Kuran sesinden korkuyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Geçen gün cami hocasıyla da konuştum bu konuları gördüğüm rüyaları filan bana söylediği böyle şeyler olabilir sen onlardan kurtulmak için ayetel kursiyi yaz vs.. vs... hocaya ben şunu dedikten sonra bana cevap veremedi hocam ben kurtulmak istemiyorum ki. Sorunda burda allahı kötülemiyorum yada ne biliyim ona karşı nefret duygum yok aslında tek sorun onun beni yaratmadığını düşünüyor olmam evet size saçma geliyor ama öyle sanki o başkalarını yarattı bense farklıyım onu mezar olarak gördüm isayı çarmağa gerili olarak gördüm rüyamda dizlerimin üzerine çökmüş ona bakıyordum yani sizin düşündüğünüzden çok daha farklı aslında.Kuran sesinden rahatsız oluyorum okumayı bilmeyen insanlar okurken duyduğum zaman ama ezan ve cami hocalarının okuduğu ses işte o korkutuyor beni bu durum hoşuma gitmesine gidiyor yani şikayetçi de değilim sadece çıkmazın içindeyim ben neyim ? neden böyleyim ? Babama zaten çocukluğunda bağlanmışlar annem de evli yani onlar uğraşmıyorlar aslında sadece onların yanındalar annem babamla evli olduğundan beri bir kaç kez çıkmış karşısına babamsa hala devam ediyor azdaka arkadaşım.İçimde bir boşluk duygusu yok içimde sorular var nedeni olmaya cevabı olmayan sorular.

azdaka

Kayıtlı Üye
heralde hocanın cevap verememesinin nedeni senin kurtulmak istememendedir çünkü genelde bu tarz şeyleri danışanlar kurtulmak isteyenlerdir ayrıca Hz. İsa'yı çarmıha gerili gördüğünü söylemişsin vs. arkadaşım bence sen rüyalarını fazlasıyla ciddiye alıyorsun sonuçta şeytan senin dini duygularınla oynayabilir mesela mezar falan demişsin belki de bu kadar etkilendiğin rüyalar sadece şeytanın seni yoldan çıkarmak için oynadığı bir kaç etkili hilesinden biridir olaylara bir de bu yönünden bak şeytan seninle uğraşıyor olabilir ki büyük ihtimalle uğraşıyordur ayrıca Allah'ın başkalarını yarattığını ama sni yaratmadığı düşüncesinde olduğunu söylemişsin peki arkadaşım senin diğerlerinden farkın ne? ayrıca bu cümlen yaratıcıda çiftliğe götürür bence sen yaşadığın ortamdan biraz sıyrıl ve Kuran korkunun üzerine git korktukça dinle hatta eğer biliyorsan sende oku ve içimde boşluk yok sorular var demişsin unutmaki içinde bir boşluk olmasaydı sorularda kendine yer bulamazdı ben sana sadece bunları söyleyebiliyorum çünkü açıkçası derdinin tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama tekrarlıyorum bence sen ortamından biraz uzaklaş ve kendine vakit ayır...

satelcom

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar daha önce buna benzer konu açmıştım fakat bir yardım söz konusu olmamıştı.Ailemde cinler var ayrıntıya girmiycem bu sefer siz sorarsanız ben cevaplarım.Ne zaman ki bir kuran okunurken duyiyim içime bir ürperti geliyor.Tam sinirlenme diyemem ama korku olduğuna eminim.İnternette kuran okunurken kapatmak istiyorum ama dinliyorum elimde olmuyor.Bunun nedeni sizce ne olabilir ? Allahın olduğunu bilen fakat ona tapmayan birisiyim.Yanlış anlaşılmasın şeytanada tapmıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..
Süfli cinlerce musallat altındasın arkadaşım.Musallat olanlar sana bu rahatsızlıkları yaşatıyor.Musallattan kurtulman için ilim sahibi bir hoca bulup tedaviye başlaman lazım.Devamlı abdestli gez ve namaza başla.Namazlarını tam vaktinde kıl.Evinde temizlik yapıp sirkeli su serp her yere.Ayrıca şeker ve şap ile bohur yapman lazım.Volkan Ergenokonun sitesinden cinleri kovan mp3 kayıtlarını indirip devamlı dinle ve çal.

