Karanlık Yol

Nazarlik

Kayıtlı Üye
sahsi fikrim siz ilerde ozunuze donceksiniz ben boyle hissettim :) tekrar bir degisimi soz konusu hissediyorum yeni dininiz kitapsiz bir din :) bu kadarini alabildim hayirlisi neyse o olsun:)

Bu his bendede surekli var sevgili Shamanistic hakkinda nedendir bilmiyorum,
Stark1776 arkadaslarimizin dedikleri gibi suan biraz ikilemde kalmisiniz gibi, ben sahsen aydinlik yol, karanlik yol, Satanizm,
ve benzeri konulari anlamam, bilgilenmek icin ilgimi cekerse okurum, ama sizin cok toy ve bilgisiz oldugunuz ve bu ilginizin
aslinda daha cok merak ve heves olabilecegini dusunmeden edemedim.
Umarim sizin icin dogru olan yolu iyice arastirip bulursunuz,
(okuyun, arastirin,sorun, senelerde gecse icinizde girmek istediginiz yol hangisi olursa olsun hic suphe kalmayacak kadar okuyun, arastirin, sorun)

Sevgiyle

mercanada

Banlı Kullanıcı
İş
.
inanç; insanın neye ikna ne kadar olduğu ve yürekten kabullenebildiğiyle alakalı bence.
ve arayışta olmak bence gerçekten önemli ve doğru yoldur.
Ezberden kabul etmek yerine, kendi referanslarımızı deneyimlemek ve ikna olduğumuz yere kadar gidebilmek cesur bir tavırdır.
umarım hepimiz ikna olduklarımızla ve her inanışın ortak fikri 'gerçek benliğimizi ,bularak manevi dünyamızdaki boşlukları doldurabiliriz.
herkese selam ve sevgilerimle,

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Karanlık yol; adı üzerinde karanlığa hizmet eden bir inanca mensup olmaktır.
Aydınlıkta olan ne varsa; tersi karanlıktadır.

Konuyu açan arkadaşım sana düşünmen için birkaç soru:
Bir hayvanı tekmeleyebilir, aç bırakabilir, sonra vahşice öldürebilir misin?
Peki ya bir insana işkence edebilir, aç bırakaiblir, vahşide öldürebilir misin?
bunları ve çok daha fazlasını düşün.

Biranda dehşete düştün belki de. Ama ne bekliyorsun ki karanlıktan.
İnsanlar aydınlık yolda bile dayak yerken, karanlık yol sana onlara kardeşlik yapmanı,
iyi davranmanı mı öğütleyecekti?

Karanlık yola girmeden sor kendine,kalbin ne kadar karanlık?
Ne kadar karanlık bir hayat yaşayabilirsin?

Peki ya öte alemde nasibin de bu dünyadaki gibi karanlıksa
ve sonsuz bir hayatta karanlıksa dahası hizmetçilik ve işkence görmekse.
Hak dinlerce olay böyle. Ben bilmem ama ihtimal olası şeydir. Ya olursa.

Kalbinde bir damla aydınlık olmayanın yolu karanlıktır zaten.
Bence satanist olmasına gerek bile yoktur ki. Zalim zalimdir. Kalpsiz kalpsiz.

Şunu da düşünmeni tavsiye ederim.
Aydınlık yol sana zor geldiği için mi karanlığı seçiyorsun?
Tanrı seni duymuyor, unuttu diye mi?
Yoksa geçici bir hayat bunalımı? Psikoloji mi?

Yoksa, yoksa sen de şu bazı gençler gibi misin?
Karanlık yolda getirisi çok, güzel bir hayat için mi bunlar?

Bana sık sık akıl danışan demon davetiyle zenginlik,şöhret istemiş
gençlerin hırsı mı var sende?

Karanlığın kazancı çok mu görünüyor gözüne?

Bu soruların cevabını iyice sor kendine, cevabını da kendine ver.
Beni zerre kadar ilgilendirmez. Banane.

Sana bunları niye yazdım biliyor musun?
Ben aydınlık bir yola adandım sandığım aslında karanlık olan bir yola yıllarımı,
gençliğimi harcadım. Sömürüldüm. Kullanıldım.
Gençliğimin en güzel yılları gitti. Zor ve yeni kurtuldum.
O yüzden bunları sorgulamanı istedim.

Ne aydınlık göründüğü kadar saf ve beyaz.
ne de karanlık göründüğü gibi cezbedici ve kolay.
Yani bir inancı içine girince anlarsın.

Ve her inançta o inancı şahane gösteren misyonerler olur.

Benim can dostumu güzel kızlarla kandırmaya çalışan bir
hristiyan örgütü var mesela. Millette ne tezgahlar var.

