düşmüş melek kanı taşıyan insanlar hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xalpx

Kayıtlı Üye
Siz yanlış kitapları okumussunuz sanırım.

Bkz: Tevrat / nefil

Ben bir Museviyim tevratı sizden öğrenecek değilim herhalde.Siz nefilleri düşmüş melek sanıyorsunuz ama onlar yani sizin ilahi varlıklar olarak çevirdiğiniz bir çeviri hatası orada sözü edilen Şit soyundan gelen insanlardır.Yani ilahi varlık olarak şit soyundan gelen insanlardan bahsediliyor.Sizin gibi düşünen Hristiyanlar ve azınlık yahudilerde var ancak genel kanı onun Şit soyundan gelen insanlar olduğu yönündedir.İstediğiniz Hahama sorabilirsiniz.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Ben bir Museviyim tevratı sizden öğrenecek değilim herhalde.Siz nefilleri düşmüş melek sanıyorsunuz ama onlar yani sizin ilahi varlıklar olarak çevirdiğiniz bir çeviri hatası orada sözü edilen Şit soyundan gelen insanlardır.Yani ilahi varlık olarak şit soyundan gelen insanlardan bahsediliyor.Sizin gibi düşünen Hristiyanlar ve azınlık yahudilerde var ancak genel kanı onun Şit soyundan gelen insanlar olduğu yönündedir.İstediğiniz Hahama sorabilirsiniz.

Musevi olmanız birşeyi değiştirmez, bu konu hakkında ne kadar bilgili olduğunuzuda göstermez.

Sanırım şit derken ''şem''i kastettiniz yani başka bir gezegen halkını.

Çünkü şit bildiğim kadarıyla şu anki insan soyu.

Neyse tartışmaya acık değilim demiştiniz. Ben sadece yazınızı okuyan arkadaşların fikir değerlendirmesi açısından bildiğim şekilde gösterdim. İyi forumlar

AJA

Elit Üye
Şit Ademden sonra ikinci peygamberdir.Anlamı da Allahın hibesi dir.islamda insn oğlunun soyunun şit'ten geldigine inanılır.Kabeyi inşaa eden ilk sakalı çıkan erkek olorak ve 912 yıl yaşadığı söylenir.İncilde ise Ademin 130 yaşındayken Şitin babası olduğu Mekke de mezarının olduğunu biliyorum.

xalpx

Kayıtlı Üye
Ben zaten düşmüş melekler konusunda!? çok bilgili olduğumu ifade etmiyorum ancak bu hikayelere Tevrattan örnekler vermeye kalkarsanız size sadece doğru bilgileri vermek durumundayım.Şuanda elimde Tevrat var bir arakdaşın verdiği alıntı metinlere bakıyorum birde tevrata bakıyorum alakası yok.

Şit derken Şiti kastettim yani Adem ve Havva'nın doğan 3.oğlunu(bu konuyu Tevratta bulabilirsiniz yaratılış bölümünde)başka bir gezegen halkı falan bilmiyorum ben sizin gibi başka gezegende değilim hala Dünyadayım ve ayaklarım yere sağlam basıyor.Şit hakkında zaten Kuranda herhangi bir bilgi yok ancak İslam inanışında şuanki insan soyu Şit'ten gelir diye bir inanış varmı orasını bilmiyorum.Ancak Tevratta bu konuda bu şekilde değil.Sözün kısası düşüncelerinizi ifade edin tartışın ama birde hurafe olaylara inananları olan Dinleri alet ederseniz yalan yanlış doğal olarak o dinin mensuplarına cevap hakkı doğar.Amacım tartışmak değil sadece kendi inanışımda Nefil dediğiniz şeyin türkçe karşılığının ne olduğunu anlatmaya çalışmaktır.İbranice Nefil:Tanrı oğulları anlamına gelir yani bizler meleklere tanrı oğlu demiyoruz.Bir peygamber soyunu ifade etmek için kullanıyoruz.Oğul ise bildiğimiz baba/oğul ilişkisinden çok manevi bir soy tabiridir.İyi forumlar dilerim.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
başka bir gezegen halkı falan bilmiyorum ben sizin gibi başka gezegende değilim hala Dünyadayım ve ayaklarım yere sağlam basıyor.

Önce tartışmaya girmeyecem dediniz. Giriyorsunuz.
Sonra bütün kitapları okudum dediniz, şimdi okadar bilgili değilim diyorsunuz.
Söylemiş olduğunuz ''Şit'' ile yazmış olduklarınızı bağdaştıramadığımdan kastettiğiniz şeyin ''Şem'' olabileceğini söyledim.

