İnsanları yok etmek insanlığa faydalı bir iş değil midir?

Ruhsar

Banlı Kullanıcı
Kitleler halinde nüfusu azaltmamız gerek dünya giderek kalabalık oluyor kaynak savaşları kitleler halinde azaltmakta daha kötü.
Yakın zaman da deprem oldu 43.556 kişi hayatını kaybetti. Gelmiş nüfus azaltmalıyız diye bi başlık açmışsın. İnsanların yarası acısı varken böyle bir şey sormak haince acımasızca değil midir?

Talgaran

Kayıtlı Üye
Yakın zaman da deprem oldu 43.556 kişi hayatını kaybetti. Gelmiş nüfus azaltmalıyız diye bi başlık açmışsın. İnsanların yarası acısı varken böyle bir şey sormak haince acımasızca değil midir?
Ben Türkiye için birşey demedim dünya için dedim. Nesnel bakıyorum gelecek nesilleri düşünüyorum ondan böyle dedim yoksa kim yakının ölmesini ister? Ki zaten böyle ülkemiz için büyük can kayıpları dünya nüfusuna göre birşeyler ifade etmiyor.

Bu konuyu duygusalliktan uzak bir şekilde açtım.

Ruhsar

Banlı Kullanıcı
Ben Türkiye için birşey demedim dünya için dedim. Nesnel bakıyorum gelecek nesilleri düşünüyorum ondan böyle dedim yoksa kim yakının ölmesini ister? Ki zaten böyle ülkemiz için büyük can kayıpları dünya nüfusuna göre birşeyler ifade etmiyor.

Dünya için de durum farklı değil bu duygusallık değil zor zamanlardan geçiyoruz bu yüzden tepkim ağır olmuş olabilir. Evli çiftlerin az çocuk yapmasından başlanabilir, evet kalabalık bir dünya. Ama kitle azaltmak .. Nasıl yani

Retro

Kayıtlı Üye
Nufus artışa değil azalmaya geçti. 20 yıla kadar doğa yolla azalacak zaten.
Evlenmenin modası geçti geçiyor. Kadınlar yalnız yaşıyorlar (birçoğu öte alemden metafizik narsist kocalarla evli).
Zombiseverler arttı. Erkekler desen maskülenliklerini nerde-nasıl kullanacaklarını biliyorlar.
Eşcinsel ve Trans bir devirdeyiz. Kısır eşleşmelerle zaten üreme o kanaldan durmuş gibi.
Saraçoğlu ya da Marankli demişti , ikisinden biri demişti erkeklerde kaliteli sperm yüzde 60 mı ne azalmış. KAdınlarda doğurganlık yaşı gerilemiş diye.

Hayatın hangi spektrumundan bakarsanız bakın gidişat üremeye değil, kısırlığa doğru gidiyor zaten.
İnternet ve Netflix kırsala da girdi. Köylerde yetişen ve sesini duyuran fenomenler var artık. Onlar da modern dejenerasyonu kısa bir süre tadıp etrafına bulaştıracaklar.

Odaklanma ve dikkatini verme 2 saniyeye kadar düsmüş tiktok sayesinde. Sosyal medya bağımlısı birisi oturup bir kitap okuyamıyor çünkü beyni onu engelliyor. Akmayan, kaymayan, slayt edilmeyen hiçbir şeye odaklanamayan bir nesil var.

Bu nesil narsist ve duygularını daha bebekken dayatmaya alıştırılıyor.

