düşmüş melek kanı taşıyan insanlar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Herhalde bu kasyopya celseleri çok önemli bilgiler içeren ''gerçekleri söyleyen'' bir kitap değilmi? Yoksa her konuda bunu önermezdiniz.Önerirmisiniz veya bir konu açarak (bu konuyu kirletmeyelim.) kasyopya celselerinden bahsedermisiniz?

bizce öyle ama bu bizim yorumumuz;
isterseniz okuyun siz karar verin, isterseniz diğerleri okusun karar versin;
kasyopya celseleri başlığıyla açılmış bi başlık var, ben açmadım, ama oradan devam edip istediğiniz tüm soruları ben yanıtlamayı deneyeyim isterseniz

miya88

Kayıtlı Üye
oncelıkle cok güzel konu olmuş ..ama bı kac yorumu okudum cogu ınsan bılmedıgı ıcın sadece yorum yapmak ıcın yorum yapmış:) evet doğru fazlasıyla dedın gıbı bu kanı taşıyanlar var ozellıklede ıblısın çocukları fazlasıyla cok zaten ..bu çocukların ozel yeteneklerı oluyor kımısı cok ıyı gelecegı yorumlarken kımısı farklı ozellıkler taşıyor ..dusmus melek derken ınsanlara büyüyü öğreten meleklerle ılgısı yok onlar yaratıcı tarafından dünyaya ınsan formunda gonderılırler ve gerçek bılgılerıde dünyadan obur boyutlara gecısıde yaratıcı anlatmasını yasaklar onlarda ınsanlara sadece gerekenı ogretırler ancak bır kızı asık olurlar ve o kıza dıger boyutlara gecısı söylerler bunun uzerınede yaratıcı onlara kızar kızıda bır yıldıza cevırır ..bu ayrı bı konudur buyunun ogretılısıdır bı nevı ..

xalpx

Kayıtlı Üye
İnclin Tevratın ve Zeburun neden degişiklige ugradıgını anlayamamışsınız herzaman gerçeklik yok edilmek istenirki insanlar kendi gerçek diye uydurduklarına inanılsın diye .
Yüce kitabımız KURANI KERİME eger inanıyorsanız İncilin Tevratın Zeburun Tanahın Hezekilen kitabının Peygamber Enokun kitabının ve birçok dini kitapların herzaman KURANA parelel bir benzerlik gösterdgini ve Kuranı destekler nitelikte oldugunu anlayabilirsiniz her nekadar degiştirilmiş bölümleri olsada diger kitalar benzerdir tek degişmeyen kitap Kurandır yalnız Kuranı Kerimde bilgiler biraz şifrenlenmiş niteliktedir ve bilgiler her boyuttaki insanın anlayaca şekildedir bununda sebebi Allahın insanlaarın kendini geliştirmesini ve aydnlanmasını istemesidir . saygılarımla

Burası İslami bir site değil her dinden ve inançtan üyeler var yeni olduğunuz için hoşgörüyorum ancak biz burada din yarıştırmıyoruz.Sizin doğru saydığınız size benim doğru saydığım bana kalsın bunları empoze etmeyelim ayrıca kendi doğru saydığımız inançları desteklemek için diğer inançları kötülemeyelim.Madem diğer kutsal kitaplar değiştirilmiş lütfen elinizi ve ağzınızı diğer kutsal kitaplardan çekin ve bu değiştirildiğine inandığınız kitaplardan örnek vermeyin madem değiştirilmiş kabul ediyorsunuz kendinize kanıt sunmak için bu kitaplardan pasajlar sunmayın.Ben söylemekten artık yorumldum umarım artık site yönetimi bu konuyla ilgilenir.Forum kurallarına en azından bu sitede hertürlü (İslami,Hristiyan,Musevi vb.) misyonerlik faliyeti yasaktır gibi bir kural koyulabilir.Sürekli aynı şeylerle uğraşıyorum.Kendimi Parapsikoloji forumundan çok İslami bir foruma girmişimde kendimi savunmaya çalışıyormuşum gibi hissediyorum çoğu kimse lafının nereye gittiğini kestiremiyor ne yazıkki.

Hermestrismegistus11

Kayıtlı Üye
hepinizden çok özür dilerim dini konuların yasak oldugunu bilmiyordum ben sadece inanıyorsanız dedim benzerlik var dedim sonuçta hiçbir dini kötülemiyorum sonuçta tüm dinlerin Tanrısı aynıdır. gerçekten bir yanlış anlaşılmaya sebeb verdiysem gerçekten çok özür diliyorum

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
dünya kuruldugundan beri insanlık tarihi bu tür seylereden hep bahsedilir cinden seytandan üstün olan yunan tanrılarını ele alalım isterseniz uzunca bir zaman insanlar eski yunan tanrılarına tapmıştı onların gayri meşru dogan çocukları

erhanozbay

Banlı Kullanıcı
ve bir çok kendim şahit oldugum insan var seytani cinle evli çocukları olan holograma benzer bir görünüm le görünüyor ebebeyni isterse ateş su buz toprak elementine sahip olabiliyorlar hükmedebiliyorlar

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Düşmüş melek bana saçma geliyor , sizin düşüncenizi bilmem ama Diablo adlı oyundan ortaya çıkmış son zamanlarda konusu açılmayan bir konu başlığı ...
Ama herkesin düşüncesine saygı duyuyorum .
Kesinlikle bir tartışma konusu amacı açmaya çalışmıyorum düşüncelerinize saygı duyduğumuda bir kez daha belirtek isterim ...
İyi forumlar .