Salvation

Kayıtlı Üye
Bir yerlerde Allah olduğunu biliyorsunuz ve ailenizde cinler var.
İkilemde kalmış olabilir misiniz? Allah'ın olduğunu kabul ediyorsunuz ancak Allah yolunda değilsiniz. Kuran sesi size Ahirettin varlığını hatırlatıyor olabilir mi?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Geçen gün tüm olanları göz önüne aldım hepsini kendimce yorumlamaya çalıştım.İlk gördüğüm olay küçükken odam da playstation oynarken kapının önünde ki uzun boylu adam beyaz çarşaflı sakallı.2 olay bir mezar gökyüzünde etrafı çiçeklerle kaplı bir mezar.3.Hz.İsa çarmağa gerilmişti ve önünde diz çöküp onu izliyordum.4.Hiç cinlerin adı geçmiyorken birden cinlerle gördüğüm rüya arkadaşımın evinin balkonunda duruyor rüyam sırasında ben birden rüyamın içinde uyanıyorum ev bomboş sadece annemle ben varım ve yerde yatıyoruz pencereye bakıyorum cini görüyorum küçük boylu uzun kulaklı ve büyük bacaklı birden yanıma geliyor bana bakıyor ve annemle konuşuyor.5.Sürekli birilerinin benle konuşuyor gibi olması evden gelen sesler birilerinin adıma seslenişi ve işin garip yanı bunun benden başkalarınında duyması.6.İnternetten bulduğum cin müslüman cin çağırma duasını okuduğum ve bitirdiğim anda telefonumun çalması aynı anda annemin girmesi ve oda perdede gördüğüm örümcek ve evdeki takırtıların olması.7.Herkes bana sataşıyorken her gece cinlerden,şeytandan,ifritten bana bulaşan kişilerin onlarla uğraşması için istediğim isteğin gerçek olması ve bir gün karşıma hiç tanımadığım birinin çıkıp bundan sonra sana kimse bulaşamıycak 2 liran var mı demesi(2 lirayı mazot alacağını söyledi tam 2 lira vardı ama vermedim)8.Bir gün tam uyucağım zaman yatacağım zaman kapının yavaş yavaş açılması ve başımı kaldırdığım zaman sesimin çıkmaması içeriden annemin cenk bu ses ne diye bağırması ve bir süre sonra sesimin çıktığını fark ettiğim zaman annemin uyuduğunu görmem(o gece çok korkmuştum)Buna benzer çok olay var söylemediğim en önemlileri bunlardı.

Size şunu desem bana deli diyeceksiniz bir çoğunuz biliyorum ama sanki ben birşeyleri değiştirmek içni varım bunun içinse birşeyler ve birileri tarafından uyarılıyorum hz.isa yı yada normal bir peygamberi görenler bunu herkese anlata anlata bitiremiyorlar ne güzel birşey ama ben ne biliyim rüyamda annemi görmüş gibi birşey oldum hiç farklı biri gibi gelmedi.Allah ı düşündüm o gökyüzündeki mezar kime ait küçükken onun allah olduğunu sanıyordum aklıma bu girmişti bir yerden ama nerden bilmiyordum şuan düşününce belki de o gördüğüm rüyada çarmağa gerilen hz.isanın mezarı bilemiyorum peki gerçektne rüyamda mezarını gördüysem neden ? Allah a ibadet eden birisi değilim ki etmeyide hiç düşünmüyorum.Şeytana tapan birisi değilim ki çağıra bilsem emir vermemek için hiç bir nedenim yok peki ben neyim ? Bir insanı kafama takarsam 1 günde onun herşeyi olabiliyorum ve 1 günde onun tüm herşeyini değiştirebiliyorum inancını,tarzını herşeyini.Cinleri hiç çağıramıyorum ama sanki onları bu forumda ki yada bu dünyadaki bir çok kişiden daha iyi tanıyorum sanki onlarla büyüyorum onlarla yaşıyorum ama göremiyorum ! Forumda görüyorum birisi cinle konuşmuş cin gelmiş gitmiş vs.. tüm bunları buraya yazarken o cin acaba nerede ?? İzin veriyor mu bunları yazmasını ? Her böyle konu açana yorum yazsaydım şuan çoktan ceza almıştım bir çok kişi yalanında yalanını söylüyor kurdukları hayalleri burada canlandırıyorlar.Ama gerçekte cin görseler kalpten gidecek kadarda acizler.

