Karanlık Yol

Kimbu

Kayıtlı Üye
Karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak!

demonic

Kayıtlı Üye
Evimde zehirli bir örümcek gördüm ve öldürmek için eğilince aklıma bu konuda yazılanlar geldi.bizede aynısı yapılıyor dedim içimden.zehrimiz var diye bizi kötü görüyorlar...karanlığa girenler yok şöyle canilik yapar yok böyle...birde şöyle düşünün sevdiklerinizi korumak için düşmanlarınızı yoketmelisiniz,buda mı canilik?buda mı kötülük? Elinde silahıyla sevgilinizin yada çocuğunuzun yada annenizin başına silah dayasalar siz o kişiye saldırmaz mısınız?yoksa sevgi kelebeği olup beraber pasta mı yersiniz? önemli olan ışık yada karanlıkta olmak değil, önemli olan iyi biri olmak...

vildann

Banlı Kullanıcı
o örümcek seni soksaydı belki o zaman anlardın başkalarının neler hissettiğini insanlar başkalarına zarar verirken hep kendisine bir şey olmaz sanır.kendi başına geldiğinde ise dünyayı ayağa kaldırır.

demonic

Kayıtlı Üye
o örümcek zehirli diye yaşama hakkını elinden alırsanız asıl kötü siz olursunuz,yada şöyle diyeyim evinizde zehirsiz örümcek bulunca oda bir canlı öldürmeyeyim diyorsunuz(dur yani sadist olduğunuzu düşünmüyorum) peki neden zehirlisini görünce kıyamet kopuyor? Dünya güçleride örümcekler gibi 2 ye ayrılır aydınlık ve karanlık.ikimizde insan(yani örümcek) olmamıza rağmen zehirliyiz diye kötü bakılıyor...belkide o örümcek yavrularını korumak için zehirlidir?tanrınında zehri vardır semavi dinlere göre...bu bir yoldur...ve yolda herşey başınıza gelebilir.elbette zehrini haksız kullanan örümceklerde vardır ama bu demek değildir ki karanlık kötülüğü emreder...semavi dinlerde onlarca belki yüzlerce kavimleri helak eden tanrı mutlak iyi oluyorda bizmi kötü canavarlar oluyoruz.dinlerinizi eleştirmiyorum sadece bakış açınızı artırmaya çalışıyorum. insanlar insanları ırk,erkek+ kadın,zenci+ beyaz, aptal +zeki, zehirli+zehirsiz.... Gibi bir sürü gruba ayırır ama insanlar sadece 2 ye ayrılır;iyi insanlar ve kötü insanlar.ışık yada karanlık kötülük belirteci değildir.kötülük belirteci davranışlardır...

Kimbu

Kayıtlı Üye
Kötülükten kasıt bile bile bir canlıya zarar vermek mi? Bir insan tam olarak ne kötüdür ne de iyidir diye düşünüyorum. Karşımızdaki insanın bizde gördüğü olumsuz taraflarımızın yanı sıra, bizim kendimizde rahatsızlık duyduğumuz olumsuz yanlarımız da var.

demonic

Kayıtlı Üye
Kötülük bana göre adaletsizliktir.bir canlı bir suç işlemişse bunun bedelini ödemelidir.ama hicbir suçu yokken kendi zevkleri yada kendi çıkarı için zarar veren evet kötüdür...