O kadar canim yandiki anlatamam.Intikam istiyorum.

denpin

Kayıtlı Üye
Arkadaslar hepinize tesekkur ederim.Ama bosanmak kolay degil.Babasiz birakmak kizimi ve ya evsiz.Aikeminbutunlugunu korumak icin cok seye katlandim bugune kadar.Aa soz konusu benim ahlakim artik.Sinirden nefes alamiyorum kac gundur.Bir sakinlestirici bile alamiyorum.Evden yillardir hic yanliz cikmadim.Ise bile kocam oturur.Hesabim da onun elinde.Maasimi kendisi alir.Iki gundur derin nefes alamiyorum.Internette sinirlenme ile ilgili ola bilir yaziyor.Telefonumu aldi zorla sora geri verdi.Asiri kiskanc kendisi .
Sizi üzmek istemem ama bir esaret hayatı yaşıyorsunuz, siz finansal bir kaynak ve hizmet etmekle görevli birisiniz eşinizin gözünde. Eşiniz kıskanç değil zorba biri, size eziyet etmek için kıskançlık kılıfına sokuyor yaptıklarını. Eşinizin kardeşi neden sizinle yaşıyor ? Size soruldu mu yoksa emrivaki mi yaptı kardeşini getirerek ?

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Hayir bana sormadi.Alkolik oldugu icin karisi cocugunu alip evi terketti.O da annesinin ve kardeinin tanina yerlesti.Su an bile cok iciyor.Evde sorun cikariyor kotu kokuyor ve sinirlenice nasada ne varsa hepsini kirip dokuyor.Artik katlanamiyorum.Allahtan hepsinin mahvolmasini diliyorum.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Beni en cok uzen fedakarliklarimin ve sabrimin karsiliginda esimin bana davranisi.

karmelia

Kayıtlı Üye
İş
biolog
Ya sedidel batsi diye bir uygulama baktim az once.cok etkiliymis.Deneyen oldu mu aranizda?

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Yanı başlarına kötü şeyler gelsin de kurtulayım diye mi dua ettiniz
Burada böyle uygulamalar bilen kimbilir kac kişi vardır ama yazan olmadı farkındaysanız çünkü böyle şeylerin bedeli cok ağır olur
Üstelik tutmaması bir yana onlara değil size dönerse ya, bebeğiniz var...
Bir an önce Allah sığının bence

aphronus

Kayıtlı Üye
Karmelia o çocuğun amcası sürekli eve sarhoş gelip huzursuzluk yarattığı bi evde kalması da çok sakıncalı.Aile gerçekten aile olabildikçe kutsaldır nokta.Kan bağı kutsal falan değildir bu dünyada ensest diye bi gerçek var ülkemizde bile o kadar yaygın ki.İyisi kötüsü herkes üreyebiliyor malesef kutsak olan anne baba değil anne babalık.O çocuk babasının bütün yanlışlarını görerek büyümesin.
Eşlerini öldüren erkekler böyle ortaya çıkıyor işte.Kadının sabrı sebatıyla.Çok afedersin Karmelia ama eşin paranı da alarak sana ne muamelesi yapıyor ortada.Değişmesi gereken sen değilsin.Büyü yaparak acı çektirmek istediğin biriyle evlilik sürdürmen sana zarar verir.Sen bir erkek olsaydın senin yaptıklarını bir erkek olarak eşim bana böyle şeyler yapıyor diye anlatsaydın sabretmeni eminim kimse öğütlemezdi.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sen bir erkek olsaydın senin yaptıklarını bir erkek olarak eşim bana böyle şeyler yapıyor diye anlatsaydın sabretmeni eminim kimse öğütlemezdi.[/QUOTE]

konuyu çarpıtmayın bence, erkek kadın ne ilgisi var
Karşınızdaki insanın doldurulmaya ihtiyacı yok zaten yanlis arayışlar icinde

aphronus

Kayıtlı Üye
Isobelzxc anladım sen boşanmasına karşısın mücadele etmesinden yanasın ben değilim ne bu empoze etme çabası.Doldurulmaya zaten ihtiyacı yok neler yaşamış ki burda onları mahvetme adına arayış içinde.Ben bunu yapma direk ayrıl diyorum bu düşünceyle alıp veremediğin nedir ?

