O kadar canim yandiki anlatamam.Intikam istiyorum.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Merhaba.Esim hakkima giriyor.Ailesi ile birge surekli beni kucuk dusuruyor.Yemin ederim ki hicbir zaman ahlak disi durumlara yer vermedim.Amacim burada birilerini inandirmak degil.Ama bana haksizlik ediyorlar.Ben bir ogretmenim.Kucuk kizim var.Kocamin kufurleri beni mahvediyor.Bosansam gidecek yerim yok.Annesi de buyu ile ugrasiyor surekli.Daha oncede evden kertenkele kuyruklari bulmusdum.Paramida benimsiyorlar.Bende careyi sizlerde ariyorum.Bilgileri eskik paylasdiginizi biliyorum fakat cikmazdayim.Yardim edecek olanlara duaciyim.Etkli bir kahir icim yardim istiyorum.Bilgilerinizi esirgemeyin lutfen.

makssenberg

Kayıtlı Üye
ekonomik özgürlüğünüzü almışsınız gidecek yer bulabilirsiniz ama çocuğunuz da var çocuk doğmadan evvel tanımıyor muydunuz bu aileyi?

hopeless35

Kayıtlı Üye
merhaba,
öncelikle Allah yardımcınız olsun. Onlardan kurtulmak mı istediğiniz yoksa normal insanlar gibi yaşamaları mı anlayamadım tam olarak ama bence ekonomik özgürlüğünüz var ve maddi açıdan kendinizi güçlendirmeye çalışın. Onlar yokmuş gibi davranmak en güzeli evde. ve dua tabi ki. bolca dua...daha sonrasında çocuğunuzu da alıp tek başınıza yeniden başlayabilirsiniz. Allah ıslah etsin.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
ekonomik özgürlüğünüzü almışsınız gidecek yer bulabilirsiniz ama çocuğunuz da var çocuk doğmadan evvel tanımıyor muydunuz bu aileyi?
Karşınızdaki insan bir yardim istiyor siz hesap soruyorsunuz
Faydanız olmayacaksa yargınız da olmasın bence b
Kimin başına ne gelir belli olmaz bu hayatta bu da benim nacizane fikrim

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Çocukla kapıyı vurup çıkmak kolay değil çocuğun psikolojisi sizin giderken ki psikolojiniz maddi boyutlar çabası
Allah yardımcınız olsun
Allah a bir kapı açması için dua edin en doğrusunu O biliyor

makssenberg

Kayıtlı Üye
Karşınızdaki insan bir yardim istiyor siz hesap soruyorsunuz
Faydanız olmayacaksa yargınız da olmasın bence b
Kimin başına ne gelir belli olmaz bu hayatta bu da benim nacizane fikrim
Hayır ne hesap sorması çocukları olduğu için bunun evi terk etmesi için bir engel olabileceğini söyledim lütfen önyargılarla yorum yapmayın. Duadan vs bahsedip de kendinizi kandırmayın dua ile kimsenin iradesini değiştiremezsiniz

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yazılanı anlamadınız galiba dua edip başkasının iradesini değiştirin mi yazıyor orada?
Siz duayı bunun için okuyorsanız bilemeyeceğim biraz daha açıklayayım dua edin Allah size en doğru yolu göstersin bir vesile kılsın sıkıntılarınız gitsin manasında.
Ama cocuk doğmadan önce bu aileyi tanımıyor muydunuzla onyargi degil ama yargi oldugu bariz, tanımış olsa ne olmasa ne...kavun mu dibini koklayıp anlayacak kadıncağız... anlamadıysa bile yine de hak etmişsin otur oturduğun yerde mi denilecek...nerden baksan faydasız bir cümle
Neyse daha da yazıp çare arayan birisinin sayfasını meşgul etmeyecegim

ziavkurvick

Kayıtlı Üye
İş
Ahiret için
Evli çiftin herhangi gibi biri zulüm görüyorsa zulüm gören kişi boşanma hakkına sahip olur lakin bu dünyada kimse istediği gibi bir evlilik yapmış değil biri çıkıp ben yaptım sigortada yalan atiyor hava atıyor demektir eğer insansan ve dünyada yaşıyorsan dünyanın bu ilahi olayına karşı gelemez bu bunun bir sınav olduğunu unutmayin dayanamiyorsaniz da adaletten çare arayın burda değil burda bulacağınız çareler geçici şeyler aynı zamanda sonucları çok ağır olan şeyler siz bilirsiniz allah yar ve yardımcınız olsun sabir versin en kısa zamanda sizi mutlu etsin inşallah

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.Ama bosanmak kolay degil.Babasiz birakmak kizimi ve ya evsiz.Aikeminbutunlugunu korumak icin cok seye katlandim bugune kadar.Aa soz konusu benim ahlakim artik.Sinirden nefes alamiyorum kac gundur.Bir sakinlestirici bile alamiyorum.Evden yillardir hic yanliz cikmadim.Ise bile kocam oturur.Hesabim da onun elinde.Maasimi kendisi alir.Iki gundur derin nefes alamiyorum.Internette sinirlenme ile ilgili ola bilir yaziyor.Telefonumu aldi zorla sora geri verdi.Asiri kiskanc kendisi .

