İnsanlara yardım etmeye çalışıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Constantin3

Kayıtlı Üye
Vefkler hakkında yaptığım bilgilendirme ve konunun hit sayısı dikkate alınırsa kimsenin itirazı yok. Gerekli yerlere ulaşmıştır inşeALLAH.

Devam edelim ;

Dede'ye yoğunlaşmıştım. İlim istiyordum ve mürşidsiz ilim aramanın beyhude bir çabadan öteye geçmeyeceği söyleniyordu. Hoca bana ilim öğretmiyordu bu yüzden ben de Dede belki beni beğenir ve yanıma gelirse, belki onunla iletişim kurabilirsem o bana öğretir diye düşünüyordum.

Araştırmalar yaptım, manevi alemden el alınabileceğini öğrendim. Mürşidinin ervahı tayyibeden olabileceğini öğrendim ve tüm odaklanmamı o yöne çevirdim.

Hocanın bir sürü objesi vardı ve her birinde bir varlık vardı. Misal bir yüzüğü vardı onun içerisinde Demon olarak tabir edilen benimse cinni varlık dediğim bir varlık vardı.

Demonlar hakkında bilgi vereyim ;

Kendilerini Haşa ve Kella Tanrı zanneden zavallılardır. Evet güçleri çok fazladır, kontrol edilmeleri ancak tılsımatla olur ama onlarla çalışmak, onlardan medet ummak çok tehlikeli ve sakattır. En başta şirktir. Demonlarla çalışan, ifritlerle çalışan, kısaca sufliyatla çalışan ve buna uğraşan herkes hayatı boyunca hastalıklarla, şanssızlıklarla, pisliklerle uğraşır. Misal bu tip şeyler yapanlara dikkat edin, yüzlerinde bir karartı bulunur, Kuran ve Sünnetten tamamiyle uzaktırlar. Banyo yapmazlar. Kendilerine bakmazlar. Leş gibi kokarlar. Evlerinde köpekler, bilimum pis hayvanlar bulunur. Yaşadıkları yer leş gibidir. Çünkü bu varlıklar pisliği sever. Bir hocanın yanına gittiğinizde onun Rahmani mi Şeytani mi olduğunu sadece yüzünden ve yaşadığı yerden anlayabilirsiniz, ya da namaz vakti gelince yerinden kalkıyor mu ? Oturuşunu düzeltiyor mu ? Ağzından Allah lafzı çıkıyor mu ? Peygamber sevgisi, saygısı var mı ? Bunlar hep basitçe anlaşılabilecek sahte ve doğru hoca anlama yöntemleridir.

Ben de toyluktan özenmiştim. Bir yandan dedeye yoğunlaşmıştım, tam bir ahmak gibi onun gözüne girmek için ibadet yapıyordum, bir yandan da demonları merak ediyordum, kendi yüzüklerimden birine bir Demon bağlamayı istiyordum.

Dede için ibadet yapmak şirkti, Allah CC Affetsin !
Yüzüğe varlık hapsetmek imandan olmaktı Allah CC Affetsin !

Ne hatalar yapmışım !

Hoca sürekli hastaydı, sürekli yataktaydı, sorduğumda sürekli saldırı yediğini, kendisine büyücülerin büyü yaptıklarını, kurtardığı hastaların cinleriyle uğraştığını o yüzden bu halde olduğunu söylüyordu. Onu o günlerinde hiç yalnız bırakmadık. Ona çay, çorba yaptık. Bir gün " bu iyiliklerinizden dolayı size hediyeler vereceğim " demişti.

O gün geldi çattı.

Ben : Hocam ben bir demon istiyorum. ( Yüzüğü ona uzattım )
Yeni Talebe : Ben kitap açma ilmini istiyorum.
Kız Talebe : Ben de bazı tılsımların icazetini istiyorum.

