Kuran sesinden korkuyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

striker

Kayıtlı Üye
yaşadıklarınız gerçekten zor olmalı, kim bilir açıklayamadığınız pek çok olaylar olmuştur, ben sizi bir insan olarak , yaşadığınız bu yol ayrımından dolayı , uyarmak haddim değil ama , sonu uçurum bir yola gitmenize seyirci kalmak, içimden gelmiyor.
şahsım adıma şöyle söyleyeyim. sizin hocalara sorduğunuz ve onların yabıt veremediği soruların 100 lercesi ben her namaza başlayınca aklımda oluşuyor, kimi öyle düşünceler meydana geliyorki, kendimden korkuyorum, dinden çıktım diye.
okadar kötü oluyorki, sorular, sorular, sorular.
buraya kelimelere dökemiyorum, ama aklımdan geçiyor,
bunlar şeytanın vesveseleri, dikkat ettim, nezaman ezan okunsa , kalkıp abdest almaya gidince, sorular başlıyor.
yaşadıklarınızı anlayabiliyorum.
müslümanım kelimesini kullanmamanıza üzüldüm, islamiyet öyle bir nimettirki, çoğumuz bu denizin içerisinde dünyaya geldik, farkında değiliz ama bu nimeti hakkıyla taşımak gerekir.
kardeşim , allah cc her yapılanı bağışlar, sadece şirk hariç, senin bazı cümlelerin , gerçekten beni korkutuyor, kalbinde kalan allah inancının ışığını söndürme, doğru yoldan ayağını kaydırmaya çalışanlara izin verme.
korkmuyorum diyosunda sevgili kardeş, sen neyi gördünkü korkmuyorum diyosun, senin korku namına düşüncelerin bu dünyada gördüklerin ve hayal edebildiklerinle sınırlı, birde görmediklerin ve hayal edemediklerin var.
yol ayrımında gibisin, seçimini iyi yap , allah a sığın , emin ol sana bir kapı açacaktır.
sağlıcakla kal.

Çınar

Kayıtlı Üye
Ben şöyle bir yönlendirmede bulunabilirim, sizi kimin yarattığını bulmaya çalışın. Canla başla uğraşın.. Bana göre karşınıza çıkacak tek kişi var; o da herkesi yaratan...
İbrahim peygamberle benzer yönleriniz var. Bir noktada tamamen zıtsınız ama bir çok yönünüz benziyor... O, kendi devrinde yaşayan halkın inandığını saçma bulurdu. Tapındıkları şeylerden daha yüce bir varlığın olduğuna inanırdı... Önce güneşe ilahlık adletti, sonra aya sonra yıldızlara vs vs vs.... Hiç birinde ilahlık özelliğini göremeyip hüsran yaşadı. Fakat biliyordu; yüce bir ilah vardı...
Nihayetinde Allah'a ulaştı... Aradı ve buldu.
Size elbetteki peygamberlik atfetmiyorum :) İbrahim peygamberin beşeri yönünü ve her insanın içindeki manevi boşluğu doldurmaya çalıştığı gerçeğini görmenizi istedim.

Bir de "dini obsesif kompülsif bozukluk" belirtisi olabilir bu yaşadıklarınız. Bir çok insan bilmez böyle bir bozukluğun olduğunu. Bir araştırın derim. Sizinle benzerlik gösteren veriler görebiliyorsanız işiniz çok kolaylaşır. Zira beynin kimyası bozulmuştur ve bu düzeltilebilir.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
Dostum musallat yaşıyosun vucudunda kurtulmak istiyosan yardım al, yok kurtulmak istemiyosan hatta mutluluklar...

albus

Kayıtlı Üye
tamda bugün bunu düşünmüştüm.bende korkuyorum yani korku denilemez tam olarak ama içimde fırtınalar kopuyor.ayrıca ezandanda korkarım eskiden 5 vakit okunan ezandan korkardım tabii artık alıştım ya da günün meşguliyetinde ezanı duymuyorum fakat sabah ezanında duramam annemleri uyandırırım ya da kardeşimi.Çok üstüne düşmedim,çokta düşünmedim ve ne olduğu hakkında hiçbir fikrim de yok ama bu değişik his bende de var.