aphronus

Kayıtlı Üye
Yazdıklarımdan o kısma cevap verip doldurmayın yazman ne komik,sanki ben kötü şeyler yapmaya itiyormuşum gibi.Senin gibi düşünmeyince doldurmuş mu oluyorum ?
Sen bir erkek olsaydın senin yaptıklarını bir erkek olarak eşim bana böyle şeyler yapıyor diye anlatsaydın sabretmeni eminim kimse öğütlemezdi.

konuyu çarpıtmayın bence, erkek kadın ne ilgisi var
Karşınızdaki insanın doldurulmaya ihtiyacı yok zaten yanlis arayışlar icinde[/QUOTE]

aphronus

Kayıtlı Üye
Bana önce karşındakinin ayakkabılarıyla yürü dediniz ben de zaten yürüdüğüm için konuşuyorum.Anlatılan şiddet türlerini birebir yaşadım.Asıl siz sırf şu an evlisiniz sizin de çocuğunuz var diye yaşamadığınız şeyler hakkında sabret adım at gibi akıllar veriyorsunuz.Eşinizden şiddet gördünüz mü hiç ? Suratınıza küfür etti mi ? Ben yaşadım bunları o ayakkabılarla yürüdüm.Kurtuldum ve yaşadıklarımdan yola çıkarak konuşuyorum.Lütfen ayrılmasını tavsiye ettiğim her mesaja ama çocuk,ama boşanmak zor,ama maddiyat diye cevap vermeyin düşüncenize saygı duyuyorum ve ben öyle düşünmüyorum

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sevgili kayron yaklaşık 100 mesajdir boşanırsa boşanır boşanmaya karşı değilim dedim de siz hala bunun tersini iddaa ediyorsunuz, isterseniz hepsini bir baştan okuyun
Sizin ayrılmayı bu kadar vurgulamamışsak amaç ne? Sizin çocuğunuz yokmuş, değerleriniz başkaymış boşanma yoluna gitmişsiniz okey.
Niye bir başkasına ısrarla bunu dayatiyorsunuz? Kendi yaptığınız bir eylem başkası da yapınca çok mu doğrulanacak?
Nedir bu erkek düşmanlığıniz? babanız varsa kardeşiniz onlar da erkek, aldatılan haksızlığa uğrayıp ezilen sadece kadınlar mi, benzer sorun çeken kadınlara göre sayisi az da olsa erkekler de var, bu genelleme ve önyargılarla bir yere varamayız.
Bu kadın boşanma yanlısı olsa zaten tek dilekçeye bakıyor ama burada farklı arayışlar içinde
Diğer yazdıklarınıza laf bile etmedim evet çünkü hiç tanımadığınız ve sırf alkol alıyor diye ensest yapabileceğini söylediğiniz amca ya ne yorum yazayım, bir anne tabii ki her zman dikkatli olmak zorunda, ama tanımadan bu kadar hakka girilir mi... konu nerelere vardirildi...
Maalesef ülkemizde çok kötü örnekler görür olduk, olduk da insanları tanimadan yargılayıp asmak adaletli mi?
Bir diğer sabir konusuna hic deginmeyecegim cunku sabr in ne demek olduğunu bilmediğiniz zaten belli...
Ben açıklamaktan yoruldum
Ama herkes kabı kadar su alıyor tabii

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Ben yazarken bir mesaj daha yazmışsınız şimdi gördüm
Bakın benim ne yaşayıp yaşamadığımi bilmeden yine yargiliyorsunuz sürekli
Ben kendisiyle paylaştım sizinle de daha özelimi paylaşacak değilim
Nacizane tavsiyem bu kadar kati olmayın kimseye
Içinizde affedemedlginiz ne var kendinizde kendinize sorun