Hoca yüzüğü aldı, ağzına doğru götürdü ve bir şeyler mırıldanmaya başladı. 5 dakika ya geçti ya geçmedi yüzüğü bana uzattı.

Hoca : Hamza, yüzüğe 2 tane varlık yerleştirdim, 2'si de 4 seviye ve çok güçlüler. Birisi Gölge, diğeri de Demon. Demon konuşmaz, sadece hırıltılarını işitirsin, Gölge ise geldiğinde ensende ve yüzünde hafif bir Rüzgar esintisi hissedersin. Sakın ola birilerine saldırtma ! Çok tehlikeli. Onlar sadece seni korusun yanında dursun.

Ben : Tamam Hocam teşekkür ediyorum.

Yeni Talebe elini uzattı ve icazetini aldı, keza yeni kız talebe de icazetini aldı.

O günümüz öyle geçti...
Benimse Demon ile olan sınavım o gün başlamıştı...

fox07

Kayıtlı Üye
Vefkler hakkında yaptığım bilgilendirme ve konunun hit sayısı dikkate alınırsa kimsenin itirazı yok. Gerekli yerlere ulaşmıştır inşeALLAH.

Devam edelim ;

Dede'ye yoğunlaşmıştım. İlim istiyordum ve mürşidsiz ilim aramanın beyhude bir çabadan öteye geçmeyeceği söyleniyordu. Hoca bana ilim öğretmiyordu bu yüzden ben de Dede belki beni beğenir ve yanıma gelirse, belki onunla iletişim kurabilirsem o bana öğretir diye düşünüyordum.

Araştırmalar yaptım, manevi alemden el alınabileceğini öğrendim. Mürşidinin ervahı tayyibeden olabileceğini öğrendim ve tüm odaklanmamı o yöne çevirdim.

Hocanın bir sürü objesi vardı ve her birinde bir varlık vardı. Misal bir yüzüğü vardı onun içerisinde Demon olarak tabir edilen benimse cinni varlık dediğim bir varlık vardı.

Kendilerini Haşa ve Kella Tanrı zanneden zavallılardır. Evet güçleri çok fazladır, kontrol edilmeleri ancak tılsımatla olur ama onlarla çalışmak, onlardan medet ummak çok tehlikeli ve sakattır. En başta şirktir. Demonlarla çalışan, ifritlerle çalışan, kısaca sufliyatla çalışan ve buna uğraşan herkes hayatı boyunca hastalıklarla, şanssızlıklarla, pisliklerle uğraşır. Misal bu tip şeyler yapanlara dikkat edin, yüzlerinde bir karartı bulunur, Kuran ve Sünnetten tamamiyle uzaktırlar. Banyo yapmazlar. Kendilerine bakmazlar. Leş gibi kokarlar. Evlerinde köpekler, bilimum pis hayvanlar bulunur. Yaşadıkları yer leş gibidir. Çünkü bu varlıklar pisliği sever. Bir hocanın yanına gittiğinizde onun Rahmani mi Şeytani mi olduğunu sadece yüzünden ve yaşadığı yerden anlayabilirsiniz, ya da namaz vakti gelince yerinden kalkıyor mu ? Oturuşunu düzeltiyor mu ? Ağzından Allah lafzı çıkıyor mu ? Peygamber sevgisi, saygısı var mı ? Bunlar hep basitçe anlaşılabilecek sahte ve doğru hoca anlama yöntemleridir.

Ben de toyluktan özenmiştim. Bir yandan dedeye yoğunlaşmıştım, tam bir ahmak gibi onun gözüne girmek için ibadet yapıyordum, bir yandan da demonları merak ediyordum, kendi yüzüklerimden birine bir Demon bağlamayı istiyordum.

Ne hatalar yapmışım !

Hoca sürekli hastaydı, sürekli yataktaydı, sorduğumda sürekli saldırı yediğini, kendisine büyücülerin büyü yaptıklarını, kurtardığı hastaların cinleriyle uğraştığını o yüzden bu halde olduğunu söylüyordu. Onu o günlerinde hiç yalnız bırakmadık. Ona çay, çorba yaptık. Bir gün " bu iyiliklerinizden dolayı size hediyeler vereceğim " demişti.