Aklıma takılan birşey daha var Mikail.4 Büyük melekten birisi olarak tanınıyor ama benim mikail e karşı ayrı bir duygularım var.Sanki o en iyisi sanki o en güçlüsü sanki oailem sanki o parçam evet deli diyeceksiniz bana ama adını dahi duymamışken aklıma kazınan bir ismin bence bir anlamı olmalı bir manası olmalı.Biliyorum bu forumda yine bana kızacak üyelerimiz olucaktır böyle konuşma ibadet et vs..Ben dine karşı değilim zaten yada bir dinsizde değilim sadece hangi dine mensubum hangi din benim dinim bunu arıyorum bunu bilmek istiyorum ve sadece cinler değil rüyama görünen ve odama gelip sesimi kesen varlığı dahi çağırıp neden demek istiyorum.Aklımda ki diğer şeyleri de buraya yazıcak olsam herkes deli gözüyle bakıcaktır ama benim anlattıklarımı kendinizde biraz olsun canlandırmayı denesenize o zaman bir yalan olmadığını çok iyi anlayabilirsiniz.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Son olara şuan aklıma geldi.Bir hocaya gitmişiz bunu çok iyi biliyorum ne zaman gittiğimi hatırlamıyorum anneme diyorum böyle bir yere gitmedik diyor ama gittik attığım her adımı dahi hatırlıyorum.Yolu dahi tarif edebilirim evin hemen ilerisinde tren yolu var ve ev beyaz renkli evin arka tarafında bahçe var ve ev tek odalı eve girmek içinde 8-10 basamak çıkıp döndüğümüz zaman eve giriyoruz.Buraya gitmişim ben kimle ne zaman rüyam da nasıl bilmiyorum ama gitmişim.Evin şeklini hatırlıyorum içini ama kim var orada kimle gittim bilmiyorum kendimi dahi göremiyorum.Hani filmler olur ya peygamberleri canlandırırlar bir kamera olur kamera haraket eder aynı öyle hatırlıyorum sanki ben kamerayım kendimi yada bir insan göremiyorum sadece evi görüyorum içini döşemeleri vs.. bune bunu dahi bilmiyorum...

alin

Kayıtlı Üye
Sayın cenk_sago yazdıklarınızdan özel olduğunuz kanısına vardığınızı düşünüyorum. Bana kızıp ibadet etmemi söyleyenler olacak demişsiniz, o kısım beni asla ilgilendirmez, inanç kişinin en mahremidir ve dilediği gibi inanmamasını söylesek bile, değişen hiç bir şey olmayacaktır. Siz yalnız akıl karışıklığı yaşıyorsunuz. Şayet gerçekten gitmediyseniz, bir uzmana görünün derim. Bu aman siz yalan atıyorsunuz ya da sizin bir rahatsızlığınız var anlamında değil, akıl karışıklığınızı çözümlemeye adım atabilmeniz için.

Herkes özeldir evet ama herkes hiçtir de. Siz kendi bilinçaltınızın yığılmasını yaşıyor olabilirsiniz. Bahsettiğiniz durumları yaşamış birisine, hayır deli demeyiz hatta inanın birçok kişi benzer şeyleri yaşıyor çünkü bizden ayrı bir çok alemle birlikte yaşıyor ve kimi zamanlar belirli kesişme noktalarında olabiliyoruz. Ancak mesele sizin bunu hayatınıza ne kadar kattığınız. Bahsettiğiniz gibi bir yeri, ben de yıllarca tarif etmiştim ve başka bir ildeydi, hatırlayan kimse de yoktu. Bir gün bir hasta ziyaretinde o evi gördüm ve o an ailem de hatırladı o yere gittiğimizi ve sadece 2.5 yaşlarında imişim o eve gittiğimizde, evin sahibi ile birlikte seneleri hesapladık, bir yakınımızın komşusunun evi. Bilinçaltı bir çoğumuzun fark ettiğinden çok daha büyük bir deryadır.