focus

Kayıtlı Üye
Dostum musallat yaşıyosun vucudunda kurtulmak istiyosan yardım al, bu cümleye katılıyorum,

ilk kez başıma geldiginde 1989 yılıydı içime bir çift elin girişini gözlerimle gördüm ve çıkardıgı simsiyah varlıgıda, sonra ögüre ögüre düzelmeyide herşeye isyanın son noktasında olan biriyken yolu ve sahibini bulmayı tattım,

dilerim irade gösterir ve bir kapıya bir eşiğe ulaşırsın. korkma Allah dilemeden sende dileyemezsin müsterih ol kalbin sana yolu gösterecektir. sadece samimiyetle iste.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkür ederim giremedim bir süre siteye.Arkadaşlar bakın allah tamam var herkesi yarattı ama içimde öyle birşey var ki beni allah yaratmadı bunu açıklayamıyorum.Bende küçükken namaz kılardım kuran kurslarına giderdim öyle şeyler gördüm ki allah'a küfretsem gördüklerimden daha hafif kalır.Camide o yapılan söylenen küfürler kuran kursuna gelen kişilere davranış şekilleri camiye tüküreni vs..Allah benim için bitti belkide hiç olmadı.Bize nimet verdi haklısınız ama yiyecek 1 gram ekmek bulamayıp kendi dışkısını yiyen insanlar varken bana allah ve adaletten bahsetmeyin lütfen.Ben musallat olan cinlerin olduğunu zaten biliyorum bu doğal.Ama bana bağlanmaları için babamın ölmesi gerekiyor ama hala yaşıyor.Nasıl oluyorda rüyama girip konuşabiliyor benle yada uyanıkken kapımı açıp beni korkutup gidebiliyor ? Bunların cevabı işte bilimiyor.Size en sevdiğim şeyi söyliyim müslümanlıkta sadece sabah ezanı.Onu duymak güzel geliyor ki duyduktan sonra uyuyorum genellikle.Geceleri sabaha kadar dönüyorum yatakta.Şuda dikkatimi çekti sabah uyanınca ağzımda leş gibi koku oluyor.Dişlerimi fırçalayan birisiyim.Abur cubur yiyen birisi değilim.Bunu anlayamadım.Son olarak allah'a asla ibadet etmem ona karşı bir nefret duygum yada sevmeme gibi bir durumum yok ki olamazda ama sadece beni yaratan allah değil ibadet etmem kişi allah değil şeytanda değil cin de değil.Bunun net bir cevabını alabilmem için bu cinlerle konuşmam gerekiyor.Çünkü babam bendeki cini çıkarmaya çalışırken o bile ölüyordu yüzlerce cini olduğu halde.Hangi hoca yardım edebilir bana babam da zaten cinler hoca yoluyla bağlandı ve hocada çoktan öldü.Malesef bu konuda uzman birisi lazım.Bana bağlı olan cinler asla benden uzaklaşmazlar bunu biliyorum ama neden bana görünmüyorlar 18 yaşına mı gelmemi bekliyorlar anlayamadım.

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Aronyi sanırım öyle değil.Çünkü allahın beni sevip sevmemesi yada cehenneme gidip gitmemek umrumda olmadı hiç bir zaman.Aklımdan bile geçmedi.Herkez insanların mezarını görür bense rüyamda allah'ın mezarını gördüm.Yani gördüğüm rüyada onun allah olduğunu biliyordum.Tabi yanlış anlaşılmasın ben burda kötüleme gibi yorumlar yapmıyorum belki öyle anlaşılabilir sadece görmüş olduğum rüyadan bahsetmek istedim.