Az daha sabredin. Nüfüs sadece azalmakla da kalmayacak, dünya birbiri ile gr*p yapmaya da başlayacak.
Bir dergide okudum arkadaş grubu arasında yapılacak toplu sex sosyal aktivite olarak kabul edilmeliymiş diyor.
Neden ? Çünkü tabiatı ornek almalıymışız. Bu da yakın.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Nufus artışa değil azalmaya geçti. 20 yıla kadar doğa yolla azalacak zaten.
Evlenmenin modası geçti geçiyor. Kadınlar yalnız yaşıyorlar (birçoğu öte alemden metafizik narsist kocalarla evli).
Zombiseverler arttı. Erkekler desen maskülenliklerini nerde-nasıl kullanacaklarını biliyorlar.
Eşcinsel ve Trans bir devirdeyiz. Kısır eşleşmelerle zaten üreme o kanaldan durmuş gibi.
Saraçoğlu ya da Marankli demişti , ikisinden biri demişti erkeklerde kaliteli sperm yüzde 60 mı ne azalmış. KAdınlarda doğurganlık yaşı gerilemiş diye.

Hayatın hangi spektrumundan bakarsanız bakın gidişat üremeye değil, kısırlığa doğru gidiyor zaten.
İnternet ve Netflix kırsala da girdi. Köylerde yetişen ve sesini duyuran fenomenler var artık. Onlar da modern dejenerasyonu kısa bir süre tadıp etrafına bulaştıracaklar.

Odaklanma ve dikkatini verme 2 saniyeye kadar düsmüş tiktok sayesinde. Sosyal medya bağımlısı birisi oturup bir kitap okuyamıyor çünkü beyni onu engelliyor. Akmayan, kaymayan, slayt edilmeyen hiçbir şeye odaklanamayan bir nesil var.

Bu nesil narsist ve duygularını daha bebekken dayatmaya alıştırılıyor.

Az daha sabredin. Nüfüs sadece azalmakla da kalmayacak, dünya birbiri ile gr*p yapmaya da başlayacak.
Bir dergide okudum arkadaş grubu arasında yapılacak toplu sex sosyal aktivite olarak kabul edilmeliymiş diyor.
Neden ? Çünkü tabiatı ornek almalıymışız. Bu da yakın.
Kusura bakma ama gerçeklik dışı bir yorum olmuş. Trans bir dönemde falan değiliz eşcinseller toplumun %1 i bile değil. Üreme devam ediyor evliliğin azalması üremenin azalacağı anlamına gelmiyor ki gelse bile ürememek çözüm değil ortalama bir insan 70 yıl yaşıyor 10 kişi 70 yıl yaşayacak benzinden petrolden yağdan gazdan kullanacak ömrü boyunca çocuğu olmasa birşey değişmez.

Retro

Kayıtlı Üye
Kusura bakma ama gerçeklik dışı bir yorum olmuş.

Kusura bakmadım tabi ki. Herkesin fikri ve toplum okuması farklı.

Trans bir dönemde falan değiliz eşcinseller toplumun %1 i bile değil.

Hangi toplumun? Dünyaya da bir bak. Yasal düzenlemelerden İstanbul anlaşmasına kadar bir araştır bence. Eşçinsel sineması diye bir tabir var artık.

Şahsen karşı değilim. Ama aba altından dayatma siyaseti güdülüyor ona karşıyım. Bu bir nevi manipülatif etki yapıyor çünkü.

Üreme devam ediyor evliliğin azalması üremenin azalacağı anlamına gelmiyor ki

Evlilik neden var ?
Evli insanlar mı daha çok çocuk yaparlar ?
Yoksa sex ihtiyaçlarını sürekli etraftan gidererek yaşayanlar mı ?

Ronaldo gibi taşıyıcı anneden çocuk yapmayı her 100 kişiden kaç kişi ister ?
Ya da her 100 evli adamdan kaçı çocuk istemez ?

Kusura bakma sen de çünkü hangi gerçekliğe dayanarak mesajını yazdın ben anlayamadım.
Ama şu çıkarımına katılıyorum : Nufus birilerinin hesaplarına göre kontrol edilebilir değil. E herkes kısa yoksan zengin olursa zenginler başka yollar bulmak ister. O yol da kalabalıktan kurtulmak. Yoksa kaynaklarımız 9 gezegene bile yeter. Yeter ki eşit paylaşım olsun.

bir insan 70 yıl yaşıyor 10 kişi 70 yıl yaşayacak benzinden petrolden yağdan gazdan kullanacak ömrü boyunca çocuğu olmasa birşey değişmez.