Konuyu çok uzatmak istemiyorum ancak. Yaşadığınız rüyaları, durumları kat be kat fazlalarını yaşamış kişiler,bu denli hayatının içinde katmadıklarından bu denli karışmazlar. İnanç farklılaşmanız, siz belki farkında değilsiniz ama hem kollektif bilinç içinde, hem de bilinçaltınızda size rahatsızlık veriyor. Size değişin demem, diyemem ancak ya inandığınız durumu içsel de hazmetmeyi deneyin, ya da arayışınızı daha sukünetle sürdürün derim. Kendi iyiliğiniz adına.

Sevgiyle...

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
Yardım istediğiniz için teşekkürler joys.İlk sorunuza cevap veriyim.Yaşamımı etkileyebilecek derecede değil fakat nihayetinde müslüman bir ülkede yaşamaktayım ve sürekli okunan ezan ve her evde kuran sesi duymak'ta mümkün.Fakat zarar verecek bir derecede değil.Tapmıyorum dememde ki mana ibadet etmiyorum anlamından öte.Yani şöyle tanım getiriyim.Hepimiz bir anneden dünyaya geldik her ne kadar sorun olursa olsun anne ile çocuk arasında hiç kimse beni sen doğurmadın diyemez deseler bile onu doğuran annesidir.Fakat bunu inkar eder.Aynı bu durumda ki gibi.Beni allah yarattı herkezi yarattığı gibi fakat benim aklımda o değil de başkası yarattığı düşüncesi var.

Çok ilginç. Gerçekten çok ilginç. Peki, bir kaç şey sormak istiyorum. Ne zamandır bu var? Başladığı zamanı tam kestiremeseniz bile o zamanlarda majikal sınıfa girecek herhangi bir -inançlarınıza ve ideolojinize- ters düşecek olan bir şey yaptınız mı?

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
alin çok teşekkür ederim yorumunuz için fakat anlattıklarım düşündüklerim yada kurduğum hayal değil ki bende düşündüm hayal olabileceğini ama hepsi karşıma çıkan olaylar.

Se4nh4x Sanırım 10 yaşlarımdayken başladı hepsi tek bildiğim küçükken camiye gittiğim ve bir gün uyandığımda benim için din,ibadet anlayışının yok olduğu bir güne uyanmamdı sanırım.Yani karşıma bir olay çıkıp ta ibadet etmeyi bırakmadım.

Se4nh4x

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci-Stajyer-Maji Öğrencisi
alin çok teşekkür ederim yorumunuz için fakat anlattıklarım düşündüklerim yada kurduğum hayal değil ki bende düşündüm hayal olabileceğini ama hepsi karşıma çıkan olaylar.

Se4nh4x Sanırım 10 yaşlarımdayken başladı hepsi tek bildiğim küçükken camiye gittiğim ve bir gün uyandığımda benim için din,ibadet anlayışının yok olduğu bir güne uyanmamdı sanırım.Yani karşıma bir olay çıkıp ta ibadet etmeyi bırakmadım.

