Ölümsüz olabilirmiyiz?

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, Yaşlı bir insan genç birisi ile ruh transferi yaparsa 70-80 yıl o insanın bedeninde yaşayabilirmi?

Şimdiden Teşekkürler...
9 yasindayken ogretmenime su soruyu sormustum; " Ogretmenim, eger bir yildizin kalbini yersek 500 yil fazla yasar miyiz? " Sizin sorunuz da buna benzemis biraz, animi cagristirdi. :)

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
Bence mümkün,

Teknolojik yeterliliğe sahipseniz mümkün olmayan hiçbir şey yoktur. Bütün mesele tanrıların evreni yarattığı bu kozmik teknolojiler, bizim tarafımızdan içeriden de öğrenilebilir mi öğrenilemez mi.. Taklit edilebilir mi edilemez mi... İçeriden gelen dışarıdakinin sırrına erișebilir mi erişemez mi? Yaratılan, yaratanının teknolojini matrixin içinden kontrol edebilir mi? Matrixin dışında da bir varolușsal uzantimiz var mı, orada da tanımlı miyiz?

Bunu da sadece yahudiler söyleyebilir sanırım.
the 100 diye bir dizi vardi sizin bahsettiginiz bana oradaki bir seyi hatirlatti. Ilk kez orada gormustum bu fikri, enseye takilan chip ile beyindeki tum bilincin algoritmasi kopyalaniyor ve beden oldugunde, canli baska bir bedene bu chip takildiginda kopyalanan bilincmis gibi davraniyor. Ileri de teknolojiyle mumkun gibi geldi gercek hayat icin.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Altered Carbon dizisi aklıma geldi orada da insanlar öldükten sonra bilinçleri farklı bedenlere transfer ediliyordu.
Bunun dine uygun olmadığı konusunda tartışmalar vardı belli bir kesim karşı çıkıyordu.
"Tarıya karşı gelmeyin ölüme izin verin" deniliyordu.
Peki o zaman ölümsüzlük yaradılışa ters değil mi?