Bu kısımdan sonrası için yazmış olduğunuz ve benim alıntı yapmış olduğum cümleden dolayı bence iyi giden fikir alış verişine devam etmeyeceğim. Ve şu şekilde sonlandırıyorum.

Bir şeyi bilmeyebilirsiniz, yada yanlış bilebilirsiniz yada sizin doğru bildiğiniz ve gercekten doğru olan şeyi başka biri yanlış bildiği halde doğru kabul ettiği için sizinle konuyu tartışmak fikir alışverişi yapmak istiyor olabilir. Korkmayın, direk olarak tartışmalara kapalıyım diyerek kendinizi garanti almaya çalışmayın, sırf karsınızdaki sizden farklı düşünüyor diye saldırmayın. Karşınızdaki sizin bilmediğiniz birşey yazdığında sizinle dalga geciyormus hissine kapılmayın önce bir araştırın ''Acaba Şem nedir?''. Tevratta yazdığı halde hayır bu yazmıyor diye iddalı bir çıkış yaparsanız alacağınız cevapta haliyle iddalı olacaktır. Bu kadar saldırgan olmanzı gerektirecek bir durum yok hepimiz bilgi paylaşımı için burdayız. Bilginize güvenin yanlış bile olsa elbet doğrusunu bulursunuz.

Konunun sizinle ilgili kısmı benim adımı alıntı yaptığım cümleyle birlikte kapanmıştır. İyi forumlar

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Düşmüş melek kanı taşıyan insanlar, yarı iblis yarı insan konusu nefilimler konusu peygamber konusuna ve din konusuna döndü tevrat vesaire konu kendi alanından çıktı cidden.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Bu arada konuyu okuyan arkadaşlar varsa ve kafalarına takılmaması adına kısa bilgi olarak;

Şit: Adem ile havvanın oğlu. Habil öldüğü ve cocuğu olmadığı için, Kabilin soyuda nuh tufanında yok olduğu için şu anki insan soyu olarak geciyor.

Şem: inanışa göre 12. gezegen marduk halkı.İnanışa dünyaya atılan (yada gelen) göre nefil soyu

xalpx

Kayıtlı Üye
Siz yanlış kitapları okumussunuz sanırım.

Bkz: Tevrat / nefil

Kişisel fikrim kimseyi bağlayıcı özelliği yoktur dememe rağmen böyle laf sokar gibi mahalle uslubuyla tek cümlelik cevap vereceksiniz sonrada insanlara saldırgan olduklarını söyleyeceksiniz.Birde hiç çekinmeden forumda nasıl fikir alış verişinde bulunulacağına dair kısa bir ders vermeye kalkacaksınız.Ben hayatımda hiçbir konuya tartışmaya kapalıdır demedim ama şu konuda böyle bir cümle kullandım bilin bakalım neden? Neyi hissettim yada konuda yorum yapan kişilerin kurduğu cümlelerden neyi farkettimde böyle bir şey söyledim.Bunu bir düşünün isterseniz.

Siz kibarca konuşup saman altından laf sokanlardansınız.Sanırım bunu özellikle yöneticilerden uyarı almamak için yapıyorsunuz ancak çoğu cümlenizde aynı amatörlük var.Bana siz diye hitap ederek güya saygı belirtmişsiniz ancak sonrasında ''yanlış kitapları okumuşsunuz sanırım'' tarzı alaycı bir ifade var.Sizin yaptığınız misafirliğe gelen ailenin şımarık çocuğuna kızıp çocuğu ailesi önünde azarlayamayıp arka odada azarlamak gibi bir şey.Satır aralarından gizli gizli laf sokup gerçek üslubunu gizleyip birde utanmadan kibar ve entellektüel görünmeye çalışanlardan nefret ederim.Her mesajınız ve alıntınız ayrı bir saldırgan ve küstah üslup barındırıyor.Ve bunu çoğunlukla hep düzgüncce konuşurmuş gibi yapıyorsunuz ancak o özenle yazılmış satırlarınızda yine avam bir tabirle ''laf sokma çabası'' hissediliyor.Sinirlendiğimizdede saldırgan olmayın diyip sinir kat sayımızı yükseltiyorsunuz.Bakın ben ne güzel fikirlerimi ifade etmişim beni bağlar demişim böyle mahalle ağzıyla cevap verip sonra çark etmeye kalkarsanız insanlar size şimdi olduğu gibi güler.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Kişisel fikrim kimseyi bağlayıcı özelliği yoktur dememe rağmen böyle laf sokar gibi mahalle uslubuyla tek cümlelik cevap vereceksiniz sonrada insanlara saldırgan olduklarını söyleyeceksiniz.Birde hiç çekinmeden forumda nasıl fikir alış verişinde bulunulacağına dair kısa bir ders vermeye kalkacaksınız.Ben hayatımda hiçbir konuya tartışmaya kapalıdır demedim ama şu konuda böyle bir cümle kullandım bilin bakalım neden? Neyi hissettim yada konuda yorum yapan kişilerin kurduğu cümlelerden neyi farkettimde böyle bir şey söyledim.Bunu bir düşünün isterseniz.

