O kadar canim yandiki anlatamam.Intikam istiyorum.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Anlattığınız kadar ruh sağlığı bozuk biriyle berabersiniz.Ben de benzer bir ilişki yaşadım.Yaşadığım dramı burda uzun uzun anlatmayacağım ama benim de çarem yok gibiydi.Sizinkine benzer sebeplerim vardı bitmemesi için.Aynı şekilde aşırı kıskançtı şiddeti küfürü dibine kadar yaşadım.Burda sınavınız kocanız değil kendinize olan saygınız.Cesaretiniz,kendinize olan değeriniz sınanıyor emin olun.Ve eğer boşanmayarak benliğim,mutluluğum bazı şeylerin gerisinde mesajı verirseniz evrene olaylar büyüyerek sizin aleyhinize devam edecektir.Ben bitirdim ve bitirdikten sonra dedim ki nasıl daha önce bunu yapmamışım.Her gün şükrettim şimdi o kadar mutluyum ki.Keşke daha önce yapsaymışım.Sınavımı verdiğimi düşünüyorum.Hiç bir intikam çabasına da girmedim,ilişki içinde de bir zararım olmadı hiç.Hakaretlerine dayanan birine ne erkek ne kadın değer vermez.Aile kurumu aynı çatı içinde olmaktan ibaret değil.Pek çok insan boşanıyor.Bırakın kızınız bir kadına böyle davranıldığında gitmesi gerektiğini görsün.Şiddet görerek büyümesin.Nafaka alın,bir ekonomik plan yapın kendinize.Anne babanıza karşı da kararlı olun.Yeter ki net olun olumlu olun,her şey “düzeldi” diye telkinler verin kendinize
Çok güzel yazmışsınız okuyunca katılıyorum yer yer ama düşünmeden de edemiyorum
Kalmak değerinden vermek mi ki ?
Maaş kartına kadar vermiş bir kadın değer alışverişini öğrenmeden gitmiş olacak,
değer alışverişini bilse zaten bu durumda olmayacak.
Kendisine dayak şiddet küfür edilmesine musade etmesin tabii ki. Bunu kesinlikle kabul etmediğini söyleyecek, yer yer uzaklaşıp kendini koruma altına da almayı bilecek
Ama sonuçta bir yuva var, önceliğimiz iyilikten yana olmalı
Olmuyorsa zaten sonuç belli

Ü

Üye silindi 58480

Ben hayatimda taraflardan hangisini once dinlediysem hikayesi gozumu yasartti.
Kocanizin bu kadar kiskanc, gaddar size kasti bir tavirda olmasi eminim ki kendine has sebeplerinden oturudur.

Soluk bile alamayacak hale gelmeniz, sizin kendi icinizdeki eziklik rolunu iyice benimsemis oldugunuzdan kaynaklaniyor da olabilir. Kopek bile korku belirtisi hissederse bilmeden saldiri moduna gecer. Bu boyledir.
Insanlar, sikayet ettikleri dis seberlerin islemesi icin gereken kuvveti kendi bilinc altlarindan yayarlar cunku.

Insanlar dis sebepleri suclayicidirlar. Halbuki kisi kendi hakettiginden baskasi ile bir araya gelemez. Allah men etmistir. Boyle bir kanun yoktur.
Ortada bir zulum var ise ya gecicidir, ya da gecmiste sizin aynini bir baskasina ettiginizden dolayi bir ilahi adaletin arindirma surecine girmissinizdir.

Isyan ederseniz icinizdeki garez buyur. Kabule gecin. Kabule gecin ki kuvvetler ayriligi olussun. Kabule gecin ki dis sebepler yon degistirsin. Kabul edin, razi olun. Isyan lanettir. Lanet ancak isyan enerjisi ile kaliciligini muhafaza eder.

sevo123

Kayıtlı Üye
Merhaba.Esim hakkima giriyor.Ailesi ile birge surekli beni kucuk dusuruyor.Yemin ederim ki hicbir zaman ahlak disi durumlara yer vermedim.Amacim burada birilerini inandirmak degil.Ama bana haksizlik ediyorlar.Ben bir ogretmenim.Kucuk kizim var.Kocamin kufurleri beni mahvediyor.Bosansam gidecek yerim yok.Annesi de buyu ile ugrasiyor surekli.Daha oncede evden kertenkele kuyruklari bulmusdum.Paramida benimsiyorlar.Bende careyi sizlerde ariyorum.Bilgileri eskik paylasdiginizi biliyorum fakat cikmazdayim.Yardim edecek olanlara duaciyim.Etkli bir kahir icim yardim istiyorum.Bilgilerinizi esirgemeyin lutfen.
Allah kolaylık versın.... ogretmenmıssınız hemen ayrılın o adamdan....