Ben de sizin durumunuza benzer bir şey yaşadım onun için sizi kınamayacağım. En kötü olduğum noktada Şeytan diye tasvir edilen, bana çok iyi yaklaşan bir varlıkla kurtuldum. Bu benim doğrum, hakikat diyemem. Umarım siz de sizin doğrunuz olacak şeyi bulursunuz. Bu illaki mitolojik bir değer olması zorunlu değil. Azıcık kendiniz üzerine düşün. Nasıl anlatsam, kendinizi yüceltin. Korkudansa kendinizin her şeyden evvel ve ahir olduğunu kendinize söyleyin. Bayağı bir faydası oluyor. Azıcık narsist gibi oluyor insan bir süre sonra ama yerli yerinde keserseniz bazı şeyleri eminim kurtulacaksınız. Ayrıca, bir psikologla görüşmenizi isterim. Anlayışlı bir psikologla. Yani seküler olup direkt olarak dini değerleri ya da bilimsel olarak kanıtlanmış enerjileri bile reddeden ve bunu psikiyatrik "ağır" vaka olarak gören bir doktorla değil. Onunla da dertlerinizi konuşun. Imkanınız yoksa bir not defteri tutun bu konu hakkında. Planlar yapın ve kafanızı dağıtın. Bir nokta üzerinde sabit kalıp düşünürseniz, çıktığınız kadar düşersiniz. Unutmayın. Belki sırf bu konu üzerinde durmaktan kendinizi psıkolojik olarak hasta bile edebilirsiniz. Dikkatli olun. Sizi enerjik hale getiren müzikler dinleyin, yazılar yazın, kitaplar okuyun, severseniz Xbox 360 oynayın (ciddiyim, Xbox ve diğerleri süperdir. Abartıya kaçmazsanız zaman sizi hatırlamaz siz de zamanı hatırlamazsınız), yürüyüş yapın, kuran sesinden korkuyor ya da rahatsız edici buluyorsanız yalnız başınıza karanlıkta gezinti yapın. Fakat bu konu üzerinde durmayın. Yoksa bilinçaltınıza işlemesi olasıdır, böyle bir şey olursa da her hatırlatacak bir şeyde daha da kötü olursunuz. Umarım kendinizi iyi hissedersiniz.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Malesef bilim ile meslek sahibi olan bir insanın din ile bana yaklaşacağını hiç sanmam.Dediğiniz herşeyi daha öncesinde yaptım futbol oynadım professional olarak olmadı pes online oynadım olmadı play station oynadım olmadı tek sorunum geceleri ve bu mevzuların açılması açıldığı an sanki insan olmuyorum bud ünyaya gelmiş özel birisiyim herşeyi biliyorum düşünmüyorum tüm yazdıklarım akıcı bir şekilde sanki aklımda hazır bekliyorlar ben düşünmüyorum onlar geliyorlar ve çıkıp gidiyorlar aklımdan.Bir şeyi fark ettim uyandığım zaman bir kaç dakika kendime gelemiyorum sanki vucudum ateşin içinde bırakılmış saatlerce ama hasar almamışım yanmıoyurm ama sıcaklığı hissediyorum odam sıcak değil vantiratör sürekli açık bazen üşüyebilirsiniz bile.Uyurken yanımda birisi nefes alsa dahi uyanabiliyorum sanki geceleri birşeyler görüyorum ve sadece şuan bunları yazarken canlanıyor aklımda ama yazsam kim beni anlıyacak sorun burda.Sadece kuran sesinden korkuyorum ölümden değil yanmaktan korkmuyorum yakmaktan korkuyorum hepimiz günü geldiğinde yanıcaz ama o gün bu gün olmamalı.İnternette bakınıyorum çok soru var birisi cini çağırdım konuştum diyor diğeri dediğimi yaptı elimde olsa hepsini işkence çektirtir gerçek cinlerin ne olduğunu gösterirdim hepsine şuan kendimi tutuyorum ama kontrol edemiyorum onlar hep yanımda çıkmaya hazırlar ama nasıl ? Hangi insanoğlu yardım edebilir? Hep birileri sesleniyor derdim kendi kendime hepimiz yaşarız bunu sanki birisi adımızı seslenir gibi olur artık ben duymuyorum bu sesleri annem de duymaya başladı biri cenk mi dedi diye ve şuan bunları yazarken bile tek hayalime gözümün önüne gelen şekil kırmızı bir göz.

justbe23

Kayıtlı Üye
Sanki bir boşluktayım demişsin. Belki içindeki boşluğu dolduramamanın sebebi ibadet etmeyi hiç denememiş olman belki Kuran-ı Kerimi hiç okumaya çalışmamış olman Yada Allah'ı tanımaya çalışmamış olmandır belki bunları denersen içindeki boşluğun kapandığını seni asıl mutlu edenin içindeki boşluğu tamamlayanın bunlar olduğunu görebilirsin.Bir kere abdest alıp namaz kılmayı dene belki o güzel hazzı tadarsın belki bu çıkmazda olduğun şeyden kurtulursun.. Yüce Allah en merhametlidir Allah kulunu bir annenin çocuğunu sevmesinden daha çok sever .Sen Allah'a sığın sadece ona sığın.