Zaten aronyi arkadaşımız da sizin aklınızdan geçmeyenden, aklınızın gerisinde olandan yani bilinçaltınızdan bahsetmiş mesajında. Rüya rüyadır Allah'ın mezarını da görüyor olmanızın manasını kimse sorgulamıyor ama siz sürekli savunma pozisyonunda mesajlar atıyorsunuz. Bu da bir korkunuzun olduğunu gösteriyor (yanlış anlaşılma korkusu, manevi korku, Allah korkusu vs. vs.). Öncelikle yazılanları okuyun herşeye cevap vermeniz gerekmiyor. Bu her mesaj yazan arkadaşın mesajını kabul etmiş olduğunuz manasına da gelmez. Burada çoğu arkadaşımız sizi anlar buna eminim. Yazılanları da genel perspektif olarak görün yani her söylenen sizin kişiliğinize söyleniyor demek değildir. Çünkü bizler sizi şahsen tanımıyoruz o nedenle sizin herhangi bir özelliğinize atıfta bulunamayız. Sadece 2-3 satır ya da yazmış olduğunuz genel konuya derine inemeden değerlendirme hatta değerlendirme de değil daha basitinden genel yaklaşımlarda bulunabiliriz. Bunu yaparken de iyi niyet, saygı ve sevgi çerçevesi korunur. Sizin için dualar edilir, hakkınızda hayırlısı istenir.
Aşağıda yazdıklarım hepimiz için de geçerilidir:
1- Öncelikle yardım talep etti iseniz dinleyiniz. hemen savunma ya da atağa geçmeyiniz.
2- Kendinize de itiraf edemediğiniz bir korkunuz olabilir. Bu yazılanlar size ışık tutar ve bunu görmenizi ve bununla yüzleşmenizi ve kendinizi daha iyi tanıyıp geliştirebilmeniz için olanak sağlayabilir. Kendinize bunları anlamak için izin verin.
3- Zaten hiçbirşey umurunuzda değil ise bu durumda zaten bir sorun da yok demektir. Geçici bir durum deyip üzerinde durmayın. Hatta neden ürkesiniz ki bu durumda.
4- Kimin ne gördüğüyle ilgili fazla bir fikriniz olduğunu sanmıyorum siteyi inceledikçe bunu daha iyi anlayacaksınız.
5- Korkmayın (!) kimse kötüleme gibi algılamaz bu sitede yazdıklarınızı. Bazen kendimizi ifade ederken doğru cümleleri bulmakta hepimiz zorlanabiliriz. Çözüme ulaşabilmek için gerçekten düşündüklerimizi açıklamak durumunda kalabiliriz yoksa doğru şeyi söylemez isek cevaplar sahte birşeye verilmiş olur. Sadece düşündüklerimizi açıklarken üsluba dikkat etmek gerekir. Üslupta hata yapılırsa siteden geçici veya kalıcı men edilebilirsiniz ya da yazdıklarınıza kimse değer vermez ve cevap alamazsınız hiçbir arkadaşımızdan. Ki yanlız bırakılmak & kalmak, dikkate alınmamak en ağır cezadır.

Sağlıcakla kalın.
Syg.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Psikolojik yönden kurduğunuz cümleler için teşekkür ederim.Fakat yazmış olduğunuz yazının en küçük bölümü benim burada yazdıklarıma bir cevap verme niteliğinde değil.Burada cinler hakkında konuşuyoruz ben olayları anlatıyorum siz ise kendinize itiraf edemediğiniz bir korkunuz olabilir vs.. diyorsunuz.Ben burada intihar edicem diye bir konu açmadım ki :) Yani yazmış olduklarınız uzaktan yakından alakalı değil malesef.Siteden uzaklaşma konusuna gelincede ben bu siteden uzaklaştırılcak bir konu hakkında konuşmuyorum ki yazmış olduğum yazılarda da eğer ki kullanmış olduğum cümleler yanlış anlaşılıyorsa anlaşılmasın diye belirtiyorum.Ben burada sizden bir kişisel gelişim hakkında bilgide istemiyorum kısacası teşekkür ederim yazmış olduğunuz alakasız yardım isteğinizden dolayı.

