Esmalar?

Vanilia

Kayıtlı Üye
Merhaba, herkese iyi geceler.
Ben faydasını gördüm dediğiniz esma önerisi rica ediyorum.
Sayısı, günü vs.
Herhangi bir konuda olabilir.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Merhaba, herkese iyi geceler.
Ben faydasını gördüm dediğiniz esma önerisi rica ediyorum.
Sayısı, günü vs.
Herhangi bir konuda olabilir.
Zikir için La ilahe illallah net işe yarıyor her gün 100'den fazla çekersen nefsini terbiye etmiş olursun. Her gün yapabilirsin.

Esma içinde El-kaviyy 130 defa okursan her gün niyet ederek tabi bedenine güç ve heybet gelir. El-kaviyy esmasının günü cuma ama her gün yapmak çok daha iyidir.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Gün ve sayı konusunda fikrim net aslında. Belirli bir sayıda okunmalı yaklaşımını kabul etmiyorum. Zaten şartlanma olduğu için söylenen adeti okuyamıyorum, sıkıyor beni. Saçma geliyor.

Bence herkes, her esmayı okumamalı. Bana yarayan size yaramayabilir. Araştırıp uygun gördüğünüzü seçmeniz daha doğru.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Örneğin, son dönemde Vedud furyası atağa geçti. Bana aşık olsun, beni sevsin, elinde orkideler kapımda sırılsıklam olsun ümidiyle zikirmatik tuşu eskiten doldu ortalıkta. Gökkubbe bu kadar Vedud zehirlenmesi yaşamamıştır herhalde. Zehirlenme diyorum çünkü niyet doğru gelmiyor..

Velhasıl, sağda solda yazana takılmadan ilerleyin. Aile sorunları olan birisiniz, öfke ve nefret sorunlarınız var. Nur esmasını araştırmanızı öneririm. Karanlığa karşılık ilahi ışık kullanın 🙏

Vanilia

Kayıtlı Üye
Örneğin, son dönemde Vedud furyası atağa geçti. Bana aşık olsun, beni sevsin, elinde orkideler kapımda sırılsıklam olsun ümidiyle zikirmatik tuşu eskiten doldu ortalıkta. Gökkubbe bu kadar Vedud zehirlenmesi yaşamamıştır herhalde. Zehirlenme diyorum çünkü niyet doğru gelmiyor..

Velhasıl, sağda solda yazana takılmadan ilerleyin. Aile sorunları olan birisiniz, öfke ve nefret sorunlarınız var. Nur esmasını araştırmanızı öneririm. Karanlığa karşılık ilahi ışık kullanın 🙏
Okuduğum bazı esmalar var her gün ama daha çok maddiyat, maneviyat ve korunma üzerine.
Öfke ve nefret sorunum için anksiyetede kullandığım hafif ssri ilacıma dönüş yaptım, bırakmıştım.
Maalesef bırakınca öfke, yaşananlara nefret ve gelecek kaygısıyla baş edememeye başladım. Belli ki beyin kimyam doğru çalışmıyor. Bir de bazı dönemlerde sinir stresim artıyor malum.

Yalnız hala geleceğe yönelik endişe ve mutsuzluk hakim. Keyif alamama, başarısızlık ve bu evden gidememek gibi korkular var.
Üniversite son sene ve dersler ağırlaştı, dönem uzayacak endişesiyle hiç gitmesem diyorum saçma sapan.
Kendimi hiçbir yere ait hissedemiyorum.
Bu konuyla ilgili ne önerirsiniz?

Vanilia

Kayıtlı Üye
Zikir için La ilahe illallah net işe yarıyor her gün 100'den fazla çekersen nefsini terbiye etmiş olursun. Her gün yapabilirsin.

Esma içinde El-kaviyy 130 defa okursan her gün niyet ederek tabi bedenine güç ve heybet gelir. El-kaviyy esmasının günü cuma ama her gün yapmak çok daha iyidir.
Teşekkür ederim.
Başka varsa alabilirim önerileri.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Okuduğum bazı esmalar var her gün ama daha çok maddiyat, maneviyat ve korunma üzerine.
Öfke ve nefret sorunum için anksiyetede kullandığım hafif ssri ilacıma dönüş yaptım, bırakmıştım.
Maalesef bırakınca öfke, yaşananlara nefret ve gelecek kaygısıyla baş edememeye başladım. Belli ki beyin kimyam doğru çalışmıyor. Bir de bazı dönemlerde sinir stresim artıyor malum.

