kişiye özel dua için yarışma

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
nur ya da meryem suresi olabilir, tam okuyamıyorum. Kişinin sadece kendisini düşünmesi, gözünün başkasını görmemesi için yapılmış aşk için yapılmış bir tılsım.
Olmadı mı? Olsun en azından zaman kazandım o arada ben araştırmaya devam edeyim, resmi büyütüp içini okumaya çalışıyım o arada.:p

Şaman

Kayıtlı Üye
lan şu resmi büyütüp de koysan ebene mi söverlerdi bu ne böyle karınca duası gibi mini minnacık buna özel mikroskop lazım bakmak için:D
bence bu aynelyakiyn denen olayı anlatıyor yani tanrıyı görmek tanrının güzelliğini görmek ve farkındalık.
çünkü gözün etrafında laleye benzettiğim çiçekler var lale tasviri Allah kelimesini simgeler ebced değerli aynı olduğu için.
etrafında tanrının isimleri yazıyor okuyabildiklerim eddar allah ferd tabi eğer yanlış görmüyorsam:D
neyse sonuç itibariyle aynelyakinin tasvir edildiği kanısındayım

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
hah şimdiii..şöyle ki bu insanın tarnrısallık kudretine sahip olması için yapılmış bir talisman. 3.göz kalp gözünün açılması, her şeyi görmek bilmek, anlamak tanrısal yetilere sahip olunması için yapılmış .Bu ayrıca lotus değilde anber gibi geldi bana . şaman dan kopya çekmedim vallahi, saatlerdir çözmeye çalışıyorum. neysee

A

angeldream

Resim hem bir gözü hemde sonsuzlukla ilgili bir sembolü gösteriyor biraz inceleyeyim...

weeshne

Kayıtlı Üye
Sorulmakta olan resim, İslami bir talisman örneğidir ve ruha ulaşan en önemli manevi kapı olan GÖZ'ü simgelemektedir. Kısaca gözler ruhun kapısıdır da diyebiliriz. Aynı zamanda simya,cadılık,numeroloji,bitki büyüleri,kehanet v.b. konularda yerel bakış ve ezoterik inanış hakkında bilgiler veren "Sembollerin kitabı: Büyü" adlı eserin kapağıdır.Doğu'nun ve Batı'nın büyücülerinin çalışmalarını kapsar.

heduba

Kayıtlı Üye
urum;bu konuda senden herhangi bir yorum gelmemiş.beklediğin cevap bu muydu,vişne en ayrıntılı bilgiyi verdi mi,yarışma bitti mi vs...kaç gün kafayı yedim araştırmaktan.kütüphaneye bile gittim :) sadece bir kitap kapağı olduğunu bilseydim...neyse,birsürü yeni şey öğrendim bu sayede.benim açımdan yarışma bir anlamda amacına ulaştı.cevap ver de tebrik edelim vişneyi urum cum.bekliyoruz...

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Benden de iki tahmin
1) Eski dilde cadı nın manası güzel göz demekmiş. Cadıların simgesi olabilir
2) İçindeki şekiller sanki astral seyahatlerde korunmayı anlatan semboller. Renkler kök şakrasına hiap ediyor. Belki urum öyle bir kolye ile asrtal seyahetlerde geziniyor

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Bir tahmin daha. Eski Mısır da Horus'un gözünü simgeleyen hiyeroglif resim, uzak görüşlülüğün, beden dokunulmazlığının ve sonsuz doğurganlığın simgesi. Bilimlerin ve tıbbn kurucusu olan Toth tarafından yapılmış...

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Ödül çok güzel ben hem araştırmaya hem de tahminlerime devam edyorum. Daha önce yaptığım tahminlerin yanlış olduğunu anladım. Bir çeşit medyumluk tılsımı olabilimi. Gelecekteki olanı bilen alim,gizli olan her şeyi bilen basir, habir ya da şahid, subhan gibi allah ın simleriyle donatılmış medyumluk tılsımı olabilir mi?

A

angeldream

bence bu mesnevi ve mevlanadan birşey ama ne onu bulmaya çalışıyorum sadece bunun mesneviye ait olduğunu çözebildim şu an ....

weeshne

Kayıtlı Üye
09109.jpeg

Islamic Amulet,
Prospero. The Book of Symbols: Magic. San Francisco: Chronicle, 1944. p. 13
This Islamic amulet represents the eye as a spiritual gateway leading to the soul (the circle).

A book of symbols : magic

by Kate Langley

About this title: A look at the aims and devices of magicians of both the East and West. Graphic imagery conveys the symbolism of alchemy, witchcraft, numerology, divination, plant magic and many other aspects of folklore and esoteric belief.

Arkadaşlar; görüldüğü gibi ben herhangi bir yorum yapmadım. Sadece bulduğum bilgiyi paylaştım. Eğer admin bu bilgiyi kabul etmek istemezse kendisinin bileceği bir şey. Ama bilgi yanlış deniyorsa; o zaman S. Frascisco Chronicle'a tekzip gönderip doğru bilgiyi de "kaynakça"sıyla birlikte açıklasın. Böylece biz de öğrenmiş oluruz!

dido06

Banlı Kullanıcı
bencede hadı hayırlı olsun tebrikler :)

sweep

Kayıtlı Üye
İş
engineer
Ben hala sembolü ve amacını anlamış değilim.. Bu arada weeshne yi de tebrik ederim, bu sembolü saatlerce aradım bulamadım. O çiçekler, renkler yazılar ne dir? Kimler kullanır, kim yapmış? Bence ana kaynağı bulmuşsun gerisi getirerek herkesi aydınlatırsan admin de hakkını verir herhalde. Bu haliyle ben bir şey anlamadım..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
netten kitabı okuyacağım bakalım başka hangi detayları veriyor. Sembolün bir kitap kapağı süslediğini anladım ancak nerede ne şekilde ve ne için kullanıldığını öğrenmek istiyorum .