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Bir defa yapmistim beni itip yuzume tukurmustu.O gun benim icin oldugunu hissettim.Artik onun hakettigi cezasini Allahtan bulmasini istiyorum.Yardimci ola bilecek biri yok anlasilan.Beni pozitif yonde etkilemeye calisan herkesi taktir ediyorum.Ama bu aile ile uyum saglanak giderek zorlasiyor.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bir defa yapmistim beni itip yuzume tukurmustu.O gun benim icin oldugunu hissettim.Artik onun hakettigi cezasini Allahtan bulmasini istiyorum.Yardimci ola bilecek biri yok anlasilan.Beni pozitif yonde etkilemeye calisan herkesi taktir ediyorum.Ama bu aile ile uyum saglanak giderek zorlasiyor.
Karar tabii ki sizin
Ama sizinde olaylarda sorumluluğunuz var
Bırakın karşı tarafın yanlışlarını iticiligini
Hayatta herşey insanlar için
Size ağır gelen şey ona gelmez size ağır gelmeyen ona ağır gelir
Bırakın kesin çizgileri
Affedin gönülden affedin
Sadece spirituel değil psikolojinin de tavsiyesi...

aphronus

Kayıtlı Üye
Ben bu konulardan ilahi adalet kavramından kastı hala anlayamadım gitti.İşin içine dine razı olmayı sokunca hiç bir şey hallolmuyor.Bu dünyada hiç mi haksızlığıa uğrayan insan yok hepsi mi daha önce birine kötülük etti?Dini inancınız varken böyle konuşmak dinin dinamiğine direk karşıt.Hz.Muhammed de mi birilerine kötülük etti o yüzden haksızlığa kötülüğe maruz kaldı? Sevgili Isobelzxc dayak yediği,hakaretlere maruz kaldığı bi yerde kalması değerinden vermektir.Eşine sihirli değnek deycekmeyecektir.Elbette en küçük sorunda kestirip atmaktan yana değilim ancak bunlar küçük şeyler değil.Arabanın içinde güldüğü için ahlaksız olduğunu söyleyen bir insandan bahsediyoruz.Benzer şeyleri yaşadım,benim karşımdaki insan da her gitmeye çalışsam tedavi olacağını yanında kalmamı söylerdi ancak hepsi yalan dolan.Dennise onun hikayesini dinlese gözünden yaş falan gelmez salt kötülük içeriyor.Şiddet aradaki sevginin saygının tamamen bittiğini gösterir.Hiç bir sebep bunu haklı kılamaz.Adam hatasından pişman dahi olmuyor ancak hanımefendiye daha çok sevgi daha çok alttan almayı tembihliyoruz.Tek çare uzaklaşmaktır.İntikam güdünüzü anlıyorum Karmelia,ancak büyü gerçekten sonrasında sizin başınıza bela olur.Sizin eşinizd vereceğiniz en büyük ders gidişinizle hiç de sandığı gibi mecbur,pasif olmadığınızı göstermek olur.Sonrasında nasıl dik ve güçlü olduğunuzu görmesi olur.Zaten kendisi asla mutlu olamayacaktır emin olun.Olsa olsa sığ küçük sevinçleri olur böyle insanların.Sonra sizin mutluluğunuzu tekrar emmek adına size dönerler,vaatler verirler düşmeyin bunlara yeter.Anne babanıza empati yaptırın yaşadıklarınızı detaylı anlatın.Kim ne derse desin ayrılacağınızı söyleyin