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.Ama bosanmak kolay degil.Babasiz birakmak kizimi ve ya evsiz.Aikeminbutunlugunu korumak icin cok seye katlandim bugune kadar.Aa soz konusu benim ahlakim artik.Sinirden nefes alamiyorum kac gundur.Bir sakinlestirici bile alamiyorum.Evden yillardir hic yanliz cikmadim.Ise bile kocam oturur.Hesabim da onun elinde.Maasimi kendisi alir.Iki gundur derin nefes alamiyorum.Internette sinirlenme ile ilgili ola bilir yaziyor.Telefonumu aldi zorla sora geri verdi.Asiri kiskanc kendisi .
Heyecandan yalnis yazmisim.ozur dilerim herkesden.

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Ufak bir kızım var diye boşanmayıp elimden geldiğince sabrettim. Duygusal siddet hat safhadaydi. Karisamadigi ve soz soylemedigi tek yer gece baş başa kaldığımda kafamdaki düşüncelerdi. Ani ve hızlı bir kararla bosandim. Kızımla birlikte yaşıyorum. Dünyanın en iyi ailesine sahibim. Bu hayat sizin ve bir daha gelmeyeceksiniz. Kendinize objektif bakıp boşanmamak için bahaneler yaratmadan gerçekçi olun. Evladinizin huzur ve sevgiye ihtiyacı var.
Umarım herşey gönlünüzce olur

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sizi anlıyorum. Benimde evliliğinde benzer sorunlar var, bir bebegin var. Herkes dayanmıyorsan boşa bahanelere sığınma diyor. Ama hiç o kadar basit bakamadım hiçbirşeye. Hep düzeltme peşinde oldum. Bir çocuğu özbabasindan, çok ağır suçu yoksa adamın, ayırmak ne kadar sorunlar da olsa o kadar kolay değil ki. Bunu bir tek ben mi böyle düşünüyorum diyorsun bazen... mutsuz evlilik çocuğuyum ben de düşünüyorum annem babamı bıraksaydı daha iyi olmayacaktım, hatta daha kötü bile olabilirdim ya da ben böyleyim emin değilim. Yalniz şunu çok gördüm aile büyüklerimin başından geçenlerde gördüm hem de, kimse üzdüğü kadar üzülmeden çekmeden bu dünyadan gitmiyor. O yüzden iyilikten yana olmaya çalışalım gururumuz yasama hevesimiz hayllerimiz ne kadar tersine olsa da...

gerekli

Kayıtlı Üye
Kahretmeyin sakın, onunda ödenecek bir bedeli oluyor. Bunu sonucuyla anlatan bir kitaptan alıntı vereceğim size. Çünkü kahretmek kötü enerji üretmektir ve iki ucu keskin bir kılıç gibidir. Ya size dönerse...

İlahi adalet her daim devrede her zerrede.

Elçin yaşamım üzerinde yıkıcı oyunlar oynamış, amacından vazgeçmeyerek uzun süre kâbusum olarak kalmıştı. Üzüntü ve kaygı dolu günler geçirmemin yegâne nedeni olmuştu. Elçin’le aramızda geçenlerin beni ruhsal olarak ne kadar yıprattığının farkına ise ancak sıkıntılı süreci geride bıraktığımda varabilmiştim. Elçin’i yenilgiye uğratmıştım ama yaşadığım kâbusun derin izlerini üzerimden kolay kolay atamayacağımı da anlamıştım. Nefretin bünyeme uymayan bir duygu olduğunu biliyordum ancak duygularıma gem vuramıyor, duyduğum öfkeyi bir türlü yenemiyordum. Ona, çektiğim eziyetin bedelini ödetmek istiyor, kendimce buna hakkım olduğunu düşünüyordum. Büyük bir yanılgı içinde olduğumu çok geçmeden öğrenmiştim.