Forumun geneline söylüyorum bunu.
Üyeleri asil, sevecen diye sakın ve sakın bir inanca atlamayın.
Şimdi hepsinde bir ayrı tezgah dönmekte.
Hepsi hazırlanıp da çıkmış sahnesine.

Kimi kızla,kimi parayla, kimi şeyhle, kimi ahiretle, kimi şunla
kimi bunla kandırıyor. Uyanık olmakta fayda var. Hepsi melektir-iyidir dışardan.

Bir insan bir inanca düşünüp araştırmalı, ömür boyu yapacağına inanmalı,
kendi özgür iradesiyle karar vermeli. Bunun da iyisine kötüsüne kendini hazırlamalıdır bence.

Bu zamanlar, son zamanlar, zor ve hileli zamanlar. Ben ettim siz etmeyin.

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Hım.. Peki.. Ne yapacağımı bilmiyorum şu an..

Sayın Stark1776, fikirlerinize sonsuz saygı duyuyorum ama merak ettiğim bir şey var. Kesinlikle kötü niyetle sormuyorum, yanlış anlamayın lütfen.Merakımdan soruyorum. Kendinizi ait hissedebileceğiniz bir inanç mı arıyorsunuz ? Yani cadılık, karanlık yol, satanizm.. Hangisi? ve Neden?

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Sayın Stark1776, fikirlerinize sonsuz saygı duyuyorum ama merak ettiğim bir şey var. Kesinlikle kötü niyetle sormuyorum, yanlış anlamayın lütfen.Merakımdan soruyorum. Kendinizi ait hissedebileceğiniz bir inanç mı arıyorsunuz ? Yani cadılık, karanlık yol, satanizm.. Hangisi? ve Neden?

Bunu kendisine sormasını bizde dedik ve o Stark beyde artık kendine soracak onu..Neden olduğun sakına yanlış anlamayın ama sizi ilgilendirmez çünkü kişinin özelidir o .

Keira

Moderator
3 günde 1 inanç değiştiriyorsunuz, bu tutarsızlığınızla hiç bir yoldan gidemezsiniz. (Siz gittiğinizi sansanız bile)

DreamDuality

Kayıtlı Üye
3 günde 1 inanç değiştiriyorsunuz, bu tutarsızlığınızla hiç bir yoldan gidemezsiniz. (Siz gittiğinizi sansanız bile)

Bu söz bana mı? Banaysa girdiğim her inancın hakkını verdiğime vicdanen eminim.
Kalp değişince inanç da değişiyor.

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Bu söz bana mı? Banaysa girdiğim her inancın hakkını verdiğime vicdanen eminim.
Kalp değişince inanç da değişiyor.

Yok size değil bana dedi ve bende söyledim Keira'ya .Ben söyledim Keiraya ben bu yola kararlılıkla girdim Luciferist olacağım için ve karanlık yola girdiğim için pişlman olmadığını söyledim ve bir daha değiştirmeyeceğim..

Keira

Moderator
Hepinizin hakkında hayırlısı olsun.. Umarım çevrenize zarar vermezsiniz..

canmert196

Kayıtlı Üye
Bu his bendede surekli var sevgili Shamanistic hakkinda nedendir bilmiyorum,
Stark1776 arkadaslarimizin dedikleri gibi suan biraz ikilemde kalmisiniz gibi, ben sahsen aydinlik yol, karanlik yol, Satanizm,
ve benzeri konulari anlamam, bilgilenmek icin ilgimi cekerse okurum, ama sizin cok toy ve bilgisiz oldugunuz ve bu ilginizin
aslinda daha cok merak ve heves olabilecegini dusunmeden edemedim.
Umarim sizin icin dogru olan yolu iyice arastirip bulursunuz,
(okuyun, arastirin,sorun, senelerde gecse icinizde girmek istediginiz yol hangisi olursa olsun hic suphe kalmayacak kadar okuyun, arastirin, sorun)

