Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Özel olarak bir deneyim aklıma gelmiyor ama çok istemek ve aşırı çaba göstermek bana iyi gelmiyor...

Aynen ne kadar çok isteyip çabalarsam benden uzaklaştığını hissediyorum hayallerimin.. Akışına bıraktım bazı şeyleri zorlayınca daha kötü oluyor her şey..

Absoluta Virtute

Elit Üye
Kadere ya da kısırdöngülere çelme attığınız zamanlar oldu mu?Bunun nasıl olduğunu algılayabildiniz mi?
Birçok defa. Tabi öyle çok büyük olaylar yok. Ama küçük başarılarım da beni daha mutlu insan yaptılar.
Bir tanesini anlatayım. Kayın validem bana yıllardır düşmandı. Ama öyle açık açık değil. Gizli ve çok zekice bana pislikler yapardı. Öyle dolaplar cevirirdi ki sonunda ben herkesin gözünde suçlu ve kötü biri olarak görünüyordum.
Ben de ondan nefret etmiştim.
Bir gün BSFF tekniğiyle tanıştım. İşe yarayıp yaramadığını öğrenmek için benim valide ile olan ilişkimi bu tekniğiyle işemeye karar verdim. İki buçuk hafta süren çalışmamın ardında, muradıma erdim. O benle uğraşmaya kesti. Tam 6 ay sürdü bu sükunet. Sonra hafifen tekrar başladı ve gittikçe yoğunlaşıyordu. Tekrar işledim. Yine kesildi. O arada benim bir kişisel gelişim forumdan arkadaşım, bana yazdığı yeni bir protokolü test etmeye teklif etti. Biz bilinçaltı için yazılan talimat serisine protokol diyorduk. Kabul ettim. Bu protokol bambaşka bir şeydi. Ben de onu başlatırken kayn validemi anlayabilmeyi niyet tuttum. Sonra da unuttum. 3 hafta geçtikten sonra arkadaşım benden yeni protokol ile ilgili rapor istedi. Rapor yazmaya başladığımda bu 3 hafta içinde, bana olan mucizevi olayların, bu protokol sayesinde olduğunu farkına vardım. Öncelikle kafamda garip şeyler oluyordu. Kulaklarım çınlanıyordu, kafamı döndürdüğümde sanki boynumdan bir ses çıkıyor gibiydi, bazen frekans sesleri, bazen sanki kulağıma tıkaç takmışım gibi hissediyordum... Bir sürü tuaf his işte. Bir gün kayın validemin duygularını hissettim! Bulaşık yıkıyorum ve o mutfağa girdi. Ben onu görmüyordum. Korku! Dehşet verici korku! Hissettiğim şeyin benim hissim olmadığını o anda anlamadığım ve daha da korktum. Birden bire bana ne olduğunu anlamayadım. Kayın validem bu arada buzdolabından birşey alıp, mutfaktan çıktı. Korku, geçti. Sonra, gün içinde ben ne zaman valideme yaklassam onun duygularını hissettim. Çoğunlukta korkuydu. Okadar sarsıldım ki, bende empati yeteneğin açıldığı anlayacak halde değildim. Kadın nerdeyse sürekli korkuyordu! Bu şekilde nasıl yaşayabiliyor? Yani kayın validemi istemediğim kadar anlıyordum artık.
Raporda arkadaşıma bunları yazdığımda, o çok sevindi. Kutladı beni. O anda paranormal bir yetenek sahibi olduğumu anladım.
Maji serüvenim böyle başladı...
Şuan kayın validem ile ilişkim çok iyi.