O gün geldi çattı.

Hoca yüzüğü aldı, ağzına doğru götürdü ve bir şeyler mırıldanmaya başladı. 5 dakika ya geçti ya geçmedi yüzüğü bana uzattı.

Hoca : Hamza, yüzüğe 2 tane varlık yerleştirdim, 2'si de 4 seviye ve çok güçlüler. Birisi Gölge, diğeri de Demon. Demon konuşmaz, sadece hırıltılarını işitirsin, Gölge ise geldiğinde ensende ve yüzünde hafif bir Rüzgar esintisi hissedersin. Sakın ola birilerine saldırtma ! Çok tehlikeli. Onlar sadece seni korusun yanında dursun.

Yeni Talebe elini uzattı ve icazetini aldı, keza yeni kız talebe de icazetini aldı.

O günümüz öyle geçti...

Önceki paylaşımlardakilerle ile şimdikiler arasında tutarsızlıklara bakacak olursak, ayrıca açtığınız bir konuda URUM'un da size getirdiği eleştirileri gözönünde bulunduracak olursak edindiğiniz birbirinden bağımsız bilgileri harmanlayıp, hayalgücünüz ile birleştirerek güzel bir hikaye yazmışsınız gibi duruyor. Bu tip konularda film yapan yapımcılar ile birlikte çalışmanızı öneririm :)

Constantin3

Kayıtlı Üye
Önceki paylaşımlardakilerle ile şimdikiler arasında tutarsızlıklara bakacak olursak, ayrıca açtığınız bir konuda URUM'un da size getirdiği eleştirileri gözönünde bulunduracak olursak edindiğiniz birbirinden bağımsız bilgileri harmanlayıp, hayalgücünüz ile birleştirerek güzel bir hikaye yazmışsınız gibi duruyor. Bu tip konularda film yapan yapımcılar ile birlikte çalışmanızı öneririm :)

Tutarsızlıkları delillendir, eleştiriyi mantığa dayandır ve açıkla. Filmlere taş çıkaracak bir ton malzeme var bende. Neden ? Çünkü hepsi yaşandı.

Son düzenleme:

fox07

Kayıtlı Üye
Tutarsızlıkları delillendir, eleştiriyi mantığa dayandır ve açıkla. Filmlere taş bırakacak bir ton malzeme var bende. Neden ? Çünkü hepsi yaşandı.

Egitim alan ya da egitimli bir insanin gerekli gereksiz tum detaylari burada paylasacagini cok sanmiyorum. Sizinki ilgi cekme cabasina benziyor daha cok. Ahmet Kaya sarki sozu gibi "Nereden baksan tutarsiz, nereden baksan ..... "

Rakamike

Kayıtlı Üye

Devam edelim ;

Ne hatalar yapmışım !

O gün geldi çattı.

O günümüz öyle geçti...
Devamını Bekliyoruz ?

Rakamike

Kayıtlı Üye
Egitim alan ya da egitimli bir insanin gerekli gereksiz tum detaylari burada paylasacagini cok sanmiyorum. Sizinki ilgi cekme cabasina benziyor daha cok. Ahmet Kaya sarki sozu gibi "Nereden baksan tutarsiz, nereden baksan ..... "
bir insan bu kadar sey anlatıp neden ilgi cekmeye calissin ki siz yada ben neden ilgi cekmeye calisip bu kadar sey yazmiyorz cünku boyle seyler yaşamadik en azindan ben yaşmadım yaşasamda ilgi cekmek adina paylaşmazdim. Yardımcı olmak yardım etmek amaçlı olurdu

Aisling

Kayıtlı Üye
Siz bize, size inanmamız için sebep verin. Yaşadım diyen sizsiniz, kanıtlayın. Gerçeklikten çok uzak, fazla filmvari. Neden? Çünkü çok fazla film izlediniz.

