Kaliteli kahve içme methodları

bluefanclub

Kayıtlı Üye
İlginiz için hepiniz ayrı ayrı teşekkür ederim :hurray:

Şimdi şöyle, kaliteli kahve içmeden kastım aynı zamanda cebi de fazla yakmamaktı ki, yurt dışından kilosu 200$'a efsane ötesi kahveler sipariş edilebilir.

Chillout şimdi düşündüm dediğin gibi ölçüm tutarsız mı diye gerçekten öyle olmuş kendimden hesap edince uçuk bi tarif çıkmış ortaya :devil2:

Onun dışında sevdiğim markaları sıralayacak olursam,

Temple Coffee
Dragonfly
JBC
Lexington

Bulunabilirlik açısından ise metroda satılanlar veya şu bu efendi kahveleri gerçekten vasat kalitede kalıyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kahve candir :)

Benim tuhaf bir huyum var kahve konusunda cok fazla kahve tüketiyorum ve her defasinda baska bir kupa kullaniyorum, bazen ben calisirken fark etmiyorum ama kafami kitaplardan kaldrip masaya baktigimda masanin üstü bir cok bos kahve kupasi ile dolar.
Meğerse bi tarafım La-edri'ymiş.:)Benimde bardak takıntım var.:)Her kahvemi ayrı bardakla tüketirim.Alışveriştede yapmayı en çok sevdiğim kahve bardağı satın almaktır.Acayip kahve tüketiyorum bende..Hatta şu anda da içiyorum.:D

Niye böyle her gelen kendi kahvesini getiriyor mehmet efendi olmazsa içmem diyenlere uyuz oluyorum ne yaparsam iç işte misafir umduğunu değil bulduğunu içsin. Birde buranın tarihi arabağa kahvecisi var kimiside ona takık o olmazsa içmem diyorlar. Adana gar kahvesi durumu var birde. Sevmiyorum hiçbirini. Kahveyi bir düşmüşçesine anlatmışsınızda nedense bende sadece mide ağrısı hissi uyandırıyor.
Hiç öyle misafirde görmedim.:)Kimse benim kadar kahve manyağı olamaz yinede asla böyle bi marka ayırımı yapmam.Mehmet efendi dışındada çok başarılı markalar var ayrıca.Kahvenin kendisi kadar pişirmekte önemli,insanlar elektrikli makinede iki dakikada türk kahvesi pişirirler sonra mazuriyeti kahvede bulurlar.Te Allah'ım ya...:banghead:

acid

Kayıtlı Üye
Bir teknik de benden olsun. Bunu filtre kahve tiryakisinden öğrenmiştim. Filtre kahveyi seviyor ama makine konusunda sıkıntı yaşıyorsanız kahveyi ince bir tülbente koyun. Ardından suyu yavaş yavaş dökün. İçinde kahveyle tülbenti kaldırdığınızda sanki damıtılır gibi süzülecektir kahve. Ayrıca ben kahvenin çabuk süzülmesi için tülbente baskı uyguluyorum ama bu doğrumu bilmiyorum tabi. En azından yoklukta yöntem işe yarıyor kahvesiz yapamayanlar için.

saja

Kayıtlı Üye
Kahveyi bende çok severim özellikle filtre kahve ve Türk kahvesini.Kahvenin kokusunu ve aromasını hissederek içmek ayrı bir keyif benim için.Mesleğim gereği aldığım eğitimler kahveyi sevme nedenlerinden bir tanesidir..Evde kendinizin hazırladığı kahvenin tadı dışarıda yapılanlardan kat kat güzel oluyor

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Kahve içince başım ağrıyor ve midem bulanıyor nasıl dayanıyorsunuz anlamıyorum. 3ü 1 aradaya bile şeker atarım tadı ağır diye :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Chillout şimdi düşündüm dediğin gibi ölçüm tutarsız mı diye gerçekten öyle olmuş kendimden hesap edince uçuk bi tarif çıkmış ortaya :devil2:

Onun dışında sevdiğim markaları sıralayacak olursam,

Temple Coffee
Dragonfly
JBC
Lexington

Bulunabilirlik açısından ise metroda satılanlar veya şu bu efendi kahveleri gerçekten vasat kalitede kalıyor.
Çarpıntı yapar yoksa.. :)
Lexington tasting room olayı güzelmiş. Bir gün bir kahve mekanı açmayı ciddi ciddi düşünüyorum ve böyle değişik konseptler var kafamda.
Ayrıca evet bulunabilir olanlar en içilmez olanlar ve sanki İngilizleri haklı çıkarmak için piyasaya sürülmüşler gibi. İngilizler çay gibi asil bir içecek varken neden kahve gibi bir çamur içilir ki diye kahveyi aşağılarlar.. Oysa biz Osmanlı kültürüyle harmanlanan bir jenerasyonuz, çayı da kahveyi de en alasıyla biliriz. :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İstanbul'da aç lütfen mekânı ,gelebiliyim.:)
İngilizler ve asillik!Söyletmesinler şimdi Londra'nın dev farelerinden, konuyu dağıttırmasınlar bana.:devil2:
Kahve konusunda beni en çok şaşırtan ülke Ukrayna'dır.Özellikle Ukrayna'nın Lviv şehri kahve cennetidir.Adım başı tüm ülkelerin kahvelerini, üstelik o an orda çekilir tazecik bulabilirsiniz satın alabilir ve içebilirsinizde...Her sokak başı kahve kokar.Şehrin diğer adı kahve olmalı o derecedir .Ve bomba ....Mekânların çoğunda Türk kahvesi menüde mevcuttur.Kahve kültürü diye birşey varsa o ülke Ukrayna,haklarını yememek gerek.