Siz kibarca konuşup saman altından laf sokanlardansınız.Sanırım bunu özellikle yöneticilerden uyarı almamak için yapıyorsunuz ancak çoğu cümlenizde aynı amatörlük var.Bana siz diye hitap ederek güya saygı belirtmişsiniz ancak sonrasında ''yanlış kitapları okumuşsunuz sanırım'' tarzı alaycı bir ifade var.Sizin yaptığınız misafirliğe gelen ailenin şımarık çocuğuna kızıp çocuğu ailesi önünde azarlayamayıp arka odada azarlamak gibi bir şey.Satır aralarından gizli gizli laf sokup gerçek üslubunu gizleyip birde utanmadan kibar ve entellektüel görünmeye çalışanlardan nefret ederim.Her mesajınız ve alıntınız ayrı bir saldırgan ve küstah üslup barındırıyor.Ve bunu çoğunlukla hep düzgüncce konuşurmuş gibi yapıyorsunuz ancak o özenle yazılmış satırlarınızda yine avam bir tabirle ''laf sokma çabası'' hissediliyor.Sinirlendiğimizdede saldırgan olmayın diyip sinir kat sayımızı yükseltiyorsunuz.Bakın ben ne güzel fikirlerimi ifade etmişim beni bağlar demişim böyle mahalle ağzıyla cevap verip sonra çark etmeye kalkarsanız insanlar size şimdi olduğu gibi güler.

Ne çok derdiniz ve hırsınız varmış.

Konuyu bir anda neden kişiselleştirdiniz anlamadım. İlk anda neden öyle bir cevap verdiğimi açıklamıştım zaten '' bu kadar iddalı bir cevap yazıp birde tartışmalara kapalıyım derseniz alacağınız cevapta o kadar iddalı olur''

Sonrasında ise ben doğru veya yanlış bilgimi aktarmaya çalıştım karşılığında sizin yazdığınız cümle ortada. Neden bu kadar zorunuza gitti anlamadım.

Size laf sokmak gibi bir çabam yok. Açıkçası insanları gereginden fazla da önemsemem. Benim için siz veya bir başkası olmuş farketmez kişilere takılmam. Moderatörlerden de ceza almışım, almamışım umrumda değil. Şurada binlerce üye varken her yazılanı kişiselleştirirsem ayvayı yedim demektir.

Neyse bakın durumu acıklamak içinde bu mesajı yazdım, üstüme düşeni yaptım. Bundan sonrasında da ister anlarsınız ister anlamazsınız gerisi sizi bağlar. Kendinze iyi bakın, iyi forumlar.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Ben bu konuya inandığımı ve yazılanlara bizzat şahit olduğumu belirtmek istiyorum dünya üzerinde bir çok kişi ''iblis'' veya ''düşmüş melek'' olarakta anlandırılabilen bizim boyutumuzdan olmayan varlıklarla ilişkiye girip çocukları ''nefil'' olarakta adlandırılabilen melez çocuklar oluyor.

AJA

Elit Üye
Varlıklarla cinsel ilişki yaşayıpta ortaya çıkan nefil dediniz yada iblisle.Varlık dediğiniz ne ? Elle tutulur gözle görülr bir şey olmalı bu ki cümleniz manalaşsın.İnsan bedeni olan bir varlıkla yani sadece insanla cinsel birlikteliğe girerse ancak bedenli biri doğar.Biraz mantıkla çalişin.İblis kanı taşımak ne demek düz açıklayın bana lütfen.Bilimin dışına fazla uçtunuz :)
Cinlerle ailesi olan yada çocuğu oldugunu söyleyene yada iddaa eden binlerce kadın ve erkek var..Nerde bu cocuklar ? Cinlerin aleminde mi kalıyorlar ? İnsandan olma Cinden doğma başka alemden yaşayan nedir ?
Sizinki de buna benziyor.Uzaylılarla deseniz hadi bir nebze tamam diyeceğim kaçırıldı kadın Dünyada doğurdu ve farklı fızıki özelliklerle yaşıyor..
Biraz gerçekçi olalım.
İyi forumlar :)

