Esmalar günde kaç defa?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rokie

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba.Ben bir esma programı yapmak istedim.Yani sayılarınca çekeceğim bir esma programı düşündüm.Mesela x kere Allah x kere rahman v.s böyle bir şey düşündüm.Bunu hergün yapmayı düşünüyorum ama iki sorum olacak :

- atıyorum herhangi bir esmanın x defa başarı için kullanıldığını düşünürsek bunu günde 1 kez yapsak yeterli olur mu ? ve her gün devam edebilir miyiz?

- Annem esmalara devam eden bazı kişilerin aklı sağlıklarının ve ruh dengelerinin bozulduğunu söyledi.Gerçekten böyle bi şey olabilir mi ?

Okuyan ve yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler. İyi Forumlar...

Mithra

Kayıtlı Üye
Esmalar bırakıldıktan 15 gün sonra etkileri yitiriyormuş diye okudum.
Bu çekilen zikir ve niyete bağlı niyet çok önemli bir üstada danışmak lazım yapılan çalışmalarda bilinçaltının derinliklerine doğru yol alınmakta bu yol çetin neler çıkabileceğini bilmiyoruz C.G. Jung deneyimleri var bunu araştırın yada sitede "daren günlüğü" orda bilgilendirici mesajlar var esenlikle kalın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tesla'nın dediği gibi bilinçaltına yol alan çok fazla sayıdaki esmalar kişiye ruhsal olarak farklı bi kapı açabilir.Ne niyetle okuduğunuza bağlı.Bundan farklı bi konuda yine bahsetmiştik.100 defa × esma şifa için okunurken aynı esma 10000 defa kalpgözü için okunabiliyor.Ben isim ve doğum tarihime istinaden bir esma çalışması almıştım.40 günlük bi çalışmaydı.Aksatmadan okudum.Akıl sağlığım yerinde çok şükür:)
Halende okuduğum esmalar var uzun süredir.Burda olay tamamen sizi bağlıyor.Neyi ne kadar ne niyetle okuduğunuzla ilgili bi durum.İyi forumlar.

Rokie

Banlı Kullanıcı
aslında şöyle bir durum var.Ben olumlama yaparak hayatıma birini çekmek istedim.Dileğim/duam şuydu : Huyu huyuma denk biri, o beni sevsin ben onu.Bu duam kabul oldu ve kabul olmakla kalmadı fazlasını da bulmuştum.Gerçekten birbirimizi çok seviyorduk, fakat sonra ters giden şeyler oldu ve çok tuhaf şeylerdi.Çünkü en küçük bi kavga dahi etmedik, o sesini yükseltince alttan aldım, hiç bir zaman karşılık vermedim, buna rağmen zaman zaman istemeden kırdım onu.Kendisi çok duygusal, hassas bir insandı, ilgiye ve sevgiye muhtaç biriydi.Zamanla oldukça aramız açıldı ve sonra ayrıldık ve ne yazık ki şuan aynı okulda bulunduğumuz bi çocukla başka bi ilişki içinde :( Şuan ben bir köprü arıyorum, sonunda onu bulacağım bi yol arıyorum ucu ona çıkacak olan bir yol.Kendimi hala ona bağlı hissediyorum : hala konuşuyoruz fakat o çocukla olduğu sürece benim canım yanmaya devam edecek.Benim niyetim çok açık ve net bi şekilde yeniden beni sevmesi eskisi kadar çok sevmesi şeklinde fazlaca masum bir niyetti aslında ama işin içinde bir de onların ayrılması var sizce bu niyetimin kötü bir tarafı mıdır? ki aslında ben öyle düşünmüyorum, çünkü biz duygusal anlamda birbirimize fazlaca bağlıyız, yani ben onu tanıdıktan sonra bildiğim kabul olan tek duam olarak hayatıma girdi.O benim kabul olan duam/dileğimdi.Ben üzgünken beni arıyor ve neden iyi değilsin de üzgünsün sorun ne diyor, nerden anladıgını sordugumda canım yanıyor, üzgün olduğunu hissedebiliyorum diyor.Hal böyleyken o benden uzakta ve ben bu şekilde o istese de bir parça mutluluktan fazlasını bulamıyorum.Benim mutluluğum o onun ki de benim. Dolayısıyla niyetimin fazlaca iyimser olduğu kanaatindeyim.Siz ne dersiniz ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Nacizane görüşüm ;çok sevsenizde ve içiniz acısada yüzde yüz haklıda olsanız ayrılmaları için okumamanızdır.Siz kavuşmanız için okuyun zaten nasipse duanız kabul olur biraraya gelirsiniz.Sonuç olarak dileğinize kavuşmuş oluyorsunuz her şekilde.Olumsuza niyet etmek inançlı bir insanın kendisini huzursuz hissetmesine sebep olur.Bu arada sevgi ve biraraya gelmek için Ya Vedud Ya Cami esması etkilidir.Forumda esmalar ve dualar bölümünde detayları vardı,inceleyin derim.Duanız şimdiden kabul olsun.Umarım sevdiğinize kavuşursunuz.

Rokie

Banlı Kullanıcı
zaten ayrılmaları için değil yeniden bir araya gelmemiz için niyet edicem ama şöyle bir şey var : " Onunla mutlu değil ama ısrarla onunla olmak istiyor " ve bundan 1 ay önce ben o çocuğu kıskanırken bana " onu kıskanmana gerek yok kardeşim gibidir bana o gözle bakmaz " demişti.Fakat onlar birlikteler ve sorduğumda bana : " mecburen onunla birlikteyim bilmediğin şeyler var " dedi ve bunun haricinde hiç bişey söylemedi.Ben işin içinde büyü olabileceğini bile düşünmekteyim, öyle ki 2 ay önce benim için göz yaşı döken kız şimdi benden giderek uzaklaşıyor :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...