aphronus

Kayıtlı Üye
Sizin özelinizi ben niye bilmek istiyim ? Önyargıdan bu kadar bahsetmenizin sebebi büsbütün önyargılı oluşunuz.Benzer şeyler yaşadım ve kurtuldum dememden sabretmeyi bilmeyen biri olduğumu çıkarmışsınız,anlatılanlar doğrultusunda eşini suçlamam da erkek düşmanı olduğumu.Ben amcaya ensest demedim.Orada anne babanın değil anne babalığın kutsal olduğunu çünkü böyle insanlar da olduğunu söyledim.Sarhoş amcayla aynı evde olması küçücük bi çocuk için tabii ki sakıncalı.Sarhoş diyoruz farkındaysanız sinirlenince ortalığı kırıp döküyor diyor.Hala neyden bahsediyorsunuz? Konu benim önceki ilişkimi bitirmem de değil bu kadar yazdıklarımdan hiç bi şey anlayamamanız çok şaşırtıcı.Ben dayak yiyorsan,paranı alıyorsa,sen güzel yaklaşınca suratına tükürüp itiyorsa boşan diyorum.Siz de kendi doğrularını dayatma diye tutturmuşsunuz kendi doğrularınızı dayatmaya.Ben aynı sizin gibi fikrimi söylüyorum siz de dayatmayın o zaman.Ben erkek düşmanı değilim ama siz galiba kadın düşmanısız.Sürekli de eski ilişkimden vurmaya çalışmanız komik ben bitirdim ben kurtuldum diyorum ne affedememesi ne onu yargılaması.Artık daha mutluyum umarım sen de kurtulur mutlu olursun diyorum sanki ortalığı yak yık demişim gibi tepkiler veriyorsunuz.Ama sizin düşmanlığınızı şimdi anlıyorum yaptığınız atıflardan,cesareti olan insanlaraymış

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
Şimdi ki zamanda çocuğumuz okuldan gelene kadar yüreğimiz ağzımızda yaşıyorken bende fazla sevgi kelebeği olamıyorum. Şahsınıza, bedeninize yapılan şiddete ve hakaretlere dur demenizin vakti gelmiş. Allah korusun canınızdan bile olabilirsiniz. Kadın sığınma evleri var. Dilerseniz onları araştırıp kendi yolunuzu çizebilirsiniz.
Allah yardımcınız olsun.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Sizin özelinizi ben niye bilmek istiyim ? Önyargıdan bu kadar bahsetmenizin sebebi büsbütün önyargılı oluşunuz.Benzer şeyler yaşadım ve kurtuldum dememden sabretmeyi bilmeyen biri olduğumu çıkarmışsınız,anlatılanlar doğrultusunda eşini suçlamam da erkek düşmanı olduğumu.Ben amcaya ensest demedim.Orada anne babanın değil anne babalığın kutsal olduğunu çünkü böyle insanlar da olduğunu söyledim.Sarhoş amcayla aynı evde olması küçücük bi çocuk için tabii ki sakıncalı.Sarhoş diyoruz farkındaysanız sinirlenince ortalığı kırıp döküyor diyor.Hala neyden bahsediyorsunuz? Konu benim önceki ilişkimi bitirmem de değil bu kadar yazdıklarımdan hiç bi şey anlayamamanız çok şaşırtıcı.Ben dayak yiyorsan,paranı alıyorsa,sen güzel yaklaşınca suratına tükürüp itiyorsa boşan diyorum.Siz de kendi doğrularını dayatma diye tutturmuşsunuz kendi doğrularınızı dayatmaya.Ben aynı sizin gibi fikrimi söylüyorum siz de dayatmayın o zaman.Ben erkek düşmanı değilim ama siz galiba kadın düşmanısız.Sürekli de eski ilişkimden vurmaya çalışmanız komik ben bitirdim ben kurtuldum diyorum ne affedememesi ne onu yargılaması.Artık daha mutluyum umarım sen de kurtulur mutlu olursun diyorum sanki ortalığı yak yık demişim gibi tepkiler veriyorsunuz.Ama sizin düşmanlığınızı şimdi anlıyorum yaptığınız atıflardan,cesareti olan insanlaraymış
Yoksa bosandiginiza pişman mısınız...öyle olmadığınızı umuyorum ama neden ısrarla boşanmamayi cesaretsizlik olarak algılıyorsunuz anlamış değilim...
Kadıncağıza kendini yavrunu koru diyorum tabii ki, çek otur diyen yok, böyle söylediğimi mesajlarım yazili olması rağmen iddaa eden sizsiniz...
Ne kadınlik ne erkeklik bu bir insanlık meselesi