1.Göz aklarının kalmaması ucuz yapım yerli filmlerimizde bolca görülür.
2. Hırlama aynı şekilde. Ki hırlamak niye hiç anlamam. Mantığı ne?
3. Hocanın "Seni öldüreyim mi?"gibi laubali bir sorusu. Can almaktan bu kadar kolay bahsetmeniz rahatsız edici.
4. Bu işlerin içinde olan biri kendini böyle ben şunu yaptım da yok bunu ettim diye açığa vurmaz. İşine bakar.
5. Bırakın bu olayları yaşamayı bir tane bile bir şey yaşamadığınıza kalıbımı basarım. Alaya alır gibi anlattığınız varlıkları bir kaç saniye bile görmek öyle dehşetli bir olay ki. Üzerinden zaman geçse bile izleri kalıyor.
6. "Hocam ben bir demon istiyorum." demeniz. Pazardan meyve sebze mi alıyorsunuz?
7. Ha bir de neden demon diyorsunuz? Bazende islam mitolojisinde geçen cin, şeytan gibi kavramları kullanıyorsunuz? Bu, aklıma takıldı.

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Uzun zamanlar önce üzerinde durduğum kaldırımı bir başkasının ayağının altında görmek ne de güzel. Evvela geçmişime dair hatırlayabildiğim en parlak özelliğim açlığımdı, şeyler ki ne denli şatafatlı olsalar da beni etkileyemedikleri gibi herbir şeye nüfuz etme arzum hayata tutunma içgüdümden çok daha güçlüydü. Ne mi oldu? Senelerce bilgi kovaladım, Özʼe, sonra da Özʼün Özüne uzun yollar arşınladım. En son hangi gece uyuduğumu bilmediğim gibi gayretlerimle vakit geçtikçe zaman ve mekan algısını da aştım. Fakat söylenebilecek yegane şey herkes uykuda! Rüya görüyorsunuz, Ruhʼsunuz siz ve sonsuz potansiyellerinizle rengarenk dünyalar yaratıyorsunuz. Cinler, ifritler, insanlar ve veliler; varoluşları tek bir Ruhʼa dayanmış, herbiri aynı Ruhʼu solumaktalar fakat ışığı görünce nesnelerin farklı renkler almaları gibi, herkes de meşrebince bir şeylere dönüşmüş. Konunun sahibi arkadaş kendince her şeyi biliyor ve tecrübeyi de şaşmaz addediyor. Oysa insan şaşılığını idrak etmedikçe hiçbir olgu ne denli görkemli de olsa kimseyi uyanışa götürmez. Gerçi uyanışı arayan kim :) Uykunun karşı konulmaz rehaveti dururken uyanış da neymiş? Sadece şunu belirtmek istiyorum, hazır böyle bir konuya denk gelmişken anlatayım. Neyin üzerine basabilirseniz o şeyin üzerine yükselirsiniz. Dünyayı ve dünyeviliği ayak altına alın mesela, hareket etmeye devam ederseniz dünya zenginlik kapılarını açacaktır size ve kazandığınız malı idrak etmeye tenezzül etmedikçe de kazancınız katlanarak artacak. İş maneviyat olunca durum daha bir başka ve fazlasıyla renkli ama bu sahada ne pireler boy boy develeri yedi, anlatılanlar ilgimi çekti fakat hiçbir satırı içinde Gerçekʼi barındırmıyor. Masallar güzeldir, hayal gücü kadar zevk verir insana ama zevkli yanı Gerçek kılmaz onları.. Dünya ve Ötesi, sizin Cennet, Cehennem ve Cemal dediğiniz, hep buradalar ve her zaman da buradaydılar. Siz Burada Olanʼı anbean görememekle birlikte görmenizi engelleyen şeyi, yani arayışınızı, böyle bir mecraya getirip de bir de bunu çok güzel bir şeymiş gibi bala bandırarak anlatınca Ben gibi birisi bu acınasılığa sadece gülümsüyor. Anlatın, bütün hikayenizi hem de... Neticede bunlar bir Kralʼın rüyasındaki mırıldanmalar yalnızca, Ruhʼu bilmesem sizinle sadece alay ederdim. İçinizdeki Kralʼı tanımasam, kralcı olmaya çalışan bu aciz tarafınıza eyvallah bile etmezdim zerrece. Neyse. Hikayenizi bölmeyeyim. Dünyayı meşhur kılan da içinde yankılanan bu heyecanlı hikayeler değil midir?

