Kafam karisik...

melekler

Kayıtlı Üye
Hepinize merhaba , ben suanda yurtdisinda okuyorum ulkeme donmeme 4 ay kaldi ve boyle her an her dakika Allah'a dua ediyorum bazen uasin falan okuyorum bazen gece istemsiz uyandigimda bile dua ediyorum hayirlisiyla donebilmek icin. Cunku herseyi cok ozledim yoldaki simitcileri bile ozledim inanin ki , sizce boyle asiri sekilde dua etmek kotu mu icini rahatlatmak icin ne onerirsiniz lutfen birseyler onerin , zaman ayirip okudugunuz icin tesekkur ederim konum dogru yerde mi ondan da emin degilim , esen kalin.. :)

focus

Kayıtlı Üye
Allah her dileginizi sizin hayrınıza olacak şekliyle ve kalbinize huzur ile versin, yolunuz açık şansınız bol olsun, saglık ve afiyet ile hayırlısı ile hedeflerinize ulaşmanız dilek ve temennilerimizle,

duanız öz ama içten olsun samimiyet ihlastır. sakın üzülmeyin elbette yaratan rabbiniz olan Allah içinizi biliyor, emin olun bir gün o simitçilerden simit alıp yerken bu günleri yad eder gülersiniz de.

saglıcakla ve ışıkla.

melekler

Kayıtlı Üye
Guzel dualariniz icin Allah razi olsun sizinde hersey gonlunuzce istediginiz gibi olsun. Insallah dediginiz gibi olur cok sagolun ulkeme dondugumde bu konuya tekrar yazmayi nasip etsin Allahim :)

Salick

Kayıtlı Üye
Allah hakkinizda hayirlisi ne ise onu nasip etsin. Kafanizin karismasina, vesveseye izin vermeyin. Bu gecirdiginiz gunleri gelecek gunler icin basamak diye dusunun. Yasamaniz gerekiyor, yasarkende farkindalikla yasamaya calisin. Yasadigimiz hersey, basimiza gelen her olay bize birsey ogretmek, bizi gelistirmek icindir. Kafa karisikligini birakin bunlardan neler ogrenip kendinizi nasil gelistirebileceginize odaklanin. Zamanin nasil gectigini anlamazsiniz. Anda kalin... Hergun sukredecek birseyler bulun... Haa unutmayin gun gelip o simidi yerkende kendinizi sukrederken bulursunuz.. Hersey gonlunuzce olsun...

Ori

Elit Üye
Dua etmek kötü değildir yahu :) Edin edebildiğiniz kadar :)

mecra

Kayıtlı Üye
Dua etmek hem icinizi ferahlatir hem de emniyetinizi artirir. Onemli olan niyettir hem. Allah sizi goruyor unutmayin. Ayrica yasadiginiz anin tadini cikarin. Zira ogrencilik gunlerini cok ozluyor insan :)

karashan

Kayıtlı Üye
Hepinize merhaba , ben suanda yurtdisinda okuyorum ulkeme donmeme 4 ay kaldi ve boyle her an her dakika Allah'a dua ediyorum bazen uasin falan okuyorum bazen gece istemsiz uyandigimda bile dua ediyorum hayirlisiyla donebilmek icin. Cunku herseyi cok ozledim yoldaki simitcileri bile ozledim inanin ki , sizce boyle asiri sekilde dua etmek kotu mu icini rahatlatmak icin ne onerirsiniz lutfen birseyler onerin , zaman ayirip okudugunuz icin tesekkur ederim konum dogru yerde mi ondan da emin degilim , esen kalin.. :)

Ne için dua ettiğine dikkat et. :D
Dün o özlediğin yoldaki simitçilerden biri bana bıçak çekti. :) En iyisi hayırlısı için dua etmek, yukarıdaki her şeyin hayırlısını bilir.

melekler

Kayıtlı Üye
Ne için dua ettiğine dikkat et. :D
Dün o özlediğin yoldaki simitçilerden biri bana bıçak çekti. :) En iyisi hayırlısı için dua etmek, yukarıdaki her şeyin hayırlısını bilir.

Haha :) dogrudur da zaten o lafin gelisi yani aman beb bi kavusayim da sokaga cikmasam da olur zaten allah herseyin hayirlisini versin yeter ki

Dua etmek hem icinizi ferahlatir hem de emniyetinizi artirir. Onemli olan niyettir hem. Allah sizi goruyor unutmayin. Ayrica yasadiginiz anin tadini cikarin. Zira ogrencilik gunlerini cok ozluyor insan :)

Ogrencilik guzel de ayri olunca coook zor kac ay oldu kimsenin yuzunu gormuyorum skype disinda :)

karashan

Kayıtlı Üye
Haha :) dogrudur da zaten o lafin gelisi yani aman beb bi kavusayim da sokaga cikmasam da olur zaten allah herseyin hayirlisini versin yeter ki

Ogrencilik guzel de ayri olunca coook zor kac ay oldu kimsenin yuzunu gormuyorum skype disinda :)

Anlaşılan sen memleketi değil memlekettekileri özlemişsin. :)
Umarım biran önce kavuşursun.Dua etmenin zararı olmaz, Tanrıya yakarmak konşmaya çalışmak iyidir. :)