kendinize dikkat edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ikbal1505

Guest
Büyü iyi yada kötü. Kişinin kendi iradesi vardır. İsteyen yapar, istemeyen yapmaz. Bu forumda olan herkez büyücü değil. Siz bir büyü okuluna geliyorsunuz ve diyorsunuz büyü yapanın sonu böyle olmuş yazmak istedim. Sizce ne kadar mantıklı merak ettim doğrusu. Kişi kendi düşüncesine göre ve kendi inancına göre hareket eder. Buna bizim karışmamız doğru değildir. İyi forumlar. Sevgi ve ışıkla.

demonic

Kayıtlı Üye
sen ne diyosun.ne kafası ne önyargısı.herkes özgür değilmi kardeşim.istediğini paylaşamazmı.keyfimin kahyasımısın

bende özgür olarak fikrimi söylüyorum...sorun nerede?neyse ikili tartışmaya girmek istemiyorum
iyi forumlar....

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek, bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacaktır. Bir de asılmış olduğunu söylüyorsunuz. Bunun gibi bir sürü şey olur.
Yani hem bilmeden sokaktaki koca karıların yorumlarını buraya taşıyorsunuz hem de gizli ilimlerin konuşulduğu bir siteye yanlış bir biçimde uyarıya geliyorsunuz. Laf gelecek elbette ve zorunuza gitmeyecek. Bu site neyin günah olup olmadığını anlatmaz. Şöyle diyeyim burası insan hakları mahkemesi değildir. Burada teknoloji işlenir. Kimin ne amaçla bu geliştrilen teknolojileri kullanacağı da kimsenin umrunda değildir. Hal böyleyken yargılama işi, uyarma işi burada yapılmaz. Uyarı ancak teknik uyarı olur. Şu tehlikelidir, şu şöyle zarar verir vs. vs. Yoksa illa bir din üzerinden ya da hurafeler üzerinde yorum yapmak veya yargılamak yasaktır. Tamam mıdır Ömer arkadaş?

omer omer

Banlı Kullanıcı
Karında toplanan gazlar cesedi şişirecek ve bu şişlik vücudun her tarafına yayılarak, bedeni tanınmaz hale getirecek, bundan sonra gazın diyaframa yaptığı basınçtan dolayı ağızdan ve burundan kanlı köpükler gelmeye başlayacaktır. Bir de asılmış olduğunu söylüyorsunuz. Bunun gibi bir sürü şey olur.
Yani hem bilmeden sokaktaki koca karıların yorumlarını buraya taşıyorsunuz hem de gizli ilimlerin konuşulduğu bir siteye yanlış bir biçimde uyarıya geliyorsunuz. Laf gelecek elbette ve zorunuza gitmeyecek. Bu site neyin günah olup olmadığını anlatmaz. Şöyle diyeyim burası insan hakları mahkemesi değildir. Burada teknoloji işlenir. Kimin ne amaçla bu geliştrilen teknolojileri kullanacağı da kimsenin umrunda değildir. Hal böyleyken yargılama işi, uyarma işi burada yapılmaz. Uyarı ancak teknik uyarı olur. Şu tehlikelidir, şu şöyle zarar verir vs. vs. Yoksa illa bir din üzerinden ya da hurafeler üzerinde yorum yapmak veya yargılamak yasaktır. Tamam mıdır Ömer arkadaş?
benim bişey zoruma gitmiyor.kimseyide sorgulayıp sen günahkarsın demedim.her kişi özgür tabi.yargılamak haddime değil.saygılar...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Tanımadığınız insanlar için endişelenmenize gerek yoktu.
Ne demişler: Minareyi çalan kılıfını hazırlar.
Bu işlerle uğraşanlar sonuçlarını da hesap ediyordur.

Ama kendiniz için endişelenip,
bu işlerden uzak bir hayat sürebilirsiniz.
Ne demişler:''Her koyun kendi bacağından asılır.''

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Büyü iyi yada kötü. Kişinin kendi iradesi vardır. İsteyen yapar, istemeyen yapmaz. Bu forumda olan herkez büyücü değil. Siz bir büyü okuluna geliyorsunuz ve diyorsunuz büyü yapanın sonu böyle olmuş yazmak istedim. Sizce ne kadar mantıklı merak ettim doğrusu. Kişi kendi düşüncesine göre ve kendi inancına göre hareket eder. Buna bizim karışmamız doğru değildir. İyi forumlar. Sevgi ve ışıkla.
Burası bir büyü okulu değil.Çoğu sitede olduğu gibi her tür ilgi alanına sahip kişilere açık bir forum sitesi..Üstelik forumda şiir yazan mı,hukuki problemlerini tartışmaya açan mı,yaptığı resimleri sergileyenleri mi...ne ararsan var..Kişinin iradesidir ister büyü yapar ister yapmaz demek mantıksız.Siz iradenizi kullanıp çiçeklere mi yoksa sokak kedilerine mi büyü yapıyorsunuz?Neticede bana yada başka bir insana..Nasıl bir kendi irade işlemidir bu?Karşıdan mantık sorgulaması yapmadan önce şu yazdıklarınıza bakarak önce kendi mantık durumunuzu eleştirmeniz gerekmez miydi?