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ben bu konulardan ilahi adalet kavramından kastı hala anlayamadım gitti.İşin içine dine razı olmayı sokunca hiç bir şey hallolmuyor.Bu dünyada hiç mi haksızlığıa uğrayan insan yok hepsi mi daha önce birine kötülük etti?Dini inancınız varken böyle konuşmak dinin dinamiğine direk karşıt.Hz.Muhammed de mi birilerine kötülük etti o yüzden haksızlığa kötülüğe maruz kaldı? Sevgili Isobelzxc dayak yediği,hakaretlere maruz kaldığı bi yerde kalması değerinden vermektir.Eşine sihirli değnek deycekmeyecektir.Elbette en küçük sorunda kestirip atmaktan yana değilim ancak bunlar küçük şeyler değil.Arabanın içinde güldüğü için ahlaksız olduğunu söyleyen bir insandan bahsediyoruz.Benzer şeyleri yaşadım,benim karşımdaki insan da her gitmeye çalışsam tedavi olacağını yanında kalmamı söylerdi ancak hepsi yalan dolan.Dennise onun hikayesini dinlese gözünden yaş falan gelmez salt kötülük içeriyor.Şiddet aradaki sevginin saygının tamamen bittiğini gösterir.Hiç bir sebep bunu haklı kılamaz.Adam hatasından pişman dahi olmuyor ancak hanımefendiye daha çok sevgi daha çok alttan almayı tembihliyoruz.Tek çare uzaklaşmaktır.İntikam güdünüzü anlıyorum Karmelia,ancak büyü gerçekten sonrasında sizin başınıza bela olur.Sizin eşinizd vereceğiniz en büyük ders gidişinizle hiç de sandığı gibi mecbur,pasif olmadığınızı göstermek olur.Sonrasında nasıl dik ve güçlü olduğunuzu görmesi olur.Zaten kendisi asla mutlu olamayacaktır emin olun.Olsa olsa sığ küçük sevinçleri olur böyle insanların.Sonra sizin mutluluğunuzu tekrar emmek adına size dönerler,vaatler verirler düşmeyin bunlara yeter.Anne babanıza empati yaptırın yaşadıklarınızı detaylı anlatın.Kim ne derse desin ayrılacağınızı söyleyin
Anlıyorum sizde zor şeyler yaşamışsınız ama sizin bu tercihinizin en doğrusu olduğunu kim söylüyor? Bunu kim bilebilir?
Siz çocuğunuz yokken boşandınız diye çocuklu bir çifte klavye başından bosan da gününü görsün mu diyelim sevgili kayron?
Dayak yemeden kalan kadınlarda var, bu sorunu çözen insanlar da var
Ve herkes insanlar için
Kimseyi kötü bile olsa yargılamayalım hele ki bu insan eşimizse...
Evrenin matematigu bizden çok daha büyük, o yüzden diyorum dua edebilir inanan insana müthiş manevi güç verir depresyondan korur
Önerilerim dinin içinde var çünkü bu tamamen insanlikla alakalı
Bize kötülük edenlere kötülük ederek had bildirerek mi insan olacağız
Kendi ve çocuğunun haklarını elbetteki koruyacak, yanlışı doğruyu açıkça söyleyecek ama bunu yanlis yollarla kendi egosuna hizmet olsun diye değil çünkü bu yine kendisine zarar getirir
Evlenirken hastalikta saglikta bir ömür diye siz veriyoruz, bu insan da akıldan hasta beraber çare arayacaksınız ve bunun zamanla olacağını bileceksiniz
Sizin akıl ruh veya bedensel hastalığınız çıksa başka türlü davranmayı bilmediğiniz için etrafınıza ilişkilerinize zarar veriyor olsanız eşiniz hakettiğini yaşasın diye sizi orta yolda bıraksa ne hissedersiniz
Yapmayalım herşey insanlar için
Bu kadar yargılamayalım
Bu kadar bana bunu yapamaz deyip kestirip atmayalım
Ham meyveyiz olgunlasacagiz
Hem kendimize hem başkasına merhamet biraz

Ü

Üye silindi 58480

Ben bu konulardan ilahi adalet kavramından kastı hala anlayamadım gitti.

