Ölümsüz olabilirmiyiz?

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Merhaba Gizli Mabet üyeleri, Yaşlı bir insan genç birisi ile ruh transferi yaparsa 70-80 yıl o insanın bedeninde yaşayabilirmi?

Şimdiden Teşekkürler...

ibrahimbey

Kayıtlı Üye
İş
Tercüman
Yaşamın son bulması ruhun vücuttan çıkması ile gerçekleşiyor.
Transfer mümkün olsaydı yaparlardı diye düşünüyorum. Yapay vücut geliştirme çalışmaları devam ediyor ama içinde ruh olmadığı için bir süre sonra çalışmayı durduruyor. Ruh transferi yapabilirseniz olabilir.

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Transfer mümkün olsaydı yaparlardı diye düşünüyorum. Yapay vücut geliştirme çalışmaları devam ediyor ama içinde ruh olmadığı için bir süre sonra çalışmayı durduruyor. Ruh transferi yapabilirseniz olabilir.
Rusların 2050 yılına kadar Ruh transferi yapacağını bir yerde okumuştum.
Bununla ilgili deneyler yapılıyormuş ne kadar doğrudur bilemiyorum.

Retro

Kayıtlı Üye
Ölümsüzlük bulunsa bile bu bence insanın laneti olurdu.

Belki de zihin kodları bir yapay zekaya iliștirilebilir. Belki bu sayede ölümsüz kabul edilen insan belli alışkanlıkları ve şartlanmaları ile yapay retrolar yaşatabilir bize. Barış Mançoya bunu yaptılar.

Ama yaşamın açıklanabilir tek kaynağı zihin değil ki! Asla değil. Zihin bir denklem, bilincin denklemi, analitik geometrisi.

7 ayrı bilinç katmanı olduğu kabul edilir. Zihin sadece ara katmandır. Tek başına insanın gizeminin üst sınırını temsil etmez, edemez. İnsan zihinlerini robotlara yüklemek, insanın yaşayan organik bilinç viteslerini de tek boyutluluğa yani kısır döngülere hapsetmek olurdu.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Yani bu yöntem mümkün demi?

Retro

Kayıtlı Üye
Yani bu yöntem mümkün demi?
Bence mümkün,

Teknolojik yeterliliğe sahipseniz mümkün olmayan hiçbir şey yoktur. Bütün mesele tanrıların evreni yarattığı bu kozmik teknolojiler, bizim tarafımızdan içeriden de öğrenilebilir mi öğrenilemez mi.. Taklit edilebilir mi edilemez mi... İçeriden gelen dışarıdakinin sırrına erișebilir mi erişemez mi? Yaratılan, yaratanının teknolojini matrixin içinden kontrol edebilir mi? Matrixin dışında da bir varolușsal uzantimiz var mı, orada da tanımlı miyiz?

Bunu da sadece yahudiler söyleyebilir sanırım.

Retro

Kayıtlı Üye

Daha doğrusu yahudilerde bir gelenek vardır ; onlar tanrıyı diğer semavi dinlerdeki gibi görmeyi pek sevmezler, onu YEHOWAH olarak yani notur bir enerji varlık olarak kabul ederler. Bu yüzden bilim adamları, ilim adamları, ezoterik yapılanmalar yahudilerden çıkar. Çünkü tanrısallık kavramı onlar için çözüldükçe tanrısallığa seni daha çok ortak eden bir yoldur ve inandıkları tanrı modeli zaten bunu ister : gizemimi çözün ve hepsi sizin olsun!

Alakan

Kayıtlı Üye
Böyle bir şey gerçekleşse ve insanlar tarafından ulaşılabilir olsa dünya zengin seçkin azınlığın hükmünü daha derinden hissederdi. Olan da biz sıradan vatandaşlara olurdu sanırım. Fazlaca distopik bir hikaye canlandı beynimde hemen.
Ben uzun süredir bedenen ölümsüzlük değil fakat ölen kişinin bilincini bir şekilde bizimle temasa geçebilecek bir teknolojik sistem tasarlanabilir mi diye düşünüyorum. Beyin ölümü gerçekleştikten sonra diğer organlar çalıştırılmaya devam edilse dahi bitkiden farkı kalmıyor insanın. Öyleyse asıl bakılması gereken beyni ve bilinci canlı tutabilmek. Bir yerlerde bunun deneylerinin yapıldığına da eminim. Benim ilgimi çeken bir konu bu konuda yetkinliğe sahip birilerinin de ilgisini çekmiş ve aklına gelmiştir diye düşünüyorum.
Bilinç kodlarından ziyade bedene bağlı olmadan ( beyni çalıştırabilecek teknolojik sistemler) çalışabilecek ve zihinsel aktiviteyi kaybetmeyecek bir beyin nasıl olurdu? Zaman içerisinde yaşlanan vücudun lanetinden kurtulmuş olur muyduk acaba?

Retro

Kayıtlı Üye
Ben uzun süredir bedenen ölümsüzlük değil fakat ölen kişinin bilincini bir şekilde bizimle temasa geçebilecek bir teknolojik sistem tasarlanabilir mi diye düşünüyorum.

Bence tasarlanabilir. Sonuçta insanlık var oldukça sınırları zorlayacaktır. Ve görülen o ki evrenimizdeki tüm kanunlar doğru teknik kullanılırsa kolaylıkla manipule edilebilir durumdadır. Ruhani durumlarimizdan tabiat olaylarına kadar.

Hatta kıyametin kopması bile bana göre insanlığın teknolojiyi galaksiler arası bir seviyeye getirmesi ile olacaktır. Dünya bir laboratuvar kazasına kurban gidebilir yani, Çünkü güneşin tersten doğması vs, bilgi teknolojisinin galaktik düzeyde seyretmeye başlaması ve oradan yapılan bir müdahaleye işaret ediyor olabilir.