Absoluta Virtute

Elit Üye
Aynen ne kadar çok isteyip çabalarsam benden uzaklaştığını hissediyorum hayallerimin.. Akışına bıraktım bazı şeyleri zorlayınca daha kötü oluyor her şey..
Zorlayarak olmaz tabi. Keyfle, istekle, coşkuyla ve aşkla oluyor. Zorlamaya zaten insan yaklaşık 20 dakika dayanıyor, olmuyorsa bırak.
Başka yol dene.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Birçok defa. Tabi öyle çok büyük olaylar yok. Ama küçük başarılarım da beni daha mutlu insan yaptılar.
Bir tanesini anlatayım. Kayın validem bana yıllardır düşmandı. Ama öyle açık açık değil. Gizli ve çok zekice bana pislikler yapardı. Öyle dolaplar cevirirdi ki sonunda ben herkesin gözünde suçlu ve kötü biri olarak görünüyordum.
Ben de ondan nefret etmiştim.
Bir gün BSFF tekniğiyle tanıştım. İşe yarayıp yaramadığını öğrenmek için benim valide ile olan ilişkimi bu tekniğiyle işemeye karar verdim. İki buçuk hafta süren çalışmamın ardında, muradıma erdim. O benle uğraşmaya kesti. Tam 6 ay sürdü bu sükunet. Sonra hafifen tekrar başladı ve gittikçe yoğunlaşıyordu. Tekrar işledim. Yine kesildi. O arada benim bir kişisel gelişim forumdan arkadaşım, bana yazdığı yeni bir protokolü test etmeye teklif etti. Biz bilinçaltı için yazılan talimat serisine protokol diyorduk. Kabul ettim. Bu protokol bambaşka bir şeydi. Ben de onu başlatırken kayn validemi anlayabilmeyi niyet tuttum. Sonra da unuttum. 3 hafta geçtikten sonra arkadaşım benden yeni protokol ile ilgili rapor istedi. Rapor yazmaya başladığımda bu 3 hafta içinde, bana olan mucizevi olayların, bu protokol sayesinde olduğunu farkına vardım. Öncelikle kafamda garip şeyler oluyordu. Kulaklarım çınlanıyordu, kafamı döndürdüğümde sanki boynumdan bir ses çıkıyor gibiydi, bazen frekans sesleri, bazen sanki kulağıma tıkaç takmışım gibi hissediyordum... Bir sürü tuaf his işte. Bir gün kayın validemin duygularını hissettim! Bulaşık yıkıyorum ve o mutfağa girdi. Ben onu görmüyordum. Korku! Dehşet verici korku! Hissettiğim şeyin benim hissim olmadığını o anda anlamadığım ve daha da korktum. Birden bire bana ne olduğunu anlamayadım. Kayın validem bu arada buzdolabından birşey alıp, mutfaktan çıktı. Korku, geçti. Sonra, gün içinde ben ne zaman valideme yaklassam onun duygularını hissettim. Çoğunlukta korkuydu. Okadar sarsıldım ki, bende empati yeteneğin açıldığı anlayacak halde değildim. Kadın nerdeyse sürekli korkuyordu! Bu şekilde nasıl yaşayabiliyor? Yani kayın validemi istemediğim kadar anlıyordum artık.
Raporda arkadaşıma bunları yazdığımda, o çok sevindi. Kutladı beni. O anda paranormal bir yetenek sahibi olduğumu anladım.
Maji serüvenim böyle başladı...
Şuan kayın validem ile ilişkim çok iyi.
Kayınvalidenizle ilişkinizin şimdi iyi olmasıma çok sevindim rabbim korusun tüm kötü niyetli kişilerden 🕊

cathrine

Kayıtlı Üye
Yine aklıma başka örnekler geldi..Hayatınızda değişiklik yapmak istiyorsanız bazı rutinlerinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz..Belki biliyorsunuzdur ama hatırlatmak istedim.Ya da hiç yapmadığınız şeyler yaparak da döngüyü kırabilirsiniz..Her gün televizyon izleyerek güne başlıyorsanız o alışkanlığınıza ara verin!Güne şarkı söyleyerek başlayın mesela.Ya da her gün dışarıdan yemek yiyorsanız evde yemek yapmaya başlayın!Hayatınızda hiç resim çizmediyseniz kötü bile olsa resim çizin,çok büyük değişikliklere gerek yok ,bunun gibi örnekleri siz de bulabilirsiniz...Bu da konfor alanından çıkmaktır..Nasıl oluyor bilmiyorum ama hayatınızdaki alışkanlıklarınızda küçük bir oynama yaptığınızda ya da hayatınıza yenilikler kattığınızda(hiç yapmadığınız bir şey)bir açılım oluyor,deneyebilirsiniz..Nasıl oluyor bilmiyorum ama güzel etkileri oluyor...Olmasa da @Roneseyma'nın dediği gibi hayır arıyoruz olmayanda...Bu konular ilgimi çektiği için olana da olmayana da değil artık kendimi tanımaya ve yüzleşmeye çalışıyorum...İstekler,dilekler,korkular da kendimizi dönüştürmek için güzel yollar...Hem ciddiye alıyorum hem de oyun gibi oldu...Bu şekilde yaklaşırsak daha da mutlu oluruz...Bir de Osho kitaplarını da tavsiye ederim..Sadece istekler için değil hayata bakışımı etkileyen bir isim oldu Osho...Aklıma geldikçe ben yazarım arkadaşlar ama sizlerden de destek bekliyorum...Bunca yıldır bu sitede olsun kişisel gelişim kitaplarında olsun,kendi içimizde olsun biz hepimiz bu konularla ilgilenen insanlarsak eğer belli bir birikim olmuştur hepimizde.Birbirimize faydalı olduğumuzda da hayata bir şeyler katmış oluyoruz..Bakın bu da sizlerin hayatınıza etkisi olan bir durumdur...Şimdi yazarken aklıma geldi,bilgiyi paylaşmak da enerjimizi değiştirir ve kaderimize olumlu etkileri olabilir.Kollektif alan olarak düşünürsek bir kişinin açılımı kuantum alanında binlerce kişiye etki eder...Burada bir kişinin bile değişmesine katkıda bulunsak hepimizin kilitleri kırılır..Hepimize farklı bir hediye gelir...Klişe olacak ama ''Hepimiz birimiz için,birimiz hepimiz için''Elimden geleni yapmaya hazırım..Kendi bilgilerimiz yetmezse herkes beğendiği kişisel gelişim kitaplarından alıntılar da paylaşabilir eğer konuyu açan arkadaşımız izin veirse...Vaktimiz olduğunda yazarız,olur mu arkadaşlar?