Constantin3

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi anlatmaya devam edeceğim. Bir hastadan az önce geldim çok yoğunum. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Yaşamayan bilemez. Evet pazardan salatalık alır gibi demon istiyorduk. Hoca dediğim kişi için bunlar çocuk oyuncağıydı. Yaşamayan bilemez. Anlayamazsınız. Anlayacak olanlara bu hikaye. Bir üstteki yorumu yapan arkadaş şeytanın zekice aldatmacalarından birinin içindesin. İstediğin kadar kendi şarkını söyle. Ben cehennemin içinden geldim. O düşüncelerini sana söyleten birini öldürdüm de geldim. Ben yakınlarımı bunlar yüzünden toprağa verdim de geldim. Dediğim gibi. Ölümden sonra hesaplaşacağız.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Tüm detayları paylaştığımı söyleyen kim ? Bunlar hiç hir şey inan bana. Anlatmaya kalksam buna bile mantık erdiremeyen bazılarınız kafayı yer.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Bir de Demon lafı birinin aklını karıştırmış. Sizin gibiler Demon dediği için ben Demon diyorum bunu hikayemde de açıkladım. Dikkatle okursanız göreceksiniz o partı. Yoksa Demon dediğin şey Ateist bir İfrit türüdür.

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Bir üstteki yorumu yapan arkadaş şeytanın zekice aldatmacalarından birinin içindesin. İstediğin kadar kendi şarkını söyle. Ben cehennemin içinden geldim. O düşüncelerini sana söyleten birini öldürdüm de geldim. Ben yakınlarımı bunlar yüzünden toprağa verdim de geldim. Dediğim gibi. Ölümden sonra hesaplaşacağız.
Şeytan? Şimdi daha komik olmaya başladınız. Aşk dediniz, sadece aynalar var Efendi, her nereye baksanız kafanızın içindekileri görürsünüz. Siz kafanızı şeytanlarla, cinlerle, iblis ve de hocalarla doldurmuşsunuz. Şu yazdığınız cümleler sizin sadece tereci olduğunuzu gösteriyor. Allah, Celal ve Cemal sahibidir. Özʼün yoğunlaşması dualiteyi vareder, varolan her şeyse ya Celali veya Cemali meşrep gereği Kaynakʼtan beslenerek temsilci olur. Tüm zıtlıklar savaş içerisinde görünür fakat Aşk bu çarpışmadadır. Siz Şeytanʼı bir Ayna olarak kabullenemeyek kadar kibirlisiniz. Bu yüzden gördüğünüz tüm pisliklerin beyninizden kaynaklandığını kabul edemeyecek kadar da Ahmak! Sizi aynalarla başbaşa bırakıyorum, siz aynada gördüklerinize ömrünüzün sonuna dek şeytan, cin, iblis ya da hoca deyin, şeytanın yaptığı gibi toprağı ve ateşi sırf farklılar diye birbirinden ayırın. Bu yüzden tıpkı şeytan gibi Cennetʼten mahrum ve de Cemalʼden nasipsiz kalacaksınız.