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
anlamadığın şey hem başta konuştunuz şöyle oluyor böyle oluyor diye şimdide yazmışsınız hocamdan bana cinler kaldı, babaım bir sürü cini var fln.Kusura bakmada istediğin ne??

Niye açtın konuyu? Kimse sana allaha inan veya inanma diye zorlayamaz.İster inan ister inanma bu gerçekleri asla değiştirmez.Kainatı Allah yarattı ya seve seve ibadet edersin oa yada sonuçlarına katlanırsın ahirette.Bu kadar kesin bir şey, bütün dinler kainatı yaradanın allah olduğunu kabul ediyor tabiki.Ama neyse baştakine dönim.Gayen ne? Başda yazdığın yazı ve bu sayfada yazdığın yazı ile?

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Sevgili Cenk kardeşimiz 1. mesajınızda yorumlarınızı bekliyorum demişsiniz. Yorumları sevip sevmemek, değerlendirip değerlendirmemek, birşeyler anlayıp anlayamamak, bir sonraki adıma basamak olup olmamasına karar vermek vs. vs. sizin inisiyatifinizdedir. Sizin beklentinize cevap vermeyen yorumlarımız için maalesef birşey yapamayacağım. Vah vah siz cinlere karışmışsınız desek hoşunuza gidecek eminim. Burada cinler hakkında falan konuştuğumuzu da sanmıyorum. Sizin ailenizin cinleri varmışmış bu demek değil ki sizin korkunuzun sebebi budur. Her korkumuzu cinlerde arar isek vay halimize. Her zaman diyorum bütün alemler kendi yerinde güzel. Dua okuyun diyeceğim ama tapınmıyorum diyorsunuz bunun da ne demek olduğu çok açık değil. Ama siz yine de dua okuyun arada da olsa okuyun. Hangi dualar arkadaşlarımız size kesin yazmışlardır değerlendirin derim. Tapınmıyorsunuz diye size her varlık musallat olacak diye de bir kaide yok o zaman bütün ateistler bu dertten muzdarip olurlardı ki bu da mümkün görünmüyor. Yani diyeceğim şu ki ne anlatmak istersek isteyelim anlatabildiğimiz karşımızdakinin anlayabildiği kadardır.
Sağlıcakla.
Syg.

jaxquel

Kayıtlı Üye
İş
-
biraz garip olacak ama arkadaşım sana kendimce tek tavsiyem , biraz kendini rahat bırak , fazla bu konuları düşünme ..
hayatındaki diğer gelişmelere bırak kendini , zaten bir çoğumuz gibi sende başın sıkıştığı , dara düştüğünde yada yardıma muhtaç kaldığında bir ilahi ışık arar isen , zaten korkun olmadan o şeylere kapılıp gidersin .. fazla düşünme yani ;)

can-dan

Kayıtlı Üye
Hepinize çok teşekkür ederim giremedim bir süre siteye.Arkadaşlar bakın allah tamam var herkesi yarattı ama içimde öyle birşey var ki beni allah yaratmadı bunu açıklayamıyorum.Bende küçükken namaz kılardım kuran kurslarına giderdim öyle şeyler gördüm ki allah'a küfretsem gördüklerimden daha hafif kalır.Camide o yapılan söylenen küfürler kuran kursuna gelen kişilere davranış şekilleri camiye tüküreni vs..Allah benim için bitti belkide hiç olmadı.Bize nimet verdi haklısınız ama yiyecek 1 gram ekmek bulamayıp kendi dışkısını yiyen insanlar varken bana allah ve adaletten bahsetmeyin lütfen.Ben musallat olan cinlerin olduğunu zaten biliyorum bu doğal.Ama bana bağlanmaları için babamın ölmesi gerekiyor ama hala yaşıyor.Nasıl oluyorda rüyama girip konuşabiliyor benle yada uyanıkken kapımı açıp beni korkutup gidebiliyor ? Bunların cevabı işte bilimiyor.Size en sevdiğim şeyi söyliyim müslümanlıkta sadece sabah ezanı.Onu duymak güzel geliyor ki duyduktan sonra uyuyorum genellikle.Geceleri sabaha kadar dönüyorum yatakta.Şuda dikkatimi çekti sabah uyanınca ağzımda leş gibi koku oluyor.Dişlerimi fırçalayan birisiyim.Abur cubur yiyen birisi değilim.Bunu anlayamadım.Son olarak allah'a asla ibadet etmem ona karşı bir nefret duygum yada sevmeme gibi bir durumum yok ki olamazda ama sadece beni yaratan allah değil ibadet etmem kişi allah değil şeytanda değil cin de değil.Bunun net bir cevabını alabilmem için bu cinlerle konuşmam gerekiyor.Çünkü babam bendeki cini çıkarmaya çalışırken o bile ölüyordu yüzlerce cini olduğu halde.Hangi hoca yardım edebilir bana babam da zaten cinler hoca yoluyla bağlandı ve hocada çoktan öldü.Malesef bu konuda uzman birisi lazım.Bana bağlı olan cinler asla benden uzaklaşmazlar bunu biliyorum ama neden bana görünmüyorlar 18 yaşına mı gelmemi bekliyorlar anlayamadım.