John Constantine

Kayıtlı Üye
supernatural fln adı geçmiş supernaturalı felan bırakın hellblazer okuyun constantine izleyin :D bu konu bayağı kötü durumda bu saatten sonra makaraya alınır gibi :D

AJA

Elit Üye
Hiç kimse kimsenin açtığı bu tür bir konuyu makaraya almaz ve kurallarada aykırı.Alanda uyarısını alır öğrenir.Burada önemli olan ikili tartışmalara neden olucak yorumlarda bulunmadan fikir alışverşiinde bulunmak ve hakaret içermenden yermeden kimseyi..
İyi forumlar.

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
arkadaşlar öncelikle merhaba,internet üzerinden bu tür bilgi alışverişi yapmaya alışık değilim
avrupada paranormal sanatlar üzerine yoğun dersler aldım islam inancında aşağıda yazdıklarım geçerli kabul edilmesede bana öğretilen bilgilerin birkısmını paylaşacağım ve bunlar hakkında bilgisi olan arkadaşlardan sorularımı cevaplamasını isteyeceğim

öncelikle lütfen ''öyle değil yanlış biliyorsun'' tarzında yorum yapmayın çoğu kişinin inancına ters düşecek şeyler öğrendiğim için bu uyarıyı yapıyorum

bana öğretilene göre günümüzde her 10 insandan biri düşmüş melek kanı taşıyormuş

bununla beraber iblis kanı taşıyan insanlarında mevcut olduğu öğretildi

iblis kanı taşıyan insanların doğal olarak çeşitli yetenekleri olduğunu hatta bunların öğrenilmesi için okullar olduğunu biliyorum

fakat merak ettiğim konu;düşmüş melek kanı taşıyan insanlarında bu tarz özellikleri varmı yada öğrenebilecekleri okullar varmı?

iblis kanı taşıyanlar demişken bildiğiniz gibi düşmüş melekler zamanında insanlarla ilişkiye giren meleklerdir,eş cinselliği insanlara öğrettikleri bile söylenir şahsen eşcinsellik konusunda inanmıyorum,iblis kanı taşıyanlarında 'demon' dediğimiz kimine göre iyi kimine göre kötü olan artık ne derseniz (eski tanrı,melek,şeytan) kanı taşıdıkları öğretildi,bunu iblis dediğimde cinlerle karıştırılmaması için yazdım

ikinci sorumsa sadece ciddi bilgi sahibi olan aktif arkadaşlarım için;
bildiğiniz üzere türkiyede istanbul ve izmirde 2 büyük okul var insanların karşı çıkacağı için akademilerin isimlerini yada görevlerini söyleme ihtiyacı duymuyorum zaten ne demek istediğimi anladığınızı varsayyıyorum bunlar haricinde akademiler varsa özel mesaj olarak yerlerini söyleyebilirmisiniz,türkçe kitap ve kaynağa ihtiyaç duyuyorum

şimdiden teşekkür ederim.

ben size bütün olarak kasyopya celseleri ve ra bilgileri gibi kaynakları bi incelemeyi ve okumayı ya da değerlendirmeyi önerebilirim;
Bunlarda belirttiğiniz gibi genel kabul görmeyen ve alternatif fikirler düşünceler sunan kaynaklardır; ya da bilgi çalışması (gelecek çalışması) yapan grupların derlemleridir;
Mitolojik inceleme için düşen melek efsanesi, eski lucifer ya da süper eski lucifer kavramları vb. üzerine arştırma ve araştırmlar yapabilirsiniz; Bazı kaynkalrda lucifer insan ırkı olarakta yorumlanır;
Bunun dışında düşmüşse tüm insanlar düşmüştür; Bi grup a da ruh grubu olarak düşmüştür;
Farklı tür/kan olmaya gelince bu konuda yorumlar ve farklı yorumlar, yorumlamlar var ancak, genel olarak kan yerine ruhasl köken/gelişmişlik ya da bireysel ruh taşıma benzeri yorumlamalar yapılıyor; Özellikle de kendi geçmişini arayan bi geleceğin geçmişe düşmesi ve geçmiş ve geleceğin birlikte yaşanması benzerii yorumlar; Ra Material'de gezgin (ruhsal gezgin;) kavramı var; düşen melek kanı için belki bunu da düşünebilirsiniz;