Cunku dini kucuk kapali bir vijdana su serpme sistemi olarak benimsemissiniz. E anlayamazsiniz tabi. Bunun altliklari var.
Enerjilerin akim yollaridir asil mesele. Ozguveni olmayan bireyler bulundugu topluluktaki negatifi uzerine cekmeye mahkumdur. Bu enerji yasasinin geregidir.
Kacan kovalanir. Kendinizi kasarsaniz istediginiz seye de insana da ulasamazsiniz. Orumcek agi nasil calisir bilir misiniz? Yakalanan bocek kendini kurtulmak icin kastikca kasar. Ama bu onun diger aglara da dolanarak iyice kurban olmasini pekistirir. Bulundugunuz durumdan kasarak kurtulmaya calisirsaniz daha da uzerinize cekersiniz negatifi.

Kusura bakmayin ama isyan enerjisi ilahi sistemde lanetlenmistir. Isyan eden varliklari yaratici maluplardan yazmistir. Yazmistir diyorum yani formatini o sekilde kodunu yazmistir. Bu degismez.

Anlamazsiniz tabi. Anlamayanlar genelde sirf anlamadiklari icin girdaplara yakalaniyorlar. Anladiklari zaman da herseyin sorumlulugunu uzerine alip razi olmalari gerektigini zor yoldan ogreniyorlar.

İşin içine dine razı olmayı sokunca hiç bir şey hallolmuyor.

Tabi ki hallolmuyor.
Bu ucak ucmuyor der bir araba soforu. Onundeki 100 lerce dugmeyi etut etmedigi icin ucma potansiyeli olan bir makinayi hareket bile ettiremez. Suc ucagin degil kusura bakmayin. Suc o devreyi harekete geciremeyen cahil bireyindir. Icindeki gucu kesvedemeyen kisiler isyana suruklenirler ve lanet dedigimiz kisir donguye hapsolurlar. Bu boyledir. Kimse kusura bakmasin. Din bunu eskiden beri uayarsin diye soyleyerek iyiligimize hizmet ederken biz hala sistemi taktir edemiyoruz.

aphronus

Kayıtlı Üye
Ben boşan da gününü görsün intikam al büyü yap gibi şeyler söylemedim farkındaysanı.Siz boşanmalardan yana olmadığınız için bu kendiniz de yapamadığınız için klavye başından atıp tuttuğumu sanıyorsunuz.Hatta neredeyse boşanmamayı doğru göstermek için evrenin arkhesine ineceğiz burda doğruyu yanlışı kim biliyor diye.Benim ayrılmamın doğru olduğu genel geçer bi gerçek.Şiddet görmeye devam etsem daha iyi olacağını kim söyleyebilir ? Ki ben ona insan olarak yardımcı olmaya elimden geldiğince çalıştım.Benim de çocukluğum iyi geçmedi.İnsanlar geçmişlerinin arkasına sığınıyor yaptığı kötü şeylerde.Siz kocanızdan memnun olmamanıza rağmen onu aldatıyor ya da küfürler ediyor musunuz?Neden eşiniz mükemmel biri diye mi ya da dünyanın en iyi kocası olduğu için mi ? Hayır bu sizsiniz çünkü.Eşiniz de “tercihen” size böyle davranıyor.Ya da Kamelianın kocası.Ne zorluklar atlatan insanlar var hepsi canavara mı dönüşüyor ? Beyefendinin zihin yapısı ortada.Ataerkil,kadını hor gören türden.Niye mutsuzluktan kopmasını önerdiğim için böyle bi çıkış yaptınız anlamadım.Emin olun bençocuğum olsa daha önce ayrılırdım.Çevremde çok örneği var bu durumun.Erkek şiddetini tolore edip mutlu olan görmedim ama noktalamayı bilen insanların nasıl dönüşümler yaşadığını gördüm

aphronus

Kayıtlı Üye
Ben de yaşadığım zorluklara hiç isyan etmedim yaşadım kabullendim ve dersimi aldım.Bu isyan mevzuu nerden çıktı ? Siz zararlı gelen şeyden uzaklaşmayı isyan etmek olarak mı görüyorsunuz? Hasta olunca doktora da gitmeyin o zaman başıma geldi çekicem diyin.Ben zaten karşı tarafa zarar vermemesi gerektiğini düşündüğümü söyledim.Siz biat etmekten yana olabilirsiniz ben değilim

