Dost, arkadaş cinler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S

SoNoL

Hayır olmazlar.İnandırıcı olup güvenini kazanmak için bazen doğru şeylerde söylerler,sonra bakarsınki ellerinde oyuncak olmuşsun.Yakın bir arkadaşımdan biliyorum,sık sık bayılmalar,kilitlenmeler ve bir sürü hastalıklarla mücadele ediyor.Annesini kaybetti üstüne,tam bir vaka oldu şimdi.En ilginç olanı da hala onlarla arkadaş olduğunu düşünüyor.

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Seni resmen kontrolü altına alıyorlar yani kısacası bu. Hala arkadaş olduklarını düşünüyorsa bayağı kötü yani durumu. Allah yardımcısı olsun ne diyelim ve bizi de korusun tabi. Onlar yerine biraz kendimizi geliştirip maneviyatımızı arttırıp meleklerle dost olamaz mıyız ? Daha iyi olmaz mı ?

AJA

Elit Üye
Merhaba arkadaşlar, aklıma takılan bir soruyu paylaşmak istedim sizinle. Böyle bir konu var mı yok mu bilmiyorum araştırdım baktım ama rastlayamadım ya da görmedim, herneyse gelelim soruya. Cinlerle arkadaş, dost olunabilir mi ? Cinler hakkında pek bir bilgim yok ama iyisi de var kötüsü de. Bizler gibi bir kısmı iman etmiş bir kısmı da kafir, bu iyi olan kısımla iletişime geçsek bi zararı olur mu ? Sohbet edebilir miyiz ? Yardım isteyebilir miyiz ? Her zaman yanımızda olabilirler mi ? Normal bildiğiniz dost gibi yani, mümkün müdür bu ? Şimdi bunları soruyorum ama korkuyorum da aslında. :D

Mümkündür fakak çok zor dost olunması..Önce siz kimsiniz o kim onan bakacaksınız.Hiç bir yaşayan insanın emrinde degildir.Bu karşılıklı anlaşma ile olur ve buna ulaşmanız için ilim bilgi sahibi olmanız gerekir.İnsanlarla kurdugunuz ilişkiye benzemez çünki boyut ve alem farkımız var.
Bilmediginiz işe kalkışmanız başınıza büyük dertler açar.Bunun farknda olan bir insan aklı selim olan biri bilmeden hadi arkadaşım olsun bana yardım etsın demez zaten...
Dİkkatli olun yapacagınız işe ve işlemlerde..
Ben şahsen onlar hakkında oldukça biligiye sahıp olmama ragmen cesaret edemedim.İnşallah yüregimizi temizleyip egodan arınırsak belkiiiiiii bir gün..
Önce o irade ve manevi katlanma kaldırma gücüne sahip olunmalı..Hazır olunmalı.
Usta olmadan ustaca yemek yapmaya kalkarsanız bu sizi hüsrana karşınızdakini de zehire ulaştırr.Akıllı olmak lazım.

Sevgi ve huzurla..

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Çok haklısınız evet katılıyorum size de. Teşekkür ederim cevabınız ve yorumunuz için. :)

demonic

Kayıtlı Üye
Bakın bunu şöyle düşünün.bazı camlar tek taraflıdır.buda onun gibi.biz göremiyoruz diye yanımızda değiller demek değil bu...adınız(ali olsun) anıldığında oraya bakarsınız değil mi?otobüste giderken tanımadığınız biri ali dese bile bakıyorsunuz.cin dediniz,onları andınız ve şu an size bakıyorlar...korku büyük bir engel.korkmayacaksan yapacaksın.cesaret+tecrübe=başarı korku+deneyimsizlik=...

AJA

Elit Üye
Bakın bunu şöyle düşünün.bazı camlar tek taraflıdır.buda onun gibi.biz göremiyoruz diye yanımızda değiller demek değil bu...adınız(ali olsun) anıldığında oraya bakarsınız değil mi?otobüste giderken tanımadığınız biri ali dese bile bakıyorsunuz.cin dediniz,onları andınız ve şu an size bakıyorlar...korku büyük bir engel.korkmayacaksan yapacaksın.cesaret+tecrübe=başarı korku+deneyimsizlik=...