Ve belirttiğiniz okulları ve kaynakları yöntemleri bilmiyorum ancak ve sizi yargılamaycağımda ama ne diyeceğimi bilemedim ki benim diyebileckelerimi belirttiğim kaynak incelemeleri zaten sunacaktır, merak ediyorsanız;

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
dostum ben açık konuşacağım, bilgileriniz yarım yurum ve bölük pörçük, ben böyle yazmalıyım, kusura bakmayın; bulunduğunuz belirttiğiniz okullar da bilgilerini aktaramamışlar ya da parçalanmış gibi gözüküyor; bunu sizi yargılamak ya da bilgi ve eğitiminizi küçümsemek için yazmıyorum, bunu iyiniyetime verin lütfen; lütfen belirttiğim kaynakları inceleyiniz; Nefilim' e ilişkinde gerçek yorumlar ve yanıtlar bulacaksınız; Oradaki yorum şudur, Nefilim 3-4 metrelik insanımsı dünyadışı bi türdür, Yİne dünya dışı dünyada emelleri olan bi türce dünyaya getiirlmiştir; Ve insanla fiziksel çiftleşme değil olmamıştır; Genetik ikili tür yaratma/yapma çalışamalar ıyapılmıştır; VE bunlar başarısız olmuştur; Ve örneğin DAvut ve Golyat hikayesindeki Golyat bir nefilimdir, 3-3,5 metre olduğu belirtilir; VE ben bunları yorumsuzca o kaynaklar içerdiği için belirttim, Kendi inancım düşünüşüm değildir, Okuduğum metinlerde bu konulara ilişkin geçen yorumlardır; Lütfen okuyucular, üyeler ve yorumcular yanlış anlamasın; Bİr araştırma ya da mitoloji ögesi olarkata düşünülebilir, Gerçek nedir bilmiyoruz;

Hermestrismegistus11

Kayıtlı Üye
düşmüş meleklerle ilgili bilgi istiyorsanız peygamber enokun kitabını okuyun düşmüşlerin insanlarla olan cocukları yüzünden nuhun tufanının koptugunu anlatır peygamber enok KURANDA ADI GEÇEN HZ.İDRİSTİR yalnız başka bir kaynakta ise düşen meleklerin aslında başka karanlık güç oldukları söylenir

xalpx

Kayıtlı Üye
düşmüş meleklerle ilgili bilgi istiyorsanız peygamber enokun kitabını okuyun düşmüşlerin insanlarla olan cocukları yüzünden nuhun tufanının koptugunu anlatır peygamber enok KURANDA ADI GEÇEN HZ.İDRİSTİR yalnız başka bir kaynakta ise düşen meleklerin aslında başka karanlık güç oldukları söylenir

Peygamber Enokun kitabı isimli kitabı okudum ancak öyle çok ciddi ir kitap değil.Süpermarketlerde bulunan ve çoğunlukla kötü çevirilere sahip kitap reyonlarında yer alan 5-10 tl ye satılan bir kitap.Ve aynı süpermarket kitap reyonlarında bu kitap gibi sayısız kitap var.İncil içinde Tevrat içinde Kuran içinde bu tarz kurgusal kitaplar bulabilirsiniz.Yok gizliymiş yok şifreymiş yok hristiyanlar bu bilgiyi ortadan kaldırmak istemiş bildiğin film senaryasu bana göre.Kitabın arka kapağında bulunan bu kutsal kitabın Hristiyanlar ve Yahudiler tarafından ortadan kaldırılmak istendiği söyleniyor :D varmı böyle komik birşey.Ortadoğuda İsrailde yada o bölgelerde eski zamanlardan kalma tevrat,zebur,incil yazmaları bulunduğunda insanların nasıl heyecanlandığını ve herkesin nasıl seferber olduğunu ben biliyorum.Bununla ilgili kurulan özel kuruluşlar bile var nesini yok edelim?Madem Tevratta anlayamadığımız şeyleri açıklayan bir kitap niye yok etsin insanlar böyle açıklayıcı bir kitabı?Ama fantastik güzel bir senaryo.Neyazıkki önünüze her semavi din için yazılmış bu tarz onlarca kitap ve senaryo koyabilirim.