Yalnız hala geleceğe yönelik endişe ve mutsuzluk hakim. Keyif alamama, başarısızlık ve bu evden gidememek gibi korkular var.
Üniversite son sene ve dersler ağırlaştı, dönem uzayacak endişesiyle hiç gitmesem diyorum saçma sapan.
Şimdi bakın bende çok oluyordu bu sorunlar şükür geçti. Sizede bir yol izlemenizi öneriyorum, eğer birşeyi yapmanız gerekiyor ise ama yapmıyorsanız bu daha sonra size mutsuzluk verebilir. Örneğin; Kelime-i tevhid zikrini 101 kez okuyacaksınız ama yapmak istemiyorsunuz, o zaman al eline tesbihi veya zikirmatiki niyet ederek başla okumaya, spor ile ilgilen gitmiyorsan bile evde 15-20 dakika uğraş çok uzun bir süre değil. Farklı alfabeler öğren mesela ben Atalarımızdan yadigar olduğu için Göktürkçe öğreniyorum. Yani mutlu olabileceğin şeyler hakkında düşün ve onlara zaman ayırman seni çok mutlu edecektir.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim.
Başka varsa alabilirim önerileri.
En-nur esması ebced değeri olan 256 kere okumanız iyi olur. Ben 101 kez okuyorum gerisi size kalmış ne kadar okumak isterseniz okuyun. Gece yatmadan önce 10 kez salavat-i şerife getirmeniz belki mutlu olmanızı sağlayabilir. Namaz kılıyorsanız ve dediklerimi yaparsanız hayatınızdan memnun olacağınıza inanıyorum.

nurumm

Kayıtlı Üye
Ben bir haksızlığa uğramıştım ses etmedim karşımdakine o da farkındaydı haksızlık ettiğinin sadece Allaha havale ettim ağzımı dahi açmadım günlük te ya muktedir çektim 145 defa. İlahi adalet iki sene sonra döndü karşımda düştüğü durum için hem bana muhtaç oldu ve erkek olan birisi birde işveren statü sahibi biriydi. o kadar da zor durumda denk getirdi ki Rabbim karşımda ağladı o aslan burcu burnu yere düşse almaz gölgesine dahi bişey söylemeyen adam kendiliğinden önüme düşmüştü.Derdine çare oldum mu oldum ? Bazı kıymetler biliniyor ama işte !…

nurumm

Kayıtlı Üye

Karanlığa karşı ışık olarak ya hadi, ya nur 👍 esmalarıdır.

Retro

Kayıtlı Üye
Esmalara abanırcasına yüklenmek vebal doğurur.
Kasarak yaptığın herşeyin enerjisi içinde sıkışır.

Retro

Kayıtlı Üye
Vedud Esmasına devam etmek mi?
Siz çılgın mısınız?

Ya Vedud ile, saf, koşulsuz sevgiye kendini zorlarsın.

Bu da evladını, işini, eşini kaybetmekle ortaya çıkan kırılmalar yaratır. Elbette Vedud enerjisi sana verilir, ama karşılığında en çok sevdiğin şeyler senden alınabilir.

Çünkü karşılıksız sevgi ile pișmeyi, yanarak aşk ile olgunlaşmayı talep ediyorsun. Bu da herşey yolunda giderken olmaz.

Herkes beni sevsin diye Vedud okursan, yüksek ihtimalle önce herkes senden nefret edecektir. Kalpleri saf sevgin ile tek tek fethedecek bir donanımda olup olmadığına göre tüm seyir değişebilir.

Evet yolun sonunda herkes seni seviyor olabilir, ama belki vefatından sonra ortaya çıkar bu, belki yaşarken göremezsin. Belki seni sevmeleri için önce başka başka imtihanlara tabi tutularak arınman gerekir.. Süreç tamamen o anki ruhani hakedișlerinin bakiyesine göre şekillenir.

Esmalara bir bütün olarak bakmak gerek. Tevhitten cikildigi anda esmalar lanete dönüşür.

Son düzenleme:

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Şükür. Endişe başka türlü geçmez. Düzenli şükür edilmeli. Kendi cümlenizle ve içinizden geldiği gibi saf bir dille.
Olana rıza gösterdiğiniz gibi olacak olana da rıza göstermeyi öğrendiğiniz anda geçer korkular.
Vedud Esmasına devam etmek mi?
Karayiplerde tatil yapabilmek için basılmış Vedud kitapları dolu ortalık. Okuyan insanlar sonunu mu düşünüyor sanıyorsun ?
Vedud ile çalışan kesim koşulsuz sevgiyi kendine istemiyor, kendisine tapılsın istiyor arada fark var. Varlığını putlaştırıyor.
Tevhid anlayışı yok artık.

Retro

Kayıtlı Üye
Karayiplerde tatil yapabilmek için basılmış Vedud kitapları dolu ortalık. Okuyan insanlar sonunu mu düşünüyor sanıyorsun ?

Asla düşünmüyorlar. İlmen gelişmeden marifette deney yapıyorlar.

Vedud ile çalışan kesim koşulsuz sevgiyi kendine istemiyor,

Aynen, şeytan ayrıntıda gizli.
Dipten bakarsak tam bir Enerji vampiri olmak için çalışıyorlar bu semayla.