Sevgiyle

bende hisden fazlasi var:) bende zamaninda acikliyim herkez inanclari doktu bende teist ligi dusunuyordum ama sonra kendi dogru mu buldum o kadar karmasiktiki teistlikte bana atteist bir arkadasima muslumanligi anlatirken oldu allahtan duzeldim suan mutluyum ve yetilerimden dolayi bir secim yapmam istendi ak mi kara mi olcaksin dediler lanet yollamak o kadar zevkli geliyoduki rahatliyodum kendimi sarj ediyodum resmen bi cok kotulukler yaptim bazzilarina ama suan ozumu buldum iyiyim neden mi ben kendimi zarar veremicek kadar seviniyorum ve yakinlarimi o yaptiklarimin bedelleri bana yapisti ilk yaparken karsimdakini umursamadim hic banane dedim haketti beni deli etmicekti dedim suan cok sukur ak taraftayim ve yaptiklarimdan dolayi bin pismanim keske yaptigim kotulugu ortadan silebilsem diyorum bacagini dondurdugum bir kiza suan yardim edebilmek icin cabaliyorum neden mi kendimi seviyorum insanlari sevioyrum ve benim yaptigim her iyilik aslinda bi yerde kendime cennet olarak dusunmuyorum direk iyilik yapiyorum 1 dk sonra evrenin bana olan suprizini ellerimde buluyorum cunku evren ne ekersen onu bicersinle yuruyor ve mumkun oldugunca artik lanetten uzak duruyorum pozitif yonlu seyler yapiyorum ve keira ya katiliyorum 2 defa olur 3 de olur ama bunlarin arasinda cok ca bi zaman olmalidir yoksa siz bugun x yarin y sonra z diye giderseniz kendinizle celisirsiniz ve sonunda enerjiniz darma daginik olur shamanistic in yolu belli yakin zamanda emin olarak kendi yasayimlayip gorucektir :) ve ben bu yolun ne oldugunu cok iyi gorebiliyorum.... sevgi ve isikla kalin uzun oldu k.bakmayin

Keira

Moderator
Bu bizi ilgilendirmez, herkes kendi seçimini yapar ve bedelini iyi ya da kötü öder..

Keira

Moderator
Forumda bilgilenebilecekleri yeterince konu var.. Herkesin kendi seçimi biz karışamayız.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
@Keira
Tanıyıp tanımama kısmını düşünmemiştim.
Forumdaki yazılarımı takip edenlerden biri mi acaba demiştim.
Çünkü ben 4 inanç değiştim.
Şuanda sadece özgürlüğün tadını çıkarıyorum,dinleniyorum.
Yani 5. inanca geçeceğim tam kalbim hitap edince.

Bana demiş olsaydınız da haklıydınız yani, kızmadımdı o söze.
Ama bende aşk arıyorum dinde, aşk gibi bağlanmadan yapamam.
Ayrıca kimisi yaşamadan öğrenir kimisi yaşayarak.

O yüzden ben genel olarak hiç karşı değilim inanç değişikliğine.
Fırsatım olsa hepsine birkere adanmak isterdim.En sonunda karar vermek
en sağlıklı olurdu.
Çok değiştirmek değil bence mesele,mesele dönüp dolaşıp doğru üzerine ölmektir.
Ama hangisi doğru? :)

Keira

Moderator
Sayın DreamDuality, insanların inanç konusunda özgürlüğüne inanırım ve saygı duyarım eleştirmem. Bu kişinin kendi özgür iradesidir kendisini nasıl huzurlu hissediyorsa o şekilde yaşamalıdır dinini, ibadetini. Özünde hepimiz aynı güce inanıyoruz sadece farklı isimler veriyoruz, farklı ibadet ediyoruz. Benim kastım şudur, burada öyle arkadaşlar var ki, neyi görseler neyi okusalar daha özümsemeden araştırmadan hemen ben buyum, ben şuyum, ben bu yoldayım diyorlar. Umarım neyi anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Sevgi ve ışık sizinle olsun, yolunuzu aydınlatsın....

Shamanistic

Kayıtlı Üye
Sayın DreamDuality, insanların inanç konusunda özgürlüğüne inanırım ve saygı duyarım eleştirmem. Bu kişinin kendi özgür iradesidir kendisini nasıl huzurlu hissediyorsa o şekilde yaşamalıdır dinini, ibadetini. Özünde hepimiz aynı güce inanıyoruz sadece farklı isimler veriyoruz, farklı ibadet ediyoruz. Benim kastım şudur, burada öyle arkadaşlar var ki, neyi görseler neyi okusalar daha özümsemeden araştırmadan hemen ben buyum, ben şuyum, ben bu yoldayım diyorlar. Umarım neyi anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Sevgi ve ışık sizinle olsun, yolunuzu aydınlatsın....

Ben hayatta özümseden araştırmadna girmem .Ve ben ders alıyorum ztn.Öğrenciyim denilebilir :) Ben her şeyi yavaş yavaş öğrenerek yapıyorum Karanlık yolda milim milim doğru bir şekilde ilerliyorum :)

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Bunu kendisine sormasını bizde dedik ve o Stark beyde artık kendine soracak onu..Neden olduğun sakına yanlış anlamayın ama sizi ilgilendirmez çünkü kişinin özelidir o .

Haklısınız.. Fakat kişinin özeliysede böyle bir şeyi neden foruma yazsın öyle değil mi? :) bilgilenmek amacıyla sormuş ve bende ona bilgilenmek amacıyla sordum. Tabi ki beni ilgilendirmez sadece özelse buraya yazmak ne derece doğrudur bilemedim.. Saygılar..