Sevgili cenk_sago,yazdığınız yazılardan sadece bir bölümüne dikkatinizi çekmek istiyorum Demişsiniz ki;''Bende küçükken namaz kılardım kuran kurslarına giderdim öyle şeyler gördüm ki allah'a küfretsem gördüklerimden daha hafif kalır.Camide o yapılan söylenen küfürler kuran kursuna gelen kişilere davranış şekilleri camiye tüküreni vs..Allah benim için bitti belkide hiç olmadı.Bize nimet verdi haklısınız ama yiyecek 1 gram ekmek bulamayıp kendi dışkısını yiyen insanlar varken bana allah ve adaletten bahsetmeyin lütfen''

Bakın ,hem açıkça söylüyorsunuz,''insanlar yapıyor''diye,hem de haşa,Allah'ı suçluyorsunuz.Kendi içinizde çelişmişsiniz.İnsanların yaptıklarını haşa ALlah'a maletmişsiniz.Allah kullarını herzaman iyiliğe doğruluğa çağırandır.O Yüce ALlah'da, sizin kızdıklarınıza kızıyor ve zamanı gelince de o insanların cezalarını verecek zaten ..Dilerim düşüncelerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.Sevgi ve dua ile....

Mouse

Kayıtlı Üye
Aronyi sanırım öyle değil.Çünkü allahın beni sevip sevmemesi yada cehenneme gidip gitmemek umrumda olmadı hiç bir zaman.Aklımdan bile geçmedi.Herkez insanların mezarını görür bense rüyamda allah'ın mezarını gördüm.Yani gördüğüm rüyada onun allah olduğunu biliyordum.Tabi yanlış anlaşılmasın ben burda kötüleme gibi yorumlar yapmıyorum belki öyle anlaşılabilir sadece görmüş olduğum rüyadan bahsetmek istedim.

Sayın cenk-sago dostum lütfen kelimelerini seçerken biraz daha dikkat edermisin burda yaratıcıdan bahsediyoruz senın neye inandığın tabiki bizi ilgilendirmez ama kimse kalkıpda kiimsenin tanrısıyla inancıyla dalga geçemez herhangi bir rüya problemin varsa yorumcularla özel konuşabilirsin

İyi Forumlar...

