Korkudan uyuyamıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fako

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar son 2 haftadır odama gidip ne zaman uyusam gözümü kapattığım an odayı yinede karanlık bir şekilde görüyorum evet en ince ayrıntısına kadar yatağıma yatıyorum gözümü kapatıyorum ama sanki gözüm açıkmış gibi kapılar dolaplar duvardaki lekeler hattaüstüme yorgan örtsem bile yorganın orda olduğunu görüyorum ama yinede odayı görüyorum elimde değil ve çok korkutuyor beni bende fobi var karanlıkdan korkarım gözümü kapatıyorum ama odayı kap karanlık bir şekilde en ince ayrıntısına kadar görüyorum uçan sineği bile gözüm kapalıyken görüyorum uyuyamıyorum en son uyumama yardım olacak bir ilaç aldım ve öyle uyudum 2 haftadır düzenli bitki çayları ve ilaç ile uyuyorum psikoloğa gitmeyi planlıyorum devam ederse bu acaba bilinç altımı bilmiyorum ama uçan sineği bile görüyorum gözlerim kapalıyken ama sadece kendi odamda oluyor salonda falanda olmuyor kendi odamı görüyorum yattığımda yatağıma

Love Song

Banlı Kullanıcı
Siyah bir göz bandı almanızı öneririm,tam olarak ne olduğunu anlamış değilim fakat gözünüzü açsanız bile göz bandını göreceğiniz için sıkıntı olmayacaktır.

Kererm

Kayıtlı Üye
Astrale çıkmaya çalışırken benimde basıma geliyor fakat anlamını bende bilmiyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Fobiniz bir yetenek doğurmuş olabilir. Şimdi normalde bunu imajinasyon yoluyla insanların durugörü, meditasyon, astral gibi uygulamalarda yapmasını salık veriyoruz. Siz otomatik yapıyorsunuz belki de.
Korkulacak bir şey yok. Test vereceğim uygulayınız ve sonucu bildiriniz ona göre yönlendireceğim.
Test 1: Ailenizden birine veya bir arkadaşınıza ihtiyaç olacak. Size göstermeden diğer odada bir kağıda basit bir şeyler çizsin. Mesela iki A4 kağıda o kağıdı kaplayacak kadar büyük yazılmış 3 haneli bir rakam olabilir. Siz her zamanki gibi odanıza gidin, uyuma düzeninizi bozmayın. O zaman arkadaşınız veya aileden biri gelsin odaya o kağıtlardan birini masa üstünde bırakıp gitsin. Diğer kağıdı da salona veya başka bir odada masa üstünde bıraksın. Bu görme durumu tekrarlanırsa sırayla o kağıtlardaki şeyleri görmeye çalışın.

Yine gözlerinizi kapatınca bunu yaşadığınız bir anda, odanın dışına, eve, mahalleye, sokaklara doğru görüş mesafesini ne kadar artırabiliyorsanız o kadar arttırın. Gidebileceğiniz en uzak noktaya gidin. Bir arkadaşınızın evine kadar gitmeye çalışın. O eve daha önce gitmemiş olun. O evin planını detaylarını alın ve sonra o eve giderek veya arkadaşınıza göstererek ne kadarı doğru bir bakın.

fako

Kayıtlı Üye
Gözüm kapalıyken görüyorum yani göz bandını taksam bile odayı görüyorum ve biraz daha odaklanırsam kendi odamın dışında diğer odalarada sanki yürüyor gibi görüyorum ve bunu göz bandı takıp gözleirmi kapamadan bile yapıyorum yani yeterki karanlık olsun gözümü açık bırakıp göz bandını takınca yinede odayı görüyorum kapalı yada açık her şekilde odayı görüyorum yani yeterki karanlık olsun karanlık bir odada bile sadece duvara barak tüm odayı görüyorum yada iki avcum ile gözlerimi kapatıyım ama göz kapaklarım açık olsun odayı görüyorum normalde psikolojik bir şey aklıma gelir ama şüpheleniyorum ve korkuyorum ayrıca o dediğiniz testi yapacağım bu gece ancak dediğinize benzer şeyleri zaten görüyorum odanın kapısından içeri giren sineği çok net ama karanlık ve tonlar şeklinde görüyorum

AJA

Elit Üye
Korkmanıza gerek yok :) Bu bir çok insanın yıllarca yapmak için kazanmaya çalıştığı bir yetenek.Chilloutun dediği gibi fobiniz size bir yetenek kazandırmış :) Tadını çıkarın.Korkuların çoğu başka bir yanı güçlendirir yada geliştirir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kendi odanız sizin en iyi bildiğiniz yer, her ayrıntısı beyninize kazılıdır. Peki bu durum, odanız dışında başka yerlerdede oluyor mu?
Hiç gitmediğiniz bir evde odayı incelemeden neyin nerde olduğuna hiç bakmadan uyumayı deneyin.
Bu yeni ortamı bile yorganın altında, gözleriniz kapalıyken görebiliyorsanız, bu cidden bir yetenektir.
Ama hiç görmediğiniz bu oda hakkında, gözlerinizi kapattığınızda bir fikriniz görüntünüz psikolojik bir durumdur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...