ceren1

Kayıtlı Üye
kişiye özel dua amacına göre olur mesela derslerde başarı gibi okadar da zor birşey değil ama 1 saatte hazırlanır en geç. yöntemini bilmeme rağmen kendime bile hazırlamadım neyse sonra çıkan duruma göre toprak çıkarsa toprağa gömülür kağıt su çıkarsa suya atılır. ateş çıkarsa ateşe atılır. hava çıkarsa rüzgara bırakılır (rüzgar alan bir yere asılı olacak uçmayacak)

göz ruhun dünyaya açılan kapısıdır . kişinin ruhu gözlerinden okunur.

ingilizce yazıda gözün ruha giden ruhsal yolcuğunun kapısı olduğundan ve bunun islami bir tılsım olduğundan bahsetmiş.

Aegwyn-

Kayıtlı Üye
İslami bir muskadır.1944 de yapılmıştır.RA'nın gözü misali bir izlenim verebilir.Çünkü gözler dini ve ruhani konularda ön planda tutulmuştur.Ayrıca bu muskanın tam manası RUHU MANEVİ BİR KAPIYA GÖTÜRMEKTE OLAN BİR GÖZÜ TEMSİL EDER.Saygılarımla.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
09109.jpeg

Islamic Amulet, (İSLAMİ TILSIM)
This Islamic amulet represents the eye as a spiritual gateway leading to the soul (the circle).-Bu İslami Tılsım(muska,nazarlık) Ruhun(ruhu sonsuz halka gibi de düşünebiliriz sanırım) Ruhsal Geçitine Yol Açan Gözü Temsil Eder.
Diye bir bilgi vermiş.Kitabın yazarı gelip kendi araştırmasını yaparak kitabına eklemiş bu tılsımı.Yani benim sizin gibi biri,gidip mesela Urum'a sormuş bu nedir diye.Urum da mesela tılsımın derin bilgisini vermeden üstü kapalı olarak genel bir tanımlama yapmış.Bu yazar da bunu bu şekilde yazmış.Anlayacağınız bu tanım,tılsımın gerçek amacı ve asıl anlamını vermiyor.Ayrıca tılsımın görüntüsü de eksik sanırım.Sağ üst köşesinde tamamlayıcı bir dairenin ucu görünüyor.Sanırım başka tamamlayıcılar da var.Gözün içini ortaya çıkaran yazılı şerit kopmadan devam edip bu tılsımı sonsuzluğa bağlıyor.Genel olarak 6(altı) rakamı kullanılmış.Zaten tesadüf mü bilmiyorum ama gözün iç çeperinde sol kısımda kalın ve latin rakamıyla yan yatmış bir 6(altı) rakamı görünüyor.Kendi yorumuma göre bu bir koruma ve Allah'la bir olma,kavuşma anlamı içeriyor.

ceren1

Kayıtlı Üye
gözün orta yuvarlağı ile yandaki çizgi takip edilince 2 tane 6 ortaya çıkıyor.
resmin en içinde 6 tane mor çizgi var yanında 6 tane mavi çiçek dilimi var. sonra gene 6 tane kırmızı çiçek dilimi yanında 6 tane sarı çiçek dilimi.sonra onun üzerinde 12 tane mavi çiçek dilimi. hemen üstünde 12 tane çizgisel olarak yapılmış kahverengi çiçek dilimleri ortası siyah. dışarıda 6 tane kırmızı çiçek 6 tane sarı yaprak var.

12 gezegen sayısı. güneş sistemini simgeliyor olabilir mi. 2 tane 6 yı şekilsel olarak yan yana getirirsek kalp şekli oluşur.
uzayın merkezi dünya dünyanın merkezi insan insanın merkezi kalptir. Maddiyattan arınmış kalp mekansız olacağından Allah da mekandan münezzeh olduğundan kalbe sığar. kalp maddiyattan arınınca kuvvetlenir. ve tüm evreni etkileyecek kadar güçlenir. mesela yağmur yağmasını istediğinde yağmur yağar gibi. bu resim kalp çakrasının resmi mi acaba.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
09109.jpeg

Islamic Amulet,
Prospero. The Book of Symbols: Magic. San Francisco: Chronicle, 1944. p. 13
This Islamic amulet represents the eye as a spiritual gateway leading to the soul (the circle).

A book of symbols : magic

by Kate Langley

About this title: A look at the aims and devices of magicians of both the East and West. Graphic imagery conveys the symbolism of alchemy, witchcraft, numerology, divination, plant magic and many other aspects of folklore and esoteric belief.

Arkadaşlar; görüldüğü gibi ben herhangi bir yorum yapmadım. Sadece bulduğum bilgiyi paylaştım. Eğer admin bu bilgiyi kabul etmek istemezse kendisinin bileceği bir şey. Ama bilgi yanlış deniyorsa; o zaman S. Frascisco Chronicle'a tekzip gönderip doğru bilgiyi de "kaynakça"sıyla birlikte açıklasın. Böylece biz de öğrenmiş oluruz!

ben ortada açıklanmış bir bilgi göremiyorum kopyala yapııştır yapılmış. bu kadar basit bir bilgi zaten googlede var artı zahmet edip türkçeye bile çevirmemişsiniz bile

size koılaylık sağlanmış arkadaşlar bilgi doğru ama tahmin edersinizki bunu istemiyorum bu nedir.( yukarıda bir resim açıklaması var basit bir tarif var bu zaten islamic amulet diyince googlenin birince yada ikinci sayfasında hemen çıkıyor çok basit bişey yani

ayrıntı arkadaşlar ayrıntı