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ben boşan da gününü görsün intikam al büyü yap gibi şeyler söylemedim farkındaysanı.Siz boşanmalardan yana olmadığınız için bu kendiniz de yapamadığınız için klavye başından atıp tuttuğumu sanıyorsunuz.Hatta neredeyse boşanmamayı doğru göstermek için evrenin arkhesine ineceğiz burda doğruyu yanlışı kim biliyor diye.Benim ayrılmamın doğru olduğu genel geçer bi gerçek.Şiddet görmeye devam etsem daha iyi olacağını kim söyleyebilir ? Ki ben ona insan olarak yardımcı olmaya elimden geldiğince çalıştım.Benim de çocukluğum iyi geçmedi.İnsanlar geçmişlerinin arkasına sığınıyor yaptığı kötü şeylerde.Siz kocanızdan memnun olmamanıza rağmen onu aldatıyor ya da küfürler ediyor musunuz?Neden eşiniz mükemmel biri diye mi ya da dünyanın en iyi kocası olduğu için mi ? Hayır bu sizsiniz çünkü.Eşiniz de “tercihen” size böyle davranıyor.Ya da Kamelianın kocası.Ne zorluklar atlatan insanlar var hepsi canavara mı dönüşüyor ? Beyefendinin zihin yapısı ortada.Ataerkil,kadını hor gören türden.Niye mutsuzluktan kopmasını önerdiğim için böyle bi çıkış yaptınız anlamadım.Emin olun bençocuğum olsa daha önce ayrılırdım.Çevremde çok örneği var bu durumun.Erkek şiddetini tolore edip mutlu olan görmedim ama noktalamayı bilen insanların nasıl dönüşümler yaşadığını gördüm
O kadar yazdım ama hala anlamadınız
Lütfen önyargısız okuyun
Ben boşanmasın dayak yesin otursun demiyorum
Düzelmezse kacinilmaz son, kadin başvurmasa bile gerçekleşecektir.
Benim boşanıp boşanmamda cesaretim de değil konu..
Çok daha büyük bir resimden bahsediyoruz burada
Ayrıca çocuğunuz yokmuş olmadığına göre olsa kesin böyle yapardım demeniz daha da yalniz
Bekara karı boşamak kolaya dönüyor iş
Beyfendinin zihin yapısından nasil bu kadar emin olabiliyorsunuz???
Siz beyefendiyi değil hala bosadiginiz eski eşinizi yargiliyorsunuz bence
Herkes aynı sebepten aynı davranmaz
Burada yanlis yapan adamı savunmuyoruz
Hicbir canlıya şiddet kabul edilemez
Bizler birbirimize aynayiz
Önce kendi öfkemizi yenelim bir başkasını aşmadan once

aphronus

Kayıtlı Üye
Suratıma tükürdü,güldüğüm için ahlaksız dedi,kıskançlıktan telefonumu aldı,dayak yiyorum cümlelerinden siz nasıl bi zihin yapısı algılıyorsunuz ? Pozitif olmakla kötülüklere kör olmak farklı şeyler.Biraz realist olun.Verdiğim örneği de onu yargılıyorsunuz şeklinde kullanmanız ne kadar nahoş ve alakasız.Kamelianın yazdıklarını tekrar okumanızı tavsiye ederim.Olumlu olacağım diye gerçeklerden bu kadar kaçmayın.Bence asıl siz neden bu kadar anlatılana rağmen hala boşanma fikrine uzak olduğunuzu düşünün çünkü ben değil de siz kendi ilişkinizde yapamadıklarınıza göre konuşuyor gibisiniz