İyi Ali dedik ayşe dedik tuttu da efendim dedi :)
Eee abi sonra? Efendim demeyi ögrenmeden olmaz o işler ;)

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Güzel arkadaşım niye öyle dedinki iyice tırstım şimdi :D Bunlar benim aklımda kalmaz inşallah, evde tek başıma kalıyorum bazen hiç iyi olmuyo yani :D

AJA

Elit Üye
Güzel arkadaşım niye öyle dedinki iyice tırstım şimdi :D Bunlar benim aklımda kalmaz inşallah, evde tek başıma kalıyorum bazen hiç iyi olmuyo yani :D

Korkacak bir durumunuz yok şu an, rahat olun. Ben de tek başıma yaşıyorm ki siz bir erkeksiniz. :) Duanızı okuyun ve rahat olun. Allah büyüktür ve hangi kulunun ne istediğini neyi kaldırabileceğini iyi bilir.. Sadece siz bilmediğiniz işe başlamayın yeter..

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Bu konularda hiç erkeklik falan kalmıyo malesef :D İçimi rahatlattınız ama gerçekten, ben duamı ettikten Rabbime sığındıktan sonra bi sorun çıkmaz yani. Çok teşekkürederim tekrardan. :)

• Beğendim
Tepkiler: AJA

demonic

Kayıtlı Üye
:) Ben zaten çağırması taraftarı olsaydım korkutmazdım...Bak eğer çağırmazsan bir sorun yok ama anlaşmayı bozan keffareti öder diye bir söz vardır...

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Çokta doğru bir söz, çağırmadıktan sonra bi sorun yoksa sorun yok ozaman korkmaya gerek yok. :)

whitedemon

Kayıtlı Üye
Bu tür konuları açan arkadaşlar 2 yorum sonucunda hemen korkup vazgeçiyor biraz cesaret lazım :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Eğer bir cin arkadaşım olacaksa, Alaaddin'in sihirli lambasındaki cini rica edeyim...

demonic

Kayıtlı Üye
Bence korkmaları daha iyidir.sonuçta korkuda bir savunma mekanizmasıdır.eğer bu cesaret herkeste olsaydı emin olun insanlar daha çok zararda çıkardı.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Herşeyi geçelim bir de şu durum var: İnsan arkadaşlara sahibiz (bunu nasıl ifade edeceğimi bilemedim =)) onlara bile gün gelip inanamıyorsak, bazı bencilliklerini görüyorsak insan olmayan bir varlığın dostluğuna ne kadar güvenebiliriz ki? Herkes herşey bu devirde kendi çıkarından ötesini göremiyor elbet bir çıkarı ve arkadaş olmanızın bir bedeli olacaktır. Bulaşmayınız derim zaten korkmuşsunuz da yapmazsınız herhalde :)

HrrYpTTr

Kayıtlı Üye
İş
Ohuyom Ben Yaa !
Hepiniz çok haklısınız hepinize katılıyorum :D Vazgeçtim birdaha bu işlerle uğraşmam herhalde. Şimdi dışardan geldim yeni girdim eve yola köpüklü su dökmüşler, derler gece vakti köpüklü pis suyun üstünden geçmeyin diye hani ödüm koptu geçerken besmele çeke çeke :D Tövbe YaRabbim ya...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hepiniz çok haklısınız hepinize katılıyorum :D Vazgeçtim birdaha bu işlerle uğraşmam herhalde. Şimdi dışardan geldim yeni girdim eve yola köpüklü su dökmüşler, derler gece vakti köpüklü pis suyun üstünden geçmeyin diye hani ödüm koptu geçerken besmele çeke çeke :D Tövbe YaRabbim ya...

YAş kaçtı ? :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Aynı yaştayız.ama çok garipki..hayatımda hiç köpüklü sudan korkmadım :D şaka yapıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...