Hermestrismegistus11

Kayıtlı Üye
İnclin Tevratın ve Zeburun neden degişiklige ugradıgını anlayamamışsınız herzaman gerçeklik yok edilmek istenirki insanlar kendi gerçek diye uydurduklarına inanılsın diye .
Yüce kitabımız KURANI KERİME eger inanıyorsanız İncilin Tevratın Zeburun Tanahın Hezekilen kitabının Peygamber Enokun kitabının ve birçok dini kitapların herzaman KURANA parelel bir benzerlik gösterdgini ve Kuranı destekler nitelikte oldugunu anlayabilirsiniz her nekadar degiştirilmiş bölümleri olsada diger kitalar benzerdir tek degişmeyen kitap Kurandır yalnız Kuranı Kerimde bilgiler biraz şifrenlenmiş niteliktedir ve bilgiler her boyuttaki insanın anlayaca şekildedir bununda sebebi Allahın insanlaarın kendini geliştirmesini ve aydnlanmasını istemesidir . saygılarımla

Ü

Üye silindi 38107

ben size bütün olarak kasyopya celseleri ve ra bilgileri gibi kaynakları bi incelemeyi ve okumayı ya da değerlendirmeyi önerebilirim;
Bunlarda belirttiğiniz gibi genel kabul görmeyen ve alternatif fikirler düşünceler sunan kaynaklardır; ya da bilgi çalışması (gelecek çalışması) yapan grupların derlemleridir;
Mitolojik inceleme için düşen melek efsanesi, eski lucifer ya da süper eski lucifer kavramları vb. üzerine arştırma ve araştırmlar yapabilirsiniz; Bazı kaynkalrda lucifer insan ırkı olarakta yorumlanır;
Bunun dışında düşmüşse tüm insanlar düşmüştür; Bi grup a da ruh grubu olarak düşmüştür;
Farklı tür/kan olmaya gelince bu konuda yorumlar ve farklı yorumlar, yorumlamlar var ancak, genel olarak kan yerine ruhasl köken/gelişmişlik ya da bireysel ruh taşıma benzeri yorumlamalar yapılıyor; Özellikle de kendi geçmişini arayan bi geleceğin geçmişe düşmesi ve geçmiş ve geleceğin birlikte yaşanması benzerii yorumlar; Ra Material'de gezgin (ruhsal gezgin;) kavramı var; düşen melek kanı için belki bunu da düşünebilirsiniz;

Ve belirttiğiniz okulları ve kaynakları yöntemleri bilmiyorum ancak ve sizi yargılamaycağımda ama ne diyeceğimi bilemedim ki benim diyebileckelerimi belirttiğim kaynak incelemeleri zaten sunacaktır, merak ediyorsanız;

Herhalde bu kasyopya celseleri çok önemli bilgiler içeren ''gerçekleri söyleyen'' bir kitap değilmi? Yoksa her konuda bunu önermezdiniz.Önerirmisiniz veya bir konu açarak (bu konuyu kirletmeyelim.) kasyopya celselerinden bahsedermisiniz?

cassiopaea

Kayıtlı Üye
İş
Kasyopya Celseleri
Kan Bağları ve Kan Soyu;

Burada forumda paylaşıldı, arkadaşımız "kan soyundan" ya da bi anlamda düşmüş melek kanından bahsetti,
Ben "Kayopya CElseleri"nde (bi kısmında) kısa bi "kan" sözcüğü taraması yaptım; VE sunmak istedim;
Burada metnin içerdiği tüm genetik manipülasyon ya da ruhsal köken benzeri tartışmalara girmeden sadece metinde "kan" kelimesi ile yaptığım-derlediğim arama sonuçlarını sunacağım;
Yine bu arkadaşımız kan bağını-kan soyunu öğrenmenin ve araştırmanın zor olduğunu belirtti;
Burada Kasyopyalıların sunduğu birinci anahtar "başkaları için ruhunuz sızlıyor mu?" dur ve bu konuda daha fazla yoruma girmeyeceğiz;
Bu bizimde tam anladığımız ve açıklayabildiğimiz bi konu değildir, Bi ölçüde anlıyoruz ama;
Dileyen bu kaynağı araştırarak bi ölçüde bilgi sahibi olabilir;
Biz dilerdik ki herkes kan soyu olsun, kanlansın,
bununla tam ilgili olmasa da başka bir yorum/anahtar ise belki fizik bedenin/maddenini ruh ile özdeşleştiği benzeri yorumdur;

---

(A) Orjinal soru; bu kan bağı araştırmasına devam edip etmememizdi ve hangi sebeple ?
C: Kan bağları yazgıyı gözler önüne serer. Neden bu şekilde , en ince ayrıntısına kadar örtbas edildiğini düşünüyorsunuz ki yoksa?

---

S: (L) Kan bağlarının, örtbas edilmesini gerektirecek kadar bu denli önemli olmasının sebebi nedir ?
C: 3. Yoğunluk KH olan Dünya' nızda daha önce hiç görülmemiş derecede bir hakikat ve gerçekliğin ortaya çıkmasına sebep olabilirdi.

