Sırra vakıf olmak

Ü

Üye silindi 58480

Ben size başka bir sır vereyim :

İnanmak başarmanın yarısıdır. Ama başarı inanıyor olduğunun sadece bir yan etkisidir.

Bunu herkez söyler. Başarıya psikolojik olarak hazır değilsen, çalışıp çabalamak seni her zaman tam başarıya ulașacakken son anda yarı yolda bırakır ve sen her zaman haketmeyen birinin o başarıyı göğüslediğini görürsün.

Onlara kızma. Onlar sadece içlerinde buna senden daha çok inandıkları için ve senden daha çok kendilerini orada görmeyi başardıklarını için oradalar.

Sen çabalamaya inandığın için cabalayacak güce eristirildin. Başarıya gerektiği gibi inanamadığını sadece farkedemedin.

Inanmak başarmanın yarısıdır. Ama başarı inanmanın sadece yan etkisidir. Önemli olan anda kalmaktır. Anda kalmak ise inandığın o şey ile t o anda aranda olan etkileşim ile oluşur. Inanma yetisi olmayan insanın anda kalabilme yetisi zaten yoktur.

O kişi başarının gelecekteki bir tarihine saplanmistir. Zaman akmaz artık. Ya da istop ede ede akar. Mesele, başarının tam o anda gelmiş olduğunu görebilmektir. Elle tutulur bir başarı olmadan da ona inanmak, aranızdaki etkileşimin titreşimi ile size anın keyfini ve özgüven dediğimiz o deneyimi de getirir.

Bu yüzden bir şeye inanmak sizi o şeyin doğal sahibi yapar herzaman. O şey dönüp dolaşsa da sizde karar kılacaktır. Tabi sizden daha çok inanan biri yoksa.

İnanmak ise ne yazık ki nasip meselesidir de. İnanmaya çalışmak sadece blokaj yaratır. Inanmanın kendi içinde kendi kodlari vardır. Ve bu, insan iradesini aşan bir denklem üzerinde tasarlanmıştır. O denklemi aşmak, evet ne yazık ki nasip meselesidir.

Karneynehli

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Başka neler yaşadınız bilmiyorum ve sizi kırmak da istemem ama yangını duyan ‘herkesin’ ilk isteği ve duası yağmur yağmasıydı. Yani size özel olduğunu düşünmeniz biraz garip, konuyu tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Güce erişmek?:unsure:ne kastettiniz?
Sizi bilmem ama benim için dua etmek zaten elimizde olan bir güç ve insanın en güçlü silahı, kullanmasını bilene.

Yanlış yazdıysam affoluna, lakin sihir büyü değilde zikir isteyenler için;
La havle vela kuvvete illa billahil alliyil azim...

Ü

Üye silindi 58480

yangını duyan ‘herkesin’ ilk isteği ve duası yağmur yağmasıydı. Yani size özel olduğunu düşünmeniz biraz garip,

Sırrın sırrı da zaten bu.
Yağmurun yağması ona özel değil, ama o yağmurun yağmasına özel dua etmiş. O kendisini Bi şekilde tabiatın akışına uydurmuş.

Belki kendinden biliyor, ama gerçekten kafayı kırdıysa, arka arkaya o kadar çok şeyi denk getirebilir ki??‍♂️??‍♂️??‍♂️

Vallahi o da şaşar biz de. ??

Demre

Kayıtlı Üye
Su, günümüzde bile, bilim adamlarinin, hakkinda hala yeterince bilgiye sahip olmadiklarini itiraf ettikleri, bilgiyi kopyaladıgi, hafizasi oldugu labaratuvar ortaminda ispatlanmis enterasan bir yapidir malumunuz. Vücudumuzun ve dunyanin bunyesinde bulunan su miktarinin oransal olarak birbirine yakin oldugunu okumustum yanlis hatirlamiyorsam. Havada dasu buhari oldugunu biliyoruz. Belki de , yanginin uzerine yagmur yagmasini yurekten dileyen tüm insanlar, havada bulunan subuhari araciligiyla (tabiki farkinda olmadan) senkronize oldular ve tüm bu iyi niyetli dilekler alev topuna dönen kitanin uzerine yagmur olup yagdi... Bir kez orman yangini goren insan, o duayi ne kadar içten ve samimi yapar tahmin bile edemez orman yangini ne demek bilmeyenler...Kocaman bir kita..onca masum canli... 5 koca ay..

marble

Kayıtlı Üye
Çok güzel dalga geçenler var :D kafayı kırmadım emin olun bulutların üstündeki krallığı dahi gördüm dünyada ne olacak hangi savaşlar bundan sonra patlak verecek her şeyi biliyorum barbatosu dahi alaşağı ettim bu güçle :)

marble

Kayıtlı Üye
Ben size başka bir sır vereyim :

İnanmak başarmanın yarısıdır. Ama başarı inanıyor olduğunun sadece bir yan etkisidir.

Bunu herkez söyler. Başarıya psikolojik olarak hazır değilsen, çalışıp çabalamak seni her zaman tam başarıya ulașacakken son anda yarı yolda bırakır ve sen her zaman haketmeyen birinin o başarıyı göğüslediğini görürsün.

