Esmalar?

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Hayy var. ( Her şeye can veren, daima diri olan Allah )

Hayy'dan gelen Hu'ya gider.

Tekillik bilinci Hu sesidir. Varlığın özünde olan niteliksiz, niceliksiz değerdir. Teklik değeridir. İlmin noktası ve insan nefesinin tefekkürüdür. Esmadır. Ben ondan ayrı değilim demektir. Enel Hak kavramının da sırrı buradan gelir. Bu yüzden Hu kalbe verilir.

Gönül işidir, dil işi değil.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Liseden beri günlük dualarım vardı, şimdi esmalardan da ekledim.
Her gün mutlaka yatmadan vakit ayırıyorum.

Vesvese mi yoksa doğru mu hissediyorum bilmiyorum ama birkaç defa evden ayrılacakken vazgeçtim, sonra pandemi oldu. Gerçi bu konuda Allah kulunun rızkını yine bir şekilde gönderiyor ama sabır bana kalma noktasında mı, gitme noktasında mı gereklionu çözemedim.

Herkes ağız birliği etmiş gibi imtihandasın diyor aile içi durumu bilenler ya da Allah yardım etsin diyor. Ben de her şeyi düşünüyorum artık kafam doldu, taştı.

Bu arada sanki bazı esmaların etkisini çok hızlı görmüş gibi hissediyorum. @Elnora_alila

Vanilia

Kayıtlı Üye
Vedud esmasını ele alalım. Genellikle biri ile aşk yaşarken çok tecelli eder.

İçinde kahhar esmasi yok mu? Var. Aşk acısı var çünkü. Tertemiz bir izdirap var kodlarına.

Fettah esmasi yok mu? Var. Sevgilinin Kalbine girip içeriden kendine yer buluyorsun.

Cami esmasi yok mu? Var. O kişi ile en olmayacak yerde eşleșiyorsun. Sürekli karşına çıkıyor mesela. Cem oluyorsun.. Hatta onu suç üstü yakalarken bile bu Esma devrede oluyor.

Şafi esmasi yok mu? Var. Ruhun eksikliklerini görüyor süreç boyunca. Maddi manevi sevgi gücü ile onarıyorsun kendini.

Hadi esmasi yok mu? Var. Sevdiğin kişi seni ihya ediyor.

Delal esmasi yok mu? Var. Yoldan da çıkarabilir sevgi. Özellikle narsist birini seversen.

Cebbar yok mu? Var. Kalbin mantığını oyle bir esir alır ki. Yapmam dediğin şeyleri yaparsın.

Kabıd esmasi yok mu? Var. Kitlenirsin çünkü sevdiğin kişiye karşı, hatta onu da kitlersin. Bir anda yeteneklerine ulaşamaz hale gelir karşında.

İçinde hepsi var yani, nur var, Selam var, settar var, sani var, hak var, batıl var, evvel var, ahir var, rezzak var, selim var, cemal var, celal var, halim var, latif var, zahir var, batın var.

Bir esmanın içindeki, olușturucu esmaların altın oranını muhafaza etmesinin de tek bir yolu vardır : Tevhid'te kalmak. Bu ortadan kalkarsa elementler bloklanması gibi esmalar da birbirini kırmaya, kilitlemeye, hatta birbirlerini tersine çalıştırmaya başlarlar. Bu ters frekanslar kesinlikle vesvese yapar ve düşük enerjili varlıkların da dikkatini çeker.
Valla çok ilginç ve doğru yani bunu dengelemek ve aynı zamanda güzelliklerini yaşamak.
Çok gizemli ve güçlü bir konu bu.
Mucize dediğimiz şeyler esmalarda gizliyken, Allah'ın bu lütfundan sağlıklı bir biçimde faydalanabilmeyi çok isterdim.

nurumm

Kayıtlı Üye
Valla çok ilginç ve doğru yani bunu dengelemek ve aynı zamanda güzelliklerini yaşamak.
Çok gizemli ve güçlü bir konu bu.
Mucize dediğimiz şeyler esmalarda gizliyken, Allah'ın bu lütfundan sağlıklı bir biçimde faydalanabilmeyi çok isterdim.
Günlük 1 tesbih çekerseniz sayı adetleri olarak değil de yine faydasını göreceksinizdir.Hepsini 1 tesbih çekemez iseniz tek seferde hepsinin okuyarak 1 tesbih çekmek de fayda sağlar.