Warlord

Kayıtlı Üye
(ibadetin saçma ve gereksiz olduğu doğrultusunda) Demişsiniz o sizi yarattı size nihmet verdi doğruyu güzeli öğretti iş yapabileceğiniz yemek yiyebileceğiniz el verdi düşünebileceğiniz akıl verdi vs. karşılık olarak sizden ibadet istiyor ve bu saçma oluyor öylemi :) cidden durumunuza üzüldüm
o Allah bir kutsi hadisinde diyor ki BEN GİZLİ BİR HAZİNEYDİM TANINMAYI İSTEDİM
sizin bu düşüncelerinizin sebebinin Allahı iyi tanımamaktan olduğunu düşünüyorum
bir zamanlar ben sadece lafta müslümandım sizin düşüncelerinize yakın düşüncelerim vardı bir yakınım sadece tek birşey tavsiye etti onu tanımaya çalış dedi ve kurandan bir ayet okudu YERDE GÖKTE NİCE DELİLLER VARDA İNSANLAR ONA BAKMAZLAR günümüz bilminin nihmetlerinden faydalanarak insan yapısını yer gök yapısını vs. inceledim ve bir çok hakikatlerle karşılaştım ve bu durumda o Allaha saygı ve sevgi gösterdim
o bize yaşanabilir bir dünya verdi ve bir çok şey verdi ve doğal olarak onu tanımanı ona itaat etmeni istiyor senden
BEN İNSANLARI VE CİNLERİ ANCAK BANA İBADET ETSİNLER DİYE YARATTIM

NASIL OLURDA ÖLÜYKEN SİZİ DİRİLTMİŞ OLAN DAHA SONRA SİZİ YENİDEN ÖLDÜRÜCEK TEKRAR DİRİLTİCEK OLAN SONRA KENDİSİNE DÖNDÜRELECEĞİNİZ ALLAHA KARŞI NANKÖRLÜK EDERSİNİZ YER YÜZÜNDE NE VARSA HEPSİNİ SİZİN İÇİN YARATAN SONRA GÖĞE YÖNELİP ONU 7 GÖK OLARAK YARATAN ODUR

BİZ DEDİKKİ HEPİNİZ ORDAN YERYÜZÜNE İNİN BUNUNLA BİRLİKTE BENDEN SİZE BİR YOL GÖSTERİCİ GELDİĞİNDE KİM BENİM YOL GÖSTERİCİME UYARSA ONLARA BİR KORKU YOKTUR ONLAR ÜZÜLMİCEKLER ANCAK İNKAR EDİPTE AYETLERİMİZİ YALANLAYANLARA GELİNCE İŞTE ONLAR CEHENNEMLİKTİR VE ORDA SÜREKLİ OLARAK KALICAKLARDIR

bu ayetleri özel olarak büyük harflerle yazdım ki sizi biraz düşünmeye sevk eder belki
ibadet etmek saçma değildir çünkü önümüzde sonsuz bir hayat var ve orada Allaha itaat edenler kazanıcaklar
seni yoktan var ederken iyidi de senden ibadet isteyincemi kötü oldu ? bu kelimeyi ters manada kullanmıyorum yanlış anlamayın

ayrıca birşeyi çok merak ettim demişsinizki sorduğunuz sorulara hocalar cevap veremiyor
bu bahsettiğiniz hocalar hani para karşılığı imamlık yapan hocalarmı ? ozaman cevap verememeleri normaldır :)
cevap veremediler dediğiniz sorularınızı benimle paylaşabilirmisiniz rica edersem ?

Arkadaş cevabı vermiş bence çokta haklı. En kısa sürede birilerinden yardım almalısınız ya size bir cin musallat oldu yada psikolojik sorunlar yaşıyorsunuz. Sevgi ve ışıkla..