Hayatımda belki de ilk defa bir insana kötü niyet beslemiş, düşünmeden eyleme geçmiştim. İçgüdüsel olarak yöneldiğim bir fikirle düşünce gücümü kullanmaya başlamıştım. İçimde öyle güçlü bir intikam hissi vardı ki! İşte! Bu enerjiyi amacıma odaklanarak Elçin’e yönlendirmiştim.

Düşünsel eylemimin üçüncü gününe geldiğimde, beni allak bullak eden bir olayla eylemi derhal sonlandırmıştım. O gün sabaha karşı gördüğüm bir rüya ile irkilerek uykudan uyanmıştım. Öyle etkilenmiştim ki! Bu rüya beni, değil insana, ağaca, çiçeğe, böceğe, herhangi bir canlıya bilmeden zarar verebilme ihtimalinden sonsuza kadar uzaklaştırmaya yetmişti. Ve en önemli hayat derslerimden biri olmuştu.

Uykudan şoka girmiş gibi uyandığımda, kendimi şaşkınlık içinde gördüğüm rüyayı anlamaya ve anlamlandırmaya çalışırken bulmuştum. Evet. Bu sadece bir rüyaydı ama hafife alınacak yanı yoktu. Rüyamda bir şey, bir iç ses Elçin’e vereceğim zararın karşılığında ne yaşayacağımı söyleyerek beni uyarmıştı. Bir insana vermek istediğim zararın bedeli o kadar ağırdı ki… İnsanın yaşarken ölmesi gibiydi. Hiç kuşkusuz şu hayatta yaşayabileceğim en ağır bedellerden biriydi. İlahi bir güç bu rüya ile beni büyük bir hatadan döndürmüştü.

Bir insana zarar vermeme çabasının, bu kişiye geri dönüşümünün mucizevi etkilerine şahit olmuştum(Mucizeler Nasıl Gerçekleşir). İnsana zarar vermeye kalkışmanın bedelinin ne denli ağır olabileceğinin farkındalığına ise bu rüyayla varmıştım. Şükürler olsun ki, kötülüğe kötülükle karşılık vermemem gerektiğini bir bedel ödemeden öğrenmiştim.

Anladım ki: Ne kadar haklı, ne kadar kızgın ve ne kadar öfkeli olsam dahi bir başkasına bedel ödetmeye hakkım yoktu. Bedel ödetmenin de bir bedeli vardı. Demek ki.. Allah’a havale etmek sözü bunun içindi.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Ufak bir kızım var diye boşanmayıp elimden geldiğince sabrettim. Duygusal siddet hat safhadaydi. Karisamadigi ve soz soylemedigi tek yer gece baş başa kaldığımda kafamdaki düşüncelerdi. Ani ve hızlı bir kararla bosandim. Kızımla birlikte yaşıyorum. Dünyanın en iyi ailesine sahibim. Bu hayat sizin ve bir daha gelmeyeceksiniz. Kendinize objektif bakıp boşanmamak için bahaneler yaratmadan gerçekçi olun. Evladinizin huzur ve sevgiye ihtiyacı var.
Umarım herşey gönlünüzce olur
Ben de Allaha dua ediuorum geceleri.Ama maasim kiraya ve diger masraflara yetmez.Annem babam bile fikrime karsi.O yuzden yapamam diyorum.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Benim kocam ise giderken arabada guldugum icin ahlaksiz oldugumu kendisine layik olmadigimi soyledi.Igrenc kufurler ve dayak.halbuki kizima guldum ben.Benzin istasyonunda arabanin icindeydik.Hep boyle olur zaten .Son zamanlarda iyice delirdi.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Benim kocam ise giderken arabada guldugum icin ahlaksiz oldugumu kendisine layik olmadigimi soyledi.Igrenc kufurler ve dayak.halbuki kizima guldum ben.Benzin istasyonunda arabanin icindeydik.Hep boyle olur zaten .Son zamanlarda iyice delirdi.
Öfkeli insanlar çocukken fiziksel ve ruhsal bakimlari ihmal edilmiş belki istismar edilmis (duygusal anlamda da olabilir) ya da çok incitilmis olma ihtimalleri oldukca yükseltir. Bunu psikiyatri yuzdeleri söylüyor.
Diyeceksiniz ki benim suçum ne
Peki böyle bir ortamda büyümek zorunda kalmış ise eşinizin suçu ne
Eğer normal davranma şansı olsa öyle yapardı
Sizin işiniz kolay değil ama çaresi var
Sabırla ona sevginizi söyleyecek ve davranışla da göstereceksiniz
Yanlis anlasildiginizi da söyleyeceksiniz ki algısının yanlışlığını zamanla görsün
Belki sonra ki asamada profesyonel yardim
Ve bir belki iki yılın sonunda göreceksiniz ki zafer sizin
Üstelik çocuğunuzun babasını kazanmış olacaksınız
Kolay değil ama insan kazanmak da böyle birşey...

