir cevap verebilirse minnettar kalıcam.

ptaah

Kayıtlı Üye
Okuduklarıma göre bu 2 türlü olabilir.Yapılan celselerde kötü ruh gelince kötü bir koku bırakıyormuş.Son olarak bazı kabirlerin ve yerlerin herkes tarafından hissedilemeyen iyi yada kötü kokuları oluyormuş.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Okuduklarıma göre bu 2 türlü olabilir.Yapılan celselerde kötü ruh gelince kötü bir koku bırakıyormuş.Son olarak bazı kabirlerin ve yerlerin herkes tarafından hissedilemeyen iyi yada kötü kokuları oluyormuş.

Yani diyorsunuzki illaki ölümle alakalıdır. Doğrumu?

codzombi

Kayıtlı Üye
şahsen benim koku algılarım çok yüksek kimsenin koklayamadıgını ben koklayabiliyorum , her neyse bu yazdığın durum belki sana his şeklinde geliyor olabilir mi ..hayal ettiğiniz şeyin kokusu gelir burnunuza .. mesela tv seyrediyorsunuz orada bir et kızartması gördünüz direk kokusu gelir çok yaşadım bunu .. hatta ismi de var durukoku mu neydi okuduydum. böyle durumu yaşan bir çok kişi var korkulacak bir durum yok bence biraz algınızı değiştirmeye çalışın kokuyu almayacam deyin umursamaz olursanız geçebilir. yada zorlamayın , böyle bir şey sizin için daha hayırlı olabilir..

rain_baris

Kayıtlı Üye
Koku halusinasyonu diye bir durum var tip da psikosomatik bi durum olabilir acilen doktora gidin, bazi sizofreni hastalari nobetlerden once belli kokular aldiklarini soylemistir ayrica epilepsi hastalığının başlangıç aşamasında koku sikayetleri gorulmustur,sağlıcakla

4

43887

yazdıklarına göre durukoku yeteneği olabilir ,ama benim öyle bir sıkıntım olsa herhalde evin heryerini tütsülerdim ve kaya tuzu ile evi baştan aşağı silerdim herhalde...
bence byznr sende uygularsan faydasını görebilirsin...sevgiler...

dede

Kayıtlı Üye
1. Kadınlar daha iyi koku alır
2.(Alıntı olarak)
Koku; hem doğuştan gelen bir yetenek, hem de sonradan eğitimle geliştirilebilen bir algıdır. İnsan normalde ortalama 2 bin kadar kokuyu ayırt edebilir. Bugün dünyada 'Burun'lar olarak adlandırılan, özellikle parfümeri ve şarap sektöründe çalışan kişiler ise 10 bine kadar farklı kokuyu ayırt edebilir. İnsan vücudunda bir bölgede azalan algılamanın, diğer alanlardaki artışla kompanse edilmeye çalışılması prensibinin sonucu olarak; görme engelliler, engeli olmayan kişilere göre daha iyi koku alır ve kokuları daha iyi ayırt edebilir. Sigara kullanımı da koku alma kapasitemizi düşürdüğü için sigara içmeyenler, içenlere göre daha iyi koku alır.
3. Ablama abla şu buzdolabında birşey bozulmuş bir bakıver alıver diyorm ancak bana buzdolabından koku gelmedıgını idda ediyor, annemse eve bile giremiyor.
Yani bazı ınsanların koku alma duyuları gelişmiştir fazla gelişmiştir bak yukardada dendiği gibi 5KAT fark edebiliyor.E yazda geldi, insanlar terler, yani bunda okadarda bir sıkıntı yok

dede

Kayıtlı Üye
Konuya ek olarak, renkleri koklamak tatmak, sesleri tatmak, televizyondaki eti gorunce azınızda tat oluşması, veya burnunuza koku gelmesi sinestezi hastalığıdır ve genetik bir bozukluktur.baska bir bakıs açısıyla lutuf
Bu sıralar üzerinde durulan bir konudur sinestezi hastalığı ve çözülmüş durumda sadece biyoinformatik için genetik dizilimi incelenip hatanın nerede olduğu araştırılıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...