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Suratıma tükürdü,güldüğüm için ahlaksız dedi,kıskançlıktan telefonumu aldı,dayak yiyorum cümlelerinden siz nasıl bi zihin yapısı algılıyorsunuz ? Pozitif olmakla kötülüklere kör olmak farklı şeyler.Biraz realist olun.Verdiğim örneği de onu yargılıyorsunuz şeklinde kullanmanız ne kadar nahoş ve alakasız.Kamelianın yazdıklarını tekrar okumanızı tavsiye ederim.Olumlu olacağım diye gerçeklerden bu kadar kaçmayın.Bence asıl siz neden bu kadar anlatılana rağmen hala boşanma fikrine uzak olduğunuzu düşünün çünkü ben değil de siz kendi ilişkinizde yapamadıklarınıza göre konuşuyor gibisiniz
Siz kendi evliliğiniz ilişkiniz için ne çabaladınız yaptınız bilemem
Belki kestirip attınız o da sizin tercihiniz
Ama hala anlamadınız ben boşanmasın demiyorum
Çocuğunuz da olmadığına göre klavye başından kimseye bu kadar yargılamayın diyorum
Biraz daha büyük resime bakın diyorum
Ikinci bir evlilik ya da ilişki öncesi kendinizi biraz daha bu konuda geliştirin bence

aphronus

Kayıtlı Üye
Saygı çerçevesinde gayet güzel giden bir ilişkim var zaten.En ufak hatada hayatında başarılar demiyoruz,sorunlarımızı “konuşarak” hallediyoruz.Yaşadığım kötü deneyimden sonra nasıl biriyle olamayacağımı ve ne istediğimi anladım için şu an çok mutluyum.Ben evrensel sevgiye inanan bi insanım.Burda önemsediğim Kamelianın hırsı öfkesi değil zaten çocuğu da düşünerek böyle bir şey söylüyorum.Sadece kendinden olanı sevip düşünen biri değilim o yüzden çocuğun yok sen anlamazsın bana kurabileceğiniz bir cümle değil.Siz şu an sorun yaşadığınıza göre sizin geliştirmeniz gereken noktalar var sanırım

Kamelia ne karar verirsen ver umarım kısa zamanda iç huzura ulaşırsın,sevgiler

Ü

Üye silindi 58480

Konuyu acan arkadasa bir ayet onerim var :

`Kisasta sizin icin hayat vardir` (Kuran) ayetini surekli okuyu
Merhaba.Esim hakkima giriyor.Ailesi ile birge surekli beni kucuk dusuruyor.Yemin ederim ki hicbir zaman ahlak disi durumlara yer vermedim.Amacim burada birilerini inandirmak degil.Ama bana haksizlik ediyorlar.Ben bir ogretmenim.Kucuk kizim var.Kocamin kufurleri beni mahvediyor.Bosansam gidecek yerim yok.Annesi de buyu ile ugrasiyor surekli.Daha oncede evden kertenkele kuyruklari bulmusdum.Paramida benimsiyorlar.Bende careyi sizlerde ariyorum.Bilgileri eskik paylasdiginizi biliyorum fakat cikmazdayim.Yardim edecek olanlara duaciyim.Etkli bir kahir icim yardim istiyorum.Bilgilerinizi esirgemeyin lutfen.

Merhaba,

`Kisasta sizin icin hayat vardir (Kuran) `ayetini bulup surekli okuyun. Ebcedi kadar okuyun. Bu SOS isareti etkisi gorecektir. Gucten dusene kadar okumanizi tavsiye ederim.
Oyle bir ayet ki, hak sahibi iseniz karsinizdaki kisiyi perperisan ederken, hak sahibi degilseniz de icinizde bir kabule gecme bir guven duygusu yesertecektir. Ayet ne intikam almaya ne de zulme razi olmaya musade eden, ama olcu asilirsa da devrani ters cevirmeye ruhsat veren bir kuvettedir.

Intikam almak akli ortmeden yapilmalidir. Iletisim yollarindan bir yol olarak yapilmalidir. Ozunde ayni kotulugu ona yaparak ona bir mesaj vermeniz yatar. Kapilmis ruh hali ile yapilan intikam girisimi sizi hakli durumda haksiz cikarir.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Saygı çerçevesinde gayet güzel giden bir ilişkim var zaten.En ufak hatada hayatında başarılar demiyoruz,sorunlarımızı “konuşarak” hallediyoruz.Yaşadığım kötü deneyimden sonra nasıl biriyle olamayacağımı ve ne istediğimi anladım için şu an çok mutluyum.Ben evrensel sevgiye inanan bi insanım.Burda önemsediğim Kamelianın hırsı öfkesi değil zaten çocuğu da düşünerek böyle bir şey söylüyorum.Sadece kendinden olanı sevip düşünen biri değilim o yüzden çocuğun yok sen anlamazsın bana kurabileceğiniz bir cümle değil.Siz şu an sorun yaşadığınıza göre sizin geliştirmeniz gereken noktalar var sanırım