Alakan

Kayıtlı Üye
Bence tasarlanabilir. Sonuçta insanlık var oldukça sınırları zorlayacaktır. Ve görülen o ki evrenimizdeki tüm kanunlar doğru teknik kullanılırsa kolaylıkla manipule edilebilir durumdadır. Ruhani durumlarimizdan tabiat olaylarına kadar.

Hatta kıyametin kopması bile bana göre insanlığın teknolojiyi galaksiler arası bir seviyeye getirmesi ile olacaktır. Dünya bir laboratuvar kazasına kurban gidebilir yani, Çünkü güneşin tersten doğması vs, bilgi teknolojisinin galaktik düzeyde seyretmeye başlaması ve oradan yapılan bir müdahaleye işaret ediyor olabilir.
Ben de tasarlanabilir olarak düşünüyorum fakat bunun için deneylerin yapılması şart. Bu deneyler etik görülmüyor dahası hukuksal olarak mümkün degil. Alanım olduğu için her şeye siyasi ve toplumsal perspektiften bakma gibi bir huyum var maalesef. Şu an teknolojik gelişmeleri büyük ölçüde yavaşlatan insan yaşamını koruyan uluslararası hukuksal zemin. İnsan hakları, kişi hak ve özgürlükleri ve demokrasi tarihin az bir bölümünü kapsıyor. Ben yavaş yavaş bu sistemin çökmeye başladığını düşünüyorum. Bugün bunlar tartışılmaz kabul ediliyor fakat orta çağda kilise hakimiyeti de tartışılmaz kabul ediliyordu. Belki biz göremeyiz hatta torunlarımızın çocukları bile göremez belki ama küresel dünyanın açmazları bu sistemi değiştirecek kanaatim bu yönde. Sistem değiştiği vakit bu gelişmelerin önü açılır.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Bence mümkün,

Teknolojik yeterliliğe sahipseniz mümkün olmayan hiçbir şey yoktur. Bütün mesele tanrıların evreni yarattığı bu kozmik teknolojiler, bizim tarafımızdan içeriden de öğrenilebilir mi öğrenilemez mi.. Taklit edilebilir mi edilemez mi... İçeriden gelen dışarıdakinin sırrına erișebilir mi erişemez mi? Yaratılan, yaratanının teknolojini matrixin içinden kontrol edebilir mi? Matrixin dışında da bir varolușsal uzantimiz var mı, orada da tanımlı miyiz?

Neden yahudiler?

Retro

Kayıtlı Üye

Çünkü kitaplarında ölümden sonrasına dair hiçbir bilgi ve dayanak yok. Ahiret inancını komple çıkartmışlar. Dolayısı ile de bu dünyayı bizim gibi imtihan, tekamül, ölümden sonrası için hazırlık ve hesaba çekilme yani tüm davranışlarının sonuçlarını üstlenmen noktasında değerlendirme eğiliminde değiller.

Tanrının seçilmiş halkı olduklarını, yeryüzü krallığını kuracaklarını, dünyanın onlara emanet edildiğini vs öğreniyorlar tevrattan.

Yahudilerin en avamdan olanlarına sorsan dünyanın kendilerinin yitik malı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirler. Çünkü bu onlara vaad edilmiştir öyle inanırlar.

Tanrıyı orada duran saf bir enerji gibi görürler. Yani o enerjiyi kullanmak serbesttir. Yani bizdeki gibi tanrının ne istediğinin, ne amaçla seni yarattığının bir önemi yok onlar için. Onlara göre tanrı, her kim onun gizemini daha erken çözerse tamamen fethedilebilirdir. Kabala da buradan doğar.

Zaten "israil" kelime olarak ta tanrı ile güreșen, tanrıyı yenen demektir. Onların tanrı konsepti bu.

Yani tanrıyı bir algoritma olarak görürler. Tanrıyı kıyamete zorlamak deyimi buradan gelir. Yani algoritmada sen belli olayları tetiklersen, bunun sonucu olarak algoritma denklemi gereği vadedilmiș ne varsa gerçekleşmek zorunda kalır. Kaderi de yenmek istemelerinin sebebi budur. Çünkü tanrı orda öylece durur ve kimin o gizemi çözeceğini çok merak eder. Yahudiler ise o gizemin kendileri tarafından çözüleceğine tam inanırlar. Kitapları onlara bunu telkin eder.

Retro

Kayıtlı Üye
Yani özetle ölümsüzlük için en çok yahudi kavminin işine yarar. Çünkü ölümden en çok korkanlar da tarih boyunca hep onlar olmuş. E para onlarda bugün, özel ve yetenekli olduklarına da doğuştan inanıyorlar. O halde bilimi finanse ederek ölüm genini iptal edecek olanlar da ancak onlar olur.

Alex06

Kayıtlı Üye
İslam da öldükten sonra alternatifler (cennet var cehennem var) olduğuna göre demek ki olumsuzluk var. Müslümansaniz hatta semavi dinlerden birine inanıyorsanız sorununuz yok bu konuyu kafaya takmayın Inanmayanlar düşünsün

AsiRuhh

Kayıtlı Üye

Kesinlikle katılıyorum, Corona virüsünü de baz alırsak eğer. Kıyamet ancak insan eliyle olacaktır ki önceden haber verilmiştir zaten.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Yani özetle ölümsüzlük için en çok yahudi kavminin işine yarar. Çünkü ölümden en çok korkanlar da tarih boyunca hep onlar olmuş. E para onlarda bugün, özel ve yetenekli olduklarına da doğuştan inanıyorlar. O halde bilimi finanse ederek ölüm genini iptal edecek olanlar da ancak onlar olur.
Çok teşekkür ederim