10 kişiyi 1 milyar kişi olarak ta bir hesapla ama.

Denizc

Kayıtlı Üye
Kusura bakma ama gerçeklik dışı bir yorum olmuş. Trans bir dönemde falan değiliz eşcinseller toplumun %1 i bile değil. Üreme devam ediyor evliliğin azalması üremenin azalacağı anlamına gelmiyor ki gelse bile ürememek çözüm değil ortalama bir insan 70 yıl yaşıyor 10 kişi 70 yıl yaşayacak benzinden petrolden yağdan gazdan kullanacak ömrü boyunca çocuğu olmasa birşey değişmez.
Gerceklik disi falan degil gayette dogru bir yorum. Bulundugumuz donemde dogurganlik zaten azalmis, kisirlik artmis, es cinsellikte ayni sekilde. Istatikler ortada girip bakabilirsiniz. Bu saatten insan nufusu bana gore azalmaya baslayacak dunya turlu felaketlere gebe. Flood oldu ama neyse.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Gerceklik disi falan degil gayette dogru bir yorum. Bulundugumuz donemde dogurganlik zaten azalmis, kisirlik artmis, es cinsellikte ayni sekilde. Istatikler ortada girip bakabilirsiniz. Bu saatten insan nufusu bana gore azalmaya baslayacak dunya turlu felaketlere gebe. Flood oldu ama neyse.
8 milyar insan var hepsi uremeyi aniden bıraksa -ki mümkün değil- dogal kaynaklarin küresel isinmanin oluşmasına yine engel olmuyor

wrzmc

Banlı Kullanıcı
Tabii, bu konu hakkında fikir üretme cüretini gösterenlerden başlanabilir. İyi ya da kötü, acımasızlar kadar romantikler de ölmeli sanırım.

Alakan

Kayıtlı Üye
Nüfus politikaları zaten bunun için var. Kitleler halinde nasıl azaltmayı planlıyorsunuz? Gaz odaları tarzı sistem mi yapacağız? Savaş, salgın gibi durumlarda nüfusun yoğunluğunu ayarlayamazsınız çünkü. Yani ekonomi içerisinde işinize yarayacak olanları da öldürürsünüz.
Herkesin refah düzeyinin eşit olması mümkün değil. Tarih boyunca da hiçbir zaman bir birey diğeri ile aynı refah düzeyinde olmadı, olamaz. Minimum refah standartı belirleyebilirsiniz. Bunun belirlenmemesi de ekonomi politiğinin konuları. Kaynakların yetersiz olması değil ortada bölüşüm sorunu var. Liberal ekonomilerde üreticinin kafasına vurursan üretmez. Üretmeyince de yoksulluk katlanarak artar. Zannediyorsunuz ki dünya nüfusu azalınca bölüşüm sorunu azalacak. Kaynakları elinde bulunan paylaşmaya niyetli değilse ya da dağıtan adil dağıtmıyorsa ne önemi var?

rabbit.

Kayıtlı Üye

Bunun için önlem alabilirsiniz en baş kendinizden başlayarak, çocuk sahibi olmazsınız mesela nüfus eksilmesine -1 katkı?

rabbit.

Kayıtlı Üye
Eskisi gibi çok çocuğum olsun düşüncesini insanlar bırakmaya başladı, dediğiniz şeyleri de katarsak zaten azalıyor, ekstra bir şeye gerek yok arkadaşın dediği gibi.. Doğa düzenini her zaman sağlar.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Eskisi gibi çok çocuğum olsun düşüncesini insanlar bırakmaya başladı, dediğiniz şeyleri de katarsak zaten azalıyor, ekstra bir şeye gerek yok arkadaşın dediği gibi.. Doğa düzenini her zaman sağlar.
Doğanın sağladığı düzen acı çektiriyor hastalıklarla afetlerle öldürüyor