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Sakin oldugu zamanlarda konusmayi denedim.Ama olmadi.Ailesi evet cok cok kotu bir ailr.Annesi gunboyu falcilerla ugrasiyor.Bu islere epey para sarf ediyor.Kardesi alkolik ve bosanmis.Bizilme ayni evde yasiyor.Babaso 26 yillik hasta olmus.Kiz kardisi surekli para isteyen iki cocuk annesi.Benim tek sucum bu insanla muhattap olmak.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Ve simdi ondan intikam almak istiyorum.Kocanizi kazanin diyorsunuz ama bu gun evlilik gunu ve benle konusmuyor bile.Hicbiri beni insan yerine koymuyor.Ne annesi ne kardesleri.Cunki kocam bana saygi gostermiyor.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ve simdi ondan intikam almak istiyorum.Kocanizi kazanin diyorsunuz ama bu gun evlilik gunu ve benle konusmuyor bile.Hicbiri beni insan yerine koymuyor.Ne annesi ne kardesleri.Cunki kocam bana saygi gostermiyor.
Evet şu an onlar sadece bildikleri ve akılları yettiği kadarıyla böyleler.
Ama gördüğüm kadarıyla siz daha akıllısınız
Daha bilinclisiniz, bunu iyi yonde kullanın
Kocanızın düzelmesi sizin kazancınıza, ona gelecek zarar sizi de bulur ne de olsa çocuğunuzun babası.
Bugün bir fırat size
Öyle bir günde düzelme beklemeyin, sabr dile kolay
Önce kendinizi topraklayın gidin bir abdest alın bir inşirah duası okuyun dinleyin allah tan yardim eleyim 88 ya halim eşinize niyet edip cekebilirisniz
Bugün bir adım daha
Güzel bir yemek hazırlayın, güzelce seslenip çağırın, gidin yanina ona sarılın bazisinin sevgi dili işitsel kimisi dokunsal vs oluyor
Eşinizin sevgi dilini biliyor musunuz
Ortam yumuşadığında bugün olması şart degil yanlis anlasildiginizi söyleyin bir cümle o kadar.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sakin oldugu zamanlarda konusmayi denedim.Ama olmadi.Ailesi evet cok cok kotu bir ailr.Annesi gunboyu falcilerla ugrasiyor.Bu islere epey para sarf ediyor.Kardesi alkolik ve bosanmis.Bizilme ayni evde yasiyor.Babaso 26 yillik hasta olmus.Kiz kardisi surekli para isteyen iki cocuk annesi.Benim tek sucum bu insanla muhattap olmak.
Bu kadar zavallı bir ortamda büyümüş
Aile sevgisi görmemiş bırakın maddiyatı
O bir zavallı yaralı bir çocuk
Intikam ona bir de siz vurup hayata güvenini hepten bitirmeyin...

aphronus

Kayıtlı Üye
Anlattığınız kadar ruh sağlığı bozuk biriyle berabersiniz.Ben de benzer bir ilişki yaşadım.Yaşadığım dramı burda uzun uzun anlatmayacağım ama benim de çarem yok gibiydi.Sizinkine benzer sebeplerim vardı bitmemesi için.Aynı şekilde aşırı kıskançtı şiddeti küfürü dibine kadar yaşadım.Burda sınavınız kocanız değil kendinize olan saygınız.Cesaretiniz,kendinize olan değeriniz sınanıyor emin olun.Ve eğer boşanmayarak benliğim,mutluluğum bazı şeylerin gerisinde mesajı verirseniz evrene olaylar büyüyerek sizin aleyhinize devam edecektir.Ben bitirdim ve bitirdikten sonra dedim ki nasıl daha önce bunu yapmamışım.Her gün şükrettim şimdi o kadar mutluyum ki.Keşke daha önce yapsaymışım.Sınavımı verdiğimi düşünüyorum.Hiç bir intikam çabasına da girmedim,ilişki içinde de bir zararım olmadı hiç.Hakaretlerine dayanan birine ne erkek ne kadın değer vermez.Aile kurumu aynı çatı içinde olmaktan ibaret değil.Pek çok insan boşanıyor.Bırakın kızınız bir kadına böyle davranıldığında gitmesi gerektiğini görsün.Şiddet görerek büyümesin.Nafaka alın,bir ekonomik plan yapın kendinize.Anne babanıza karşı da kararlı olun.Yeter ki net olun olumlu olun,her şey “düzeldi” diye telkinler verin kendinize