Çünkü kendi enerjilerini muhafaza etmeyi, yükseltmeyi, geliştirmeyi boș verdiler. Ruhaniyet bilincinden ego bilincine düşerek Yaradandan bağlarını tamamen kestikleri için, Etraftaki insanların enerjilerini kendilerine kanalize ederek hayatta kalmanın yolunu arıyorlar.

Bu tiplerin Koşulsuz sevgi göstermeleri gereken bir durumda kendilerini nasıl ele verdiklerini, içlerindeki şeytanın nasıl da bedeni sabote ederek isyana sürüklediğini çok kereler görmüşüzdür.

kendisine tapılsın istiyor arada fark var. Varlığını putlaştırıyor.

Tokadı da oradan yiyorlar genellikle. Gerçek anlamda sevilen sayılan insanlarla bir araya geldiklerinde tüm ilginin uzerileribden alınıyor olması ile gelen baş ağrıları, hastalıklar, immun sistemi aksamaları ile bogusiyorlar.

Elnora_alila

Kayıtlı Üye
Esmalar riskli. İçsel bilişe güvenmeden kalıplar halinde okunması doğru değil.
Retro'nun dediği gibi tevhitten çıkılırsa lanet olabilir. Kader kodlarını açıcam diye daha da düğümlemek mümkün.

Ayetel kürsi ile çalışıyorum ve halimden memnunum. Dünyevi dileklerin blokajlarının kalkması, negatifin dokunmaması, ruhani ilim kapılarının daha da açılması için en temiz yollardan biri. Neticede ne dilersen onu alırsın. Dilek önemli. Duadan bile önemli.

Her çalışma öncesi : '' La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim '' ya da '' Her türlü gücün ve değişimin kaynağı yalnızca Allah'tır. '' bilinciyle başlarsanız zihin daha rahat olur. ( Deneyimle sabit )

Vanilia

Kayıtlı Üye
Esmalara abanırcasına yüklenmek vebal doğurur.
Kasarak yaptığın herşeyin enerjisi içinde sıkışır.
Kasarak yapmak olarak düşünmüyorum.
Günlük rutinime ibadet olarak eklemek istiyorum ve fayda görmeye de çok ihtiyacım var.
Ağır bir dönemden geçiyorum ve hiçbir şey yapmasam bile beni sıkıştıran çevremdeki insanların enerjisi.
Şu an iyi bir manevi desteğe ihtiyacım var.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Esmalar riskli. İçsel bilişe güvenmeden kalıplar halinde okunması doğru değil.
Retro'nun dediği gibi tevhitten çıkılırsa lanet olabilir. Kader kodlarını açıcam diye daha da düğümlemek mümkün.

Ayetel kürsi ile çalışıyorum ve halimden memnunum. Dünyevi dileklerin blokajlarının kalkması, negatifin dokunmaması, ruhani ilim kapılarının daha da açılması için en temiz yollardan biri. Neticede ne dilersen onu alırsın. Dilek önemli. Duadan bile önemli.

Her çalışma öncesi : '' La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim '' ya da '' Her türlü gücün ve değişimin kaynağı yalnızca Allah'tır. '' bilinciyle başlarsanız zihin daha rahat olur. ( Deneyimle sabit )
Size bir şey sormak istiyorum.
Hayatınızdaki zorlukların üstesinden gelebildiniz mi?
Geldiyseniz bunu dua haricinde nasıl başardınız mesela ekonomik özgürlük?
Ya da hala aileyle beraber misiniz?

Bunlar özel sorular biliyorum sadece kendime olumlu bir örnek arıyorum.
Cevap vermek zorunda değilsiniz.

Vanilia

Kayıtlı Üye
En-nur esması ebced değeri olan 256 kere okumanız iyi olur. Ben 101 kez okuyorum gerisi size kalmış ne kadar okumak isterseniz okuyun. Gece yatmadan önce 10 kez salavat-i şerife getirmeniz belki mutlu olmanızı sağlayabilir. Namaz kılıyorsanız ve dediklerimi yaparsanız hayatınızdan memnun olacağınıza inanıyorum.
Çok sıkıntılı bir süreçteyim.
Olmak istemediğim bir yerdeyim aile evi olsa bile ve namazımı bıraktım birkaç sene önce.
Burada inanılmaz bir kötü enerji var ve ibadet edemiyorum sadece günlük dualarım var.
Sebepsiz bir memnuniyetsizlik değil yani.
Kurtuluş duası, zikri, esması arıyorum daha çok.

nurumm

Kayıtlı Üye
Esmalar çekilebilir günlük belli bi sayı adetince ya da bir tesbih olarak bunda bi sakınca olmaz arkadasların kast ettikleri bencil ve nefsi duyguları esmalara alet etmek.Durumunuzun, ihtiyacınızın ne oldugunu bilemem ihtiyacınız olanları okuyabilirsiniz ve duanıza devam edebilirsiniz.Dünya hayatında herkes birşeylerle imtihan edilecektir bunu unutmayın.Gazze yanıyor alev alev bomba yağıyor çocukların ne suçu ne günahı var değil mi?