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Sen bana haksızlık ederken ben aslında susmuyorum, sadece o an sana cevap veren melekleri izliyorum

Ne zaman birisi sana hakaret etse ona sadece gülümse bu, Ben senin uzaktan kumandalı oyuncağın değilim demektir.

Uğur koşarın kitaplarından

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
İnsanın kendini keşfetmesi ancak, toplum tarafından yapıştırılmış kişilikten sıyrılarak birey olduğunu idrak etmesi ile gerçekleşebilir.

Ben sana güzel gözler veremem, fakat yaşama güzel bakman için yardımcı olabilirim.

Uğur koşarın kitaplarindan

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Bir insanın kalbinde yara açabilirsin; fakat sevgisine zarar veremezsin, çünkü sevgi kurşun bile geçirmez.

Dikene baktığında gülü görüp gülümseyebiliyorsan sen ol`muşsun kardeşim.

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Sevgi yolunda olan bir insanın parfüm kullanmasına gerek yoktur, o zaten cennet kokuyordur.

Dua, Allah ile kulu arasındaki kutsal bir köprü, şükür ise o eşsiz köprüde açan çiçeklerdir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Roneseyma emeklerin için teşekkürler:love: Diğer arkadaşlarımızın da katılımlarını bekliyorum.Benim yazacaklarım bitmedi henüz ama katılıma göre devam edeceğim.Çünkü monolog gibi değil de hem kitaplardan hem de gerçek deneyimlerden herkesin faydalanmasını ve birlikte tartışmayı daha verimli buluyorum...Lütfen aktif olun ki hepimiz kendimize yaklaşalım ve keyifli bir aktivite olsun bu günlerimizde...

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Roneseyma emeklerin için teşekkürler:love: Diğer arkadaşlarımızın da katılımlarını bekliyorum.Benim yazacaklarım bitmedi henüz ama katılıma göre devam edeceğim.Çünkü monolog gibi değil de hem kitaplardan hem de gerçek deneyimlerden herkesin faydalanmasını ve birlikte tartışmayı daha verimli buluyorum...Lütfen aktif olun ki hepimiz kendimize yaklaşalım ve keyifli bir aktivite olsun bu günlerimizde...
Evet..bugünlerde güzel söyleyip düşünelim ki güzel olsun

cathrine

Kayıtlı Üye
@Roneseyma Ben de Uğur Koşar 'ın bir kitabını okumuştum,içimi ferahlatan,beni avutan güzel bir kitaptı..Teslimiyet ve tevekkül konusuyla ilgilenenlere önerebiliriz:)Benim okuduğum kitabın adı:''Allah De Ötesini Bırak''

cathrine

Kayıtlı Üye
Evet..bugünlerde güzel söyleyip düşünelim ki güzel olsun
@Roneseyma Ben de böyle düşünüyorum ve ruhumuz için uğraşmak,hayatı anlamlı kılmak için bir amaç oluşturmak hepimizin hayatına da ruhuna da iyi gelir...Burada yaptığımız paylaşımlar sırasında bile hayatınızda değişiklik olursa yine burada paylaşıp mutlu oluruz..Kendinizin gölgelerini ve bilmediğiniz yanlarınızı öğrenmek,kısaca kendinizi keşfetmek ve kendi devriminizi yapmak ruhu zenginleştirir..Bu zaten ömür boyu bitmez...Sürekli gelişir,dönüşürüz...Buraya gelip birlikte tartışmak,buraya yazmak bizi şifalandırır ve farkındalığımız artar...Daha ne olsun?

integral

Kayıtlı Üye
kişisel gelişim kitap videoları tamamen tanıtım insanlar merak edip o kişiden seans alıyor izledikçe fark ettim kitabın içinde dişe dokunur çok az bilgiler var .en güzeli internetten araştırmak.