Kamelia ne karar verirsen ver umarım kısa zamanda iç huzura ulaşırsın,sevgiler

Ne mutlu o zaman size.
Anlamadığımız uzere o şekilde çocuğun yok anlamazsın, hic benim üslubum değil, bilindik bir sözle soyleyeyim karşındakinin ayakkabılarıyla yürü bir önce...

Benim bu konuyla ilgili olmayan daha önceden actigim bir iki başlığı okumuşsunuz anlaşılan o yüzden sorunlar yasadgimi söylüyorsunuz (hamdolsun ki yasadigim sıkıntılar var ve farkındalığımi gelişmemi hatta mutluluğunu gücümü artırıyorlar ;) ). Ancak konu ben değilim, siz ve sizin boşanmanız da değil.
Burada herkes kendince yardımcı olmaya çalışıyor, bir başkasına ters de gelse doğru da gelse diyorum ki kamelya, coook iyi düşün, Allah a sığın, O 'ndan yardim dile, eşinizin büyüdüğü ortamı hatırla, aklen hasta bir adam, eğer ki şiddetten zevk almıyorsa vicdanliysa siz de vicdanla ama kendinizi koruyarak hareket edin

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Arkadaslar yorumlarinizi okuyup iyice kafam karisti.Bosanan cocuklu kadinlarin hayati zordur.Cevremde var birkac ornek.Ama bu adamada dayanmak cok zor.Hele ailesine.Kararsizim uzun zamandir.Allahtan hayirlisini istiyorum.kendim be kizim icin.Daha bir bucuk yasinda.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Konuyu acan arkadasa bir ayet onerim var :

`Kisasta sizin icin hayat vardir` (Kuran) ayetini surekli okuyu

Merhaba,

`Kisasta sizin icin hayat vardir (Kuran) `ayetini bulup surekli okuyun. Ebcedi kadar okuyun. Bu SOS isareti etkisi gorecektir. Gucten dusene kadar okumanizi tavsiye ederim.
Oyle bir ayet ki, hak sahibi iseniz karsinizdaki kisiyi perperisan ederken, hak sahibi degilseniz de icinizde bir kabule gecme bir guven duygusu yesertecektir. Ayet ne intikam almaya ne de zulme razi olmaya musade eden, ama olcu asilirsa da devrani ters cevirmeye ruhsat veren bir kuvettedir.

Intikam almak akli ortmeden yapilmalidir. Iletisim yollarindan bir yol olarak yapilmalidir. Ozunde ayni kotulugu ona yaparak ona bir mesaj vermeniz yatar. Kapilmis ruh hali ile yapilan intikam girisimi sizi hakli durumda haksiz cikarir.
Tesekkur ederim.Arapcasini mi okumam gerek?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Arkadaslar yorumlarinizi okuyup iyice kafam karisti.Bosanan cocuklu kadinlarin hayati zordur.Cevremde var birkac ornek.Ama bu adamada dayanmak cok zor.Hele ailesine.Kararsizim uzun zamandir.Allahtan hayirlisini istiyorum.kendim be kizim icin.Daha bir bucuk yasinda.

Boşanmaktan korktuğunuz için değil, çevre için değil bunu kendi hayat yolculuğunuzda vermeniz asmanız gereken bir tekamül olarak düşünün.
Ayrıca çocuğunuzun psikolojisi sosyal ve ekonomik boyutlar da var tabii ki ama bunlar ikinci basamak
Bakın siz gönülden değişirseniz dünya da değişir
Ama hemen niye olmadı olmuyor demeyin
Önce inanın davranışla da inançlarınızı destekleyin
Size özelden bir mesaj yazdım nacizane bir tavsiye

Çok yazık o yavruya, sakin sağduyulu sabırlı kararlı güçlü olun, bu evlilikte şu an pas sizde...