Simya öğrenimleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fako

Kayıtlı Üye
Art arda konular açmak istemiyorum aslında tek konu açarak sormalımıyım bilemiyorum forumu meşgul ediyorsam özür dilerim

Simya hakkında tanımları okudum benim ilgimi çeken kısım mistik simya açıkcası pratiğe dayalı simya zaten kimya gibi daha çok bilimsel olarak ilerliyor ben ise mistik simyayı merak ediyorum bunu öğrenmenin bir kaynağı varmıdır bir arkadaşımla bu konunun üzerinde konuşurken aklıma geldi ve bir fikir yürüttüm mistik simya büyü gibi bir şeymi ? yada öyleyse pratik bilgilerle ve bilimsel yönler ile altın elde etmektense neden mistik simya yani aklımdaki yeriyle büyü ile elde etmeye çalışılmıyor ? yada mümkünse ve mistik simya büyüyle aynı şey ise nasıl kaynak bulunup öğrenilebilir

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Simya gibi ilimler için internette çok fazla kaynak bulamazsınız. Bazı yayın yapan siteler var bu sitelerin grupları var onlara katılmayı deneyebilirsiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Mistik simya için bildiğim kadarıyla öncelikle uyumlanma almalısınız.Uyumlamanın ne olduğunu sitemizi biraz inceleyerek öğrenebilirsiniz.
Aslında mistik simya denilen olgu bütün manevi akımların içinde olan bir olgudur tek fark heryerde adı başkadır bunun.
Bu simyacılara özel birşey değildir ama geleneksel simyacılığın düşüncesine göre maddesel simyayı anlamak için mistik simya aşamalarından geçmesi gerekir insanların.Bazı düşünce akımlarında ise maddesel simya mistik simyayı anlamak için bir araçtır.
Mesela örnek vermek gerekirse bir değerli taşı nasıl ki gereksiz parçalardan fazlalıklardan arındırıp özel işlemlerden geçirilip değerli hale getiriliyorsa insan içinde böyledir.Bu yolla insanlara mistik simyayı anlatmaya çalışıyorlar.Bazı okuduğum bilgilere göre bir çok simyager metalden altın elde etmeye uğraşmıyorlar mistik simyayı anlayabilmek için maddesel simya ile ilgileniyorlar,yani ruh yolculuğu için bunu bir araç olarak kullanan simyagerler de mevcut.
Bunun büyü ile ilgisi yok bence mistik simya ruha önem verilen bir terimdir.Benim düşünceme göre eğer bu büyü olsaydı çakra dengeleme yöntemlerine de büyü dememiz gerekirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...