tolcat

Kayıtlı Üye
Konu aslında gayet saçma duruyor (bana göre). Ancak hem kutsal metinlerle hem mitolojik metinler ve izlerle açıklanabilecek, detaylandırılabilecek ve ilgi uyandırabilecek bir makale yazılabilirdi. 11 sayfa yorum var ancak birinci sayfada konuyu açan kişiden başka kimse bu konunun bilimsel metotlarla incelenmiş olabileceğine dair bir bilgi paylaşmamış. (Bilimsel derken okul vb. gibi detaylardan söz ediyorum, deney, sonuç ilişkisinden değil tabi ki)

Saf bir merakla incelendiğinde ve metodolojisini oturtarak hazırlandığında güzel bir makale oluşturulabilir. Bu kapasitede insanların var olduğunu yorumlarda görülüyor ancak yorumların inanç boyutunda sorgulanması, sorgulamalara aynı üslup ve düşünce sistemiyle yanıt verilmesi... Bence yapıcı olmaktan, yaratıcı bir şeyler ortaya çıkarmaktan alıkoyan enerjinin farklı şekilde tüketilmesi olmuş. Oysa herkesin bu konu başlığında yaratıcılığını ve enerjisini daha iyi kullanması gerekirdi. (çok güzel şeyler eklenmiş ancak çokta karışmış)

Ben bunun sizler tarafından başarılabileceğine inanıyorum. Güzel bir konu başlığının güzel bir yanıta ihtiyacı var.

Siteyi çok uzaktan takip eden ve bu dünyaya yabancı bir göz olarak düşüncelerimi paylaştım, inşallah kimseyi rahatsız etmemişimdir.

Reincarnated

Banlı Kullanıcı
İş
Software Engineer
melekler demonlar iblislerde kan bulunmaz bu varlıklar enerji formlarıdır

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
melekler demonlar iblislerde kan bulunmaz bu varlıklar enerji formlarıdır
Bu doğru bencede öyle çünkü dünyaya inen sadece adem ve havva o yüzden insanoğlunun kanı var melekler ruhanidir ruh olarak bedene doğarlar ayrıca bedenlenmiş melekler,indigolar,ışık işçileri bu kelimelerin hepsi aynı anlama geliyor bu konu hakkındaki kitapta yazıyordu

Ü

Üye silindi 38107

Evet o kitabı bende hatırlıyorum ama kaybettim :( Birde meleklerin iradesi yok değilmiydi? Onlar sadece Allahın emirlerine yerine getiren varlıklar değilmiydiki !!İslama göre!! diğer insanlarla ilişkiye girsin?

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Evet o kitabı bende hatırlıyorum ama kaybettim :( Birde meleklerin iradesi yok değilmiydi? Onlar sadece Allahın emirlerine yerine getiren varlıklar değilmiydiki !!İslama göre!! diğer insanlarla ilişkiye girsin?
Ama bedenlenince yarı melek yarı insan oluyorsun hem iraden güçlü oluyor hemde güçsüz hem insan gibi davranıyorsun hemde davranmak istemiyorsun çok çelişkili bir durum

Ü

Üye silindi 38107

Bedenlenmek ne alaka baştan anlatrmısınız? Kim bedenleniyor neden bedenleniyor?

Luccinda

Kayıtlı Üye
Varlıklarla cinsel ilişki yaşayıpta ortaya çıkan nefil dediniz yada iblisle.Varlık dediğiniz ne ? Elle tutulur gözle görülr bir şey olmalı bu ki cümleniz manalaşsın.İnsan bedeni olan bir varlıkla yani sadece insanla cinsel birlikteliğe girerse ancak bedenli biri doğar.Biraz mantıkla çalişin.İblis kanı taşımak ne demek düz açıklayın bana lütfen.Bilimin dışına fazla uçtunuz :)
Cinlerle ailesi olan yada çocuğu oldugunu söyleyene yada iddaa eden binlerce kadın ve erkek var..Nerde bu cocuklar ? Cinlerin aleminde mi kalıyorlar ? İnsandan olma Cinden doğma başka alemden yaşayan nedir ?
Sizinki de buna benziyor.Uzaylılarla deseniz hadi bir nebze tamam diyeceğim kaçırıldı kadın Dünyada doğurdu ve farklı fızıki özelliklerle yaşıyor..
Biraz gerçekçi olalım.
İyi forumlar :)

Benim kanserden vefat eden teyzemin biride zamanında aynı şey yaşamış ozamanlar geldiklerinde arkasında bir degirmen çalışıyor gibi soğuk bi yel esermiş. Ve ağzı kitlenirmiş o sırada bir kaşık falan sokarlarmış dişler kesmesin dilini diye.ve bi cinle evli olduğunu ve çocukları olduğunu soylermiş.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Hz. Süleyman A.S. zamanında Seba diye bir ülke varmış ve bu ülkenin melikesi Belkıs, annesi cin babası insan olduğu rivayet edilirmiş. İslamada Süleyman A.S. davet etmiş, böyle birşey okumuştum.

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
ya bu nefilimler insan ve düşmüş meleklerin melezleri değilmiydi onları silmek için yer yüzünden büyük tufan olmadımı daha ne kanı arıyoruzki

tenebrum

Kayıtlı Üye
düşmüş melek tabiri İslamda ve diger dinlerde yoktur.zaten meleklerin özellikleri günah işlememeleridir.o halde düşmüş melek tabiri nedendir? mitolojiden olsa gerek..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Düşmüş melek derken, demonlar kast ediliyor.
Türkçeye çevirimi bu, her seyi kendi dilimizdeki kelime anlamına göre yoramayız ki,
Mesela bizim cin, kavramımızda diğer dillere, kültürlere geçerken zorluk yaşar.
Bu konu başlığındaki düşmük melek ifadesinin anlamı bu, konuya çokça yorum gelmiş açıklamak istedim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...