aphronus

Kayıtlı Üye
Nasıl pişmanım anlatamam ? Bu çıkarımı nerden yaptınız diye sormıycam çünkü hiç bi çıkarımınızın mantıklı açıklaması olmadı şu ana kadar.Karmelia zaten boşanmak istiyor ama maddi durumundan ve ailesinden çekiniyor.Bence burda bi şey dayatmaya çalışan tek kişi sizsiniz,çünkü diğer taraftasınız.Çek otur dediniz diyen de olmadı bunları niye yazdığınızı anlayamıyorum.O kadar yorumda ne kocasının yaptıklarını eleştirdiniz,ne amcanın çocuğa zararlı olduğunu söylediniz.Tek dediğiniz sen değiş dünyan değişsin,insan kazan,evladını düşün.O çocuğun o evde ne duruma geleceğinden de bahsetmeniz.Karmelia’nın kocası olup burada hesap açmış olmanızdan başka bi şey gelmiyor aklıma.Adamı eleştirdiğim için ki o kadar yaptığına rağmen bana demediğiniz kalmadı çok ilginç

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Bakin paranoya ya da bombos isnatlarla uğraşmayalım. O insanın akıldan hasta olduğunu dusundugumu kaç kere yazdım bilmiyorum.

Siz benim, kendi sorunum için actigim bir konuda, eşimle yasadigim sıkıntıda cesaretim olsaydı keşke yi yazmami, kendimin ayrilamiyormusum gibi olmasina atıfta bulunarak yazdınız. Açıkçası bu çok çirkin ya neyse...

Bakin bir insan bir şeye kesin karar verdi mi cesaretini de bulur, bir çaresini de bulur.

Hele ki eğitimli belli bir yaşta ise, sonuçta kimse ağaç kovugundan da çıkmadı...

Yalniz eylemlerimiz sadece bizi ve karşımızdakini değil bir de bir çocuğun geleceğini etkileyecekse atıp tutmayla olmaz bu is. Başka neler yapılabilir? üç insanın da hayatını bir çırpıda kestirip atmak kolay mi...

Kimsenin kimseyi üzmeye hakkı yok, hepimizi bir ana dogurdu, kimse kimsenin kölesi de değil.
Fakat once kendimizi kandırmayalım
Kendimizle yuzleselim
Yaşadığımız her sorun esasında sadece bizimle ilgili...

aphronus

Kayıtlı Üye
Aynısını söylüyorum çocuk için çok sakıncalı bi ortam.Siz boşanmayı öyle gözünüzde büyütmüşsünüz ki boşanınca üçünün de hayatı kesip atılacak sanıyorsunuz.Ölüm bazen şifadır.Hanımefendi öğretmenmiş doktor değil.Duyguları nasıl incinmiş,sadece kocası değil kocanın ailesi tarafından da .Bir insana boşanmayı önermeyi gerektirecek her şeyi yaşamış.Ve siz hala bana doğrularını dayatma diyebiliyorsunuz.Sizin doğrularınızı çok merak ediyorum.Siz bana siz boşandınız diye dayatıyorsunuz gibi laflar kullanıp lütfen benim boşanmayı cesarete bağlamama çirkin demeyin.Burada hangimizin haklı olduğu da hiç önemli değil.Önemli olan Karmelia’nın zaten boşanmak istemesi.Ben de ona kendime güven her şeyin yolu bulunur diyorum.Siz kendinizce iyi niyette bulunuyorsunuz ben de öyle.Umarım Karmelia ne yaparsa yapsın ikimizin de umduğu gibi mutlu olur

aphronus

Kayıtlı Üye
Karmelia mutlaka bu adamı hayatına çekmenin bir sebebi var.Bilinçaltında eş modeli böyle ki bu adam girdi hayatına.Belki baban da hiddetli bir adamdı.Bilinçaltı temizleme uygulamalarına göz at derim hatta alabiliyorsan profesyonel bir yardım alırsan çok faydası olur

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Aksine yazmıştım önceden boşanmak bir dilekçe...
En kolay yol...

Kamelya nin boşanmaya kararlı olduğunu hiç okumadım, intikam almak istediğini yazdı sadece

Dayattiginiz şey de tam da bu, ısrarla diyorsunuz ki bunlari yapmış ne duruyorsun bak ben boşadım gitti
Sizin nedenlerinizle başkalarının nedenleri aynı olmak zorunda değil
Benimle de değil taii ki, ben sadece bu kadar yangına körükle gitmeyin diyorum