Âyinedir bu âlem, Her Şey Hakk ile kâim,
Mirʼât-ı Muhammedʼden O görünür dâim.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Şeytan? Şimdi daha komik olmaya başladınız. Aşk dediniz, sadece aynalar var Efendi, her nereye baksanız kafanızın içindekileri görürsünüz. Siz kafanızı şeytanlarla, cinlerle, iblis ve de hocalarla doldurmuşsunuz. Şu yazdığınız cümleler sizin sadece tereci olduğunuzu gösteriyor. Allah, Celal ve Cemal sahibidir. Özʼün yoğunlaşması dualiteyi vareder, varolan her şeyse ya Celali veya Cemali meşrep gereği Kaynakʼtan beslenerek temsilci olur. Tüm zıtlıklar savaş içerisinde görünür fakat Aşk bu çarpışmadadır. Siz Şeytanʼı bir Ayna olarak kabullenemeyek kadar kibirlisiniz. Bu yüzden gördüğünüz tüm pisliklerin beyninizden kaynaklandığını kabul edemeyecek kadar da Ahmak! Sizi aynalarla başbaşa bırakıyorum, siz aynada gördüklerinize ömrünüzün sonuna dek şeytan, cin, iblis ya da hoca deyin, şeytanın yaptığı gibi toprağı ve ateşi sırf farklılar diye birbirinden ayırın. Bu yüzden tıpkı şeytan gibi Cennetʼten mahrum ve de Cemalʼden nasipsiz kalacaksınız.

Âyinedir bu âlem, Her Şey Hakk ile kâim,
Mirʼât-ı Muhammedʼden O görünür dâim.
Senin kulağına sadece Fatiha okumaya başlarım, 3.Fatihada kendini duvardan duvara vuracaksın seni 5 kişi tutamayacağız eminim gelmiş bana edebiyat yapıyorsun, ahmak sensin terbiyeni takın. İzin ver hikayeme devam edeyim.

Red Robit

Banlı Kullanıcı
Senin kulağına sadece Fatiha okumaya başlarım, 3.Fatihada kendini duvardan duvara vuracaksın seni 5 kişi tutamayacağız eminim gelmiş bana edebiyat yapıyorsun, ahmak sensin terbiyeni takın. İzin ver hikayeme devam edeyim.
Dediğiniz gibi, hikaye.. Harfler bir araya gelerek kelimeleri ve kelimelerse cümleleri, cümleler ise hikayeleri vareder. Ben mürekkepten bahsediyorum, siz kağıttan anlam çıkarmakla öyle meşgulsünüz ki şu güne kadar kelimelere olan aşkınız yüzünden Mürekkebʼi bir kez dahi görememişsiniz. Buyrun, devam edin elbette. Burası sizin parkurunuz ve siz birincisiniz... İspatlayın kendinizi, sırf bu hevesiniz yüzünden insanlar sizin karşınızda belli ki kendilerini duvardan duvara vuruyorlar. Sübûti sıfatlar içinde "tekvin" sıfatı cüzʼi olarak sizde bulunmasaydı asla bir dünyanız olmazdı, onu siz varettiğiniz gibi bir de içindekileri cinlenmişlikle ve çeşitli lüzumsuz hastalıklarla itham ederek korkutuyorsunuz. Yaratmayı kesin ve hayal gücünüzü kendinize saklayın. Medyumlar yanımda fal bakamaz, cincilerse atıp tutamazlar, bir ermişi ziyaret etsem birbirimizi gözlerimizden tanır ve konuşmaksızın anlaşırız. Ama sizin cinleriniz var ve siz fısıltılar dünyasında yaşıyorsunuz. Sağlıklı bir insanın dünya görüşü değil bu, lütfen anlatırken neyin ne olduğunu anlamayacak yaştaki küçük çocukları özendirecek tarzda bir üslup kullanmayınız. Şizofreni bir boksa, cincilik aynı bokun lacivertidir, umarım yarattıklarınızı yokederken göğsünüz kabarmıyordur çünkü böyle bir durumda hikaye bitince sadece size yazık olur.