focus

Kayıtlı Üye
samimiyetle içten gelen ses ile Allahtan yardım iste bunu ben geldim kapını çaldım ey rabbim sensin diyerek iste derdime dermanımı ver diyerek iste zaten bilki Allah dilemez ise sende dileyemezsin Allah bir surede tam iki kez ayet tekrarı ile şunu diyor muhakkak her güçlükle beraber bir kolaylık vardır.
Buna inan Allah vadini tutandır. Sadece ondan yardım dile ama samimiyetle inanarak işte o zaman sana güneşin ışığı gibi bir sıcaklık yayılır onun hazzına doyamazsın, ve dilerim korkularından kurtulursun.

Şansın açık inancın ve imanın daim olsun.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Geçen hafta benim hayalimde hep bir yer canlanıyordu bir hocanın evi ama hiç gitmemişiz ama oraya sanki birisi beni bilinçsiz olarak götürmüş kaç gün bunu anneme anlattım en sonunda öyle bir ev ve öyle birisinin olduğunu söyledi.Gittik anlattım ben başımdan geçen her olayı kadındı hoca hocanın eşi annemin cinini kovdurmuştu o ölünce eşi geçmiş yerine neyse anlattım ben kadın benden korkmaya başladı suya davet denedik malesef ben birşey göremedim kadın doğulu bana daha kamilleşmemişsin sana görünmezlermiş dedi ona da cini söyledi.Benim hissettiğim şu sanki ben bir ordunun kumandanıyım ve ordum hazırlanıyor bir sayfa var hayalimde onu okuduğum an hepsine hükmedebilicem bunu kadına söylediğim zaman bir kaç saniye bana baktı ve sürekli gözlerini kaçımaya başladı oğlum ben sana yardım edemicem dedi ben sana muska yazarım ama ne sen takmak istersen nede onlar taktırır artık siz aile gibi olmuşsunuz dedi şuan 16 yaşındayım ve bana 18 inde o sayfa rüyana giricek ve ezberliyceksin dedi.Ama hala ben bana yardım edebilecek birinin arayışındayım sanki bir zaman var ve o zaman 18 ime kadar beklememeli.Lütfen allah a ibaed et vs.. demeyin benim durumum sizin düşündüğünüzden çok daha farklı ona göre yorumlar yapın ki bende ona göre adımlar belirliyim 2 yıl daha beklemiyim.

La-edri

Kayıtlı Üye
Ailemizde cinler var diyorsunuz zaten, siz korkmaktan korkmussunuz, o kadar cok yuklenmissinizki kendinize neden korktugunuzun tam olarak farkinda degilsiniz, söyle dusunun ki Kuran'in bir sesi yoktur bildigimiz yada zan ettigimiz gibi, sizi korkutan sey o olusan melodi, cunki biliorsunuz ne zaman o melodiyi duysaniz ilahi bir sey var..Ve cinler aradki zan ettiginiz bag vsa..
Bende kücükken pazar gunleri ne zaman kiliseye gitsem o icereginde bulunan kelimelerin anlamini bilmedigim ritmik sey yani o "ilahi" beni korkuturdu.
Oysa ne bulundugum mekan korkunctu nede dinledigim melodi sorun benim sartlanmisligimda idi..
Sizi korkutan sey Kur'an degil kendi sartlanmisliginiz..