Onlara kızma. Onlar sadece içlerinde buna senden daha çok inandıkları için ve senden daha çok kendilerini orada görmeyi başardıklarını için oradalar.

Sen çabalamaya inandığın için cabalayacak güce eristirildin. Başarıya gerektiği gibi inanamadığını sadece farkedemedin.

Inanmak başarmanın yarısıdır. Ama başarı inanmanın sadece yan etkisidir. Önemli olan anda kalmaktır. Anda kalmak ise inandığın o şey ile t o anda aranda olan etkileşim ile oluşur. Inanma yetisi olmayan insanın anda kalabilme yetisi zaten yoktur.

O kişi başarının gelecekteki bir tarihine saplanmistir. Zaman akmaz artık. Ya da istop ede ede akar. Mesele, başarının tam o anda gelmiş olduğunu görebilmektir. Elle tutulur bir başarı olmadan da ona inanmak, aranızdaki etkileşimin titreşimi ile size anın keyfini ve özgüven dediğimiz o deneyimi de getirir.

Bu yüzden bir şeye inanmak sizi o şeyin doğal sahibi yapar herzaman. O şey dönüp dolaşsa da sizde karar kılacaktır. Tabi sizden daha çok inanan biri yoksa.

İnanmak ise ne yazık ki nasip meselesidir de. İnanmaya çalışmak sadece blokaj yaratır. Inanmanın kendi içinde kendi kodlari vardır. Ve bu, insan iradesini aşan bir denklem üzerinde tasarlanmıştır. O denklemi aşmak, evet ne yazık ki nasip meselesidir.

Ey âşık, başka mahlûkların bulunmadığı gök altında meleklerle berabersin. Lamekan badelerini iç, afiyet olsun. Suret gözü ruhların meclisini göremez. Kulağı dilsizin nüktelerini duyamaz.

marble

Kayıtlı Üye
Başka neler yaşadınız bilmiyorum ve sizi kırmak da istemem ama yangını duyan ‘herkesin’ ilk isteği ve duası yağmur yağmasıydı. Yani size özel olduğunu düşünmeniz biraz garip, konuyu tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Güce erişmek?:unsure:ne kastettiniz?
Sizi bilmem ama benim için dua etmek zaten elimizde olan bir güç ve insanın en güçlü silahı, kullanmasını bilene.

Yanlış yazdıysam affoluna, lakin sihir büyü değilde zikir isteyenler için;
La havle vela kuvvete illa billahil alliyil azim...
Aşk kılıcı ile öl ki, ebedi ömre kavuşasın. Hayatta olanlar bu aşk kılıcının diriltici kokusunu alamazlar. Hayatta iken taat ve ibadetten kendine yeni bir elbise yap. Ölüm üstünden dirilik elbisesini alınca çıplak kalır, rezil olursun. Dostum, eğer ebedi dirilik istiyorsan ölmeden evvel öl.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Çok güzel dalga geçenler var :D kafayı kırmadım emin olun bulutların üstündeki krallığı dahi gördüm dünyada ne olacak hangi savaşlar bundan sonra patlak verecek her şeyi biliyorum barbatosu dahi alaşağı ettim bu güçle :)
Hizirin kime elini uzattigini bilemeyiz. Maneviyatinizinda Allah la sizin aranizda olduğu için yorum yapmak haddim degil fakat size Şems'in Mevlana ya gizli Ismi Azamla ilgili anlatttigi hikayeyi okumanizi oneririm.

marble

Kayıtlı Üye
Hizirin kime elini uzattigini bilemeyiz. Maneviyatinizinda Allah la sizin aranizda olduğu için yorum yapmak haddim degil fakat size Şems'in Mevlana ya gizli Ismi Azamla ilgili anlatttigi hikayeyi okumanizi oneririm.

Henüz doğmamış olduğun zaman ismi azamın büyük bir sır değil sadece bir tuzak olduğunu anlarsın :)

marble

Kayıtlı Üye
Evrenin çarklarının duracağı zaman gelmeden keşfedin her şeyin ötesine gidin dört elementin sırrını keşfedin ruhların nasıl ''alçaldığını'' keşfedin işte o zaman sizlere okunan lanet kalkacak çünkü yine kendini alçaltan insandır kendini yükseltecek olan da odur

makssenberg

Kayıtlı Üye
Aşk kılıcı ile öl ki, ebedi ömre kavuşasın. Hayatta olanlar bu aşk kılıcının diriltici kokusunu alamazlar. Hayatta iken taat ve ibadetten kendine yeni bir elbise yap. Ölüm üstünden dirilik elbisesini alınca çıplak kalır, rezil olursun. Dostum, eğer ebedi dirilik istiyorsan ölmeden evvel öl.
üzerlik tohumu kokusu buraya geldi :ROFLMAO::LOL:

marble

Kayıtlı Üye
Burada konuştuğunuz cinler büyüler sihirler hepsi çocuk oyuncağından ibaret bulunduğum yerde her varlığın ötesine geçmeyi keşfedin ÖLÇÜLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN YERE işte bu sayede Tanrı'yı ve onun gücünün sizde de bulunduğunu anlayacaksınız