azdaka

Kayıtlı Üye
arkadaşım anladığım kadarıyla 18den küçüksün yani ergenlik dönemindesin herkes bu dönemde çoğu konuda çelişkiye düşer sen ergenliğin verdiği isyankar kabullenmeyen aşırı özgürlükçü vs. şeylerle böyle bir şeyde kalmışsın ayrıca ailece ilgilendikleriniz senin psikolojini bozmuş olabilir din konusuna gelince herkes ergenlikte böyle bir boşluğa düşer bende bir dönem nerdeyse dinsizleşiyordum ama sonra fark ettim ki biz bile işe yarar bir şey yaptığımızda karşılık beklerken mesala bir iş yaptıktan sonra ailemizin çevremizin takdirini toplamak gibi karşılıklar beklerken her şeyi yaratan bizi biz yapan iyliklerimiz karşısında bize cenneti kötülüklerimizde cehennemi sunan bizi biz yapan bizi hayvanlardan özel kılan bir varlığın yani Allah'ın bizden belli ibadetler beklemesi anlamsız olamazdı bence sen önyargılarını bir kenara bırak ve doğru bir muhasebe yap içinde ve sonra kendine kimin kazandığını sor içindeki ses mi ki o sana isim bile vermiyor yoksa var olduğuna inandığın ama tapmadığın Allah mı? bir de insanların yaptığı kötülüklerden Allah'ı sorumlu tutmak hiç adil değil sonuçta O sana kullanabileceğin bir akıl verdi ve bir de onu istediğin gibi kullan diye cüzi irade verdi şimdi sen söyle bilerek kırdığın bir bardağın sorumlusu senmisindir yoksa Allah mı? bu arada dünyada adalet arıyorsansöyleyeyim yok çünkü adeleti de insanlar mahvetti herkes aklını doğru yolda kullansaydı adalet de doğru olurdu ama şükür ki öldüğümüz de karşımıza çıkacak gerçek bir adalet var umarım sözlerimi yanlış anlamazsın...

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
azdaka yorumun için teşekkürler ergenlik dönemiyle alakalı değil çünkü şuan 16 yaşındayım ve 11-12 yaşlarımda başladı bu olaylar 11 yaşında sanırım ergenliğe girmiyordum psikolojik olarak belki bir bozukluk oluşmuştur bende diye de düşündüm ama 12-13 yaşında antalyada 1 yıl boyunca ne cin nede başka bir konu açılmazken durup dururken mi bu olaylar olmaya başladı ?

dark lady tam olarak anlamadım aslında yaralar var mı deseydiniz net bir cevap verebilirdim de oluşuyor mu dediğiniz için birşey söyleyemicem ama sanırım kendi kendine oluşan bir yara yok fark ettiğim.

azdaka

Kayıtlı Üye
azdaka yorumun için teşekkürler ergenlik dönemiyle alakalı değil çünkü şuan 16 yaşındayım ve 11-12 yaşlarımda başladı bu olaylar 11 yaşında sanırım ergenliğe girmiyordum psikolojik olarak belki bir bozukluk oluşmuştur bende diye de düşündüm ama 12-13 yaşında antalyada 1 yıl boyunca ne cin nede başka bir konu açılmazken durup dururken mi bu olaylar olmaya başladı ?

peki bir şey sorabilir miyim ailen ne zamandır bu tarz şeylerle uğraşıyor? ayrıca Kuran sesinden korkman senin gerçekten boşluğa düştüğünü gösterir hatta korktuğun halde dinlemeye devam etmende bunu destekleyici tarzda... ve unutma ki inançlar sadece dinsel anlamda değil insani yönden de gereklidir çünkü inanmayan insan kendini boşlukta hisseder ne yaparsa yapsın içindeki bu boşluk dolmaz inanmak insanlar için gereklidir ateistlerin bile inandığı bir şey vardır o da tanrısızlık yani kısaca herkes sığınabileceği bir şeye inanmalıdır ve bu yüzden din vardır ve ibadetlerde insanlara manevi huzur verdiği için dinin bir parçasıdır ibadet bütün dinlerde vardır bunu sadece İslam için söylemiyorum sadece bütün insanlık için dinin gerekli olduğunu ve ibadetinde dinde vazgeçilemeyen bir parça olduğunu söylemeye çalışıyorum ve arkadaşım senin psikolojin gerçekten bozulmuş bence sen bir psikoloğa git ya da ibadet etmeyi dene sana tavsiyem bu...

ipkgrl

Kayıtlı Üye
Ben inançlı biri olarak tanrının bizi yarattığına inanıyorum ataistler ise insanlar tanrıyı yarattı diyor(töğbe) ve anladığım kadarıyla inançsızsın ve allaha saygı göstermeyen korkmayan hiç birşeyden korkmaz kuran sesinden korkman saçma geldi bana yoksa korktuğum diye adlandırdığın... rahatsız oluyorm olmasın, sevmediğinden sebep olmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...