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Tanımadığınız insanlar için endişelenmenize gerek yoktu.
Ne demişler: Minareyi çalan kılıfını hazırlar.
Bu işlerle uğraşanlar sonuçlarını da hesap ediyordur.

Ama kendiniz için endişelenip,
bu işlerden uzak bir hayat sürebilirsiniz.
Ne demişler:''Her koyun kendi bacağından asılır.''
Şu her koyun kendi bacağından asılır lafı gerçeklerden çok uzak,hiç düşünmeden kullanmadığımız bir laf yazık ki...Diyelim siz bir adamı silahla vurup öldürüyorsunuz..Adam öldü..Öldüren sizsiniz..Şimdi burda kim bacağından asılmış oluyor..Yaptığı yanlış olan siz mi yoksa hayatını bitirdiğiniz ve artık yaşama şansı kalmayan kişi mi?Demek ki böyle bir eylem örneğinde görüleceği gibi,siz bacağınızdan asılmıyorsunuz,masum ölen kişi bacağından asılıyor..Yani kısaca her koyun kendi bacağından asılamıyor,onun yerine nice masum boğazlanıp asılıyor..Lütfen düşünüp irdeleyip ona göre yazıp konuşalım..

zlatan11

Banlı Kullanıcı
uyarın için sğl dstm . bazı dengesizler sana laf sokmaya çalışmaktan asıl amacının onları böyle büyü gibi şeylerden uzak tutup kendilerine zarar vermelerini engellemeni anlayamıycak kadar bilinçsiz olduklarından dolayı pek umursanmadı başlığın . ama yinede sağl .

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
uyarın için sğl dstm . bazı dengesizler sana laf sokmaya çalışmaktan asıl amacının onları böyle büyü gibi şeylerden uzak tutup kendilerine zarar vermelerini engellemeni anlayamıycak kadar bilinçsiz olduklarından dolayı pek umursanmadı başlığın . ama yinede sağl .

Terbiyenizi takının bu ne küstahlık!

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
sırf bunu yazmak için üye oldum.nevşehirde büyü işleriyle uğraşan bir kadın kendini banyoya asmış.dün mahallede söylediler.bugün cenazesi vardı kadını yıkarlarken ağzından simsiyah sular akmış.Allah ıslah etsin herkesi.Allah affetsin.nevşehirde oturanlar duyar yakında..
Değerli kardeşim,temelde demek istediğiniz anlaşılıyor ama sözlerinizdeki "ıslah etsin,Allah affetsin" tarzındaki yorumlarınız biraz amacını aşmış gibi duruyor..Herşeyden evvel bu yazınızdan siz cenneti garantilemiş,ama diğerleri ıslah edilmesi gerekenler gibi bir algı çıkıyor bu yazınızdan...Keşke bu şekilde yazmasaydınız..Biraz talihsizlik olmuş..Diğer taraftan "kadının ağzından siyah sular gelMİŞŞ" şeklinde yazdıklarınızdan olayı görmemiş,kulaktan dolma olarak aktarıyor olduğunuz anlaşılıyor..Belki kadına iftira atıldı,belki gerçekten öyle nerden bileceksiniz?Ama ben bizzat şahit olduğum şeyleri yazmıyorum.İnanın tüyleriniz diken diken olur..İşin başka bir boyutu,acaba kadın kendisi mi kendisini astı,yoksa yaptığı büyüler birilerinin zoruna gitti de işini mi bitirdiler?Hisleri kuvvetli biri olarak 2.si daha kuvvetli gibi geliyor,siz ne dersiniz?

kapliyagos

Kayıtlı Üye
ömer arkadaşımız kendi gördükleri,bildikleri ve yorumlayabildiklerinin sonucunda tamamen iyi niyetle(olduğunu sanıyorum) bizleri olacaklar konusunda uyarmış...bunun abartılacak ve aşağılanacak bir yanı yok...bu kadar tepki vermeyede gerek yok...ne demiş MEVLANA

ne kadar bilirsen bil,bildiklerin karşındakinin anladığı kadardır...

herkese sevgiler ve saygılarımla....