Aisling

Kayıtlı Üye
Kimse yanında dua okundu diye kafasını duvardan duvara vurmaz. Beş kişinin de tutması gerekmez. Ha siz, yeterince atıp tutuyorsunuz zaten. Kendi hastalıklı düşünce biçiminizi başkalarına yansıtarak onları olmayan sözde musallatlar ile itham ettiğinizi görüyorum. Burada iyileşmesi gereken tek kişi sizsiniz. Ben de size iyi bir psikiyatriste görünün diyorum. Aklınızı inle cinle meşgul ede ede gerçek hayattan kopmuşsunuz siz.

Son düzenleme:

fox07

Kayıtlı Üye
bir insan bu kadar sey anlatıp neden ilgi cekmeye calissin ki siz yada ben neden ilgi cekmeye calisip bu kadar sey yazmiyorz cünku boyle seyler yaşamadik en azindan ben yaşmadım yaşasamda ilgi cekmek adina paylaşmazdim. Yardımcı olmak yardım etmek amaçlı olurdu

Bu konu icerisinde ortada size ya da baskasina edilen bir yardim gorebiliyormusunuz peki? Ben sadece ilgi cekme cabasi,kaba bir uslup ve ego gorebiliyorum baktigimda.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Cidden boş boş saçmalıyorsunuz. Ermiş görse gözünden tanırmış. Arkadaş sen müslüman mısın ? Kuran açıp okudun mu ? Kuranı anlamak için ilmin ne ? Arapça biliyor musun ? Anlayabiliyor musun ? Böyle zırvalıklar tepemin tasını attırıyor yahu! Gelmiş laf ebeliğiyle bomboş cümleler konuşuyor. Sen Kuranı Azimüşşanı idrak etmiş olsan Cinleri de Musallat olduklarını da anlamış olurdun. İlim yok fikir var kimlerle muhatabız gerçekten kızdım. Bak biri de yazıda herhangi bir faydalı bilgi var mı diyor. Resmen kahkaha atıyorum sinirden size. Yazı sorular kısmına açılan bir çok soru barındıran bir konudan ibaret! Kaldı ki içerisinde görmek isteyene 5000000 tane faydalı bilgi var. Bir tanesini söyleyeyim. Sahtekar hocaları anlama yöntemleri! Acaba siz sahtekarlardan olduğunuz için mi bu denli kaşındınız hayırdır yani ? Beğenmiyorsan okuma arkadaş ? Beğenmiyorsan engelle, yoksay ? Yapamazsın ama öyle bir açsınız ki bu konuyu asla kontrol etmeden uyku uyuyamazsınız. Bu işleri böyle anlatan Türkiyede de Dünyada da bir Allahın kulu bulamazsınız. Ağzınızı çekin de yazıma devam edeyim.

Constantin3

Kayıtlı Üye
Kimse yanında dua okundu diye kafasını duvardan duvara vurmaz. Beş kişinin de tutması gerekmez. Ha siz, yeterince atıp tutuyorsunuz zaten. Kendi hastalıklı düşünce biçiminizi başkalarına yansıtarak onları olmayan sözde musallatlar ile itham ettiğinizi görüyorum. Burada iyileşmesi gereken tek kişi sizsiniz. Ben de size iyi bir psikiyatriste görünün diyorum. Aklınızı inle cinle meşgul ede ede gerçek hayattan kopmuşsunuz siz.
Dua değil Sure. Dua ile Sure arasındaki farkları öğrenin önce. Fatiha’nın dua özelliği de vardır fakat kendisi Şifa Ayetlerinden oluşan bir Suredir !
Aç Youtube’u kabaca Rukye yaz ve dinlemeye başla. Bakalım neler yaşayacaksın. Tabi cesaretin varsa :)

NOT : SAKIN KİMSE YAPMASIN ! BURADA MESULİYET KABUL ETMİYORUM !

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...