S: (L) Ve bu hakikatin ortaya çıkmasının sonucu ne olurdu ?
C: Tutsak olduğunuza göre; gerçek sizi özgür kılardı !..

---
S: (L) Ona ayrıca Gainesville'deki hematoloji profesörünün, patolojik bazı süreçler dışında, kırmızı kan hücrelerini, böylece hemoglobini, ve böylece kandaki ve beyindeki demir miktarını arttırdığını bildikleri tek şeyin tütün kullanımı olduğu şeklindeki açıklamasını da aktardım.
C: Doğru.

S: (L) Bu bilgiye dayalı olarak ve "Kutsal Kase'yi arayış" ve diğer eski literatürde yaygın olan bu "kan" konusundaki çalışmalardan şunu anlıyorum ki, kırmızı kan hücresi miktarını arttırmak, kişinin diğer yoğunluklara erişim yeteneğini arttırmada son derece arzu edilebilir birşey. Bu doğru bir fikir mi?
C: Evet ve ayrıca kişiyi mikrobiyal enfeksiyona karşı da daha dirençli kılıyor.

---
S: (A) Bir dünyadışı melezi olmanın test unsuru nedir? Dünyadışı melezi olanlar bir kan grubundan da, diğerleri da başka bir kan grubundan mı?
C: Kesin ölçütler değil ama bu nitelikteki kişiler dünya standartlarına göre anormal, anlamsız, bağlantısız tavırlar gösterebilir. Ama bu konunun en gerçek doğası henüz keşfedilmiş değil.

---

S: (L) Başka ne yapılabileceğini bilmiyorum...
C: Meksika gümüşünden kaynaklanabilecek olumsuz sağlık etkilerine karşı dikkatli olun.

S: (L) Ne gibi?
C: Kan anormallikleri.

S: (L) Sadece benimle mi ilgili bu? Ark'ın, A___'nın ve A___'nın da var....
C: Hepiniz.

S: (L) Ne yapmamızı önerirsiniz? Bu gümüşten yapılan şeyleri takmamamızı mı?
C: İyi fikir!

---

S: (L) Temel maddenin Tanrı tarafından yaratıldığını ve içte, yani insanda olduğunu, ve onsuz varolunamayacağını söylemiştiniz. Ben de temel maddenin kan olduğunu düşünmüştüm. Bunun da hemoglobin molekülüyle ilişkisini düşünmüştüm...
C: İnsan bedeninin %77'sini teşkil eden şey nedir?

S: (L) Su...
C: Bingo!

---

S: (L) Tamam. Şimdi, babamın mantık dışı davranışlarının benimle ne tür bir bağlantısı var?
C: ?!?

S: (L) "Çok, çok daha derin" dediniz. Ve "neden." Neden böyle bir sorunu olduğu. "Neden"i mi arıyoruz?
C: Kısmen.

S: (L) Biraz ipucu verin! Hiçbir fikrim yok. Genetik soyuyla mı yoksa bizzat ondaki veya hayatındaki birşeyle mi ilgili? Genetik soyla mı ilgili?
C: Muhtemelen, veya kanbağları.

S: (L) Kan bağları genetikten veya DNA'dan ayrı veya farklı birşey mi?
C: Sembiyotik ilişki.

---

S: (L) Oh oh oh... (T) Tek dünya devleti! İstedikleri şey bu! (L) Tamam, peki bu...
C: Bilgi korur, bilgisizlik/ihmal tehlike yaratır. Farkındalık hem doğrudan hem de dolaylı olarak sizi daha az mütessir hale getirir. Son zamanlarda sentetik kan, ve kan ve plazma değişimi hakkında birşeyler duydunuz mu?

S: (L) Al sana bir solucan kutusu daha! Tamam, öğrenmek istiyorum! Bize sentetik kan ve kan plazmasından bahsedin. (T) Bu konuda muhtemelen pek çok araştırma yapmışlardır...
C: Mutilasyon ihtiyacı azalıyor.

S: (L) Sığır mutilasyonları. Eskisi kadar hayvan mutilasyonu yapmak zorunda olmuyorlar. (ç.n.: "hayvan mutilasyonu" daha önce açıklanmıştı.)
C: Genel nüfus içinde biyo ve siber/genetik hümanoit türlerin sayısı üssel olarak artıyor. Son 10 gün içinde bir iki tanesine rastlamış bile olabilirsiniz.