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
Burası bir büyü okulu değilse neden sevgili Yule üyelik tamamlandığında "Büyü Okuluna Hoşgeldiniz" mesajı atıyor ?[/ İşin içine diğer kişileri katıp onları kendi safınıza çekmeye çalışan köylü kurnazı tarzında yazıyorsunuz.Başkalarının arkasına saklanarak değil mert olarak kendiniz olarak yazın değerli kardeşim...Sitede siz benden çok daha kıdemlisiniz..Ya takip etmiyor yada ciddiye almıyorsunuz,zira yapılan ameliyatı beğenmeyip doktorunu şikayet edenler,o doktorun mahkemeye verilip çatır çatır tazminat alacağını anlatan,hukuk profesörleri(maşallah sitede bolca var),resimlerini sergileyenler var..var da var,,bunlardan haberiniz olmuyor galiba..

demonic

Kayıtlı Üye
Terbiyenizi takının bu ne küstahlık!

efendim ben ne dedim?bunların tavırları hep böyledir...kafaları değiştirmek lazım diyorum ama yok değişmiyor...vefkle muskayı aynı kefeye,duayla büyüyü aynı kefeye koyanları gördüm,görmeyede devam ediyorum...bunlar asla büyü yapmayız der,ama dua adı altında büyü yapar...neymiş dua yazıyomuş orda...kendini kandırmaktan başka birşey değil bu...ben bunu bu konudakiler yada böyle yazan herkes dediğim gibidir demiyorum ancak ne yazıkki çoğu böyle...genelleme yapıyorum,istisnalar olsada arada kaide çok az etkileniyor...

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Burası bir büyü okulu değilse neden sevgili Yule üyelik tamamlandığında "Büyü Okuluna Hoşgeldiniz" mesajı atıyor ?[/ İşin içine diğer kişileri katıp onları kendi safınıza çekmeye çalışan köylü kurnazı tarzında yazıyorsunuz.Başkalarının arkasına saklanarak değil mert olarak kendiniz olarak yazın değerli kardeşim...Sitede siz benden çok daha kıdemlisiniz..Ya takip etmiyor yada ciddiye almıyorsunuz,zira yapılan ameliyatı beğenmeyip doktorunu şikayet edenler,o doktorun mahkemeye verilip çatır çatır tazminat alacağını anlatan,hukuk profesörleri(maşallah sitede bolca var),resimlerini sergileyenler var..var da var,,bunlardan haberiniz olmuyor galiba..

1- Ben sizin kardeşiniz değilim
2- Köylü kurnazı size benzer.
3- Daha sorulara cevap vermekten aciz saygısız ve ukalasınız.
Terbiyenizi takının dingonun ahırında değilsiniz!

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
1- Ben sizin kardeşiniz değilim
2- Köylü kurnazı size benzer.
3- Daha sorulara cevap vermekten aciz saygısız ve ukalasınız.
Terbiyenizi takının dingonun ahırında değilsiniz!
1-Burda sizden başka terbiyesiz yok
2-Maşallah ağzınız ahırlarla vs ile dolu..Günlük lugatınızdan seçtiğiniz belli oluyor..Seçtiğiniz kelimeler sizi yansıtır sonuçta
3-Terbiye ye ve saygıya,medeni olmaya sizi davet ediyorum
4-Kardeşim olsaydınız,medeniyet ve muhakemeden uzak,ağzına geldiği gibi "sokak ağzıyla" konuşan biri olamazdınız zaten...Olmadığınız çok belli yazık ki..

janet

Kayıtlı Üye
Tamam uyarın için sağol :D:D:D Hep aklımda tutacağım, gerçi büyü yapmayı düşünmüyorum ama düşünürsem ilk aklıma gelen bu uyarı olacak Teşekkürler :D:D:D

demonic

Kayıtlı Üye

sizde farklı konulara saklanıyorsunuz,yanlışım varsa söyleyin ama boşuna tartışıyoruz...ilk yorumla son yorum arasında bağlantı yok...burasını siz haber bülteni olarak görürsünüz o halde burası size göre gizlimabet ajansı,dream büyü öğrenmek ister dreama büyü okuludur,bana belki ifritnamedir başkasına başkadır ve bu uzarda gider...

kurtyıldızı

Kayıtlı Üye
sizde farklı konulara saklanıyorsunuz,yanlışım varsa söyleyin ama boşuna tartışıyoruz...ilk yorumla son yorum arasında bağlantı yok...burasını siz haber bülteni olarak görürsünüz o halde burası size göre gizlimabet ajansı,dream büyü öğrenmek ister dreama büyü okuludur,bana belki ifritnamedir başkasına başkadır ve bu uzarda gider...
İki üstte yazdığımı okursanız,farklı ilgi alanlarına sahip insanların foruma katıldıklarını belirtmiştim..Ama amacınız bana karşı birşeyler yazmaksa kolay gelsin..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...