Kur'an i merak ediorsaniz onu kendi konustugunuz dilde okuyun kendi sesinizle. Sart degildir mevlut gibi makamli ve melodik okumak/dinlemek. Zaten iceregi anlasilmiyor arapca bilinmiyorsa, ve bu sekilde size bir fayda saglayacagida yok, yoksa siz okulda kitaplarida bilmediginiz dildemi okudunuz :)
sartlanmisliklar ve yine sartlanmisliklar, her sorunumuzun altinda yatan yegane sebep :)

rmznnacl

Banlı Kullanıcı
İş
Software Engineer and Software Development Specialist
Arkadaş bu aralar yabancı dizileri ve filmleri fazla izlemiş okuduklarımdan anladığım kadarıyla bize birşeyler anlatmaya çalışıyor bazı özel güçleri olduğunu ve diğer insanlardan farklı olduğunu sorunun tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum hatta etkilendiği filmleri ve dizileri de yazabilirim bende izledim evet benim de korkularım var ama böyle birşeyi kimse böyle bir ortamda açıklayarak kendini tehlikeye atmaz yani anlattıkları tamamen saçma Bu ordu meselesi SUPARNATURAL den geliyor şeytan ordusu bu 18 yaş meselesi de ŞEYTANLA ANLAŞMA filminden geliyor olabilir orda da çocuk 18 yaşına gelince güçlerini alıyordu babadan oğula geçiyordu vs ya anlattıkları bunun gibi bir düzmece ya da ciddi bir sıkıntı içerisinde ama herkesin bakış açısı gibi benim bakış açım da farklı ve ilk bakışta bunu görüyorum Allah yardımcın olsun Sonsuz Hikmet Sahibi o dur

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Haklısın rmznnacl izlediğim filmlerden kaynaklanıyor ve bu yüzden de ben balkondayken gece yarısını birisi cenk diye sesleniyor ve bunu sadece ben değil yanımda kim varsa duyuyor gerçekten haklısın.La-edri çok teşekkür ederim yorumun için ama daha farklı cevaplar arıyorum artık konu başlığı yorumlarla iyice farklı bir noktaya geldi

AJA

Elit Üye
Sevgili cenk sado :) Yaşadıkların yaşın için çok fazla,bunları kontrol etmeye başlamalısın ve bir musallat durumundan dolayı olduğundan site yönetimine başvurun derim bu bir.
Ailenizin eseri iken esiri durumundasınız. Başınıza gelenlerden onlar meshul olduğundan size ilk sağlıklı yardımı edicek olanlarda onlar.Babamın yüzlerce cini var diyorsunuz :) Bu durumda sizin dinden uzaklaşmanız Kuran dan rahatsız olmanız çok normal bir durum.Her dinin kendisine göre musallatı yok etme yada uzaklaştırma yöntemleri vardır.Sen önce hangi dine mensupsun neye inanıyorsun bunu bulmalısın.! Allaha inancı oIup ona ibadet etmeyen o olmasada olur gibi bir tavır içinde olan birine muska yada ayetlerle yardım edilemez.Dolayısıyla önce nerde olduğuna karar vermelisin.Sevgili Leadrinin de belirttigi gibi kendine çok baskı yapıyorsun ve çok önemli bir yaş döneminde bulunduğun için acilen ve sağlıklı bir şekilde bu durumdan kurtulup yaşamına bir düzen ve amaç ile devam etmelisin.Aksi durumda önce ruhsal sağlığın sonra da bedensel sağlığın bozulacaktır :(

Hocadan hocaya giderek iş daha içinden çıkılmaz hal alır .Önce onların varlığını kafanızdan atın ve neye inandığınızı bulun ve arştırın.Bu arada bir soru ailenden yani evinizden uzak kalmayı bir süre denediniz mi ? Mesela yakın akrabalarda kalmak gibi ? Başka bir atmosferde deneyin ve oluşucak değişiklikleri izleyerek neyin ne olduğunu ve doğruyu arayın.Unutma ; doğrunun yolu sadece 1 dir..

Allah yardımcın olucaktır inşallah çünki henüz çok küçüksün... Sevgiyle kal..

aLterreaz

Kayıtlı Üye
Korkmanın sebebi bilinçaltınla alakalı. Ne alaka dersen ; internette araştır , yok denizde canavar bulundu yok insan başlı yılan yok kuranı yırtan kız videoların hep Kuran sesi vardır. Kuran seside sen bilmeden bilinçaltına korku verici şekilde yerleşir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...