------

S: (L) Görüyorum. Tamam, belirli bir ırk veya beden türüne sahip bir kişiyi, diğer ırk veya beden türlerinden olan kişilerle karşılaştırıldığında bu manipülasyona daha yatkın hale getiren şeyler var mı?
C: Bu, ırklar arasındaki fiziksel farklılıklar ve beden kimyası farklılıkları konusunu ön plana çıkarıyor ve bu, üçüncü yoğunluk varlık seviyesinde yeterince keşfedilememiş bir konudur. Örneğin sizin deyişinizle farklı "ırklar", bedenlerinde farklı kimyasal özelliklere sahiptir. Değil mi?

S: (L) Sanırım bu muhtemel.
C: Eğer buradan bir sonraki adıma geçersek, belki bir ırkın beyin kimyası veya kan kimyası, o ırkın duygularını, en azından alışık olduğunuz sosyal ortamda anti-sosyal davranış göstermeye neden olacak şekilde değiştirebilir. Ve bu, belirli bir ırkın bireylerinin, başka bir ırkın bireylerinden daha fazla suç işlemesinin nedenlerinden biri olabilir.

---

S: (L) Metabolik yapıları nedir?
C: Çok karmaşık olduğu için tanımlaması çok zor çünkü bu sizin anlamadığınız dördüncü bilinç yoğunluğu seviyesinde gerçekleşir. Fakat onların dördüncü yoğunluk seviyesinde var olma nedenleri kısmen, hem ruhsal/eterik yöntemlerle hem de fiziksel yöntemlerle kendilerini besleyebilmeleridir. Dolayısıyla, bu enerji transferi eterik/ruhsal beslenme yöntemini temsil eder. Diğeri de fiziksel olarak gerçekleştirilir.

S: (L) Diğeri nasıl?
C: Kan ve kanın yan ürünlerinin tüketilmesi buna bir örnek olarak gösterilebilir.

S: (L) Bunu yapıyorlar mı?
C: Evet ama alım şekli sizin düşüneceğiniz şekilde değildir. Gözenekler yoluyla yapılır.

S: (L) Ne şekilde?
C: Kan banyosu yoluyla, yani bedenlerini kana sokarak gerekli ürünleri absorbe etme ve sonra atık ürünleri boşaltma şeklinde.

---

S:(T) Peki Griler neyle besleniyor?
C: Plazma.

S:(T) Tamam, Griler plazmayla besleniyor. Yani bir tür kan plazması, öyle mi?
C: Evet.

S:(T) Yani kan istemelerinin nedeni bu; peki Griler duygularla besleniyor mu?
C: Hayır.

S:(T) Hmm.
C: Onları Kertenkelelere gönderiyorlar.

S:(T) Griler duyguları Kertenkelelere mi gönderiyorlar? Aktarıcı görevi mi görüyorlar?
C: Teknoloji yoluyla enerji transferi.

---

S: (L) Kitapta deniyor ki; belirli bir kan bağından gelen birinin ortaya çıkması ve 'ejderha yumurtasını serbest kılması' gerekiyor. Şöyle devam ediyor : 'Yılanları kıvrandırmayı başarsalar bile, ondan [ç.n. buradaki 3. tekil şahıs o ing. "she" olarak ifade edilmiş yani bir kadından bahsediliyor] başka hiçkimse 'pryf' i derinliklerden yukarı çıkaramaz. Yeter ki zamanın kapılarındaki yerini muhafaza edebilsin.'
Burada neden bahsediyorlar ? Ejderha yumurtasını yukarı çıkarmak ? Peki bunun ruhla ilgisi nedir ?
C: Göremiyor musun ?

S: (L) Ayrıca deniyor ki; bu belirli bir kan bağından gelen kişinin bir görevi insanlar ve tanrılar arasında bir köprü oluşturmak ve zamanın geçiş kapılarını açmak. Bununla ilgili yorumda bulunabilir misiniz ?
C: Bu soruların yanıtları halihazırda aşikar.

---
(...-tartışma yaratmamak için atlanan kısım/kısımlar;)
Mouravieff'in ortaya koyduğu bu düşünce, yani bu şekilde iki tür insan olması yaklaşımı doğru mu ?
C: Elbette, bununla birlikte bir "İncil tesfiri" var.

S: (L) Mouravieff diyor ki "Adem-öncesi" insan türünün bir üst merkezleri yok ve bizim 300.000 yıl olarak tahmin ettiğimiz Büyük Çevrim boyunca da bir üst merkez geliştirebilme ihtimalleri yok. Bu "Adem-öncesi" varlıklarla ilgili doğru bir tanımlama mı ?
C: Evet, (...-tartışma yaratmamak için atlanan kısım/kısımlar;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...